Podforum - Nepoznata pesma i izvodjac

JEDINO U VEZI FORUMA. Ostala pitanja postavite u odgovarajuci podforum ili ce biti obrisana bez premestanja.

Moderators: KnightOfDoom, kumkat

Post Reply
drgnk
Posts: 7
Joined: 13 May 2011, 19:32

Podforum - Nepoznata pesma i izvodjac

Post by drgnk » 24 Aug 2011, 14:33

Mislim da se svakom od nas bar jednom u zivotu desilo da je na radiju, TV-u ili u nekoj drugoj situaciji cuo pesmu koja mu se jako dopala a da nije znao naziv iste kao i ime izvodjaca. Pri tome ponekad uspemo da zapamtimo po koju rec ili stih iz pesme kao i melodiju sto vrlo cesto nije dovoljno da istu i identifikujemo (ni Google nije svemoguc).

Primetio sam da na velikom broju stranih muzickih foruma postoje rubrike specijalizovane za ovu problematiku (npr. Name that tune i sl.) gde ljudi postavljaju postove sa podacima o nepoznatoj pesmi ili linkovima ka fajlovima (audio ili viseo) koji istu sadrze u nadi da ce dobiti odgovor.

Vezano sa gore pomenuto, mislim da ne bi bila losa ideja da se isti takav podforum napravi i na ovom sajtu, jer iz iskustva znam da su isti veoma poseceni a i mnogim ljudima su pomogli da dodju do odgovora vezanog za identfikaciju odredjene nepoznate muzike.

Pozdrav

dartiv
Posts: 9
Joined: 30 Aug 2009, 12:18

Re: Podforum - Nepoznata pesma i izvodjac

Post by dartiv » 28 Aug 2011, 20:07

da da,,evo ja sad imam problem,a da bude jos veci ,mislim da je pesma deo ne regularnog benda,nesto kao ne znam ni ja sta,,sve sto znam,da je iz 80 ih i da je radjena samo za japansko trziste, iz licnog ugla ima disca i nekog izmiksovanog melosa ,naime,ako je neko sposoban i moze tako nesto da sazna bio bih veoma zahvalan,,covek koji me angazovao da mu pomognem pokusava da sazna isto vec 20 godina,,a da bismo sve to realizovali potreban mi je neki mail da mu posaljem stvar,ponudjena mi je novcana nadoknada za ovaj zadatak ali sam je odbio zato sto covek zaista voli muziku i nista ne moze da plati njegovih dvadeset traganja,,ko razume shvatice,hvala

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Podforum - Nepoznata pesma i izvodjac

Post by Tenji » 28 Aug 2011, 20:34

:hmm:

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Podforum - Nepoznata pesma i izvodjac

Post by dejankuki » 28 Aug 2011, 22:10

A daj ovde.. mozda mi znamo.

drgnk
Posts: 7
Joined: 13 May 2011, 19:32

Re: Podforum - Nepoznata pesma i izvodjac

Post by drgnk » 28 Aug 2011, 23:36

dejankuki wrote:A daj ovde.. mozda mi znamo.
Kad sam postavio ovu temu, mislio sam da ona bude samo predlog moderatorima da otvore podforum za identifikaciju nepoznate muzike a ne mesto gde ce se sad sjatiti svi koji imaju neku nepoznatu pesmu za prepoznavanje. Ovo naravno ne kazem zato sto mi ti ljudi smetaju (naprotiv, dobro dosli su) vec da bi se osnovao pravi podforum za ovu svrhu koji bi bio lepo uredjen i pregledan i gde bi unutar podforuma svako mogao da postavi sopstvenu temu sa podacima o nepoznatoj pesmi ili linkovima ka istoj. Evo kako su to resili ljudi sa foruma MyCity (bez namere da ovaj sajt reklamiram):

http://www.mycity.rs/Nepoznata-pesma/

@dejankuki

Ovim postom se prevashodno obracam vama, posto vam ispod avatara pise da ste moderator. Unapred zahvaljujem.

Pozdrav

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Podforum - Nepoznata pesma i izvodjac

Post by dejankuki » 29 Aug 2011, 12:28

Pa, pazi.. tema kao tema je OK.. podforum je vrlo nezgodan jer treba da ima dovoljno tema. Za sada mislim(o) da je forum sveden na nacin da bude i pregledan a u isto vreme i ne prenatrpan... tako da jedino mozemo da otvaramo teme, pa ako se dovoljno sakupi tema... mozda i porazmislimo o celom podforumu...

A sa druge strane, mi kao moderatori nemamo uplit u engine foruma pa da ga sredjujemo kako nama odgovara. Za to se ipak pitaju glavni.

drgnk
Posts: 7
Joined: 13 May 2011, 19:32

Re: Podforum - Nepoznata pesma i izvodjac

Post by drgnk » 29 Aug 2011, 14:05

@dejankuki

Hvala vam na razjasnjenju situacije.

@dartiv

Majstore postavi fajl (ili link) ako ga imas, mozda ce neko provaliti naziv te pesme.

Pozdrav

User avatar
kumkat
Site Admin
Posts: 531
Joined: 15 May 2006, 18:35
Location: Beograd

Re: Podforum - Nepoznata pesma i izvodjac

Post by kumkat » 29 Aug 2011, 14:21

Slazem se sa Dejanom ..... naravite temu u "Sve i svasta" i resen problem.

Poz

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest