Studio Orange i besplatni termini za jam foruma

JEDINO U VEZI FORUMA. Ostala pitanja postavite u odgovarajuci podforum ili ce biti obrisana bez premestanja.

Moderators: KnightOfDoom, kumkat

Besplatni termini u zamenu za reklamu?

Sjajno!
41
66%
Ma pali...
4
6%
Ja i onako ne dolazim, radite sta 'ocete.
17
27%
 
Total votes: 62

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Studio Orange i besplatni termini za jam foruma

Post by Kristijan » 14 Feb 2009, 18:23

Derrick wrote:
Pevača i pevačica nema iz potpuno razumljivih razloga - ne svira se ništa konkretno da bi neko nešto (isto tako konkretno) i otpevao.
Pa glas je instrument, i može da se koristi za apsolutnu muziku, kao i bilo koji drugi instrument, bez konkretnog teksta, malo be-bop fazon... Ima tu prostora za eksperiment, i to bi i trebalo da bude priroda jam sessiona, ali kako nema dovoljno prostora za Tozu, tako nema ni za jedan wa-ba-doo-wee glas. To ja hoću da posebno naglasim. A ti svakako bolje od mene možeš znato zašto to tako funkcioniše. Inače tebi svaka čast, ti si baš uvek bio u tom pozitivnom "hajde ljudi da sviramo i da nam bude super" fazonu, no ako malo pažljivije pretreseš temu o jam sessionu, videćeš mnoooogo komentara iz kojih prosto bije "Private property! Phukk Off!" iako ne piše bukvalno tako, ali je dovoljno da neko izgubi volju da dođe.

I opet, mogao bih ja da samo prođem pored ove teme, ali se radi o tome da se nudi Muzičkom forumu protivusluga, ne nekolicini "odabranih", pa u tom smislu i treba posmatrati ovo pitanje koje je stavljeno na raspravu. A taj "privatnički" duh se iz teme o jam sessionu odmah preselio i u ovu temu i to je baš onako "kiselo", i ne pomaže da se nađe prihvatljivo rešenje.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Studio Orange i besplatni termini za jam foruma

Post by sinisake » 14 Feb 2009, 18:29

More, dodjite ovde kod mene (na noge!) da dzemujemo, ovde je dosta jeftinije. :mrgreen:

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Studio Orange i besplatni termini za jam foruma

Post by Cortex » 14 Feb 2009, 20:23

Ljudi...







Aj malo o tome kad ce novi jam session, meni se svira. :)

I neka ostane sve kao pre, bilo je dobro i kako treba. I u pravu je Derrick, "novajlije" su same krive shto se ne namecu da sviraju, mada mora i jam nekako da bude organizavan tako...mislim...ajde krenula je neka progresija i takva obichno pichi nekih 10 min pa i duzhe nekad, i sad ljudi soliraju jel...e pa evo, ja se lichno nudim, ako sam u tom momentu ushtekan u pojachalo, da svako mozhe da mi zatrazhi gitaru i da mu dam da svira istog momenta(puknute zhice sam placa :) ), jer to je pravi jam session, lik se penje uzima gitaru i pichi, bez ikakve dodatne filozfoije i drugih akcija.

Ali slazhem se da bi bilo sjajno kada bi dolazili i drugi instrumentalisti. Lichno, ja bih to jako voleo, i tachno je da je u pitanju jam gitarista, ali shta cemo... :(

Na kraju nisht apametno nisam rekao o jam-u, jer je to, ispostavilo se, jako teshko, ali jam volim, svakom se unapred radujem i pitam vas, kad ce sledeci? :)

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Studio Orange i besplatni termini za jam foruma

Post by cccira » 14 Feb 2009, 20:29

Sledeca nedelja od 13h pa nadalje? :)

User avatar
bokicasa
Posts: 828
Joined: 08 Nov 2008, 11:42
Location: vozdovac,beograd

Re: Studio Orange i besplatni termini za jam foruma

Post by bokicasa » 14 Feb 2009, 22:53

ja kad bi dosao bilo bi mi skoro pa svejedno da li cu svirati,dao bi svoju djitru u ruke pa ko voli nek izvoli..

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Studio Orange i besplatni termini za jam foruma

Post by mislim_stvarno » 15 Feb 2009, 08:56

cccira wrote:Sledeca nedelja od 13h pa nadalje? :)
Ako je posle fizike, onda bih i ja dosao :mrgreen:

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Studio Orange i besplatni termini za jam foruma

Post by cccira » 15 Feb 2009, 12:47

mislim_stvarno wrote:Ako je posle fizike, onda bih i ja dosao :mrgreen:
Upravo tako :mrgreen:

User avatar
MUzzY
Posts: 1874
Joined: 06 Mar 2008, 13:58
Location: Beograd
Contact:

Re: Studio Orange i besplatni termini za jam foruma

Post by MUzzY » 15 Feb 2009, 18:45

E, ljudi...
.
..
...

Za pocetak, pitanje za sve "neverne" tome: Sta vi uopste ocekujete od ovako dogovorenog jam-a? Mislim iskulirajte, iskreno. Stvarno ne mogu da shvatim toliko negativne energije u par postova ovde. "Meni se ne dolazi, jedva stizem, itd. ..." ok, nemoj da dodjes? Zasto uopste postujes u ovoj temi?
Istina je da postoji neka "anarhicnost" u ovom jam-u ali glavna poenta ipak ispliva a to je 4h druzenje. Ko ne zeli to neka ne obraca paznju na ove diskusije. Koja je poenta da dodjes u ovaj tred i napises "ma ja necu da doazim ne izdrkava mi se u prazno" ?
Ja sam prvi put bio i stvarno mi je na prvom mestu bilo drago sto sam upoznao tih par ljudi. Radost je jos veca posto su to bili jako dobri ljudi. Recimo nisam ni znao da cu upoznati coveka koji u Srbiji pravi pojacala, niti da cu upoznati doktora koji fenomenalno svira gitaru i zna o instrumentu dosta toga sto ja ne znam, itd... (nisam vas ostale zaboravio :D) Ako neko ne kapira da je to poenta ovih skupljanja onda sorri. Dalje, svira se sve... tako je. Meni bi bilo jos gotivnije kad bi se bar dogovorili oko 1 pesme :D ali dobro, zezanje je u pitanju pa se tu izvuku neke melodije do kraja. Kad smo svirali rock onda smo rokali, kad smo pratili Rocketa onda smo smiri strasni (donekle), kad smo spustili u drop D udarali smo po bubrezima, itd. ...

Pridruzujem se apleu da muzicari dodju, ali dodjite oslobodjeni svih tripova, predrasuda itd. makar po cenu da stojite u cosku i blejite (sto nema sanse), dodjite! Druzenje i prica i zezanje.
Ja samo zalim sto najverovatnije necu moci da dodjem na sledeci dzem... nadao sam se da ce biti ove nedelje. U utorak opet moram na put.

User avatar
luka000
Posts: 326
Joined: 21 May 2008, 20:39
Location: Novi Beograd

Re: Studio Orange i besplatni termini za jam foruma

Post by luka000 » 19 Feb 2009, 23:27

Fina zamisao u svakom slucaju....

rock nation
Posts: 91
Joined: 26 Nov 2009, 17:34

Re: Studio Orange i besplatni termini za jam foruma

Post by rock nation » 15 Feb 2010, 12:41

Ja bih voleo da dodjem, da se vidimo, cujemo, porazgovaramo, pa i poneko pivce, nece da se baci :ziveli:

Samo nisam ukapirao kada su termini, jesu li stalni ili se dogovara svaki posebno?

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Studio Orange i besplatni termini za jam foruma

Post by KnightOfDoom » 15 Feb 2010, 12:50


Locked

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest