Pohvala forumu

JEDINO U VEZI FORUMA. Ostala pitanja postavite u odgovarajuci podforum ili ce biti obrisana bez premestanja.

Moderators: KnightOfDoom, kumkat

viden
Posts: 593
Joined: 18 Jun 2006, 23:43
Location: Pirot

Post by viden » 10 Sep 2007, 14:19

Drobac wrote:Gde ima da se kupe piezo elementi (ili kako se vec zovu)? Po mogucstvu u Novom Sadu. Jel zna neko?
Samo piezo element-kristal kao ploča ili film (pod uslovom da minimalno zadovoljava kvalitetom) praktično se ne može naći u Srbiji.
Kompletan piezo pickup (sa ili bez elektronike) može se naći u mnogim radnjama koje prodaju muz. instrumente i opremu.
Kažem, uskoro ću postaviti temu o tome i, nadam se, pomoći mnogima koji se interesuju za ovu temu.

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Post by Drobac » 10 Sep 2007, 15:00

Pricam o ovome:

Image

Video sam nesto na sajtu radio kluba u BG-u, ali me zanima jel to to i jel ima u NS-u?

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Post by KnightOfDoom » 10 Sep 2007, 15:03

Molim vas otvorite novu temu za ovakva pitanja. Ovi su Predlozi, pitanja i sugestije u vezi foruma.

Hvala.

DivljaMasina
Posts: 51
Joined: 24 Nov 2007, 13:12
Location: trenutno Prag,inace Beograd i Ljig

Re: Pohvala forumu

Post by DivljaMasina » 13 Feb 2008, 21:58

Hteo bih posebno da pohvalim ovaj forum koji je zaista odlican i da se zahvalim svima koji su zasluzni sto je on takav (tj. sto uopste postoji).
Ja sam 2 meseca clan i mogu vam reci da sam MNOGO korisnih i pametnih stvari naucio i cuo!
Posebno mi se dopada sto je vecina ljudi spremna da pomogne i da dobronameran savet sto je vazno a bogami i korisno npr nekome ko ulazi u svet muzike.
Nazalost nemam mnogo vremena (posto studiram u Pragu), a i moje poznavanje instrumenata i opreme nije bas na tako visokom nivou kao kod vecina clanova foruma, ali cu se svejedno truditi (poneka zanimljivost koju znam ili tako nesto...) ukoliko necim mogu da doprinisem da ovaj forum bude jos bolji.
Mozda je malo glupo isticati nekoga ali ljudi poput Rocketa,Save,Knight-a (ne samo zato sto je admin.) i ostalih su pravo blago foruma i drago mi je da administratori uvidjaju da je bolje imati 100 takvih (pravih) clanova nego milion...
Ja cu vam uvek biti na raspolaganju (koliko je to moguce) ,pa ako vas zanima neka oprema, gitara pitajte (mislim na cene i da li je ima ovde) - bar to mogu da vam kazem posto je ovde u Ceskoj izbor malo veci cini mi se...
U svakom slucaju samo nastavite ovako. Veliki pozdrav od Nemanje iz Praga

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Pohvala forumu

Post by Critical » 14 Feb 2008, 00:40

Pohvali nas covek ! :D

Brate zaboravio si krucijalnu stvar ,svi smo veseli,hahah

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Pohvala forumu

Post by Trooper » 04 Mar 2008, 22:36

Evo, i ja da vas pohvali, vi ste me uveli u magicni svet muziciranja... Da nije bilo onog Rocketovog 'Vodica' ko zna kako bi se snasao. I uopste, svi su super, uvek spremni da pomognu, a da ne pominjem kako je kada sam neke od clanova upoznao uzivo (na jamm-ovima)... Just keep up the good work

User avatar
blaze
Posts: 144
Joined: 15 Aug 2007, 08:39
Location: Krusevac
Contact:

Re: Pohvala forumu

Post by blaze » 22 Apr 2008, 20:47

I sve moje pohvale idu ovom forumu. Mislim da je ovo najbolji forum na nasim prostorima sa ovom tematikom. Sve najbolje i samo nastavite ovako!

User avatar
nexus_g
Posts: 105
Joined: 07 Apr 2008, 22:35

Re: Pohvala forumu

Post by nexus_g » 30 Apr 2008, 18:40

Od kako sam član svakodnevno posećujem forum čak i više puta dnevno. To je najbolji način da argumentujem da mi je MF najbolji prijatelj i svi vi u njemu. :D

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Pohvala forumu

Post by Critical » 30 Apr 2008, 19:50

Bez obzira koliko volim ovaj forum meni je Google najbolji prijatelj ,hahahahahahah
To je najbolji način da argumentujem da mi je MF najbolji prijatelj i svi vi u njemu.
Brate posto sam ti prijatelj red bi bio da me castis pivo kad se vidimo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

User avatar
nexus_g
Posts: 105
Joined: 07 Apr 2008, 22:35

Re: Pohvala forumu

Post by nexus_g » 01 May 2008, 00:41

Ma, pivo za ceo forum !!! I to Jelen !!! :lol:

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Pohvala forumu

Post by Funkomat » 01 Jul 2008, 15:31

Gledam ono solo takmicenje i kontam kakav je ovaj forum sjajna stvar.
Ovde bukvalno nema cega nema. :D
Za ovih 2 god koliko sam clan ovde naucio sam bezbroj stvari, svu opremu sem gitare (ali ste mi vi pomogli oko odabira boje :D ) sam kupio preko ili uz pomoc foruma i beskrajno sam zahvalan sto ste svi spremni da pomognete i podelite znanje.
Drago mi je sto sam clan foruma jer kazem, sjajna stvar. :)

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Pohvala forumu

Post by Duane » 01 Jul 2008, 16:39

[quote=nexus_g]Ma, pivo za ceo forum !!! I to Jelen !!! :lol:[/quote]
ej bre de's ti vid'o jelena koji je jaci od lava???

ziv'o forum i NKPJ!!!

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Re: Pohvala forumu

Post by Sava » 15 Oct 2008, 09:58

Od moje pohvale je prošlo godinu dana. Danas, nažalost, ne mogu baš da kažem da je forum baš napredovao, po meni ide pomalo i unazad. Događa se jam što je novo i dobro, neki ljudi su se međusobno upoznali i druže se i to i jeste prava korist ovakvih foruma. Sa druge strane nema više mnogo korisnih saveta, a sve je više besmislenih i detinjastih tema tako da ja od svih novih tema pročitam možda jednu ili dve, često nijednu. Agilni su ostali isti oni ljudi kao i na početku uz dopunu možda par novih imena.

Manje oštro gledano mogle bi da se upute i pohvale. Juče sam se upoznao sa jednim od poznatijih gitarista i bio sam iznenađen time da on prati ovaj forum, ali se ne javlja. Bio sam i polaskan time što mi je rekao da je zapazio moje tekstove, posebno one o modifikacijama pedala. Znači da dosta ljudi prati forum, ali se ne javljaju pa ne znamo za njih. Takođe mi je poznato da je par ljudi koji prate hrvatski sličan forum takođe i zvanično ovde i da ponekad nešto i napišu, ali većina njih nije ni registrovana. To znam zato što pratim i neke news grupe na kojima se stidljivo pomene da su recimo nešto pročitali "na nekom tamo forumu". Takođe vidim i da su neke teme započete ovde ponovljene tamo (ali i obratno), pa na kraju i na nekim inostranim forumima. Valjda da se utvrdi gradivo.

Takođe mi je poznato da ljudi koji vode ovaj forum razmišljaju o nekim novitetima, ali to sve ide sporo jer se sve radi volonterski, a treba dosta rada. U svakom slučaju po meni se forum malo uspavao pa neke promene treba učiniti prilično brzo.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Pohvala forumu

Post by Rocket Roll » 15 Oct 2008, 14:09

Mislim da te primedbe idu na račun članova. Ovo kažem uz dužno poštovanje korisnim članovima koje jako cenimo i za koje bismo sve učinili.

Postoji jedna određena količina korisnih saveta koje, recimo, mi moderatori možemo da damo - niko od nas ne zna sve. Više korisnih saveta bi mogli da daju takvi, kako ste se izrazili, "poznatiji gitaristi koji se ne javljaju", ali oni to - izgleda - ne čine u onoj meri u kojoj bi to vas zadovoljilo.

Želim da verujem kako to čine jer ne žele da se raspravljaju sa neiskusnima koji bi svaki njihov iskustvom provereni savet dovodili u pitanje ("da ne bi bacali bisere pred svinje") - dokaza za to imamo, nažalost, dovoljno. Tu možemo da im izađemo u susret podrškom i(li) otvaranjem sopstvenog potforuma, kako smo već učinili za Dudu i Ćomija.

U isto vreme se plašim da ti "poznatiji gitaristi koji se ne javljaju" ne žele da otkrivaju ono što smatraju "korisnim tajnama". Uvek se rastužim od tog argumenta. Svrha znanja je da se deli. Svrha interneta je da se znanje deli.

U svakom slučaju od foruma ne želimo da napravimo novine - gde nas nekolicina "bogomdanih" piše "sušte istine", a ostali su puki "pretplatnici" koji čitaju.

viden
Posts: 593
Joined: 18 Jun 2006, 23:43
Location: Pirot

Re: Pohvala forumu

Post by viden » 15 Oct 2008, 16:06

Rocket Roll wrote: ...Svrha znanja je da se deli. Svrha interneta je da se znanje deli...
E tu se potpuno slažemo.
Samo ima jedna vrlo interesantna stvar.
Ni sam ne znam koliko je mladih (pretpostavljam :) ) ljudi od mene tražilo preko PP-a nekakav savet u vezi instrumenta ili gradnje instrumenata.
Naravno, svima sam uredno (i koliko znam) odgovorio ali sasvim mali broj njih uopšte pogleda odgovor :roll: .
Do nedavno mi je u outbox-u stajalo dvadesetak odgovora (neki još od početka prošle godine) u vezi HITNIH problema koji nikada nisu pročitani.
Zaista zbunjujuće :) .
Sa druge strane ima par članova foruma kojima sam slao nacrte, literaturu i sl. i koji su sasvim ozbiljno krenuli u izradu gitara ili baseva.
Zato jedva očekujem 8) njihove teme, slike i rešenja nekih problema na instrumentima jer se zaista uvek nešto novo može naučiti.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest