muzicki software - predlog

JEDINO U VEZI FORUMA. Ostala pitanja postavite u odgovarajuci podforum ili ce biti obrisana bez premestanja.

Moderators: KnightOfDoom, kumkat

Post Reply
User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

muzicki software - predlog

Post by LazaRocker » 15 Mar 2011, 20:30

hm, ne znam da li zahtevam mnogo, ali mozda bi ljudi koji imaju iskustva u radu sa amplitube, guitar rig i slicnim programima mogli da napisu jedan kratak manual i pregled rada u programu? ili da se sve teme o istima spoje u jednu, sto bi mozda i bila bolja ideja? meni licno je tako nesto stvarno potrebno, its been a long time otkad sam se majao sa ovim, sve sam pozaboravio. :D
predlog samo, ali bilo bi lepo da neko ko ima vremena to uradi. :)

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: muzicki software - predlog

Post by Dushan S » 16 Mar 2011, 01:56

Ne kapiram, šta će ti manual pored već postojećih manuala za njih?

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: muzicki software - predlog

Post by LazaRocker » 17 Mar 2011, 09:04

mislio sam da se uradi nesto slicno kao ona tema za nuendo/fruti etc, izvinjavam se sto se ne izrazavam strucno. :)

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: muzicki software - predlog

Post by Dushan S » 17 Mar 2011, 16:34

Farba, "boja" je nešto jako subjektivno. Ne može te niko tutorialom dovesti do toga da ti uši bolje funkcionišu. A ovo tehnički kako nešto radi, uglavnom nema mnogo mudrosti, ti simulatori su pravljeni da imitiraju "real life", znači ono, pedala, pojačalo efekti - to nije nešto što ti je nepoznato. Po mom mišljenju kod većine simulatora je u stvari problem što čovek baš mora da se drnda da bi nekako na kraju "isfiltrirao" farbu da liči na nešto, sa pravim pojačalom je to daleko jednostavnije. Pošto je to kao što rekoh postupak koji zahteva da čovek zna šta radi, ne znam kako tutorial može da pomogne. Treba da imaš znanje u smislu iskustva da si čuo pravo pojačalo podešeno kako treba u nekoj prostoriji i da si se onda naslušao muzike i čuo kako to funkcioniše u miksu, i onda juriš taj rezultat. Tu nema shortcut-a.

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: muzicki software - predlog

Post by LazaRocker » 17 Mar 2011, 21:59

ma sve to stoji, ali prelistaj jednom podforum MUZICKI SOFTWARE, videces da je svaka 3. tema o nekom problemu sa guitar rigom ili amplitubeom, i sam ih imam vrlo cesto, pa sam samo davao predlog da se naprave tema koja ce pojasniti kako da se podesi komp i podesavanja u samom programu kako bi se izvukao maksimum iz ovih programa. ili jos bolje da se te teme spoje u 1.
mozda je glup predlog, tad mi je zvucao pametno. XD prem da ne zvuci ni sad lose.

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: muzicki software - predlog

Post by Dushan S » 22 Mar 2011, 12:12

Lazo, jel ti to u stvari lično i personalno imaš muku da namestiš ton na nekom soft simu pa zato pričaš o otvaranju teme? Reci šta te muči!

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: muzicki software - predlog

Post by LazaRocker » 23 Mar 2011, 00:05

ne muci mene mnogo toga, ali stvarno ima previse zasebnih tema o ovim softverima, samo pokusavam da budem koristan. :D
konkretno mene muci eliminisanje onog jbnog paljenja pojacala na pocetku i sustanje. sustanje za sada eliminisem dynamics nuendovim pluginom, ali nije narocito efikasno, zanima me da li je moguce u programu lepo izregulisati to. Filter pedalama se dosta menja boja tona, o treshold ne praktikujem jer snimak zvuci kao da je svirao R2-D2.

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: muzicki software - predlog

Post by Dushan S » 23 Mar 2011, 00:34

LazaRocker wrote:ne muci mene mnogo toga, ali stvarno ima previse zasebnih tema o ovim softverima, samo pokusavam da budem koristan. :D
konkretno mene muci eliminisanje onog jbnog paljenja pojacala na pocetku i sustanje. sustanje za sada eliminisem dynamics nuendovim pluginom, ali nije narocito efikasno, zanima me da li je moguce u programu lepo izregulisati to. Filter pedalama se dosta menja boja tona, o treshold ne praktikujem jer snimak zvuci kao da je svirao R2-D2.
Ako ne ideš kako bog zapoveda preko DI i mic preampa, šuštanje je neminovno. Takođe, Većina soft simova nema dovoljno gain-a u poređenju sa stvarnim pojačalom koje modeluju, pa onda ti prepanjiš gain i onda šušti. Fora je da snimiš sa farbom koja ti prija, a onda u miksu smanjuješ gain do granice dokle može a da se ne primećuje drastična razlika. Takođe, ovi neki free simovi kao Poulin što pravi, sa impulsima, prave manje šuma nego ista količina gain-a na Amplitube 3 na primer.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest