Ignorisanje clanova

JEDINO U VEZI FORUMA. Ostala pitanja postavite u odgovarajuci podforum ili ce biti obrisana bez premestanja.

Moderators: KnightOfDoom, kumkat

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Ignorisanje clanova

Post by Frostensen » 19 Aug 2015, 18:03

Tim pre bi ljudi koji to rade iz hobija trebalo da sankcionisu po kratkom postupku i bave se necim drugim u zivotu. Sto se tice prijavljivanja, vise rangirani su vise kao slucajni prolaznici po temama tako da izadje na isto :(

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Ignorisanje clanova

Post by alfonso » 19 Aug 2015, 18:08

Frostensen wrote:Tim pre bi ljudi koji to rade iz hobija trebalo da sankcionisu po kratkom postupku i bave se necim drugim u zivotu. Sto se tice prijavljivanja, vise rangirani su vise kao slucajni prolaznici po temama tako da izadje na isto :(
ko te iznervirao?

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Ignorisanje clanova

Post by Kristijan » 19 Aug 2015, 19:11

Мени је увек забавно када читам шта људи очекују од овог или било ког другог форума. Кад саберем разне честе захтеве имам утисак да би људи хтели место на коме се: 1) размењују супер детаљне и поуздане информације, окупљалиште сувих професионалаца, који истовремено 2) не наступају ауторитативно него су вољни да као брижн учитељице умилним тоном воде рачуна о пачијој школи, али и 3) место за забаву, али код те забаве наилазимо на озбиљно разилажење - једни би да се виртуелно изују, подригну и причају масне вицеве, а други би софистицирану атмосферу у којој се не изговара било шта што може било кога да насекира, и уз ве то 4) да форум буде место на коме се максимално поштује слобода изражавања, с тим да 5) форум обезбеди систем који сваког члана чува од искушенија читања узнемиравајућих садржаја, мада би неки понајвише волели да се 6) свака дискусија "чисти" бацачем пламена, те да било какав филтер који корисник по својој вољи активира на крају буде непотребан, што би се постигло тако што би 7) уредници били андроиди који не морају да спавају него вазда пречешљавају форум и сеју страх где год оставе дигитални отисак, али исто тако, ако је икако могуће, да 8) (ово треба да буде "под осам" али кад год ставим затворену заграду после осмице добијем смајлија) уредници имају људску црту, да су шаљивџије, забављачи, брбљивци и козери који знају када треба да се првила тумаче еластично. Аха, може...



Ко нема желудац за форуме - или нека пије ранисан или нека посећује друга места на мрежи. Ко не зна да прећути и да се не упушта у бесциљне расправе од којих му је лоше - најбоље је да прво са собом неке ствари реши или да напросто одустане од посећивања форума. Сасвим је нереално да се надате да ће неко други да вам реши проблем. Где год да се нађете видећете безбројне примере људске несавршености, и истински је чудно да се очекује да се на било ком форуму нађе мања количина те несавршености. Са неким људима са форума сам остварио дивну комуникацију у оквиру форумских расправа, са другима се та комуникација проширила на приватне поруке, поједине сам имао прилике да упознам уживо, са реткима сам имао прилике и да остварим музичку сарадњу. Већина посетилаца форума су за мене тек некакви пролазници, а са врло малим бројем људи сам у врло хладним односима. То је исто тако и у животу, где год да се нађете, без обзира колико имате сродна интересовања или сродну струку, бар половина људи ће да буду они којима се тек куртоазно јављате, а у оној другој половини су распоређени они са којима повремено проћаскате, односно волите мало више да поразговарате, односно умете да седнете да попијете, односно они с којима налазите безброј додирних тачака, па остварујете и неку креативну сарадњу. На форуму су исти ти људи које срећете и ван форума, и не знам шта заправо очекујете од људи уопште, али знам да је једино применљиво да се помирите са тим да форум није боље место од било ког другог места за окупљање.

Кад год сам се упецао да уђем у тупаву расправу - искључиво сам ја био крив за то, нико ме није терао да се мачујем по форуму. Кад год сам прескочио тупаве расправе - заслуга је била стриктно моја, није ми никакво уређење форума помогло да се спасем од пошасти. Ни један једини пут нисам имао почетну илузију да сам се ушетао у смислену расправу која се накнадно показала као трула и бескорисна, увек је макар део моје свести био свестан ризика, и тај ризик сам по својој одлуци прихватио. И често сам трошио време сасвим безвезе, али сам увек знао да је на мени када ћу да исчупам кабл из зида, и сигуран сам да и други то знају, и да умеју унапред да виде шта је конструктивна а шта је шупља расправа. Уместо да се стално размишља о томе какви су други према другима, односно други према вама, размислите понекад какви сте сами према себи.

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Ignorisanje clanova

Post by Frostensen » 19 Aug 2015, 21:26

Iz celog tog mrsenja moze da se izvuce samo ovo - Puca nam prsluk za bilo sta. To sto se zalite i sto ocekujete minium nekih uslova da forum ne bude kao minsko polje nije problem ljudi koji odrzavaju forum nego vas koji ste na njemu. Inace ovo Somewhere Over The Rainbow je prilicno onako bedasto ali dobro..

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Ignorisanje clanova

Post by Kristijan » 19 Aug 2015, 23:57

А ко су ти у овој причи ми, а ко су ви? Бојим се да си неке ствари мало побркао.

Искуство каже да на сваког човека који ће да реагује попут тебе долази најмање један који има дијаметрално супротан став, и сви људи очекују да им на истом месту исти уређивачки тим направи атмосферу баш по мери, што је апсолутно неизводљиво. Шта год да се установи као стандард - најмање половина људи буде незадовољна, и гласно се буне. Врло често се дешава да је одређена уредничка политика истовремено нападнута из оба табора, једни тврде да је престрогa, други да је превише лабавa. Што ће рећи - ко покушава да удовољи читавом свету обавезно заврши као будала.

На овом форуму сам активан последњих 8 година и свашта сам видео, не причам напамет. Био сам редован члан, па сам био уредник, па опет редован члан, и знам добро како функционише форум. Невиђено је лако да се само критикује. Ако сматраш да уреднички тим не ваља, ако верујеш да умеш то боље, доследније, озбиљније и темељније да радиш - слободно се јави администрацији, сигуран сам да им ни један уредник није вишак, очигледно их нема довољно. Оно, да осетиш мало како то изгледа када сваки твој потез макар понеко критикује као да си их закинуо за плаћену услугу. О психопатама који ти за сваку ситницу шаљу увредљиве и претеће приватне поруке да и не говорим. Мене су доживљавали као строжег уредника, па су имали потребу свашта да ми кажу, а видим да би се ти вероватно држао још тврђе струје, па ни тебе то гарант не би заобишло. Стицајем околности знам шта радиш, и знам да си одличан у свом послу, па капирам да би био врло одговоран уредник, али имам утисак да не знаш шта то заиста значи.

Коначно, све оно што сам написао горе се пре свега односи на овај предлог увођења опције игнорисања чланова, па тек онда на остало, онако уопштено гледано. Ко неће или не уме прво сам са собом да се договори - не могу да му помогну ни било какви потези администрације и уредништва.

Кад смо код тог проблема уређивања - сећам се да је у више наврата оглашено да се траже људи који би се придружили уредничком тиму, и ни једном се људи нису јавили у задовољавајућем броју. И себе ту убрајам, ни ја се никад нисам јавио. Стицајем околности сам касније улетео у уреднички тим, али сам сваки јавни позив искулирао. Е тако ваљда и остали - кулирају, а после кукају. Е па не иде и једно и друго... Ето, постоји она опција да се пријави проблематичан пост, што је корисно јер некад уредницима напросто промакне нешто. Из искуства знам да се та опција користи ванредно ретко. Дакле не само да нико неће да буде уредник, него неће нико ни повремено да припомогне уредницима. Али сви хоће да закерају. Понекад је проблем у огледалу.
Frostensen wrote:Inace ovo Somewhere Over The Rainbow je prilicno onako bedasto
Ја баш мислим да је Џуди Гарланд то отпевала као змај :mrgreen:

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Ignorisanje clanova

Post by Frostensen » 20 Aug 2015, 00:14

Izvini, previse filozofije i krivljenja mozga zbog teme koja je vrlo jednostavna. Ali da, bice da sam nesto ja pobrakao, a i ostali clanovi izgleda.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Ignorisanje clanova

Post by Kristijan » 20 Aug 2015, 00:25

Хајде лепо буди човек па стани сам иза свог става, немој да се скриваш иза непостојеће масе. По овом питању мишљења су очигледно врло подељена, па је прилично јадно што ситуацију представљаш као да уредништво малтретира све остале присутне на форуму. Да, тема је једноставна, само ми онда заиста не иде у главу како ниси способан да уклавириш тако просту чињеницу да не постоји ни један уреднички приступ који ће свима да буде по мери.

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Ignorisanje clanova

Post by Frostensen » 20 Aug 2015, 00:40

Ja stojim iza svog stava, a koliko vidim nisam ja taj koji je otvorio temu, osim ako nisam otvorio vise naloga pa sam se organizovao sam sa sobom u udruzeni zlocinacki poduhvat protivu foruma. Takodje nisam ni u jednom momentu napisao niti insinuirao da urednistvo maltretira ljude. Ono sto sam napisao i to vrlo jasno jeste da ljudi bivaju izlozeni maltretiranju drugih zbog njihovih propratnih poremecaja ili koje god vec probleme da imaju. S tim u vezi, pravila foruma i ponasanja nisu tu da se dopadnu svima vec da bude red i mir kad neko odvoji popodne da nesto procita ili prodiskutuje. Medjutim uvek je lakse skrenuti temu kako eto ja ili ja i jos par nas koji smo u stvari ja ne razumemo nesto dobro i ne kapiramo tu kompleksnu problematiku.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Ignorisanje clanova

Post by Kristijan » 20 Aug 2015, 00:59

Frostensen wrote:bice da sam nesto ja pobrakao, a i ostali clanovi izgleda.
Који остали чланови? Може бројка, могу и имена - шта год. Ко то трпи исту тортуру као ти? Ко су ти људи иза којих мораш да се заклониш да би ти деловало да твој став има кредибилитет?

Где ти то видиш да се правила страшно крше? Хајде сад - конкретни примери, немој само да ми машеш нешто по ваздуху и да правиш промају. Дај линк, дај ставку из правилника, па да видимо где се то тако грубо крше правила форума, и на који начин то тебе угрожава.
Frostensen wrote:pravila foruma i ponasanja nisu tu da se dopadnu svima vec da bude red i mir
И баш су тако правила и написана, нису писана ни да се посебно допадну теби, ни да се посебно допадну мени. Та се правила по мом мишљењу споровде у врло задовољавајућем проценту ако се узме у обзир да су сви људи који се тиме баве волонтери. Још једном ти кажем - ако мислиш да умеш боље слободно се јави да будеш уредник, па заведи тај ред и мир који ти недостаје.
Frostensen wrote:Medjutim uvek je lakse skrenuti temu
Нисам више начисто да ли само дрзак или ти фале когнитивне способности.
Frostensen wrote:ljudi bivaju izlozeni maltretiranju drugih zbog njihovih propratnih poremecaja ili koje god vec probleme da imaju
Ко и како бива малтретиран? Да ли је за тебе малтретирање то што треба да трпиш да на овом свету има људи који нису попут тебе?
Frostensen wrote:Bilo bi dobro kad bi imalo posto admini ko god da su ili ko je vec zaduzen za odredjene delove foruma prosto ne rade svoj posao
Ето видиш, јеси прозивао уреднике, тврдиш да не раде свој посао, а малопре тврдиш да их ниси прозивао, и вадиш се на то да нигде ниси написао да уредници малтретирају остале чланове. Обратићу пажњу да те од сада увек прецизно цитирам да ти не оставим простора да се овако мигољиш.

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Ignorisanje clanova

Post by Frostensen » 20 Aug 2015, 01:36

Nije to bezobrazluk nego mi je zamorno da citam eseje, opravdanja, licna preispitivanja i generalno introspekciju. Pa onda tezak posao, cimaju razni ludaci. Sta mene to briga u zivotu? Sto mi to pominjes uopste? To spada u taj posao. Ko ne moze da se nosi sa time onda nije za taj posao. Kao ircop sam vidjao vise ljudi dnevno nego ovaj forum nedeljno i bilo je svaceg, ali je bilo super zezanje i znalo se sta se sme sta se ne sme. Ovde, dodjes da se pozalis na nesto, a saceka te pripremljen referat u 3 toma i izvrtane na postavu kako si ti u stvari problem. I onda seciranje svake recenice jer je lakse baviti se mnome nego radom foruma jer jbg nikad ne znas ko ce da ti preti od tih likova, a ja sam normalan pa se sa mnom moze.

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Ignorisanje clanova

Post by Rockatansky » 20 Aug 2015, 02:03

Ma opusti se i samo skroluj koliko god treba... :)

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Ignorisanje clanova

Post by tommytigh77 » 20 Aug 2015, 03:53

Jbg, napisah čitav esej, ali prođe 2 sata i ''prc'' kad htedoh da ga postavim... Moderatori, produžite vreme trajanja naloga!
Ukratko:
- Kad bi se ignorisali svi članovi koji su uvredili drugog člana na forumu, na forumu bi ostalo maksimum 10 ljudi (ni ja ne bih bio medju njima)
- Od tih 10, dvojica bi se posvađali oko toga da li je bolji strat ili les paul
- Dok se uredništvo foruma koncentriše na taj dijalog koji je sve sem dijalog...
- U međuvremenu se pojavljuju klinci internet-generacije koji nisu naučili ni da pošteno stisnu E dur, a već se prijavljuju na MF u nadi da će za noć saznati sve što ima da se sazna o gitari, a pritom se predstavljaju kao bogom dani umetnici koji znaju sve o Blackstar pojačalima i Digitech pedalama
- Klinci počinju da prodaju muda za bubrege po ozbiljnim temama
- Uredništvo MF im skrene pažnju da ne kenjaju tamo gde im nije mesto
- Urednika ražaluje rukovodstvo foruma, valjda zato što je nazivao stvari pravim imenima
- MF traži novog urednika, nekog ko će zapravo da im privuče članove

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Ignorisanje clanova

Post by Kristijan » 20 Aug 2015, 07:30

Frostensen wrote:Nije to bezobrazluk nego mi je zamorno da citam
Баш као што сам и претпоставио, кад ти се поставе конкретна питања ти само знаш да правиш промају.
Frostensen wrote:a ja sam normalan pa se sa mnom moze
Данинг-Кругеров синдром.
Frostensen wrote:Kao ircop sam vidjao vise ljudi dnevno nego ovaj forum nedeljno


Најежих се од потресне приче. Тачно сам знао да ће нешто слично да се потегне, зато сам ти већ два пута, а сада ћу и трећи пут да ти кажем - слободно се пријави да будеш уредник, стварно је штета да такав потенцијал труне.
tommytigh77 wrote: - Kad bi se ignorisali svi članovi koji su uvredili drugog člana na forumu, na forumu bi ostalo maksimum 10 ljudi (ni ja ne bih bio medju njima)
- Od tih 10, dvojica bi se posvađali oko toga da li je bolji strat ili les paul
- Dok se uredništvo foruma koncentriše na taj dijalog koji je sve sem dijalog...
- U međuvremenu se pojavljuju klinci internet-generacije koji nisu naučili ni da pošteno stisnu E dur, a već se prijavljuju na MF u nadi da će za noć saznati sve što ima da se sazna o gitari, a pritom se predstavljaju kao bogom dani umetnici koji znaju sve o Blackstar pojačalima i Digitech pedalama
- Klinci počinju da prodaju muda za bubrege po ozbiljnim temama
- Uredništvo MF im skrene pažnju da ne kenjaju tamo gde im nije mesto
- Urednika ražaluje rukovodstvo foruma, valjda zato što je nazivao stvari pravim imenima
- MF traži novog urednika, nekog ko će zapravo da im privuče članove
Управо то, посебно прва ставка.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Ignorisanje clanova

Post by Overdrive » 20 Aug 2015, 09:38

eo dajte meni da budem generalni direktor foruma !

moja pravila su jednostavna i jasna: 1) sve je dozvoljeno 2) nema banova 3) nema prekršaja, 4) upozorenja ni 5) čitanja bukvica

Sve - osim hakovanja, virusiranja, spamovanja i ostalih sličnih "fizičkih" nasrtaja na sam fourm

Garantujem izvanrednu posećenost, interesantnost i dinamičnost, kao i značajan priliv forumašica koje ovde, avaj, upadljivo nedostaju..

a moji uslovi su skromni: Jedna pedala mesečno

i da bude butik..

i da ne bude domaća..

(ako nema pedala, može i neki procesor..kabal..futrola..posip za mačke..kokakolaziro..dogovorićemo se..)

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Ignorisanje clanova

Post by Kristijan » 20 Aug 2015, 10:37

Ето, одличан пример, ако си уопште био озбиљан. Ти стојиш на сасвим супротној страни у односу на Фростенсена. Теби је овде превише правила и дисциплине, а њему премало. Зато је у суштини потпуно бесмислено да се у уредничким напорима и покушајима било ко нада да ће људи да буду задовољни, увек ће да буде оних који сматрају да је све срање осим пишања, а и да је пишање срање када је пишање уз ветар. Годинама гледам како разноразни људи буду револтирани због овога и онога, па онда натукну администрацији (не само на овом форуму!) да људи више не долазе на форум због тога и тога... И свако има неку десету причу, никад нисам чуо да су људи усаглашени око разлога. Свако мисли да је оно што њега жуља највећи проблем који гарант смета и свима осталима. И врло често су људи наводили екстремно различите разлоге - једни су тврдили да посећеност опада због тога што нема реда, а други да се исто то догађа јер је уведено превише правила. И сви су у праву - ако говоре само у своје име.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest