Predlog za oglase!

JEDINO U VEZI FORUMA. Ostala pitanja postavite u odgovarajuci podforum ili ce biti obrisana bez premestanja.

Moderators: KnightOfDoom, kumkat

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Predlog za oglase!

Post by dejankuki » 06 Jun 2008, 10:55

With all do respect!!!!


Stvarno moracu da zamolim Admine da od sada zakljucavamo teme koje su oglasi... ili da se nadje neki drugi modus!

Aman, covek da oglas...da informacije i ko hoce javice se ko nece cutace. Mislim, nije lepo ovoliko OT u temama gde neko prodaje nesto...

Ok, dodatna pitanja, ali ako neko nije interesent, zasto se javlja i "savetuje" vlasnika kako, zasto i po kojoj ceni da proda!


Moracemo da smislimo nesto.. meni je neprijatno... a verujem i onom ko prodaje. A glupo je da neko dobije warn ili da se svadjaju clanovi zbog ovakvih stvari!


O ovome cemo na prvom sledecem sastanku ;)

Salim se za sastanak, ali stvarno ljudi.. ajmo malo postovanja!

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Predlog za oglase!

Post by Critical » 06 Jun 2008, 11:03

Najbolje resenje je kontakt preko PP.

Znaci ko da oglas neka napise (kao sto to obicno i rade :D ) da ga za dalje informacije kontaktiraju preko PP,eto problem resen ,ja cu cim neko da novi oglas zakljucati temu .
Ako taj neko ko je dao oglas zaboravi nesto da stavi moze kontaktirati mene ili admina da to ubacimo ili da otkljucamo temu pa da sam ubaci.

E sad treba ipak propisati neke osnovne stvari sto se tiche oglasa ,npr: ko daje oglas da navede sve lepo o tome sto prodaje i po mogucstvu stavi slike (ako nije moguce nema veze nije obaveza) .

Ovako kad bi se radilo ne bi bilo zbrke :D

Cekamo Kod-a da kaze jel moze ili ne moze ai vi ljudi se izjasnite jel vam ok ovako nesto :D

Pozz

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Predlog za oglase!

Post by sirac-šunka » 06 Jun 2008, 12:23

Evo nesto razmisljam... Da ima stvarno neprimerenih off topica u odeljku oglasi, stvarno ima, cak i vise nego na drugim mestima. Ali, treba imati u vidu da i off topici imaju i jednu pozitivnu funkciju - reklamiraju oglas. Vise off topica, vise puta je oglas u "zadnje teme sa forumua" (by the way, kad se vec prica o nekim promenama, rekao bih pre da je gramaticki ispravnije "poslednje teme sa foruma", ali posto sam iz Nis, ne mogu da garantujem :D ), dalje vise puta ce oglas biti pogledan, lakse ga je obnoviti i konacno prodavac ce, vervatno lakse da ostvari svoj cilj - prodaju onoga sto nudi.

Tako da sam ja ipak vise za wornove i za brisanje off topica, ako to prodavac narocito i zahteva, a smatram da je to g-din Criticalu jos i lakse, nego li da svaki put otkljucava i ponovo zakljucava temu, koliko bi mu samo pp-a stizalo za svaku sitnicu itd... (Critical ja mislim na teme... :) )

Da dodam jos i da sam podforum Oglasi/Kupovina i prodaja jos i najvise koristio i ovde sam kupio dva basa, jedan za sebe, jedan za bratica, prodao sam i jednu pedalicu i stalno imam jos po neki oglas... to funkcionise.

Znaci ja glasam samo za brisanje offova po zahtevu prodavca (ili offova u fazonu "ti to nikad nema da prodas" i bez zahteva), odnosno korisnika koji je postavio oglas.

Ovo je samo moje misljenje i bilo bi dobro da i ostali koji koriste intenzivno oglasnik, da se lepo izjasne.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Predlog za oglase!

Post by Funkomat » 06 Jun 2008, 12:53

sirac-šunka wrote: Znaci ja glasam samo za brisanje offova po zahtevu prodavca (ili offova u fazonu "ti to nikad nema da prodas" i bez zahteva), odnosno korisnika koji je postavio oglas.
Slazem se...

User avatar
goodlikesweeper
Posts: 375
Joined: 12 Mar 2008, 21:36

Re: Predlog za oglase!

Post by goodlikesweeper » 06 Jun 2008, 13:00

Funkomat wrote:
sirac-šunka wrote: Znaci ja glasam samo za brisanje offova po zahtevu prodavca (ili offova u fazonu "ti to nikad nema da prodas" i bez zahteva), odnosno korisnika koji je postavio oglas.
Slazem se...
Takodje...

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Predlog za oglase!

Post by dejankuki » 06 Jun 2008, 13:01

Ok, moze i tako.... ali ljudi neka se uzdrze od takvih tipova izjava!!!

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Predlog za oglase!

Post by Rocket Roll » 06 Jun 2008, 13:02

sirac-šunka wrote: Znaci ja glasam samo za brisanje offova po zahtevu prodavca (ili offova u fazonu "ti to nikad nema da prodas" i bez zahteva), odnosno korisnika koji je postavio oglas.
Slažem se i ja. Bolje offtopic, jer se time prodavac podstiče da pruži dodatne (i najčešće tačnije) informacije o stanju, poreklu i kvalitetu svoje robe.

Inače rizikujemo da neko stavi oglas "Prodajem Fender Strata", a na slici Squier.

A da jurimo da intervenišemo bez prekida - ja lično nemam vremena, ako neki drugi moderator ima, kewl.

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Predlog za oglase!

Post by Critical » 06 Jun 2008, 13:07

Pa sad da bas imam vremena da jurim i da ispravljam i nemam a i ne bih bas toliko jurio, ako se lepo sklopi oglas i ako se sve sto je potrebno napise nema potrebe da se menja.
" Dva puta meri (edituj) jednom seci (postuj)" :D

Kako god vi hocete meni je svejedno,samo vise stvarno nemam nameru da idem okolo i brisem Off Topic koji zapochne korisnik koji je dao oglas a posle se zali na to kako moderatori ne obavljaju posao kako treba :D

Toliko od mene :D

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Predlog za oglase!

Post by sirac-šunka » 06 Jun 2008, 14:44

Critical wrote:...stvarno nemam nameru da idem okolo i brisem Off Topic koji zapochne korisnik koji je dao oglas...
Pa to ni ne treba, ako korisnik koje se oglasava off topicuje samog sebe, izazove neki kasniji off, sta sad da se tu radi... nije lepo, ali...
Veci su problem oni ostali offovi koji slede nakon oglasa od strane korisnika koji nisu dali oglas na koji se javljaju, ne nameravaju nista da kupe, nego im je jednostavno dosadno.

Znam da je jurenje off topic-a najsmor posao, mislio sam da se warnuju i brisu samo postovi tipa "e to ti kosta tamo tolko i tolko", "kakva ti je ovo cena" i "ti to nema sanse da prodas" (koje sasvim nemotivisano cesto dodaju ostali korisnici na tudj oglas). Ostalo na zahtev korisnika koji je dao oglas.
Rekao bih da je to lakse u odnosu na papazjaniju koja bi nastala sa stalnim zakljucavanjem i otkljucavanjem oglasnih tema. Lakse, mislim za vas koji se bavite ovim pitanjima.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Predlog za oglase!

Post by Funkomat » 06 Jun 2008, 16:35

Imam jedno pitanje u vezi ovog:

"5) Postavljac oglasa ce biti upozoren za svako "bumpovanje" teme. Ko ne razume to se odnosi na "jos uvek aktuelno" postove.

Oglasi se sami brisu nakon mesec dana, ako bude potrebe mozete postaviti oglas ponovo."

Pretpostavljam da je KOD mislio na "jos uvek aktuelno" svakih 2-3 dana ali da li je ok ako neko posle 30 dana napise "aktuelno" kako covek ne bi morao ponovo da stavlja isti oglas?

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Predlog za oglase!

Post by Critical » 06 Jun 2008, 16:38

Pretpostavljam da je KOD mislio na "jos uvek aktuelno" svakih 2-3 dana ali da li je ok ako neko posle 30 dana napise "aktuelno" kako covek ne bi morao ponovo da stavlja isti oglas?
Pazi oni se sami brisu,nesto cemo smisliti :D

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Predlog za oglase!

Post by KnightOfDoom » 06 Jun 2008, 16:39

Izmena
5) Postavljac oglasa ce biti upozoren za svako "bumpovanje" teme u intervalu manjem od 25 dana.

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Predlog za oglase!

Post by Critical » 06 Jun 2008, 16:40

KnightOfDoom wrote:Izmena
5) Postavljac oglasa ce biti upozoren za svako "bumpovanje" teme u intervalu manjem od 25 dana.
Eto,gotoJo :mrgreen:

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Predlog za oglase!

Post by Funkomat » 06 Jun 2008, 16:41

E sad je odlicno. :D

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Predlog za oglase!

Post by sirac-šunka » 07 Jun 2008, 12:15

Eh ovo sam i ja 'teo da kazem, vezano za bumpove... malo bi bilo smor da svaki put sve pises ispocetka, postavljas slike i to tako za npr. 4-5 razlicitih stvari. Nego nesto forum nije hteo da radi, bar kod mene juce popodne.

I nisam mogao da legalno bumpujem svoj oglas, sad moram da ga pisem ispocetka :(

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest