А зашто једноставно не искључите јадничка са апарата?

JEDINO U VEZI FORUMA. Ostala pitanja postavite u odgovarajuci podforum ili ce biti obrisana bez premestanja.

Moderators: KnightOfDoom, kumkat

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: А зашто једноставно не искључите јадничка са апарата?

Post by Overdrive » 19 Mar 2018, 19:31

mnogo se frljamo sa tim pojmom "trol" i olako lepite te etikete

da li uopšte znate šta je trol ?

Jel vam brani neko da postavljate prave bitne i interesantne teme, pa nek trolovi otpadnu kao nebitni ?

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: А зашто једноставно не искључите јадничка са апарата?

Post by komil » 19 Mar 2018, 19:33

nebojsak wrote:
19 Mar 2018, 19:26
Sve je to lepo, ali šta ti onda radiš na mestu urednika? Tačnije, koji će forumu uopšte urednici ako ćemo da se ponašamo (neki) u skladu sa toplim preporukama.
:1:

Plus, kaže Deki da ima 15 minuta dnevno ili manje za sve aktivnosti na forumu. To mi je sasvim jasno, ali to nije dovoljno za funkcionisanje foruma s obzirom da je drugi urednici ne posećuju forum uopšte.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: А зашто једноставно не искључите јадничка са апарата?

Post by Overdrive » 19 Mar 2018, 19:48

ma najbolje da banujemo a potom i kamenujemo ove što vas nerviraju

kad već ne možete da im odolite jel..

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: А зашто једноставно не искључите јадничка са апарата?

Post by komil » 19 Mar 2018, 19:53

Bugi, nisi me iznervirao brat bratu nekih godinu dana ako ne i više. Čak si na pokojnom Rumskom bio u većini slučajeva ok, za jednog trola.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: А зашто једноставно не искључите јадничка са апарата?

Post by Overdrive » 19 Mar 2018, 19:57

komil wrote:
19 Mar 2018, 19:53
Bugi, nisi me iznervirao brat bratu nekih godinu dana ako ne i više. Čak si na pokojnom Rumskom bio u većini slučajeva ok, za jednog trola.
Drago mi je Dragi Komile.
Nikad nemam nameru da iznerviram, osim ako me neko napadne, pa je valjda ljudski ne trpeti napade ?
Pogotovo ako imaš totalno okej namere

howyesno
Posts: 73
Joined: 21 Mar 2012, 15:14

Re: А зашто једноставно не искључите јадничка са апарата?

Post by howyesno » 19 Mar 2018, 20:19

Kristijan wrote:
19 Mar 2018, 17:17
То не шљака тако. Мислим, решава проблем на личном плану, али не решава проблем форума у целини. Недавно сам учествовао у теми која ме интересује која се неким чудом претворила у полигон за гађање трулим парадајзом и поквареним јајима. Сваки пут сам отварао ту тему са нелагодом коју бих имао да морам да силазим у канализацију. Све то стоји, научиш чије коментаре да не читаш, гледаш своја посла... Али нису сви ту дуго, нису сви научили напамет дијапазон реакција већине активних чланова. Коначно, неко може све то да зна па да каже "Ма пали, па што мени ово треба у животу?" и у праву су људи који напросто неће то да трпе, па не долазе више. Тако ти нешто старе екипе отпадне, због тих разлога нека нова екипа неће да се задржи, миц по миц опусти форум због тога што имаш људе који нису научили да није лепо ни код куће да дигнеш ноге на сто, а камоли кад одеш у госте.

Ето ти помињеш да ти је неко претио разбијањем главе у приватној поруци. То је свакако страшно и ни под разно не представља нормалну комуникацију. Не знам шта је у питању, већ дуго гледам да прескочим сваку дискусију која је прерасла у безумну свађу, не могу да наслутим с ким си имао конфликт, мада ме ништа не би изненадило. Али сад реално... Сигурно ниси дотле дошао тако што си игнорисао таквог човека и што ниси одговарао на оно што пише, зар не? Разумљиво је, тешко је увек ћутати, јер ако свако разуман реши да заћути чуће се само будале како гракћу. Зато форуми и имају уреднике и администраторе. Не може да се очекује да сви људи имају исти ниво комуникације, мора неко да успостави и одржава стандарде. Кад тога више нема онда реално нема више ни форума него постоји само полигон где разни беспризорни људи истресају своје фрустрације па пристојан свет више ту не залази. То добро знају и уредништво и администрација, па кад су већ очигледно брод лудака пустили низ воду нека бар званично кажу да су одустали и нека затворе радњу. Просто је тако поштеније.

Šljaka, zato što imaš 2 veća trola, ne milion.


Nije meni niko pretio, nego drugom članu. viewtopic.php?f=48&t=26027&p=408868#p408868

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: А зашто једноставно не искључите јадничка са апарата?

Post by nebojsak » 19 Mar 2018, 20:27

Ahaha jebote, Miča Džole internet huligan :kokice:

User avatar
Bili D Kid
Posts: 138
Joined: 13 Mar 2012, 18:27

Re: А зашто једноставно не искључите јадничка са апарата?

Post by Bili D Kid » 19 Mar 2018, 21:13

Ne znam što se čudite što je forum zamro, pa samo vas nekoliko ovde komunicira svakodnevno a i to mahom međusobno. Primetio sam da ljudi koji slabo posećuju forum, u koje i sam spadam, često bivaju ignorisani, to jest ne primećuje se šta pišu. Ali to nije slučaj samo na ovom forumu. Posećivao sam još jedan i tamo se iste stvari događaju. Forum ne treba shvatiti kao obavezu nego povremenu potrebu razmene mišljenja i iskustva, tako da ne vidim potrebu isključiti "jadnička" sa aparata.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: А зашто једноставно не искључите јадничка са апарата?

Post by MIKI-DJORDJE » 19 Mar 2018, 21:14

Uncle Moe wrote:
19 Mar 2018, 11:51
Da se iskljuci sa aparata ali da ostane read-only sa izbrisanim miki-bugi spam-mindless-pomijama, posto ispod toga ima dosta vrednih postova i informacija.
Veruj da ja glasam za 100% da obrišete sve moje postove što o istorijama gitara, što o podešavanjima tremola FR, stnicama još po nekim. Jer je žao što sam delio takve stvari za iskompleksiranim pojedincima koji se pozivaju na korisne informacije a pri tome nisu ni jednu takvu ostavili, ako grešim daj mi link.

a moje sve slobodno briši eto sakupi peticiju imaš tamo već temu koja nije sklonjena pa mu ga daj po svemu što su ti zli Milan i Bugi uradili, a ja ti za svaki post koristan koji si objavio dajem po 100evra samo mi pokaži. Imaš moju reč.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: А зашто једноставно не искључите јадничка са апарата?

Post by Kristijan » 19 Mar 2018, 22:06

howyesno wrote:
19 Mar 2018, 20:19
Nije meni niko pretio, nego drugom članu. viewtopic.php?f=48&t=26027&p=408868#p408868
:rlol:

Ау, човече, и после кажу игнориши... Па ја због игнорисања тих препуцавања пропуштам свашта :)

Дејане, не бих рекао да си испратио баш шта смо писали. Теби свака част што си уопште икако активан, али реално на форуму не може апсолутно ништа да шљака ако постоји један једини активни уредник који има 15 минута времена дневно (али радним даном, никако викендом и празницима... :lol: ) Као што су људи скренули пажњу ти причаш о нечему што није применљиво, односно јесте применљиво на микроплану али то не решава проблем форума. Са оваквим стањем ствари реално не мораш ни ти да се цимаш ни тих 15 минута.

Да се разумемо, такво или слично стање је већ пар година. Има на листи уредника људи који се нису улоговали последње 3 или 4 године. Пишурија је што уопште стоје наведени као уредници у одређеним рубрикама. Има ту један шампион који се својевремено сам пријавио за позицију уредника и после 2 месеца престао да долази на форум, ето има сад томе пар година :)
Bili D Kid wrote:
19 Mar 2018, 21:13
Ne znam što se čudite što je forum zamro, pa samo vas nekoliko ovde komunicira svakodnevno a i to mahom međusobno. Primetio sam da ljudi koji slabo posećuju forum, u koje i sam spadam, često bivaju ignorisani, to jest ne primećuje se šta pišu. Ali to nije slučaj samo na ovom forumu. Posećivao sam još jedan i tamo se iste stvari događaju. Forum ne treba shvatiti kao obavezu nego povremenu potrebu razmene mišljenja i iskustva, tako da ne vidim potrebu isključiti "jadnička" sa aparata.
Ту не знам шта да ти кажем. Рекао бих да си ти подуже на форуму, одавно ми је познато твоје корисничко име, али заиста не знам ништа о теби, сад чак не могу ни да се сетим који инструмент свираш. Не верујем да те је ико свесно игнорисао, просто људи који се чешће срећу имају више заједничких тема. Тако је и уживо. Ако одеш сам на журку где има пуно људи који се међусобно познају велика је шанса да нећеш баш да имаш пуно друштва осим ако ниси изразито екстровертан. Наравно, слажем се, форум није обавеза, али дефинитивно не функционише добро ако се препусти савести посетилаца, што и овде у пракси имамо прилике да видимо. Удобна размена мишљења и искустава је могућа само тамо где не мораш да разгрнеш 3 тоне безумног наклапања и препуцавања. Ако се читање форума претвори у једну напорну физикалију... Е онда има и једноставнијих начина да се дође до информација.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: А зашто једноставно не искључите јадничка са апарата?

Post by Overdrive » 19 Mar 2018, 22:24

predlažem da se izađe sa predlozima šta da se poboljša, kako da forum postane bolji, pa da vidimo šta ko i kako na to gleda

to bar nije teško ?


User avatar
zwelj
Posts: 370
Joined: 12 Sep 2011, 06:51

Re: А зашто једноставно не искључите јадничка са апарата?

Post by zwelj » 19 Mar 2018, 23:14

Overdrive wrote:
19 Mar 2018, 22:24
predlažem da se izađe sa predlozima šta da se poboljša, kako da forum postane bolji, pa da vidimo šta ko i kako na to gleda

to bar nije teško ?

1. Tko god ide na dvije noge, taj je neprijatelj.

2. Tko god ide na četiri noge, ili ima krila, taj je prijatelj.

3. Nijedna životinja ne smije nositi odjeću.

4. Nijedna životinja ne smije spavati u krevetu.

5. Nijedna životinja ne smije piti alkohol.

6. Nijedna životinja ne smije ubiti bilo koju drugu životinju.

7. Sve su životinje jednake. (Ali su neke jednakije od drugih)

:wink:

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: А зашто једноставно не искључите јадничка са апарата?

Post by Overdrive » 19 Mar 2018, 23:30

zwelj wrote:
19 Mar 2018, 23:14


1. Tko god ide na dvije noge, taj je neprijatelj.

2. Tko god ide na četiri noge, ili ima krila, taj je prijatelj.

3. Nijedna životinja ne smije nositi odjeću.

4. Nijedna životinja ne smije spavati u krevetu.

5. Nijedna životinja ne smije piti alkohol.

6. Nijedna životinja ne smije ubiti bilo koju drugu životinju.

7. Sve su životinje jednake. (Ali su neke jednakije od drugih)

:wink:
:1:

eto, na primer..
Čujmo ! Čujmo..!

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: А зашто једноставно не искључите јадничка са апарата?

Post by MIKI-DJORDJE » 20 Mar 2018, 00:47

howyesno wrote:
19 Mar 2018, 20:19
Kristijan wrote:
19 Mar 2018, 17:17
............

Ето ти помињеш да ти је неко претио разбијањем главе у приватној поруци. То је свакако страшно и ни под разно не представља нормалну комуникацију. Не знам шта је у питању, већ дуго гледам да прескочим сваку дискусију која је прерасла у безумну свађу, не могу да наслутим с ким си имао конфликт, мада ме ништа не би изненадило. Али сад реално... ..............

Šljaka, zato što imaš 2 veća trola, ne milion.


Nije meni niko pretio, nego drugom članu. viewtopic.php?f=48&t=26027&p=408868#p408868
howyesno wrote:
19 Mar 2018, 20:19
Kristijan wrote:
19 Mar 2018, 17:17
То не шљака тако. Мислим, решава проблем на личном плану, али не решава проблем форума у целини. Недавно сам учествовао у теми која ме интересује која се неким чудом претворила у полигон за гађање трулим парадајзом и поквареним јајима. Сваки пут сам отварао ту тему са нелагодом коју бих имао да морам да силазим у канализацију. Све то стоји, научиш чије коментаре да не читаш, гледаш своја посла... Али нису сви ту дуго, нису сви научили напамет дијапазон реакција већине активних чланова. Коначно, неко може све то да зна па да каже "Ма пали, па што мени ово треба у животу?" и у праву су људи који напросто неће то да трпе, па не долазе више. Тако ти нешто старе екипе отпадне, због тих разлога нека нова екипа неће да се задржи, миц по миц опусти форум због тога што имаш људе који нису научили да није лепо ни код куће да дигнеш ноге на сто, а камоли кад одеш у госте.

Ето ти помињеш да ти је неко претио разбијањем главе у приватној поруци. То је свакако страшно и ни под разно не представља нормалну комуникацију. Не знам шта је у питању, већ дуго гледам да прескочим сваку дискусију која је прерасла у безумну свађу, не могу да наслутим с ким си имао конфликт, мада ме ништа не би изненадило. Али сад реално... Сигурно ниси дотле дошао тако што си игнорисао таквог човека и што ниси одговарао на оно што пише, зар не? Разумљиво је, тешко је увек ћутати, јер ако свако разуман реши да заћути чуће се само будале како гракћу. Зато форуми и имају уреднике и администраторе. Не може да се очекује да сви људи имају исти ниво комуникације, мора неко да успостави и одржава стандарде. Кад тога више нема онда реално нема више ни форума него постоји само полигон где разни беспризорни људи истресају своје фрустрације па пристојан свет више ту не залази. То добро знају и уредништво и администрација, па кад су већ очигледно брод лудака пустили низ воду нека бар званично кажу да су одустали и нека затворе радњу. Просто је тако поштеније.

Šljaka, zato što imaš 2 veća trola, ne milion.


Nije meni niko pretio, nego drugom članu. viewtopic.php?f=48&t=26027&p=408868#p408868
Trol je kada si negde prisutan na netu bez imena i prezimena ili si pod nickom a ne ostavljaš lične informacije ili bilo šta što može indirektno - direktno uputiti na to ko si ti, pri tome stalno napadaš jednu osobu, grupu ljudi ili kanal npr na YT. Ti vidim si u ulozi advokata, taj kome sam ''pretio'' nije stavio celu prepisku, taman posla da ti je rekao koliko me je pre vređao kao i drugar mu i psovali mi majku + porodicu totalno bez povoda u samo 1dnoj od tema to je bila eksplozija nisam ih ni pomenuo tema je sklonjena viewtopic.php?f=3&t=25991
Možeš da vidiš šta sam napisao o forumu i članovima koji su zaista kvalitetni, no možda je predugačko, i neko se našao uvređenim ako ga nisam spomenuo ali nije namerno.

ODUVEK SAM MRZEO LAŽ, KUKAVIČLUK, MANIPULISANJE I ONE KOJI OLAKO TRČE U GRUPI DA NEKOGA LINČUJU , prosto te stvari ili karakteristike ne cenim ali naivno ih praštam, evo ti deo samo te prepiske pa neka ti ''branjenik'' koji je tako fin dostavi ostalo, poledaj postove lako se vide u profilu ima obilnog vređanja po temama izbrojao sam 10 puta i prestao na dalje, ŠTO TI NIJE PODELIO KADA JE DOLAZIO DA PITA ZA SAVETE? DA GA NISAM I TADA MALTRETIRAO i PRETIO?

Šatra izvinjenje i meni prišije uz ime nastvak. i zove na pljuvanje :bambi: viewtopic.php?p=408971#p408971

Čekaj ja kome se zna ime i prezime gde živim, link to FB, CV-ja i KP-a napisah šta napisah na forumu ima verujem prilično korisnih stvari neki kažu ''činjenica je da si ti oživio forum'' to nisu moje reči mada smatram da su prevelike jer su ga oževeli svi ti kvalitetni ljudi daleko bolji od mene (ne ti koji me napadaju imaš link ispod) i ja sam Trol :shock:

A lik koji me psuje, vređa i zamolim ga X puta DA TO NE RADI, ni 1 informaciju kvalitetnu podelio u smislu da neko nešto nauči (za mene barem), ne znam mu ni ime ni ko je ni šta je, smeta mu Niš , smeta mu region, smetam mu ja ponekad ne uvek sada se priključio drugaru pa je to otišlo iha ( i to je ok ali može i bez uvreda), već sam spomenuo par tema na koje je upadao da ih ne ponavljam sve preko KP, Marčelo, Kantrija, opreme imam-nemam, sklonjena tema, daphon pedala itd itd itd
+ lik dođe na temu YT Idoti i dečku saspe svašta, on ga iskulira, mene proziva za ''pretnju'' nisam hteo da kačim da vidim dokle će da ide i na šta su ljudi spremni .... :( I ON NIJE TROL :cao: on je žrtva :grummel_2: i KAZAO SAM U TEMI NA KOJU ZOVE DA PLJUJE da ni posle toga ja nemam ništa ako neko bude kažnjen viewtopic.php?p=408971#p408971

Ni tebi ime na znam ni ko si ni šta si osim da brzo sudiš. Nemoj lično da shvatiš ovo je OBRAĆANJE UČESNICIMA TEME i ok likovima i onima koji bi da su dželati. NA KRAJU TO SU PRIVATNE PORUKE NE JAVNE ali eto tražio si gledaj moj zadnji odgovor ''tvom klijentu'' je bio :bambi:

''TAMAN POSLA TEBI NIKO NE PRETI , MENE NEMA POTREBE DA SE PLAŠIŠ ZAŠTO BI? NEĆU TI JA PISATI NEMA SVRHE TO. ''

https://scontent.fbeg5-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5B47CD9A
Verujem da misli ako je obrisao razgovor da je sve nestalo. Sve prepiske od Kulina Bana neka ti dostavi ako te zanima, ovo je i previše mog vremena potrošenog uzalud.

Kada dođeš na temu i kreneš ''budalo, debilu, ma koji moj, šta bre ti zamišljaš, kretenu'' to je kao super? Moguće .... Koliko ste ti ili taj koga braniš doprenili sa nekom isktorijskom činjenicom, nekim savetom za setup gitare, dobrom pričom iz realnog života, koga muzičara malo poznatijeg znaš pa neku dogodovštinu, da ne znaš nekog stranog, mene takve stvari zanimaju. Tebe se sećam sa KP to je sve.

Nisam dugo na forumu dođoh kako dođoh ali sam bio dosadan i baš zbog vređanja pokrenuo ne 1 već 3 teme! Tragično je da jedan deo od kojih nisam puno pročitao raspravlja o sudbini foruma, to je koliko znam stvar onoga ko vodi i ko je ''vlasnik'' istog. Kada sam došao rečeno mi je da je forum mrtav tako da nemojte na ODija da svaljujete na mene slobodno, koliko sam upoznat sa ranijim dešavanjima od strane članova koji ne učestvuju a i FORUM PAMTI pa nije baš bilo uvek med i mleko i nemaju svi amneziju.
ODi i još neki ljudi sa Vam povadili forum, pa kada 'skrene tema malo' da li su to Hamer gitare, da li je to DS za metal, oglasi, priča o tehnici, o podešavanju PA FORUM ŽIVNE LJUDI SE UTRKUJU SA KVALITETNIM KOMENTARIMA BUDE PUNO RETKIH PODTAKA i onda tras ''puno pišeš, pravopis, skrenuli ste sa teme'' uvrede da ne pominjem.

viewtopic.php?f=3&t=25918

viewtopic.php?f=3&t=25794

ZA MENE JE FORUM nakon dolska (kakav god bio) posato prilika i želja gde sam hteo ljudima da pomažem, da upoznam kvalitetne ljude i nešto naučim, da me razmena mišljenja obogati a ne obogalji i izvuče svu pozitivnu energiju. Ako se nekome ne sviđa što pišem lepo skrol i ćao.

Sukob izbija kada se sretnu znanje o muzici, sviranju, pravljenju, servisiranju, istoriji, pravcima, trendu, šta se dešava u svetu i podacima koji se ne nalaze na wikipediji i realan život VS zavist i ne znanje. To je uvek tako. Nikada se ogovara čovek, osoba kako hoćeš - koja nije zanimljiva niti su oni ikada tema napada, tako je oduvek bilo i biće.

KADA DOĐE NEKO NOVI ili ga ignorišu, ili kreće policija za doček i to uvek isti članovi, ako ovaj odgovori dočeka ga čopor 2-3 koji ga-koji je bukvalno isteraju. To se vidi po broju gostiju i količini novih članova, ljudi se ne usuđuju.

OVERDRIAJVA (jer imam osećaj da od kada zajedno komentarišemo ste i njega napali) nemoj da dirate jer ću da pređem na reketiranje :XD: da opet ne bude ''nisam razumeo'' ( ne msm na tebe lično), pa da ja lepo ovakav ZLI huligan izreketiram te žrtve mučenike, sakupim par Squiera bulita i trzalica prodam te odem na girice i vino sa društvom uz neki rock, blues, jazz :bambi: :mrgreen: .Mada od zaplene neće biti ni za turu ^^ . Hajd eto sad je i to ''pretnja'' nadam se da se razume kao šala zlog mene, pri tome ne vređam Squiera niti msm da oprema čini svirača već karikram stvari.

jeste post je predugačak, kome smeta neka ne čita prosto sam šokiran.

Meni je važno da zadržim kontakt sa ljudima koje sam upoznao i koji vrede prema nekom mom skromnom mišljenju, ne vređam druge ali su mi ti ljudi važni, Zvelj, Profesor, Overdrive pa i Kristijan (kažem pa jer nisam imo isto mišljenje sa njim x puta ali OK), Komil, Hipi, Egg33, Ban, Apolo, Thymothy77, ja ga stalno krstim VUMI Rockstansky , Ovca i sigurno sam nekoga ispustio jer mi je ovo kada se grupa ljudi okupi na linč tako mučna.....
A da metalsinger eto uvek nekoga ispustim, neke već znam i zahvalan sam forumu zbog toga što mi je omogućio da dođem u kontakt sa dobrim ljudima za koje sam mislio da su izumrli u ovoj zemlji da rokera, jazz-ra, blusera, metalaca, pankera aka pravih ljubitelja muzike nema, drago mi je da sam se prevario....

Ne bih voleo da neko zbog mene ispašta, ako je sam pročitao pa sam je i kriv-kriva. Forumu želim sve najbolje i da kazne i pravila zaista budu za svakoga jednaki, rekoh da forum ima istoriju i pisao čak i ponudio novčanu pomoć, ne znam šta bih više mogao. Trenutno me zanima da zardžim te kontakte sa tim ljudima znam ponavaljam se ali važno mi je :bambi:

Da ste mi živi i zdravi :ziveli:

PS od ok likova bih zamolio da razmenimo kontakte, šta ga znam šta može da bude možda me pošalju i u muzički Hag.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest