Pristupi

JEDINO U VEZI FORUMA. Ostala pitanja postavite u odgovarajuci podforum ili ce biti obrisana bez premestanja.

Moderators: KnightOfDoom, kumkat

Post Reply
Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Pristupi

Post by Sava » 21 Nov 2007, 17:14

Često mi se događa kada posetim forum da nisam prijavljen, a kada pritisnem dugme "pristupi" i pokrenem funkciju da pregledam sve poruke od poslednje posete napiše da je broj poruka "0". Ne verujem da je problem u mom pregledaču (SeaMonkey) jer na drugim forumima nemam taj problem.

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Post by Reverse » 21 Nov 2007, 19:36

Naznachi onu kockicu da si prijavljen za stalno i neces imati problema, mada to meni radi samo u FireFoxu u Operi nece...
Pozzz

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Pristupi

Post by Critical » 21 Nov 2007, 20:13

Sava wrote:Često mi se događa kada posetim forum da nisam prijavljen, a kada pritisnem dugme "pristupi" i pokrenem funkciju da pregledam sve poruke od poslednje posete napiše da je broj poruka "0". Ne verujem da je problem u mom pregledaču (SeaMonkey) jer na drugim forumima nemam taj problem.
Bezbroj puta mi se desila ista stvar ,prosto poludim ,pise da ima poruka ali kada hocu da postujem NE MOGU,a onda kao kliknem na log in i izgube se sve nove poruke .
KoD kaze da je do mene ,ja opet nemam pojma ,ali ako se dogadja i tebi onda nije do mene (koji zakljucak,jebote :lol: )

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Post by Sava » 21 Nov 2007, 21:10

Reverse wrote:Naznachi onu kockicu da si prijavljen za stalno i neces imati problema, mada to meni radi samo u FireFoxu u Operi nece...
Pozzz
Jesam, naravno.

viden
Posts: 593
Joined: 18 Jun 2006, 23:43
Location: Pirot

Post by viden » 21 Nov 2007, 22:37

Ja sam nedavno imao problema da bilo kako pristupim forumu.
Problem se javio iznenada i bez ikakve intervencije na mom računaru i to, takođe, samo na ovom forumu.
Nakon malo lutanja, sa Internet Explorer-a prešao sam na Mozilla Firefox i od tada su problemi nestali.

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Post by Reverse » 21 Nov 2007, 22:40

Zajebite IE to je njesra... Opera ili FireFox.... Mada je FireFox mnogo pogodniji za forume, po mom iskustvu...

User avatar
van gogh
Posts: 133
Joined: 17 Mar 2007, 22:07
Location: Beograd
Contact:

Post by van gogh » 21 Nov 2007, 22:41

Da, hoce Explorer da baguje po tom pitanju zato ga nekoristim vise uopste...

Mozila je zakon keve mi... :wink:

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Post by KnightOfDoom » 21 Nov 2007, 22:51

Jedino meni poznato resenje je sledece: (mozilla, sa ostalim stvarima se ne zamaram a verovatno je slicno) Tools > Options > Privacy > Show Cookies > nadjete muzicki-forum.com > Remove .
Onda lepo ukucate username i pass oznacite da vam zapamti i login.
Zbune se kolacici povremeno :)

User avatar
Chord-Master
MF veteran
Posts: 829
Joined: 15 Feb 2007, 23:17
Location: Beograd

Post by Chord-Master » 21 Nov 2007, 23:55

Meni nece da zapamti, moram svaki put da kucam :?

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Post by Sava » 22 Nov 2007, 10:34

Izgleda da niste dobro tumačili moj problem.

Koristim SeaMonkey već godinama (nekadašnja Mozilla). Odlično poznajem ovaj browser i znam sve da podesim u njemu. Passworde i cookie pamti odlično. Štiklirao sam i opciju na forumu da zapamti moje logovanje.

Logujem se normalno danima, a onda iznenada napravi to što sam opisao: kaže da moram da se logujem. OK, ulogujem se, ali kada pokrenem opciju pregleda poruka između dva logovanja on napiše "0" poruka. To se povremeno (ređe nego ovde) događa i na jednom kinološkom forumu.

Prosto mislim da se to dogodi kada administratori nešto "prčkaju" oko baze, ali nisam dovoljno stručan za taj deo pa samo nagađam, ne tvrdim da je baš to razlog. Ovo sam i napisao jer je možda od koristi administratorima.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 22 Nov 2007, 11:09

Sava wrote:Logujem se normalno danima, a onda iznenada napravi to što sam opisao: kaže da moram da se logujem.
Ne znam da li će vam biti od koristi da znate, ali kod mene i FireFox radi to isto. Pri tom sam 99% siguran da u pitanju nije browser, nego čišćenje kompjutera od spywarea - kada god pokrenem Spybot Search And Destroy, on između ostalog obriše i cookieje svih foruma.

Ali mi, kada se ponovo prijavim, ne greši sa brojem poruka... Postoji neki softver (o njemu je KnightOfDoom govorio u nekom od obaveštenja) koji koristi (čini mi se) RSS feed Foruma da obavesti o novim porukama. Možete da probate njim. Osim toga, ako se logujete na www.muzicki-forum.com, u gornjem desnom uglu ćete uvek videti spisak poslednjih deset tema:

Image

Više od ovoga ja ne umem da pomognem, nažalost.

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Post by KnightOfDoom » 22 Nov 2007, 15:17

Razumem u cemu je problem i MISLIM da je do cookia.I meni se desava povremeno.
Sto se prckanja po bazi tice :D radimo samo backup. I to svaki ili svaki drugi dan. Imamo neke manje probleme sa hostom, moguce da i ovo ima veze sa tim(mada ja mislim da je do samog phpbb-a) tako da cemo menjati host cim nam istekne "ugovor" sa ovim.
Kad vec Roll spomenu rss. Mozes ovde rss.php videti zadnjih 15 poruka ako ti se opet desi tako nesto.

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Post by Sava » 22 Nov 2007, 15:36

Dobro, probaću i taj RSS čim stignem.

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Post by KnightOfDoom » 22 Nov 2007, 15:48

Za rss ti u principu ne treba nikakav poseban program, mozes i iz browsera da vidis. Naravno da to nije resenje problema ... ali eto, mozes bar zadnjih 15 poruka da vidis :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest