NARODNI PJEVAC

Moderator: Trooper

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: NARODNI PJEVAC

Post by Doolio » 07 Oct 2010, 00:59

ja te volim,od ljubavi sva gorim,patim i placem al necu da molim,zaveo si me sve sam ti dala tebi reci ne nikad nisam znala... :bambi:
ja te volim, od ljubavi sva gorim, paticu i plakacu, al necu da molim, ja svoje srce i sve sam ti dala, a od tebe ni oprosti ni hvala, ja te ljubim, a znam da te gubim, jos uvek sanjam da srecna se budim, s gorkim suzama s mukom se borim, umrecu radje, al necu da molim, trazio si sve, sve sam ti dala, tebi reci ne nikad nisam znala itd itd itd

tako da si malo omasio (malo vise) = jedno je secati se, 'znati' i podsecati se, a drugo je znati pesmu da pevas negde. i to je kljucna razlika. to je ono 'znam ja za ispit, znam' i onda odes i sve ti nesto poznato, al padnes ko kruska zato sto nisi beknuo nista, a i ono sto si beknuo je bilo pomesano i netacno. znam ja sta ti oces da kazes, ali to jednostavno nije tacno. nije malo znati interpretirati 50-100 pesama, pa makar sve bile bruka poznate. evo mogu da se kladim da bi 80% ljudi sa foruma fejlovalo kod pesama reda 'poznatosti' djurdjevdan ili house of rising sun ili nothing else matters sa redosledom strofa, pocinjanjem teksta, pauzama, konstrukcijama i slicno...i to ljudi koji slusaju te pesme.

to sve za slucaj da zaista mislis da znas sve te pesme. za slucaj da trolujes (mnogo verovatnije), jebiga, you got me.

vasko
Posts: 1045
Joined: 12 Feb 2008, 13:21
Location: Nis

Re: NARODNI PJEVAC

Post by vasko » 07 Oct 2010, 01:09

zamisli ono pod satorom ono battelfield,zvacu prase,torte,kupuse,case,pucaju,skacu po astalima itd...i pevacica se zajebe "37 sa 2,tolko topla sam ja" i ono flesh bek,sve stane,svi blenu u nju i medjusobno se komesaju "kako ocajan performans..."

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: NARODNI PJEVAC

Post by Doolio » 07 Oct 2010, 08:32

ajmo sad u demagogiju. znao sam da ces da kazes nesto u stilu "hej haj nema veze glupa svadba hi hi hoho", sto nije nikakav argument. u toj tvojoj predstavi svadbe, komotno bi mogao da odes odatle i da te ne izvale, bi kitu.

ali ajde udovoljicu ti, posto sad imam neku rupu u vremenu od des minuta. ti si u onom citatu (a i u onom drugom, a ostale pesme ne znam) otisao u aut sa slogovima, ritmom, smislom, tako da verujem da ne bi bas bilo "39 sa dva" umesto "37 sa dva" (pametan primer si izabrao) vec vise "ah uh kako sad ovaj deo", pa onda cutanje jer mislis da je brejk, pa onda petnesta strofa umesto trece i sve u tom stilu. i onda bi popio flasu od pet likova koji jesu mrtvi pijani, ali i dalje znaju pesmu i razocarano pokusavaju da te prate u svom sevdahu i ne uspevaju jer ti ne znas tekst i ne znas melodiju i ne znas kad ide sta.

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: NARODNI PJEVAC

Post by Bluesko » 07 Oct 2010, 12:29

Doolio wrote:
evo mogu da se kladim da bi 80% ljudi sa foruma fejlovalo kod pesama reda 'poznatosti' djurdjevdan ili house of rising sun ili nothing else matters sa redosledom strofa, pocinjanjem teksta, pauzama, konstrukcijama i slicno...i to ljudi koji slusaju te pesme.

to sve za slucaj da zaista mislis da znas sve te pesme
:1:

vasko
Posts: 1045
Joined: 12 Feb 2008, 13:21
Location: Nis

Re: NARODNI PJEVAC

Post by vasko » 07 Oct 2010, 12:45

Doolio wrote:i onda bi popio flasu od pet likova koji jesu mrtvi pijani, ali i dalje znaju pesmu i razocarano pokusavaju da te prate u svom sevdahu i ne uspevaju jer ti ne znas tekst i ne znas melodiju i ne znas kad ide sta.

hahah,sve je moguce

kide
Posts: 347
Joined: 14 Jan 2009, 03:41
Location: Beograd

Re: NARODNI PJEVAC

Post by kide » 07 Oct 2010, 16:06

vasko wrote:
Doolio wrote:i onda bi popio flasu od pet likova koji jesu mrtvi pijani, ali i dalje znaju pesmu i razocarano pokusavaju da te prate u svom sevdahu i ne uspevaju jer ti ne znas tekst i ne znas melodiju i ne znas kad ide sta.
hahah,sve je moguce
Doolio je u pravu i odličnu je poentu imao, ali sa izuzetkom tj. u specijalnom slučaju kada je ličnost (estradnog) umetnika daleko prevazišla njegovo delo tj. izvođačke sposobnosti. na domaćoj sceni najbolji primer je Vesna Vukelić Vendi, koja je u javnosti mnogo poznatija po svojim blesavim izjavama i kao skandal-majstor nego kao, strogo uzev, pevačica. opšta publika možda zna par njenih refrena (Praćnuo se šarančić, U-ce-na) ali mnogo veću gledanost od njenih "hitova" imaju klipovi na jutjubu gde ona proziva kolege ili reprodukuje ono što je memorisala na brifinzima kod Isidore Bjelice. tako da je Vendi-kao-pojava mnogo popularniija od Vendi-pevačice, i ona bukvalno može da ošljari pevanje, da ne zna pola teksta ili ga izmišlja u hodu, publika neće zameriti jer se super zabavlja. evo i primera:



ako tražimo još neki primer iz istorije umetnosti, evo recimo Endi Vorhol. koliko ljudi među nekvalifikovanom publikom zna neku njegovu sliku, instalaciju, film, osim možda portreta Merilin Monro, ali zato svi znaju za bele perike koje je voleo da nosi i naravno antologijsku izjavu o 15min slave za svakoga.

ne kažem da su Endi i Vendi za poređenje, slučajno su mi pala ova dva primera na pamet, mada sam iz nekog razloga ubeđen da je Endi danas živ, da bi 100% živeo u Srbiji i da bi mu Vendi bila najbolja prijateljica.

nedeljko
Posts: 1
Joined: 14 Nov 2010, 01:30

Re: NARODNI PJEVAC

Post by nedeljko » 14 Nov 2010, 01:33

ssmc wrote:40 minimum :)
kafana je pevacka skola :mrgreen: :ma bravo:

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: NARODNI PJEVAC

Post by ssmc » 14 Nov 2010, 02:45

nedeljko wrote:
ssmc wrote:40 minimum :)
kafana je pevacka skola :mrgreen: :ma bravo:
Razume se nedeljko.Nego jer ti pevaš samo nedeljom,ili može i subotom? :D

User avatar
kwiss
Posts: 775
Joined: 13 Sep 2010, 12:25
Location: Gornji Milanovac

Re: NARODNI PJEVAC

Post by kwiss » 15 Nov 2010, 18:59

ssmc wrote:
nedeljko wrote:
ssmc wrote:40 minimum :)
kafana je pevacka skola :mrgreen: :ma bravo:
Razume se nedeljko.Nego jer ti pevaš samo nedeljom,ili može i subotom? :D
Sve sami "stručnjaci" za muziku,a tek muzičari,verujem da sami sebe ne možete da slušate jer nema šta da se čuje.Stručnjaci šta to vi znate da svirate :?: :povrac:

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: NARODNI PJEVAC

Post by Bluesko » 15 Nov 2010, 19:37

Uglavnom Baneta Jelica, Zanu, malo OT bend i malo Magazin

User avatar
kwiss
Posts: 775
Joined: 13 Sep 2010, 12:25
Location: Gornji Milanovac

Re: NARODNI PJEVAC

Post by kwiss » 15 Nov 2010, 19:46

Bluesko wrote:Uglavnom Baneta Jelica, Zanu, malo OT bend i malo Magazin
To se sprdaš sam sa sobom :?:

User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: NARODNI PJEVAC

Post by faks » 16 Nov 2010, 03:49

sta se prepucavate. ajde gotovo :D

novi motorhead :jeej: :jeej: :jeej:
http://nocturnemagazine.net/vest/254/mo ... rs-detalji

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: NARODNI PJEVAC

Post by ssmc » 16 Nov 2010, 16:03

kwiss wrote:Sve sami "stručnjaci" za muziku,a tek muzičari,verujem da sami sebe ne možete da slušate jer nema šta da se čuje.Stručnjaci šta to vi znate da svirate :?: :povrac:
Ovde je čovek pitao za pevanje a ne za sviranje.E kwiss, opet problemi sa čitanjem :mrgreen:

User avatar
kwiss
Posts: 775
Joined: 13 Sep 2010, 12:25
Location: Gornji Milanovac

Re: NARODNI PJEVAC

Post by kwiss » 16 Nov 2010, 16:24

ssmc wrote:
kwiss wrote:Sve sami "stručnjaci" za muziku,a tek muzičari,verujem da sami sebe ne možete da slušate jer nema šta da se čuje.Stručnjaci šta to vi znate da svirate :?: :povrac:
Ovde je čovek pitao za pevanje a ne za sviranje.E kwiss, opet problemi sa čitanjem :mrgreen:
Ti stvarno nemaš mere,ili si retardiran ili ti treba prevaspitanje.Za ovo drugo se javi meni.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: NARODNI PJEVAC

Post by sinisake » 16 Nov 2010, 16:31

kwiss, sto si tako negativan? :bambi:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest