Džej Ramadanovski

Moderator: Trooper

ozzy
Posts: 11
Joined: 19 Jul 2008, 12:07

Re:

Post by ozzy » 07 Aug 2008, 10:13

Kirkmet wrote:Kolko ja vidim, ovde ste vecinom rokeri i metalci, ne kontam kako pricate o dzeju. Kontejner, nekako ti ne ide Edi iz avatara uz postavljenu temu.

I sta ja koji k*rac radim ovde?
tacno,stavio lik Edi-a i otvara teme o Dzeju, hahahah

User avatar
friedman
Posts: 1144
Joined: 23 May 2008, 12:04

Re: Dzej Ramadanovski

Post by friedman » 07 Aug 2008, 11:36

Da, vazno je da ste vi trve.

01 NIKOLA
Posts: 2
Joined: 05 Mar 2008, 05:40

Re: Dzej Ramadanovski

Post by 01 NIKOLA » 01 Nov 2008, 10:28

kontejner wrote:Image

DZEJ RAMADANOVSKI

je jedan od najtalentovanijih pevacha nashe narodne muzike. Ovaj cetrdesettrogodishnji pevach je do sad snimio petnaest albuma i chak dve kompilacije. Obavezno morate da poslushate neke njegove pesme a toplo preporuchujem pesme "Vozi, vozi" i "Zato" .
Dzej ima oko 120 pesama pa preslusajte..

User avatar
daemon's_smile
Posts: 29
Joined: 13 Oct 2008, 22:57

Re: Dzej Ramadanovski

Post by daemon's_smile » 02 Nov 2008, 22:52

01 NIKOLA wrote: Dzej ima oko 120 pesama pa preslusajte..
Stigao sam do prve i odustao :(

Nego secam se kad sam isao u osnovnu, tada je "njegova" pesma "Mrak, mrak" bila totalni (S)hit ..... i ondak provalim da je melodija ukradena od AC/DC-a "Thunderstruck"!!!! Bio sam zaprepascen !!!!

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Džej Ramadanovski

Post by Doolio » 03 Nov 2008, 00:18

jebiga, koliko god ne volim ceo taj period i ceo taj trip i koliko god nosim neke lose uspomene sa pocetka i sredine devedesetih, opet, fala bogu, ima i dobrih, generalnih uspomena, kao i emo povezivanja, tako da ja par pesama od dzeja gotivim, tj ne bih rekao da gotivim ali mi indukuju neki pavlovljev emo momenat. nije da ih pustam u winampu, ali kad ih cujem, umelanholisem se:) primera radi, ja sam prvi put poljubio ribu na moru na ekskurziji na zurci i secam se da je isao knez - dal si ikada, i jebiga, ureze se, uvek kad cujem to, ja se flesiram.

sto se tice mrak mrak i thunderstruck, ja sam znao za tstruck, tako da mi je samo bilo urnebesno kad se pojavio dzej i krenuo onako da djipa po spotu:)

User avatar
Ivinci
Posts: 111
Joined: 16 Jun 2008, 17:41

Re: Džej Ramadanovski

Post by Ivinci » 04 Nov 2008, 15:08

hahahha, tek sam sad skapirao sličnost pesama, sad si me podsetio tog spota, ajde što kradu od turaka, grka i ostalih ali de baš nadjoše da kopiraju rokere

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Džej Ramadanovski

Post by Duane » 04 Nov 2008, 17:24

??? ??? ???
pa ceo turbo folk je nastao kao kopija rok en rola zasnovana na malo primitivnijoj muzici koja slici nekoj tradicionalnoj srpskoj al samo po izboru instrumenata i nekoliko detalja... onog dana kad je kafanska pevacica videla nekog ciku na bini kako cepa i vice long live rock n roll i shvatila da mu je lepo i odlucila da izadje pre pun stadion uz pratnju marshalla nastao je turbo folk... marshalli su jednostavno neophodnost jer neverujem da 'armonika moze da dobaci do 100 000 ljudi... XD

User avatar
Zlo
Posts: 403
Joined: 11 Apr 2008, 02:19

Re: Džej Ramadanovski

Post by Zlo » 04 Nov 2008, 19:21

Mogu ja da razumem i ultra-plitak text( hm.....hm...........hm.......pa i pisan je da bi ga svako razumeo :lol: :lol: :lol: )
ali gramaticke greske :grummel_2: :grummel_2: :grummel_2:

User avatar
pipistrello
Posts: 501
Joined: 15 Jul 2008, 15:45
Location: Vrbas

Re: Džej Ramadanovski

Post by pipistrello » 05 Nov 2008, 11:16

Duane wrote:??? ??? ???
pa ceo turbo folk je nastao kao kopija rok en rola zasnovana na malo primitivnijoj muzici koja slici nekoj tradicionalnoj srpskoj al samo po izboru instrumenata i nekoliko detalja... onog dana kad je kafanska pevacica videla nekog ciku na bini kako cepa i vice long live rock n roll i shvatila da mu je lepo i odlucila da izadje pre pun stadion uz pratnju marshalla nastao je turbo folk... marshalli su jednostavno neophodnost jer neverujem da 'armonika moze da dobaci do 100 000 ljudi... XD
znaci...bolja definicija od ove za turbo folk ne postoji :)

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Džej Ramadanovski

Post by Doolio » 05 Nov 2008, 17:11

Zlo wrote:Mogu ja da razumem i ultra-plitak text( hm.....hm...........hm.......pa i pisan je da bi ga svako razumeo :lol: :lol: :lol: )
ali gramaticke greske :grummel_2: :grummel_2: :grummel_2:
auh, pa ti mora da ne slusas nista domace:)))
ne, stvarno, gledam da ne obracam paznju na to, da obracam, ne bih slusao bukvalno 70% pesama ritma nereda koji mi je jedan od omiljenih bendova:)

User avatar
Zlo
Posts: 403
Joined: 11 Apr 2008, 02:19

Re: Džej Ramadanovski

Post by Zlo » 05 Nov 2008, 17:48

Ma slusam.Block Out najvise. :lol:
Hteo sam cak i temu o njima da pokrenem na forumu posto je nema.Ali bih samo citirao ono sto je vec napisano na njihovom sajtu.

Postoji pesnicka sloboda.Ali pesnicku slobodu bi trebali da koriste pesnici a ne sastavljaci rima.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Džej Ramadanovski

Post by Doolio » 05 Nov 2008, 17:57

pa nije to pesnicka sloboda. to su gramaticke greske. i nisu namerne. ali jebiga, muzika im je dobra, poruka je snazna, atmosfera je do jaja i onda zazmurim na jezicke propuste:)

User avatar
daemon's_smile
Posts: 29
Joined: 13 Oct 2008, 22:57

Re: Džej Ramadanovski

Post by daemon's_smile » 09 Nov 2008, 14:24

Doolio uz duzno postovanje, stvarno si OK lik, ali pusti nas da malo lecimo svoje frustracije ovde .... nemoj da nas smirujes :) :lol: :lol: :lol: :lol:

MRZIM TURBO FOLK aaaaaaaa

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Džej Ramadanovski

Post by Doolio » 09 Nov 2008, 22:33

ahahahah:)
okej, udrite:) pa i ja sam isfrustriran, ali imam neki zen pristup svemu tome, bolje zen pristup nego da se nerviram svaki dan:)

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Džej Ramadanovski

Post by mislim_stvarno » 10 Nov 2008, 12:15

Doolio wrote:... ritma nereda koji mi je jedan od omiljenih bendova:)
Hm, celavi covek kojem je jedan od omiljenih bendova RN... :roll:
Malo se shalim... :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest