А зашто једноставно не искључите јадничка са апарата?

JEDINO U VEZI FORUMA. Ostala pitanja postavite u odgovarajuci podforum ili ce biti obrisana bez premestanja.

Moderators: KnightOfDoom, kumkat

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

А зашто једноставно не искључите јадничка са апарата?

Post by Kristijan » 19 Mar 2018, 11:38

Евидентно је да су администратори и уредници дигли руке од форума. Деки, видим да си још активан, али знаш и сам да једна ласта не чини пролеће. Такође је евидентно да има још људи који су вољни да форум постоји. Нема никакве сумње да више немамо иста интересовања па рачунам да би било поштеније да напросто извучете утикач. Наравно, увек постоји могућност и да се нађемо поново на истој линији али ја се не бих на то кладио, па дефинитивно мислим да је поштеније да нас обавестите кад ће званично форум да оде у заборав. Можда можемо и неку комеморацију да уприличимо :) О чуда, можда чак и да засвирамо и запевамо у част блаженопочившега форума. То је свакако лепше да се обави свесно и савесно него да се пусти да се све сроза до те мере да ће и тренутно активним деструктивцима да делује да је све отишло предалеко.

User avatar
Uncle Moe
Posts: 684
Joined: 10 May 2008, 01:39
Location: Space Ranch
Contact:

Re: А зашто једноставно не искључите јадничка са апарата?

Post by Uncle Moe » 19 Mar 2018, 11:51

Da se iskljuci sa aparata ali da ostane read-only sa izbrisanim miki-bugi spam-mindless-pomijama, posto ispod toga ima dosta vrednih postova i informacija.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: А зашто једноставно не искључите јадничка са апарата?

Post by Overdrive » 19 Mar 2018, 12:32

postoji i ona manje popularna opcija - izbor.

Znam da je ovisnicima teško, ali eto, čisto eksperimenta radi, šta mislite o tome da recimo probaju da ne jedu ono što im se ne jede, da ne piju ono što im se ne pije, da ne dolaze tamo gde im se ne odlazi, da ne gledaju ono što im se ne gleda i, da li je suvišno reći - da ne posećuju forume na kojima ne pronalaze ono što im se traži ?

Lično, pozdravio bih rad moderacije.
Ovaj put se malo slobodnije diše, tu i tamo iskoči po neka zanimljiva tema, učesnici manje više pričaju baš kao što bi i uživo, tako da .. :1:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: А зашто једноставно не искључите јадничка са апарата?

Post by Kristijan » 19 Mar 2018, 12:50

Не знам да ли видиш да нас је овде укупно двадесет, можда и мање.

У већини дискусија учествује четворо-петоро људи, од којих троје пишају уз ветар. При том некима пишање није довољно него користе водоводну цев.

Форум може боље да функционише, доказано је у пракси. Форум може да буде извор добрих информација и место здраве размене релевантних искустава, такав је и био некад. Сад више није такав.

Не кажем да је раније све било у љубичицама и шафранима, било је залудних тема и шупљег препуцавања, али то није био главни садржај. Сада јесте, другог и нема.

Сад ја могу да будем утописта и да се уздам у савест појединаца или могу да будем реалиста и да констатујем да су се колица стрмекнула у провалију. Не видим сврху да се просто остави утрина на којој се петнаестак препуцавача бесомучно шакетају и мочугају. Односно, неизбежно је да то негде постоји, али нема смисла да иде под етикетом Музичког форума.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: А зашто једноставно не искључите јадничка са апарата?

Post by Overdrive » 19 Mar 2018, 13:06

Kristina jedno pitanje za tebe, tj dva..tri

- šta je tvoj problem?
- o kakvom (crnom) izvoru informacija pričaš ? Ovde ? Pored Jućuba..? Pored stranih (i veoma živahnih ) foruma na kojima učestvuju ljudi sa mnogo više i iskustva i opreme i svega drugog ?

uvek mi je bila misterija da se tako nađu neki ljudi poput tebe (ovo čisto kao zapažanje) koji brinu o forumu, gde će koje teme, dal je forum živ dal je mrtav..isl.

Računam, forum nije neki entitet sam za sebe, već zavisi od ljudi koji su tu.

Kačite teme i dileme, pričajte, prepirite se i svađajte pa se mirite, linkujte i mrsomudite i - I TO je bolje nego da foruma nema.

Šta ti ostaje? Fejs..gde tek niko nikog ne yebe..? I gde svaka šuša može da te banuje jer mu se npr ne sviđa tvoj nos ?

Ajde relax bre malo (da ne kažem, koji vam je *****)
Ovo je mesto gde se priča o muzici, opremi i to bi trebalo da su neke lepe stvari, right ?

Lično, ja sam sve forume uvek doživljavao prvenstveno kao mesto gde se ljudi okupljaju virtuelno, e da bi se posle nekako spojili i uživo.

Bilo da su to forumi sa kojih ćeš prvo da pričom izdvojiš neke ribe (e da bi ih posle i prcnuo) bilo da su usko stručni forumi, gde ćeš da poneko znanje i primeniš isl

Sad jeste kriza, ima malo ljudi, a i oni su totalno različiti i po godištima i po lokacijama,a i shvatanjima i ukusima..ali sve je to okej bre.

Ja sam se nadao da ću na ovako nekom mestu da recimo nađem ljude sličnog senzibiliteta za svirku uživo ali šta sad da radim..da isušimo reku jer nema pastrmke ? Pa ne ide to..

Bar ja tako mislim.

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: А зашто једноставно не искључите јадничка са апарата?

Post by alfonso » 19 Mar 2018, 13:27

Iako sam i ja doprineo srozavanju (poslednje nedelje), mislim da je jako glupo da se iskljuci skroz.
Da svi treba malo da se potrude (koji zele da forum bude ok) treba. Ja eto prvi. Postavio sam temu koja opisuje jedan bend. U planu mi je tu i tamo jos nesto da uradim. Nece to nista promeniti, a mozda i hoce. Nek se kotrlja koliko toliko.
Potreban je domaci forum ove vrste. Na stranim forumima ljudi mozda ne kapiraju koliko je ovde zeznuta situacija, pa tako nekome nije lako ni zice da kupi, a ne da porucuje neki orginalni deo plus da se zeza sa carinom. To sto ja sa carinom mogu kako hoces je jedno, a nekome ce naplatiti carinu 1000 din za trzalicu od 500. Potreban je ljudima koji traze pomoc za nesto. Uvek ce neko iskociti da da pametan savet. Ja sam x puta dobio savete kojinsu mi koristili. Neke sam nasao u temama, negde je neko nesto rekao/dodao itd

howyesno
Posts: 73
Joined: 21 Mar 2012, 15:14

Re: А зашто једноставно не искључите јадничка са апарата?

Post by howyesno » 19 Mar 2018, 13:37

Kristijane,

podsećaš me na Aktuelnog Vladara. Niko te ništa nije pitao, ali ti si rešio da poklanjaš i uništavaš nešto što nije tvoje.

Pitanje postojanja foruma je za vlasnike, ne za tebe. Lično mislim da bi bila šteta da se gasi, dosta pametnih stvari je napisano. Ako bude read-only, novih neće biti. Ali ja ne plaćam server i priča se tu završava.


Što se budala tiče, jednostavno ih treba ignorisati i ne odgovarati na ono što pišu. Pa neka pričaju sami sa sobom i sebe ubeđuju kako su veliki znalci i filozofi. Da živimo u normalnoj zemlji, onaj što preti razbijanjem glave, preko privatnih poruka, bi bio u zatvoru.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: А зашто једноставно не искључите јадничка са апарата?

Post by Kristijan » 19 Mar 2018, 13:39

Буги, све то што наводиш као средства информисања је постојало и пре, свима је било доступно. Људи напросто воле да нешто шљака и локално, очигледно им није довољно само неко глобално решење. Између осталог и због тога што воле да се упознају и уживо, да свирају. Мени је то јасно, тренутно свирам са тројицом музичара које сам овде упознао, у два бенда су распоређени. Са једним од њих сам свирао у неколико бендова током претходних 8 година и како стоје ствари има до пензије да свирамо заједно. Током година сам свирао са много више њих, остао сам у врло лепим односима са многима (истина, беше ту и једно изразито ружно искуство, али то је ваљда статистички немогуће да се избегне...), одржавамо живу комуникацију и даље, срећемо се колико време дозвољава.

Видиш, то је могуће. Било је могуће. Са оваквом поставком није више могуће. Мораш да имаш посећеност форума да би то било могуће. Ако је форум килаво посећен и ако се све своди на нека бесциљна натезања у темама које само овлаш имају везе са свирком... То не може да се деси.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: А зашто једноставно не искључите јадничка са апарата?

Post by Overdrive » 19 Mar 2018, 13:46

iebiga..šta da ti kažem

Na svim forumima (nevezano za muziku) postoji isti trend.

Čak se i admini uključuju sa "dajte neke predloge" kako da živne stvar ali..kanda je vreme foruma kakve smo znali, prošlo.

Lično, da imam ljude za svirku ne znam da li bih lupetao ovuda da mi prođe vreme. Jednostavno, ne bih imao potrebu. Sve što mi treba za muziciranje manje više imam, a ako baš negde zapne, fali tekst ili nešto treće, to bar više nije problem naći na netu.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: А зашто једноставно не искључите јадничка са апарата?

Post by Kristijan » 19 Mar 2018, 17:17

howyesno wrote:
19 Mar 2018, 13:37
Što se budala tiče, jednostavno ih treba ignorisati i ne odgovarati na ono što pišu
То не шљака тако. Мислим, решава проблем на личном плану, али не решава проблем форума у целини. Недавно сам учествовао у теми која ме интересује која се неким чудом претворила у полигон за гађање трулим парадајзом и поквареним јајима. Сваки пут сам отварао ту тему са нелагодом коју бих имао да морам да силазим у канализацију. Све то стоји, научиш чије коментаре да не читаш, гледаш своја посла... Али нису сви ту дуго, нису сви научили напамет дијапазон реакција већине активних чланова. Коначно, неко може све то да зна па да каже "Ма пали, па што мени ово треба у животу?" и у праву су људи који напросто неће то да трпе, па не долазе више. Тако ти нешто старе екипе отпадне, због тих разлога нека нова екипа неће да се задржи, миц по миц опусти форум због тога што имаш људе који нису научили да није лепо ни код куће да дигнеш ноге на сто, а камоли кад одеш у госте.

Ето ти помињеш да ти је неко претио разбијањем главе у приватној поруци. То је свакако страшно и ни под разно не представља нормалну комуникацију. Не знам шта је у питању, већ дуго гледам да прескочим сваку дискусију која је прерасла у безумну свађу, не могу да наслутим с ким си имао конфликт, мада ме ништа не би изненадило. Али сад реално... Сигурно ниси дотле дошао тако што си игнорисао таквог човека и што ниси одговарао на оно што пише, зар не? Разумљиво је, тешко је увек ћутати, јер ако свако разуман реши да заћути чуће се само будале како гракћу. Зато форуми и имају уреднике и администраторе. Не може да се очекује да сви људи имају исти ниво комуникације, мора неко да успостави и одржава стандарде. Кад тога више нема онда реално нема више ни форума него постоји само полигон где разни беспризорни људи истресају своје фрустрације па пристојан свет више ту не залази. То добро знају и уредништво и администрација, па кад су већ очигледно брод лудака пустили низ воду нека бар званично кажу да су одустали и нека затворе радњу. Просто је тако поштеније.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: А зашто једноставно не искључите јадничка са апарата?

Post by dejankuki » 19 Mar 2018, 18:17

@Svi... ako vam ni posle 20 i vise godina nije jasno da trolove ne treba hraniti i da ih ignirisete... nijedna Administracija ne moze da ucini nemoguce.. sem kao sto rece Kristijan da se ugasi struja ili iskljuci utikac...

@ svi opet.. forum kao forma komunikacije internet loorkera jeste na neki nacin prevazidjena, ali opet to ne znaci da svako moze da ide i unistava i ono malo sto je ostalo...

@svi jos jednom... ako neko ima potrebu da pise sta mu padne napamet i objasnjava ljudima svoju filozofiju svega i svacega, i pokusava da "nauci" raju.. ja nemam ovlascenje a bogami ni strucno znanje iz oblasti koja je potrebna da njemu/njoj objasnjavam pravila i lecim ljude..a nadrilekarstvo je zakonom zabranjeno.


@svi zadnji put... imam i privatan zivot... na forumu sam jerdva 15 minuta dnevno.. ili u odredjenom trenutku.. nemam vremena vise...

jbga... soriska.. gledajte da ne budete mnogo nepristojni jedni prema drugima..

u moje ime imate i pozdrave i poljuBce... live long and prosper...

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: А зашто једноставно не искључите јадничка са апарата?

Post by komil » 19 Mar 2018, 18:29

Mislim da je predlog za stavljanje katanca na forum dosta dobar. Generalno forumi gube posećenost zbog drugih alata za diskusiju, ali za bilo kakvo pomeranje foruma sa ove trenutne tačke bio bi potreban trud, za šta niko nema volje.
Ja sam upravo juče nekome morao dakažem da nisam nijednom otvorio neke od poslednjih gorućih tema, pa sam shvatio i da sam propustio i gomilu novih konflikata.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: А зашто једноставно не искључите јадничка са апарата?

Post by Overdrive » 19 Mar 2018, 19:01

Na forumima sam od samog dolaska neta u Srbiju.
Neke sam otvarao, neke oživljavao, neke i sa'ranio.

Ne postoji tip forumaša kojeg nisam susreo.
Neki su mi bili dosadni, od nekih sam učio, neki me zasmejavali, sa nekima se družio da nam prođe vreme i isto tako kada sam ja u pitanju, nekima sam bio dosadan, a neki su dolazili i iz belog sveta da bi me upoznali.

Ukratko, prošao sam sve.
Par stvari mogu sa 100% sigurnosti da istaknem:
- uvek sam bio zvezda foruma (koji god da je forum u pitanju)
- uvek je bilo oonih koji su me obožavali, kao i onih koji su me intenzivno mrzeli.
- gde god bih se pojavio, taj forum bi živnuo.

ali koliko god da je ovo 100% tačno, toliko je 2x tačnije da na svakom forumu ima dvoličnih ljudi koji će lični nedostatak ideja (znanja, harizme, čega god) pokušati da nadoknade apelima za "pristojnost", kulturu, red (rad i disciplinu) ukratko..sećate se onih likova iz O.Š. sa kojima niko nije hteo da se druži, a koji su uvek drukali kod učiteljice, bili najveći poltroni, ljubomorni dorkovi koji su potajno mrzeli iz senke i čekali svoju priliku da jednom postanu debeli političari pa da onda naplate sve svoje duševne patnje od drugih ljudi ?

Njih sam pitao i uvek ih pitam:

Ko ste vi da odredite šta je pristojno a šta nije?
Ko ste vi da odredite šta je za koga uvreda, a šta nije?
Ko ste vi da tumačite šta je za koga šala a šta nije?

I uvek bih dobijao idiotske odgovore tipa "Pa zna se..(šta je uvreda, šala, pristojnost) " ili (još gore) krenu da citiraju pravilnike tih foruma , kao pravi mali štreberi.

Kad tim istim dorkovima uživo kažeš "aj ne sjeri.." ili "jedi bre gooomna.." oni se kerebeče i onda je to kao okej, ali iz nekog razloga se mnogo žešće primaju na napisanu reč.
(verujem da je to isti onaj tip ljudi koji je u stanju da se, skinutih gaća zaleti i u tarabu..al nećemo sad o tome)

Likovi koji imaju problem da se opuste.
Likovi kojima je srce blizu guzice.
Likovi koji u svemu vide uvredu, prozivku.
Likovi koji bi da se takmiče,
Likovi koji misle da su uvatili boga za kjurac.
I njima slične..po mom skromnom iskustvu - treba karati.

Zezanja radi.
Jer, ko ne ume da primi šalu na svoj račun, ko je ovo shvatio kao muzičku akademiju, ko ne ume da druge otera u kjurac i pusti da sam bude oteran u kjurac...tome su neke ganglije loše povezane.

Sviranje, muzika, pristup svirkama..tu glasam za maksimalnu ozbiljnost, ne zbog nekog ličnog hitlerizma, već iz poštovanja prema muzici i publici i zbog postizanja što boljeg kvaliteta, ali forumašenje? Zezanje? Ja tebi ti meni? Mudroserisanje i mrsomuđenje..? Pa ako vam to nije omiljen sport, onda vi niste ni za forum Lule i Cigare

Opuštite se malo, popijte nešto, danas jesmo sutra nismo...

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: А зашто једноставно не искључите јадничка са апарата?

Post by dejankuki » 19 Mar 2018, 19:20

i SADA CEKAMO KO CE PRVI DA MU ODGOVORI.. A ONDA CE ON DA NJEMU ODGOVORI.. A ONDA CE NEKO DA STANE NA NJEGOVU STRANU, A POSLE CE NEKO DA STANE PROTIV NJEGOVIH STAVOVA.. I ....
Hranite trola...

ajde jedan grupni ooooohmmmmm.. ignore i carry on...

da vidimo.. ko ce prvi.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: А зашто једноставно не искључите јадничка са апарата?

Post by nebojsak » 19 Mar 2018, 19:26

Sve je to lepo, ali šta ti onda radiš na mestu urednika? Tačnije, koji će forumu uopšte urednici ako ćemo da se ponašamo (neki) u skladu sa toplim preporukama.

To je kao da saobraćajac kaže trojici vozača koje zatekne da voze po propisima i ignorišu budale, i onda ode u kafanu, da bi se vratio za mesec dana.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest