Gitaristi narodne muzike

Moderator: Trooper

Post Reply
User avatar
Ylvaon
MF veteran
Posts: 166
Joined: 20 Apr 2007, 19:10
Location: Novi Sad, Serbia
Contact:

Post by Ylvaon » 22 Apr 2007, 00:50

Darth, kad kazem "narodnjaci" mislim upravo na sljam sklepan za 2 dana... Nemamo samo mi to, ali problem je sto to ovde dominira i sto je to ovde stvar prestiza. Ipak nam je najglamurozniji i najexponiraniji umetnik ona droljetina kojoj je najcistiji snapshot neobrijane ***** na nekom primorskom poselu...

Sa ovim drugim se slazem iz prostog razloga sto je istina.

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Post by KnightOfDoom » 22 Apr 2007, 01:25

Ajde da malo pripazimo na recnik, lepse je sa kulturom.

User avatar
Ylvaon
MF veteran
Posts: 166
Joined: 20 Apr 2007, 19:10
Location: Novi Sad, Serbia
Contact:

Post by Ylvaon » 22 Apr 2007, 01:57

Izvinite sto sam seljak.

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Post by Critical » 22 Apr 2007, 13:09

Izvinite sto sam seljak.
Nema veze mora i to neko da bude ,hahaha,salim se naravno.
Lepo si ti ovde sve napisao ,i verujem da to moze i na finiji (jeste da to ovi o kojima se pise nisu zasluzili) nacin. :lol: [/quote]

saxro66
Posts: 1
Joined: 06 Jun 2007, 19:09

Post by saxro66 » 08 Jun 2007, 00:30

**** ga jeest da je narodna sheet al dosta njih pa cak i oni koji je ne slusaju se naliju i vesele se u stvari tad im je sve ravno al zavisi i koja vrsta narodnjaka je u pitanju!

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Post by Nyarlathotep » 08 Jun 2007, 03:11

ja sam od najranijeg detinjstva odrastao u sistemu vrednosti gde su oni neprijatelji. u sistemu vrednosti koji su oni, istina, postavljali. u sistemu govana u kojima se davimo skoro 20 godina. ne zelim da ruzim ol' school face tipa Tozvac, Cune, Toma, iako ih licno ne podnosim. to je ipak muzika koja ima izvesnih kvaliteta i relativno normalnu stariju publiku. i u svakoj zemlji im postoje ekvivalenti i treba imati respekta prema njima.

a ova govna se se sire po TV poslednjih 17 godina - to je sljam koji diktira kulturni nivo ove zemlje. i ne vidim nista pozitivno u vezi njih, u bilo kom kontekstu. i da je lepe srece, te da se mastarije obistine - telesine sa Pinka plamte u igri plamena nuklearne eksplozije. smrad pucketavog sabanskog mesa, popucalih silikona, istopljenih zlatnih kajli... mlado i staro stopljeno u predivnoj smrti. ah, ti lepi snovi....

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Post by zolideathmetal » 08 Jun 2007, 10:51

Kako je receno pre, ovo nije tema za pljuvanje!!! Ako hocete da pljuljete neki zanr iloi stagod, imate ceo subforum za to, pa izvolte...

User avatar
XtrmntR
Posts: 594
Joined: 02 Sep 2006, 14:59
Location: BG

Post by XtrmntR » 08 Jun 2007, 14:46

nemojte sada da me pljujete, ali narodnjaci(pravi narodnjaci) su deleko kvalitetnija muzika od recimo punka(koji je jako progresivan, ima chak 3, eventualno 4 riffa - dobro, punkeri su metalci koji ne znaju svirati) i dobrog dela rock i metal scene. Da se ne nadje niko uvredjen, od dobrog dela brutal black i death metala, takodje. Gde je tu umetnost?? Progresivnost?? Opet, u melo blacku i deathu ima tu i tamo dobrih stvari, ali ja ne vidim nishta u brutalnosti. Ja sam slushao tu muziku, ali vishe jednostavno ne mogu. Sada kada slusham recimo PINK FLOYD, i kada uzmem neku metalchugu, jednostavno smeshno i glupo izgleda. Ali zaista, Pink Floyd je harmonija, savshenstvo. Isto tako i Dream Theater.
Chist primer kicha i shunda u metal muzici je nuS metal, tipa Korn, Slipknot, i ala oni.

Hajde, narodnjake sviraju radi para, jel tako? tako je!

A koji je glavni slogan rock and rolla? "SEX, DRUGS, rnr". Znachi bukvalno bi mogli zakljuchiti(proizilazi iz toga) da vecina bendova koja svira rok, svira ga da bi postala rok zvezda, da bi imali para, puno cica, da bi se drogirali itd...
Naravno, chasti izuzecima. Mene ta parola i vishe nego zivcira.

Svi oni sviraju radi para, ko vam kaze drugachije, laze vas. Naravno, opet chast izuzecima, ali oni su zaista retki. Pare ljude kvare.

Da ne bude zabune, ne slusham narodnjake ni kakvom kontekstu. To je neko moje vidjenje stvari. Opet ponavljam da se niko ne nadje uvredjen.

Pozdrav

User avatar
Bodomovac
Posts: 548
Joined: 10 Feb 2007, 00:29
Location: Subotica
Contact:

Post by Bodomovac » 08 Jun 2007, 15:05

Haha...... zanimljivo, mada neistinito.....

I punkeri nikako nisu metalci koji ne znaju da sviraju.....

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Post by Nyarlathotep » 08 Jun 2007, 15:10

izuzetno inteligentno, perciptivno i pronicljivo.

dream theater nisu primer kicha? ne, moja baba je. vidi ih samo na sta lice i koliko nesretno preopterecuju muziku nepotrebni ukrasima. posle Falling Into Infinity izgubise svaku meru.
a recimo metal bend, Cynic, nisu primer visko harmnoniskog benda? ne, i oni su inferiorni u odnostu na Acu Lukasa kojeg su svojom muzikom mnogo zaduzili.
a pankeri su metalci koji ne znaju svirati? druze, nemo' da te cuje nekii panker... hehehe... lepo si ti skontao pank (The Clash, Seks Pistolje, Dead Kennedy's). :wink: i generalno muziku. pogotovo sto komplikovanost harmonije svrstavas kao jedini parametar vrednovanja muzike. Upravo Pink Floyd su poceli kao jedan od najminimalistickijih bendova...

ja se izvinjavam sto sam bio agresivan, mozda, ali lepi snovi su lepi snovi. :wink:

kontam... da je sloboda izrazavanja (pljuvanja) na ovom forumu svedena na minimum. naravno, nista protiv toga nemam (vas forum, vasa pravila - mada ovo je definitivno sloboradski najograniceniji i sterilno najkontrolisaniji forum na koji sam naleteo, a godinama postujem na par domacih i vise stranih foruma vezanih za knjizevnost i muziku).

dosadno je kad svi glumimo dobre vile koje guglaju za putnike namernike... barem meni.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Post by Doolio » 08 Jun 2007, 15:14

nije fazon u recniku i svadjanju, fazon je u offtopicu, jel ima lepo forum 'battlegrounds', pa tu cak imate i topice otvorene, ovo je koliko ja vidim, topic 'gitaristi narodne muzike'...

User avatar
XtrmntR
Posts: 594
Joined: 02 Sep 2006, 14:59
Location: BG

Post by XtrmntR » 08 Jun 2007, 15:21

opet ponavljam, to je moje mishljenje i da se niko ne nadje uvredjen.

hvatash se za slamke, nisam slushao cynic, niti acu lukasa, i govorio sam za danashnji punk, koji je takav kakav je.

Nigde nisam navodio parametre vrednovanja muzike, nego sam samo naveo jedan mali deo svega toga.

Hvatash se za celu diskografiju DTa? Oni imaju mnogo stvari za pamcenje, tako da koliko god ukrashavali svoj "kich" oni imaju "neshto" iza sebe.

Shta? Petrucci se oshishao?? pa shta? ako si na to mislio? izgled nema nikakve veze sa muzikom i umetnoshcu. Sve je dobro dok ne pocnu da se farbaju i nose neke sexi-fancy koshuljice(ala VAN GOGH).

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Post by Nyarlathotep » 08 Jun 2007, 15:26

XtrmntR wrote:Sve je dobro dok ne pocnu da se farbaju i nose neke sexi-fancy koshuljice(ala VAN GOGH).
hej, pa zar oni to ne rade od pocetka...
hahaha...

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Post by Nyarlathotep » 08 Jun 2007, 15:27

inace, OK, vidim da sam i ovde pomrsio konce. najbolje da iskuliram. :)

User avatar
XtrmntR
Posts: 594
Joined: 02 Sep 2006, 14:59
Location: BG

Post by XtrmntR » 08 Jun 2007, 15:49

pa da.. ne morash odmah osuti paljbu o inteligenciji, percepciji i pronicljivosti.

shta je to za tebe kvalitetna muzika? ajd reci mi molim te?!
kolko vidim slushash black/death metal pa si se nashao uvredjen? imam li pravo?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest