Rating lista za klavijature

JEDINO U VEZI FORUMA. Ostala pitanja postavite u odgovarajuci podforum ili ce biti obrisana bez premestanja.

Moderators: KnightOfDoom, kumkat

Post Reply
leonardo
Posts: 44
Joined: 21 Jul 2009, 23:37

Rating lista za klavijature

Post by leonardo » 28 Jul 2009, 16:18

Mislim da bi bilo sjajno i veoma korisno napraviti rating listu sa ocenama po kljucnim karakteristikama instrumenta gde bi oni koji imaju konkretan instrument dali svoju ocenu instrumenta na kojem sviraju ili su dobro upoznati sa njegovim vrlinama i manama. Prevshodno mislim na klavijature, jer sam ja u toj prici, ali bi to trebalo uraditi za sve instrumente. Sa relevantnim brojem onih koji bi dali ocenu bi se moglo doci do kvalitetnije informacije o pojedinim instrumentima zasnovane na licnom iskustvu onih koji su ih svirali. Inace vidim da na forumu ima cesto tih pitanja tipa "sta da kupim", "kakva je ta i ta sprava" itd.

Cenim da bi informacije te vrste bile od velike pomoci za pocetnike i ljude koji tek ulaze u sferu elektronskih klavijatura.

Thanks.

Leonardo

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Rating lista za klavijature

Post by Funkomat » 28 Jul 2009, 19:24

To bi mozda pomoglo nekom da ima jedno 10000 ocena za stotinjak instrumenata. Ovako ce imati 20 instrumenata (ako i toliko) sa po 1-2 ocene od ljudi sa potpuno drugim ukusom/iskustvom i sta s tim moze...
Za to sluzi harmony central.

leonardo
Posts: 44
Joined: 21 Jul 2009, 23:37

Re: Rating lista za klavijature

Post by leonardo » 31 Jul 2009, 10:18

Funkomat

slazem se da bi cifra od 10000 bila idealna, ali bilo bi dovoljno i mnogo manje. Ako bi svako ko je na ovom forumu rekao nesto o svom instrumentu, mislim da bi se dobila neka dosta validna slika o kvalitetu i mogucnostima instrumenata. No, ako ne postoji interesovanje i to je ok.

Sinergija donosi posebnu vrednost, zbog toga i postoje bandovi jer u toj razmeni izmedju clanova banda nastaje ono sto nijedan od njih ne bi napravio sam.

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Rating lista za klavijature

Post by Guitar_thrill » 31 Jul 2009, 12:33

pazi svako drugacije gleda na nesto...i kako prolazi vreme tako se menja pogled na nesto sto imas, neko npr ima Behringera nmekog,i on mu je onako ok,i oceni ga lupam sa 6, i onda kupi nekog Ibaneza RG-a, i to mu bude strava, pa mu da 10,pa onda opet kupi nesto bolje, pa skonta da onaj ibanez nije bio 10, a opet neko ko ne voli ibaneza i ne prija mu (kao meni), ja tom istom ibanezu dam 5, i onda u sustini nista ne dobijes....

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Rating lista za klavijature

Post by mislim_stvarno » 31 Jul 2009, 15:46

Guitar_thrill wrote: neko ko ne voli ibaneza i ne prija mu (kao meni), ja tom istom ibanezu dam 5,
ma nemate vi pojma... :mrgreen:
:lol: :lol: :lol: :lol:
:ziveli: :ziveli:

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Rating lista za klavijature

Post by Guitar_thrill » 31 Jul 2009, 15:47

mislim_stvarno wrote:
Guitar_thrill wrote: neko ko ne voli ibaneza i ne prija mu (kao meni), ja tom istom ibanezu dam 5,
ma nemate vi pojma... :mrgreen:
:lol: :lol: :lol: :lol:
:ziveli: :ziveli:
:D ovo 5 je bila velikodusno! :jedi_fight:

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Rating lista za klavijature

Post by mislim_stvarno » 31 Jul 2009, 16:10

c c c al se mladez izbezobrazila... :grummel_2:
:lol: :lol: :lol:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest