MUZIČKI FORUM, u par reči...

JEDINO U VEZI FORUMA. Ostala pitanja postavite u odgovarajuci podforum ili ce biti obrisana bez premestanja.

Moderators: KnightOfDoom, kumkat

User avatar
Eleonora
Posts: 51
Joined: 29 Sep 2007, 14:11
Location: Beograd

MUZIČKI FORUM, u par reči...

Post by Eleonora » 13 Oct 2007, 11:07

Pre nego što sam se učlanila na MF, malo sam pratila i ostale forume muzičke orijentacije. Ono je živ haos. Ljudi su krajnje muzički neobrazovani i sujetni. Naravno, ima i početnika koji tek treba da stasaju u muzičkom smislu i za takve imam opravdanje. Od svih, najgori mi je bio yu metal. Tu čovek ne može ništa da nauči niti može da dobije iskrene savete i podršku, nego gledaju uvek da ti to uskrate i miniraju te.

Za razliku od ostalih, ovaj forum je muzički najobrazovaniji i najpotkovaniji i početnici na njemu mogu najviše da nauče, a iskusniji mogu da razmenjuju svoje stavove i iskustva bez bojazni da će ih neko gledati sa nipodaštavanjem.

Zato sam klincima iz kraja (novobeogradski blokovi), koji sviraju po garažama, stavila akcenat na MF, jer jedino tu mogu nešto pametno da nauče i čuju i posavetuju se sa izvrsnim muzičarima, a ne da gube vreme po pojedinim "muzičkim forumima" koji su postavljeni radi dokolice njihovih urednika.

Ovo nije nikakvo ulagivanje, jer i ja sebe smatram delom MF, jer učestvujem na njemu i na neki način dajem sopstveni doprinos njegovom kreiranju, kao i ostali učesnici. Ovo je samo reč podrške i mog ličnog mišljenja!

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Post by dejankuki » 13 Oct 2007, 11:32

Ne znam sta da napisem a da nije patetika. Slicno misljenje imam i ja, zato sam ovde svakodnevno, Vec puna dva meseca (uspuT dobih i mod zaduzenje). Ljudi koji dolaze ovde su veoma opusteni i nadasve druzeljubivi. To je dobro...

Da nam zivi MUZICKI FORUM!!!

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Post by Critical » 13 Oct 2007, 11:46

Sta 'oces bre ti ,ko je druzeljubiv,hahahhha

Da probam i ja,nisam nesto bio posetilac foruma ,a ni interneta ,dok sam bio u Srbiji ,medjutim kada sam presao ovde ovaj forum mi je postao zamena za sve sto sam imao dole.
Kako sam dosao na forum ,sasvim slucajno ,gledao sam nesto na netu i nasao jedan dobar savet ,pa jos jedan ,pa jos jedan i onda kuznuo da ovde ima pametnih ljudi koji ne koriste internet za "dizanje " sebe i igranje boga.

Posle sam isao po drugim forumima,kada sam otkrio car foruma,i shvatio da nigde niko nema pojma ,blagi uzas i tek onda sam kuznuo koliko je ovo dobro mesto.

Evo dokaz ,bio sam na jednom forumu,cak sam se i uclanio,i bilo je pitanje u vezi Malmsteen-a ,tacnije kako svira uvod u Trilogy suite,picking ili legato ,i ja kao da pomognem decku dam odgovor kako da vezba i naglasim da bas nije nemoguce za odsvirati ali treba vezbe, posle toga odgovara mi moderator te teme ,a odgovor glasi:
STA BRE NIJE MOGUCE !! ,i eto .................................................

Cenim ovaj forum puno i ljude na njemu ,a u zadnjih nekoliko meseci dobili smo jos pametnih ljudi sto je dokaz da ljudi znaju sta da izaberu i da ovaj forum postaje ,ako vec i nije ,najbolje mesto za muzicare na nasem netu.

Toliko od mene...

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 13 Oct 2007, 13:11

E a kad se samo setim početaka. Ustvari evo da ispričam jednu anegdotu...

Beše to negde pre godinu dana kad se dogodio prvi "Muzički susret muzičkog foruma". Išli smo u studio Black Spider da malo jammujemo a učesnici skupa su bili KnightOfDoom, RocketRoll, zolideathmetal i moja malenkost. Nakon jammovanja smo otišli kod KnightOfDooma kući na pivo i da Zoli i ja ubijemo malo vreme do polaska voza za NS. I sad... sedimo mi tako kod njega i Zoli valjda reče "aj upali komp da vidimo da li je neko postovao na forumu" a Knight mu odgovori: "pa da li si ti normalan... mislim... sva trojica ste ovde... ko bi mogao da piše?" I stvarno i bi tako... :lol:

Znam da ovo sada zvuči kao "verovali ili ne" ali je stvarno bilo tako.

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Re: MUZIČKI FORUM, u par reči...

Post by Drobac » 13 Oct 2007, 13:41

Eleonora wrote:Pre nego što sam se učlanila na MF, malo sam pratila i ostale forume muzičke orijentacije. Ono je živ haos. Ljudi su krajnje muzički neobrazovani i sujetni. Naravno, ima i početnika koji tek treba da stasaju u muzičkom smislu i za takve imam opravdanje. Od svih, najgori mi je bio yu metal. Tu čovek ne može ništa da nauči niti može da dobije iskrene savete i podršku, nego gledaju uvek da ti to uskrate i miniraju te.

Za razliku od ostalih, ovaj forum je muzički najobrazovaniji i najpotkovaniji i početnici na njemu mogu najviše da nauče, a iskusniji mogu da razmenjuju svoje stavove i iskustva bez bojazni da će ih neko gledati sa nipodaštavanjem.

Zato sam klincima iz kraja (novobeogradski blokovi), koji sviraju po garažama, stavila akcenat na MF, jer jedino tu mogu nešto pametno da nauče i čuju i posavetuju se sa izvrsnim muzičarima, a ne da gube vreme po pojedinim "muzičkim forumima" koji su postavljeni radi dokolice njihovih urednika.

Ovo nije nikakvo ulagivanje, jer i ja sebe smatram delom MF, jer učestvujem na njemu i na neki način dajem sopstveni doprinos njegovom kreiranju, kao i ostali učesnici. Ovo je samo reč podrške i mog ličnog mišljenja!
Jbg, ja sam muzicki neobrazovan, ali nisam sujetan i uvek sam spreman da pomognem, ako ikako mogu.

Yu metal je prica za sebe. Bolje da ne pocinjem sa nadri-muzicarima odande. Cast izuzecima.

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Post by KnightOfDoom » 13 Oct 2007, 13:55

Pa hvala, samo nemojte bas mnogo da nas hvalite da se ne uobrazimo :)
Ovaj forum je otvoren kako bi pomogli ljudima da sto vise nauce (izmedju ostalih i ja) i podele svoje znanje i iskustvo sa drugima.
Nismo zeleli da bude mesto gde ce admini da se prazne i izivljavaju nad drugima, da svako bude najpametniji i da se prica o svemu sem o muzici.
Jos uvek ovo nije na nivou na kom zelimo da bude, ali se trudimo. Najvise zavisi od clanova naravno.
Sto se "nas" tice spremamo vam par zanimljivih stvari, nadam se da cemo realizovati te ideje u skorije vreme.

Pozdrav

Freeze
Posts: 18
Joined: 05 Oct 2007, 16:17
Location: Irig/Novi Sad

Post by Freeze » 13 Oct 2007, 14:14

Ja sam cesti posetilac raznih foruma, i kad ne sviram gitaru, ili nisam na faxu, visim ovde... BASH na ovom forumu...

Ne znam koliko ne biste da vas hvalimo, ali moracemo jer stvarno ste vrlo organizovani ! Svaki post je u svom thread-u, i svaki komentar iskusnijih na mestu ! Naravno, i shale su na mestu... :lol:

Drugo, ovde nas ima oko 500 registrovanih korisnika. Doticni yumetal.net ima 7500. Automatski to znaci da tamo mora biti ludnica, bez obzira na sve ! Sedam i po hiljada ljudi je vise nego sto moj rodni kraj ima stanovnika... sta vise da kazem ? :)
Cenim ovaj forum puno i ljude na njemu ,a u zadnjih nekoliko meseci dobili smo jos pametnih ljudi sto je dokaz da ljudi znaju sta da izaberu i da ovaj forum postaje ,ako vec i nije ,najbolje mesto za muzicare na nasem netu.
Moram da te ovde citiram, jer i JA sam taj koji je ovde tek malo vise od nedelju dana... i Critical, mogu ti reci da mi je veoma drago, jer, kao sto rekoh, stalno visim ovim stranicama...

Nisam zavrsio ! Mogu da vas hvalim do sutra, jer stvarno ste najbolji muzicki forum u ovim krajevima, i svidja mi se sto ste drazeljubivi i spremni da pomognete, a to najvise i cenim kod ljudi.


LONG LIVE ROCK'N'ROOO.... I mean... MUZICKI FORUM ! ;)

P.S.
... YOU ROCK !!! Kada je opet okupljanje i gde ? Siguran sam da ce ovog puta doci vise ljudi ? Naravno, idemo da jammujemo... ;)

User avatar
Chord-Master
MF veteran
Posts: 829
Joined: 15 Feb 2007, 23:17
Location: Beograd

Post by Chord-Master » 13 Oct 2007, 14:48

Mogao bih sada nasiroko da hvalim Muzicki Forum, ali ipak cu napisati samo nekoliko reci.
Ovo je DEFINITIVNO najbolji forum na kom sam ikad bio. Nakon sto sam se uclanio ovde, hteo sam da vidim da li ima jos foruma poput ovog (mada sam vec odmah postao na neki nacin vezan za MF) i nisam nasao ni priblizno dobar kao sto je ovaj.
Nijedan forum nije tako zanimljiv, pun korisnih informacija i sto je najvaznije pun dobre, opustene i prijateljske atmosfere.

Ovde ima stvarno dobrih i kvalitetnih ljudi, za kakve sam mislio da su neki desetohiljaditi izuzetak u ovoj zemlji.

Sve najbolje i keep rockin'!!!

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Post by Reverse » 13 Oct 2007, 16:16

Nisam bash neki internetdzija, ali kada sam na netu uglavnom sam na muzickom-forumu, ne postujem nesto mnogo, zato sto ne odgovaram u temama u koje se ne razumem ili me ne interesuju, posecivao sam 4-5 foruma o muzici, i sa svih sam otisao, na jednom sam bio od njegovog samog pocetka, a kada sam video kakvi su poceli da posecuju taj forum, i sa njega sam otisao...
Zadnjih nekoliko meseci, posecujem samo ovaj i jos jedan nishki forum....
Najvishe mi se ovde svidja profesionalnost, nema zavidnih ljudi, admini su OK likovi, ne izivljavaju se, strogi su kad treba sto je narazvno dobro, ima dosta vrhunskih muzicara....

Edit: Ovo je najbolji skin za forum, nemojte da ga menjate nikad, pregledan je i prijatan za oci.... :lol:
Last edited by Reverse on 13 Oct 2007, 16:58, edited 1 time in total.

User avatar
Rocker.
MF veteran
Posts: 368
Joined: 10 Sep 2006, 14:32

Post by Rocker. » 13 Oct 2007, 16:41

Redovno posecujem Muzicki forum od kada sam se pridruzio pre godinu dana,i za to vreme sam naucio dosta o instrumentima,sviranju i muzicikom poslu uopste,i sve zahvaljujuci odlicnoj ekipi koja uredjuje forum.Drugi forumi nisu ni priblizno ovako raznovsni i dobro uredjeni.Svaka Cast! Samo Tako Nastavite... :banana2: :smil_guitar:

vbraca
vrabac
Posts: 2107
Joined: 14 Aug 2007, 14:55

Post by vbraca » 13 Oct 2007, 19:51

Ovaj forum i hi-fi forum su dobri.
Necu da vas hvalim da se nebiste pokvarili. :lol:

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Post by zolideathmetal » 14 Oct 2007, 01:30

Uh koliko pohvala :) Mora da nam uspeva onda :)
Bas mi je drago da se ljudi lepo provode, i uz to i nauce nesto na ovom forumu :)
Ja uimam jednu jedinu zamerku...malo je bubnjara :/ nikako da se skrpimo da polivamo teme, da uvek bude nesto aktuelno...ah..valjda ce biti i toga :)

A ona prica foxe, hahahah to su bili dani :)

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Post by Critical » 14 Oct 2007, 03:51

Ja uimam jednu jedinu zamerku...malo je bubnjara :/ nikako da se skrpimo da polivamo teme, da uvek bude nesto aktuelno...ah..valjda ce biti i toga
True :cry:

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Post by Drobac » 14 Oct 2007, 04:18

Sad But True. :lol:

User avatar
Eleonora
Posts: 51
Joined: 29 Sep 2007, 14:11
Location: Beograd

Post by Eleonora » 14 Oct 2007, 10:23

I ja sam to primetila, ali ovo malo što ima je sasvim dovoljno za početak, ako uzmemo u obzir kvalitet onih koji daju informacije drugima o bubnjevima. Dok npr. na već pomenutom yu.metalu ima više bubnjara nego što ovde ima ukupno članova foruma, ali su zato sve nabeđeni bubnjari, sem par izuzetaka. Tamo je neki klinac pitao za savet oko plastike za doboš (koju da kupi), a onda mu je neki bubnjar zvučnog nika (?) samouvereno rekao da uzme tu i tu. Mali se kasnije žalio da mu je pukla plastika prilikom nameštanja i da je tek posle saznao da je bacio pare na krš. E, takvi bubnjari sa takvim savetima nam na ovom forumu ne trebaju.

I posebno me nervira što se previše razbacuju engleskim terminima za pojedine delove instrumenta, čime misle da je to dokaz njihovog "visokog" znanja. Moja maksima je: "Nemoj da mi slenguješ, nego daj da te čujem!" Ipak na ovom forumu toga nema u toj meri, jer je to vrlo važno za početnike, kako bi im se to jednostavnim rečima objasnilo. Početnici se ne razumeju u takvu terminologiju i zato treba jednostavno objasniti o čemu se priča.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest