aministrator

JEDINO U VEZI FORUMA. Ostala pitanja postavite u odgovarajuci podforum ili ce biti obrisana bez premestanja.

Moderators: KnightOfDoom, kumkat

Post Reply
sezam
Posts: 185
Joined: 15 Aug 2008, 16:39

aministrator

Post by sezam » 18 Nov 2008, 00:03

Primetio sam da ste izbrisali temu o prodavnicama i prodavcima muzičkih instrumenata. Šteta. Moglo se je tu što šta pročitati. Najčešće svi koji su pisali bili su u pravu, a i to je bila jedna dobra vodilja svima koji su želeli kupiti neki instrument. Imam podosta godina starosti, ali i svirke, tako da su mi bila interesantna i simpatična razmišljanja mladih, a posebno njihove pametne opservacije, ljudi koji rade na prodaji instrumenata. Ono što je u svemu najvažnije je to što su ta deca mahom bila u pravu. Prepotentnost prodavaca, najčešće muzičkih neznalica, je ono iritirajuće koje odbija kupce. I nikada mi nisu bile jasne cene pojedinih gitara. One skupe ne valjaju najčešće ništa, a one jeftine imaju i boju i jačinu da prosto napune prostoriju u kojoj je probate.Ovde mislim na klasične i akustične gitare. Smatram da je potrebno razbiti te tabue, a time će se samo povećati i kvalitet i konkurencija. Zato bih predložio da vratite tu temu. Pozdrav.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: aministrator

Post by dejankuki » 18 Nov 2008, 00:07

jesil' mislio na ovu temu?


viewtopic.php?f=34&t=323

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: aministrator

Post by dweezil » 18 Nov 2008, 00:08

da i ja sam jednom u radnji probao jedno 5 Yamaha akusticnih i najvise mi se po zvuku dopala ona najjeftinija, ali ono najstvarnije, neznam zasto, nije imala ni binding po vratu, i nista specijalno ali je imala najvise visokih i mnogo tople mids. I sad ce svi da pomisle da neznam da sviram, il da sam neki kloshar al ozb, ili su mozda na toj cheapest Yamahi bile neke mnogo dobre phosphore bronze zice.

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: aministrator

Post by Tiki the Boyler » 18 Nov 2008, 00:37

Da... a svi muzičari koji nisu odavde nemaju pojma i ordinarne su budale koje ne znaju šta će od para pa ih bacaju na tamo neke precjenjene krševe!

Naravno!

E Balkane... je&emlite...

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: aministrator

Post by dweezil » 18 Nov 2008, 00:41

ma neam pojma ja verujem da recimo ta skuplja Yamaha je verovatno bolja od te najjeftinije ali nekako na prvu loptu mi se vishe svidela bash ta the cheapest one.

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: aministrator

Post by KnightOfDoom » 18 Nov 2008, 00:42

sezam wrote:Zato bih predložio da vratite tu temu.
Ako je tema obrisana nema je vise. Zdravo, dovidjenja, gori u paklu , kraj. Jedino ako je ostala u google cache-u...ali sto se foruma tice mrtva je i nece vaskrsnuti.
Podforum "Predlozi, pitanja i sugestije" je predvidjen za ovakve teme a ne "sve i svasta", stoga premestam temu.
A to oko yamaha slobodno nastavite u odgovarajucoj temi, ako je nema napravite je. Cekamo Bolenceta...pardon Kadencu....uf..Sezama da javi jel mislio na temu ciji je link stavio deki ili je nestala u akciji.

User avatar
b-Looser
MF veteran
Posts: 368
Joined: 03 Aug 2007, 12:04

Re: aministrator

Post by b-Looser » 18 Nov 2008, 08:48

KnightOfDoom wrote: Cekamo Bolenceta...pardon Kadencu....uf..Sezama da javi jel mislio na temu ciji je link stavio deki ili je nestala u akciji.
Znaci, ipak ste provalili? Samo ga drzite na tankom ledu :lol:

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: aministrator

Post by Solomon » 18 Nov 2008, 08:53

Uff jest tesko provaliti kad si admin ... :lol:

sezam
Posts: 185
Joined: 15 Aug 2008, 16:39

Re: aministrator

Post by sezam » 20 Nov 2008, 00:01

Pa valjda nije važno ko je ko, već ko šta piše. I sada smatram da je ona tema o prodavnicama i prodavcima bila odlična. Tu sam mnogo saznao upravo od mladih ljudi, zaključke o prodavnicama, instrumentima, ali i o prodavcima. Recimo probao sam jednu gitaru u jednom renomiranom prodajnom centru i sve bi bilo odlično da za cenu za koju prodaju nije mutava. Upravo tako mutava. Da bi ste odsvirali tonove na basovim žicama morate imati prste drvoseče, a papreno je skupa. Pošto je ovaj forum edukativam po mnogo čemu, verovatno bi trebao pružiti i mogućnost da se mladi pre svega upoznaju sa instrumentima koje kupuju. Uostalom primetio sam da se i neki slažu samnom.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest