Ignorisanje clanova

JEDINO U VEZI FORUMA. Ostala pitanja postavite u odgovarajuci podforum ili ce biti obrisana bez premestanja.

Moderators: KnightOfDoom, kumkat

User avatar
zwelj
Posts: 370
Joined: 12 Sep 2011, 06:51

Re: Ignorisanje clanova

Post by zwelj » 20 Aug 2015, 16:28

Forum podržava RSS, meni bar, vremenski najekonomičnija opcija i gotovo apsolutni preduslov praćenja nekog foruma kao lični filter i cenzor... Ograničeni, nadobudni, umišljeni... su, po meni, daleko pogubniji za forumski život od tzv. "bezobraznih", a takve ne filtrira ni jedan moderatorski algoritam...

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Ignorisanje clanova

Post by Kristijan » 20 Aug 2015, 16:43

andrej] wrote:Da teze da ne budu bas previse strogi, ali ako neko konstantno smara, daju mu warn. Warnovi se ne brisu, ko skupi dovoljno leti s foruma. Naravno, da ova pravila budu jasno istaknuta. To je moj konstruktivan predlog.
Нисам проверавао колико је јасно истакнуто, али правила су баш оваква како си их ти описао. Упозорења се не бришу, ко накупи 5 добија сталну забрану приступа. Ово око слободног нахођења и праве мере... ту вероватно шкрипи. Није лако да се дефинише шта јесте а шта није за оштрије реаговање.
Frostensen wrote:Pa necu da se prijavim jer je to tvoj posao, ti ga radis
С ким причаш? На овој теми су се појавили у једно моменту администратори, а ни један уредник није ни једног момента узео учешћа у расправи.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Ignorisanje clanova

Post by bancika » 20 Aug 2015, 17:51

moze lako da se napravi plugin za chrome koji to radi, kad god naidje na korisnicko ime sa liste, umesto onoga sto pise stavi

Image

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Ignorisanje clanova

Post by Overdrive » 20 Aug 2015, 19:43

alfonso wrote:overdrive
sta se desilo sa tvojom snagom volje?
zasto ne napravis svoj forum?
ja biram sa kim cu da pricam.i ne mozes sa svima da pricas na isti nacin.ako meni kazes da jedem govna,da sam glup jer slusam ovo ili da nisam normalan,ne oceku da cu da ti kazem ziveli u sledecem trenutku.ja ne dozvoljavam da neko prica sa mnom na takav nacin i tu je kraj.zna se sta se moze sa kime.otvori blog,pa tamo kenjaj do mile volje i niko nece da ti kaze to smes a to ne.ali da dodjea negde gde imas definisano pravilo ponasanja i sta smes a sta ne i da prosipas neku svoju pricu,jednostavno nije normalno.zivotna pravila vaze i na internetu.to sto je tebi ovaj forum mesto na kome hoces da glumis buntovnika i neku facu je tvoja neka stvar u koju necu da ulazim jer te NE POZNAJEM.da te poznajem rekao bih ti nesto,a ovako je jako glupo.mogu da odvalim nesto sto nema veze sa zivotom.
mislim da moras da imas postovanja prema nekome ko ne zeli da ima odnos sa tobom kakav ti zelis sa njim.tako da ako ja kazem da ne mozes sa mnom da pricas na odredjen nacin onda se okanes.nemoj ni da pricas sa mnom.ne brini nije frka. nadji brdjane koji se opijaju po kafancugama pa se pljujte i serite do ujutru
Zašto bih ja napravio svoj forum, pa ja se ni na koga ne žalim ovde
Ti biraj sa kim ćeš da pričaš, ali ako već dolaziš na forum ne očekuj da bude sve kako si ti zamislio.

Ti pazimajkumu ne dozvoljavaš da neko priča sa tobom na neki način koji se tebi ne dopada..Pa gde ti živiš?

"Tataaa..oni mi tamo rekli da sam glup i da jedem gooomnaa.."
- Aha..
"Ja sam samo hteo normalno da pričam i da svi poštuju pravila! a oni tako.."
- mhm..
"Tebe vidim baš briga što su ti sinu rekli da je glup?"
- A šta želiš da ti kažem? Da si pametan što očekuješ da sve ide po pravilima? Pa batice ni država ne funkcioniše po pravilima i to koja je sama pisala, a kamoli neki tamo forum..I što ti njima nisi rekao da i oni jedu gomna?
" ja nisam konfliktna ličnost"
- aha..nisi konfliktna ličnost..A kakva si ti to ličnost? Neka što raste ispod staklenog zvona? Jel ti znaš da je život surov? Jel ti znaš da moraš da budeš čvrst? Šta tebe zapravo jede..to što ljudi krše pravila ili to što su ti rekli da si glup? Jao što bi ceo svet bio bajka kada bi svi poštovali pravila i svili bili pristojni?
Ženo !! Dođivamo..ovo je za tebe, ti si mu pričala bajke kad je bio mali, sad izvoli..nauči ga kako da se ponaša kad mu neko kaže da je glup i da jede gomna.."

:deda:

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Ignorisanje clanova

Post by alfonso » 20 Aug 2015, 22:33

overdrive
pa da bi imao potpunu slobodu,napravi svoj takav forum.kao kad dodjes u apoteku.neces da trazis banane.
a vidis da mislis da znas svasta,a zapravo ne znas.ja ne dozvoljavam tako sto ne razgovaram sa ljudima koji se tako ponasaju.kad preteraju kao ti sto umes,samo kazem aj cao.ne ljutim se ja na nekog ko je ogranicen i ko ne shvata da je ogranicen.ljutim se sto dozvolim ponekad sebi da pricam sa ljudima koji su takvi.a sta cu kad moze nekad nesto normalno i od tebe da se cuje.kad ti nije cilj da s3 pravis pametniji nego sto jesi,umes da budes pametan.ali kad krenes da pametujes,samo lupetas i zvucis kao klasicni primerak coveka koji ima krizu srednjih godina koji leci frustracije na forumima.
a kako ja ne pricam sa ljudina cu da ti pokazem na prakticnom primeru
aj cao

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Ignorisanje clanova

Post by Overdrive » 20 Aug 2015, 22:46

alfonso wrote:overdrive
pa da bi imao potpunu slobodu,napravi svoj takav forum.kao kad dodjes u apoteku.neces da trazis banane.
a vidis da mislis da znas svasta,a zapravo ne znas.ja ne dozvoljavam tako sto ne razgovaram sa ljudima koji se tako ponasaju.kad preteraju kao ti sto umes,samo kazem aj cao.ne ljutim se ja na nekog ko je ogranicen i ko ne shvata da je ogranicen.ljutim se sto dozvolim ponekad sebi da pricam sa ljudima koji su takvi.a sta cu kad moze nekad nesto normalno i od tebe da se cuje.kad ti nije cilj da s3 pravis pametniji nego sto jesi,umes da budes pametan.ali kad krenes da pametujes,samo lupetas i zvucis kao klasicni primerak coveka koji ima krizu srednjih godina koji leci frustracije na forumima.
a kako ja ne pricam sa ljudina cu da ti pokazem na prakticnom primeru
aj cao
vidi ovog al mi se nakačio ko rasan krpelj..

vidi batke, ja sam ovakav ionakav, svakakav sam, moja stvar
Sad ću ja baš da se prilagođavam nekim klincima i tome šta oni "dozvoljavaju" a šta ne :lol:

Čitaj, pitaj, skitaj, radi šta oćeš..ja iznosim svoje mišjenje, ti ga ili preskači ili čitaj u potaji, izbori se sam sa svojim demonima 8)

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Ignorisanje clanova

Post by KnightOfDoom » 20 Aug 2015, 23:49

Da i ja kazem koju posto ste se raspisali za medalju. Onako, nabacane misli, ne mogu da jurim ko je sta rekao pa da citiram.
Ne postoji mogucnost ignora na PHPBB 3. Ne jer mi necemo da pritisnemo dugme nego ne postoji u softveru. Ima nekih ne-official modova sa svojim problemima, koliko sam video. Kumkat je dublje usao u materiju i rekao da ne moze. Za svaki prekrsaj pravilnika , uznemiravanje ili slicno postoji dugme za prijavu posta. Onda osoba koju ste prijavili dobije warn ako treba, i posle nekoliko puta ide pa-pa.
Evo ja sam uspeo da izignorisem sve postove odredjenog clana u ovoj temi. Znam da nema nista vredno citanja da napise u ovom delu foruma. Sam scroll ide. Ma 'de ide, leti jbt. Efikasnije od ignore opcije, koja ruku na srce, ne znam kako je funkcionisala u prosloj verziji foruma. Mada mislim da se odnosila samo na PP.

Neko rece nema bugija, save i rocketa. Za rocketa nisam siguran, ali ove dvojce ima. Jedan cak ima dva naloga, da se nadje zlu ne trebalo, pu-pu.

Neko je ispisao onako po crticama svasta. I slazem se sa covekom. Jedino ne na sta se aludira sa zadnje dve (osim ako nisam nesto pogresno shvatio). Ni jedan urednik nije "razalovan" jer se "rukovodstvu" tako digao taj dan. Vec zato sto je doticni urednik tako zeleo (ovo najskorije je primer, a ko je samo citao ovu temu savrseno mu je jasno zasto). Ostali razlozi su nepostovanja pravila i zloupotreba polozaja, kao i jednostavno ne dolazenje na forum. Neki koji vise ne dolaze cak imaju sve svoje moderatorske dozvole jos uvek. I ono drugo:
Vec godinama nemamo zelju da privlacimo nove clanove. Cast izuzecima( i tebi), ali vidi sta je sve privuceno u zadnje vreme.

I da kao nesto zakljucim... Imate mogucnost da radite ono sto ste i ranije imali mogucnost da radite. Pritisnete dugme "tuzibaba" i mi se odma sjurimo brzinom munje (ili za par sati, jbg budimo realni) vidimo u cemu je problem , i ako bog da dodelimo warn. Pa kad se to nakupi ide ban. Ili i dalje mastajte o ignor opciji. Ili razvite prirodni ignor kao ja.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Ignorisanje clanova

Post by Kristijan » 21 Aug 2015, 07:35

KnightOfDoom wrote:Jedino ne na sta se aludira sa zadnje dve (osim ako nisam nesto pogresno shvatio).
То је било онако "шта би било кад би било", није човек описивао конкретне догађаје.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Ignorisanje clanova

Post by komil » 21 Aug 2015, 08:38

Iskulirajte malkice sa prozivanjem Rocketa, jedan od najglasnijih u toj prozivci je, ispostavilo se, radio upravo ono što je njemu zamerao. Možda je samo napušavao svoj alter ego.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Ignorisanje clanova

Post by Overdrive » 21 Aug 2015, 10:07

Mene sve ovo podseća na situaciju iz škole kada društvance sedi u učionici i ćaska za vreme pauze, a neki lik im dobacuje iz zadnje klupe

i društvo radi "bla bla bla...bli ble blo..", a lik dobacuje "he he..nemate pojma.."

pa onda ide sve tako redom:
- "bla bla bla...bli ble blo.."
- to što pričate nema veze s mozgom..

- "bla bla bla...bli ble blo.."
- jeste, al akd bi se jurili po vagonima..

- "bla bla bla...bli ble blo.."
- koji su vam dokazi za to?

- "bla bla bla...bli ble blo.."
- samo vi njega slušajte, tako je i prošli put pričao pa šta je bilo...?

- "bla bla bla...bli ble blo.."
- skupila se grupa retarda, trust mozgova jebote..

- "bla bla bla...bli ble blo.."
- hahaha..čuj argumenta..!

i tako pola sata, a onda neko iz "bla bla " grupe popizdi, ustane i otrči da zove nastavnicu da dođe i reši situaciju, jer više ne može da ga sluša :shock:

I nastavnica mu kaže "pa ti znaš da je on problematičan..možda samo želi pažnju, zašto ga ne uključite u raspravu?"
- ma neće o da raspravlja on hoće samo da smeta "
- pa onda ga ignorišite i prestaće
- ne možemo..
- kako to?
- jače je od nas..
- pa šta rade ostali sada?
- eno ih pričaju
- znači jače je od Tebe?
- pa..da...ali..

itd.. :)

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Ignorisanje clanova

Post by Kristijan » 21 Aug 2015, 10:12

Види га... Је л'ти читаш упутства за употребу лупера или се зафркаваш? Стварно си неозбиљан :mrgreen:

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Ignorisanje clanova

Post by Overdrive » 21 Aug 2015, 10:13

Kristijan wrote:Види га... Је л'ти читаш упутства за употребу лупера или се зафркаваш? Стварно си неозбиљан :mrgreen:
ja neozbiljan?
ja ti tamo pišem a ti viriš ovde..ccc :mrgreen:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Ignorisanje clanova

Post by Kristijan » 21 Aug 2015, 10:15

Видео сам шта си написао, зато ти и кажем :)

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Ignorisanje clanova

Post by Overdrive » 21 Aug 2015, 10:19

Kristijan wrote:Видео сам шта си написао, зато ти и кажем :)
nemoj sad da te izignorišem :twisted:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Ignorisanje clanova

Post by Kristijan » 21 Aug 2015, 10:24

Do your worst :mrgreen:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest