Šta mislite o narodnjacima i kada ih slušate?

Moderator: Trooper

Post Reply
User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Šta mislite o narodnjacima i kada ih slušate?

Post by Doolio » 19 Jan 2009, 03:43

Duane wrote: pazi ja sam neslusam turbo folk i domace "zabavnjake", ali ih netretiram kao "neprijatelja"... nepricam ja o kvalitetu te muzike, nego o nacinu na koji se tretira od strane "mad rockera" i slicnih... kako to da nikad nismo culi vlatka kako prica o narodnjacima? ili miroslava tadica? ili _____________ evo lajne, upisite omiljenog muzicara... mislim da je prilicno nisko pljuvati po drugima iz cistog razlog jer vi slusate "rock" hel jea... ili slicno... te misliti kako je to kul i da to pomaze svrsi rock-a... wtf brate... svrha rock n rolla je bas to ***** oca... power of equality i slicno...
dobro, ali de si ti skontao da ih ona tretira kao neprijatelja? ona je samo rekla da ne slusa, ali voli poneku pesmu, ja tu vidim samo jednu informaciju, nista tendenciozno.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Šta mislite o narodnjacima i kada ih slušate?

Post by nemanjavelimirovic » 19 Jan 2009, 03:59

Šta mislite o narodnjacima
Sve najgore
i kada ih slušate?
Nikad

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Šta mislite o narodnjacima i kada ih slušate?

Post by Duane » 19 Jan 2009, 13:40

Doolio wrote:
Duane wrote: pazi ja sam neslusam turbo folk i domace "zabavnjake", ali ih netretiram kao "neprijatelja"... nepricam ja o kvalitetu te muzike, nego o nacinu na koji se tretira od strane "mad rockera" i slicnih... kako to da nikad nismo culi vlatka kako prica o narodnjacima? ili miroslava tadica? ili _____________ evo lajne, upisite omiljenog muzicara... mislim da je prilicno nisko pljuvati po drugima iz cistog razlog jer vi slusate "rock" hel jea... ili slicno... te misliti kako je to kul i da to pomaze svrsi rock-a... wtf brate... svrha rock n rolla je bas to ***** oca... power of equality i slicno...
dobro, ali de si ti skontao da ih ona tretira kao neprijatelja? ona je samo rekla da ne slusa, ali voli poneku pesmu, ja tu vidim samo jednu informaciju, nista tendenciozno.
judas! you of all people! aj da je neko drugi, al kako ti brate da neizvalis da nisam mislio bukvalno neprijatelja, nego vise kao tudjina, neki takav stav... ali ako oces da razlicite muzicare posmatras kao... rokeri, pankeri, narodnjaci i nazivas ih njima onda je to malo bzvz... kad kazes ja slusam etnojazz al one rokere neslusam... mislim meni bar to lose zvuci :)

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Šta mislite o narodnjacima i kada ih slušate?

Post by Doolio » 19 Jan 2009, 14:37

pa to sve vreme pokusavam da ti kazem, ja nisam video taj ton dok sam citao njen post, mozda si istripovo, mozda je upotrebila taj termin jer je tako konstruisala recenicu, otkud znam...mozda si i u pravu, nemam pojma...

hocu da kazem da je to govorna figura i ne mora da bude u tom 'tudjinskom' fazonu, pa ja cu uvek reci da ne slusam elektroniku, sto ne znaci da sam zatvoren za takvu muziku i da ne volim neke pesme, ali kako covek drugacije da okarakterise nesto? jebiga, zanrovi postoje i koriste se u komunikaciji kao opis neke muzike. evo i na forumu imamo podforume za muzicke zanrove, a i ti sigurno mozes da izjavis nesto kao 'bluz mi lezi vise od metala' i to nece biti bezveze izjava, jednostavno ti vise odgovara zvuk nekog zanra, a nekog manje, a nekog uopste ne.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Šta mislite o narodnjacima i kada ih slušate?

Post by Duane » 19 Jan 2009, 15:35

Doolio wrote:pa to sve vreme pokusavam da ti kazem, ja nisam video taj ton dok sam citao njen post, mozda si istripovo, mozda je upotrebila taj termin jer je tako konstruisala recenicu, otkud znam...mozda si i u pravu, nemam pojma...

hocu da kazem da je to govorna figura i ne mora da bude u tom 'tudjinskom' fazonu, pa ja cu uvek reci da ne slusam elektroniku, sto ne znaci da sam zatvoren za takvu muziku i da ne volim neke pesme, ali kako covek drugacije da okarakterise nesto? jebiga, zanrovi postoje i koriste se u komunikaciji kao opis neke muzike. evo i na forumu imamo podforume za muzicke zanrove, a i ti sigurno mozes da izjavis nesto kao 'bluz mi lezi vise od metala' i to nece biti bezveze izjava, jednostavno ti vise odgovara zvuk nekog zanra, a nekog manje, a nekog uopste ne.
nisi me skapirao... mene ono "ONI" cimnulo, a ne poredjenje rock vs metal i slicno... us and them, kapiras?

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Šta mislite o narodnjacima i kada ih slušate?

Post by Nyarlathotep » 19 Jan 2009, 16:12

nemanjavelimirovic wrote:
Šta mislite o narodnjacima
Sve najgore
i kada ih slušate?
Nikad
+1

User avatar
roots unite
Posts: 85
Joined: 16 Jan 2009, 10:14
Location: backa palanka

Re: Šta mislite o narodnjacima i kada ih slušate?

Post by roots unite » 19 Jan 2009, 18:11

SMRT FASIZMU SLOBODA NARODU!!!

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Šta mislite o narodnjacima i kada ih slušate?

Post by Duane » 19 Jan 2009, 18:18

roots unite wrote:SMRT FASIZMU SLOBODA NARODU!!!
jes' vala... pa onda svi posle na partiju karata u rajhstag

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Šta mislite o narodnjacima i kada ih slušate?

Post by Doolio » 19 Jan 2009, 19:22

zovite i mene posebno, necu vas cuti posto sam na krovu i mlataram onom crvenom zastavom

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Šta mislite o narodnjacima i kada ih slušate?

Post by Duane » 19 Jan 2009, 19:40

Doolio wrote:zovite i mene posebno, necu vas cuti posto sam na krovu i mlataram onom crvenom zastavom
ti ces da meshash...

Milos87design
Posts: 78
Joined: 05 Mar 2009, 22:28

Re: Šta mislite o narodnjacima i kada ih slušate?

Post by Milos87design » 01 Apr 2009, 23:14

Slusam narodnjake, kao sto slusam i jazz, rock, pop, metal, klasiku, house... Slusam ih uvek, dok ucim, crtam... Potoje bolje i losije pesma kao sto ih ima i u drugim muzickim pravcima...
Mislim da ovde ima puno napaljenih ljudi (verovatno "metalaca") koji zbog svojih stavova i manjine u odnosu na,kako ih zovu, "sabane", imaju predrasude o tome da ljudi koji slusaju komercijalnu i narodnu muziku imaju predrasude o njima.

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Šta mislite o narodnjacima i kada ih slušate?

Post by cccira » 01 Apr 2009, 23:25

Jel ti to hoces da kazes da "sabani" nemaju predrasude o metalcima?

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Šta mislite o narodnjacima i kada ih slušate?

Post by Doolio » 02 Apr 2009, 00:28

imaju svi predrasude o svima, fala bou. jedino sto recimo narodnjaci imaju povrsnije predrasude prema metalcima neo sto je obrnuto, pa vi sad sami vidite koji su bolji, a koji ori:)

u svakom slucaju, nemate pojma koliko mi je retardirano i tinejdzerski da uopste koristim takve termine kao sto su metalac, narodnjak i slicno, dajte, uozbiljite se:)

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Šta mislite o narodnjacima i kada ih slušate?

Post by cccira » 02 Apr 2009, 00:47

Ej, ti, reperu, tebe niko nista nije pitao :mrgreen: :lol:

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Šta mislite o narodnjacima i kada ih slušate?

Post by nemanjavelimirovic » 02 Apr 2009, 01:42

Mislim da je sve pitanje inteligencije i okruzenja.

Inteligentan covek ne moze da voli ovakve pesme:

Ti propadas

Za tebe bila sam ja
u gradu drolja poslednja
i sve sam pristala ja
samo da bih s tobom ostala

Ref. 2x
Ti propadas, ti propadas
jer se opijas
ti propadas, ti propadas
jer se drogiras

Pristala zauvijek sam ja
kraj tebe biti robinja
i ona kap iz oka
sto tece kad si drogiran

Ref. 2x

Okrece se svijet i sa njime ja
svako zaljubljen, samo nisam ja
2x

Nek brinu sad oni svi
sto piju isto kao i ti
nek brinu isto kao ti
svoj zivot sto su srusili

Ref. 2x

NIje u pitanju iskljucivost, ali folk muzika vredja inteligenciju. Turbo Folk muzika je dovela velikim delom do shita u kojem se nalazimo, vec degradirana inteligencija u narodu, je jos vishe uljuljkana ovom vrstom muzike.... Folk muzika nema opravdanja nikakvog. Svadjao sam se odavno na ovom forumu oko ovoga. Znam koja ce prva dvojica reci...Hej pa zar u Americi ili Evropi ljudi slusaju bolje, kakvi su tekstovi na MTV i slicni izlivi neznosti, u fazonu ima to svuda... ali u svakom slucaju pre bih mogao opravdati Britney Spears i slicna sranja, nego bilo koji domaci pokusaj bavljenja muzikom, tj. bilo koji folk pesmu. Mi i Turci i tako to. Vrlo slicno i ogavno...Al sta ces standard :lol:


SUBJEKTIVNO:
Moguce da ima dobre narodne muzike, etno i sl. ali subjektivno cu reci, ja ne volim etno, world music, brazil, shpanija, kolumbija i sva ta sranja...to je sigurno kvalitetno i to neko voli, ali meni je to sve smor. GITARA, DISTORZIJA i aj zdravo.

Klasika, Pop, Jazz, Blues i nadalje...to je sve super. Folk, turbo folk, etno, world music.....bljack

PS. Ne zelim nisakim da se zameram, ali opet me je komsiluk dva dana zaredom budio u 8 ujutru sa nekim ludilom od muzike, neshto strashno, pa pomalo pizdim kad vidim temu shta mislite o narodnjacima...(turbo folk) SVE NAJGORE = POBITI IH. Hvala na razumevanju!!! :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest