Iskustva u nastupima

JEDINO U VEZI FORUMA. Ostala pitanja postavite u odgovarajuci podforum ili ce biti obrisana bez premestanja.

Moderators: KnightOfDoom, kumkat

Post Reply
bottom line
Posts: 6
Joined: 06 Mar 2016, 13:50

Iskustva u nastupima

Post by bottom line » 29 Sep 2016, 20:56

Mozda bi trebali imati kategoriju vezanu za nastupe u klubovima, kafanama...?

Npr: Zeleo bih pokrenuti temu da li novi pravilnik o ogranicavanju muzike do 24h utice na bendove koji aktivno sviraju. Najbolje je bilo posle ponoci uvek. Treba vremena dok se gosti ptiviknu da izlaze ranije.
Pozdrav.

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Iskustva u nastupima

Post by Frostensen » 20 Oct 2016, 00:21

Meni je to ok jer kod nas ne postoji kultura postovanja drugih ljudi. Mi sami sebe ne postujemo. Kad nesto krece u 9, krece u devet. Kad ides na koncert Satriania ili Ac/Dc-a ne ides u 11 ako pise u 9. Kod nas svirke najavljenje za 9 krecu u pola 12. To znaci da ti provedes 2-3 sata vise van kuce ili nekih drugih obaveza. Na stranu sto tu okolo zive neki ljudi koji takodje trebaju da se odmore i nisu oni krivi sto gazda kluba mora da otvori 4. klub pa nema za izolaciju i ventilaciju.

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Iskustva u nastupima

Post by alfonso » 20 Oct 2016, 06:31

To ogranicenje je samo za klubove u stambenim zgradama. Stvarno mislim da je ogranicenje vise nego potrenbno (znajuci kako se ponasaju ljudi koji se zabavljaju po klubovima) i mislim da je i do 24 previse. Sad,sto je su ljudi naviknuti da izlaze tek posle 12 to je druga stvar i njihov problem. Nek idu u klubove koji imaju sta je potrebno(lokaciju i izolaciju itd) za takve stvari. Ako u Bg ne moze da se nadje prostor za tako nesto onda sve u persun

bottom line
Posts: 6
Joined: 06 Mar 2016, 13:50

Re: Iskustva u nastupima

Post by bottom line » 28 Oct 2016, 15:23

Prica je neka da ce ogranicenje kaciti sve klubove koji u krugu od 200m imaju stambene objekte, sto obuhvata prakticno sve :/ A zvucna izolacija ne postoji kod otvorenih basti. A i inace je jako tesko postici zvucnu izolaciju i u zidanom objektu (prozori, vrata..). Bilo bi ok bar do 1 vikendom da dozvole buku. Realno, tesko ce neko izaci u grad u 8, a jos teze ce neko da nam placa
svirke u trajanju od 2 sata, jer ne moze ni 3 pica da proda. Ovo moze da pogodi i klubove, koji i ovako rade na ivici isplativosti, i muzicare, koji rade bez da se isplati.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest