Podforum za nase bendove

JEDINO U VEZI FORUMA. Ostala pitanja postavite u odgovarajuci podforum ili ce biti obrisana bez premestanja.

Moderators: KnightOfDoom, kumkat

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Podforum za nase bendove

Post by Duane » 10 Jan 2010, 23:09

jes', al da bude malo uredjenije, jer ako bude isto kao vasi radovi, onda nema smisla uopste praviti podforum..

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Podforum za nase bendove

Post by KnightOfDoom » 10 Jan 2010, 23:13

cccira wrote:Ti si, KoD-e, pogresno razumeo izgleda. Znaci samo trazimo da se otvori podforum, i da se u njega prebace postojece teme, a ne da se opet aktivira ono sto je negda bilo.
Ne, kazem sta je bilo i kako je proslo.
Prakticno ocete da se napravi podforum koji bi bio vise-manje isti kao "vasi radovi" samo sto bi bio za one "sa bendom". Tako bi imali dva ista podforuma i pravili jos vecu konfuziju. Zato sam i rekao da je uzeto u razmatranje.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Podforum za nase bendove

Post by nebojsak » 10 Jan 2010, 23:13

Vidiš da nije ni pročitao o čemu se radi, svaki put kad je neki predlog ili zahtev on samo izbaci template "tražili, bilo, nije funkcionisalo, ukinuli" :mrgreen:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Podforum za nase bendove

Post by Duane » 10 Jan 2010, 23:14

a zasto ne bi samo uredili forum vasi radovi?

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Podforum za nase bendove

Post by nebojsak » 10 Jan 2010, 23:16

Recimo, "bendovi/projekti/radovi MF članova". I svako u po 1 temu, i vrti koliko hoće.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Podforum za nase bendove

Post by Duane » 10 Jan 2010, 23:21

to bi bilo xTra

mozda cak da postoji tema za bend i tu stoje linkovi i tako to vesti stagod, a druga tema za komentar... evo npr sinishina tema, ima brdo kompozicija koje su sve razvucene na 10 strana, pa treba kopati da bi se sta naslo ili npr tema od konsekrejshna sa isto brdo strana... ocu da kazem da je tesko naci sadrzaj benda, pored mora komentara, koji su dobrim delom samo "kudos-i" :)

mislim ne bi da ispadne - ovi samo traze a nista nerade, al tako je... ono ako treba pomoc kojekakva red bi bio da se i mi malo upristojimo na tom podforumu ili cak nedaj boze da se neko nov javi neko da moderishe(ako se tako kaze) temu :)

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Podforum za nase bendove

Post by nenadnenad » 10 Jan 2010, 23:25

Pa, tu dolazi na red ono sto je cira trazio, da se moze editovati prvi post od strane autora teme.
U prvi post postepeno editujes sve bitne linkove i informacije a pored toga topic tece normalno.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Podforum za nase bendove

Post by Duane » 10 Jan 2010, 23:26

e to je strava! mnogo bolje od ovog mog predloga, ovo sa dve teme bi bio stvarno pejn in di es, al nisam znao da moze da se menja post, mislio sam da moze samo 20 minuta posle postovanja... eto taj feature bi trebao da ide onome ko otvori temu

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Podforum za nase bendove

Post by nebojsak » 10 Jan 2010, 23:29

Što se mene tiče i ne mora, možda samo apelovati na članstvo da olade sa kudosima, lajkovima i to, osim ako nije potkrepljeno nečim jačim. Pošto na svaki lajk ide i :hvala:, pa se dodatno muti preglednost.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Podforum za nase bendove

Post by Duane » 10 Jan 2010, 23:31

pa to, al opet bi bilo lepo imati sve na jednom mestu, cak i ti "konstruktivni" postovi umeju da se razvuku na par strana diskusije, sto nekazem da je pogresno, nego ume da scatteruje materijal bjenda...

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Podforum za nase bendove

Post by nebojsak » 10 Jan 2010, 23:35

Pa ne znam, ne vidim neki specijalan način da se baš toliko razvuče. Mislim, ovo što je meni u glavi nije seciranje i detaljna analiza svakog rifa i udarca bubnja u svakoj pesmi, nego jednostavno ono - udarni domaći muzički forum omogućava članstvu da se upozna sa radovima domaćih autora, za koje možda nisu čuli, a ako jesu, da budu izveštavani o aktivnostima istih. Plain and simple. Naravno, može da se prodiskutuje, ali ne ono u sitna crevca oko svakog tona i to.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Podforum za nase bendove

Post by Duane » 10 Jan 2010, 23:37

moguce, al to je vec pitanje discipline, a ja ni za sebe nemogu da garantujem :mrgreen:

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Podforum za nase bendove

Post by KnightOfDoom » 10 Jan 2010, 23:41

Evo pazi ovako: U admin CP-u se ne moze staviti da postavljac teme moze editovati samo svoje postove u svojoj temi (prvi ili 27-mi). Ako se stave dozvole za editovanje postova u podforumu onda svako moze editovati svoje postove do mile volje. Sto dalje znaci da Pera moze da napise Miki kako mu je polnim organom penetrirao mamu , onda Mika da pukne i da mu se napenetrira cele familije. Pera edituje svoj post u nesto fino, nevino i kulturno, prijavi Miku i ovaj najebe :) Znam nekoliko clanova koji bi jedva cekali ovakvu priliku, neki nisu sa nama ali ce se vratiti :)

Druga opcija je da na poruke nema odgovaranja ali postavljac moze da edituje svoju temu koliko oce. Pise vesti, roka linkove, slike i sta vec. Samo onda ne mozete citati hvalospeve, niti lose kritike... Ovo drugo je mozda i dobro posto ste imali prilike da citate na nekim temama u "vasi radovi" reakcije autora na losu kritiku pa znate koliko je lepa konverzacija.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Podforum za nase bendove

Post by sinisake » 10 Jan 2010, 23:45

podforum-> bend, snimci, biografija, itd
podpodforum-> kritike, rasprave, posalice, itd

Ima li tehnickih mogucnosti za to?

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Podforum za nase bendove

Post by nebojsak » 10 Jan 2010, 23:45

Ja mislim da je sasvim ok da teme budu regularne, baš kao i sad. Zapravo, to je i najmanje izmena u odnosu na postojeće stanje, samo što bi nadležni trebalo da obave posao prebacivanja onog postojećeg u 1 podforum, i eventualno redefinišu pravila postovanja, u smislu "ajte molim vas sve svoje u tu jednu temu", ili šta već kome pametno padne još na oom™.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest