Next level country

Moderator: Trooper

Post Reply
User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Next level country

Post by Overdrive » 11 Mar 2018, 01:13

pisac wrote:
11 Mar 2018, 01:00
A cikice koji je dao nalog da se bombarduje Beograd,moja zemlja,i da se moji preci odvode u logore.
Nije to u redu.Jednostavno nije.
šmrtz evo mi drhti bradica..
..a u redu je bilo da Dušan the Silni sprži sve to Jonskog mora..?
Šta misliš da je Srbija ostala u tom imperijalističkom fazonu, dal bi se danas bunio i glsao za prava tih potlačenih naroda ?

I kakve veze to ima sa muzikom ?
Saću da slušam neka goweda samo zato što su naša ?

msm..big trt bre :roll:

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Next level country

Post by pisac » 11 Mar 2018, 01:24

A kad budes napravio bolju muziku od Bajage i Crvene Jabuke,ja cu onda da drkam na tvoje pesme...
Bajagine pesme imaju i rif,i tekst,i solo,i bogate aranzmane i pevljivu i pamtljivu a opet dopadljivu melodiju.Nesto ne primetih da je to slucaj sa novim bendovima.
Nikom ovo nije namenjeno posebno,cak ja cu priznati da iako nisam ljubitelj autora te muzike za ,,drkanje'',uopste ne bih promenio stanicu kad bih cuo Dvadeseti vek ili Jahaci magle na radiu.
Jednostavno,sa muzicke strane gledano,Bajaga je pravio lepe pesme,koje sa ove vremenske distance deluju naivno(kao Beatles,Abba ili Elvis),ali su u to vreme bili bas dobri i popularni.

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: Next level country

Post by ssmc » 11 Mar 2018, 06:28

:kokice: :kokice: :kokice:

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Next level country

Post by ProfessorBaltazar » 11 Mar 2018, 07:16

Ne znam sto drndate Pisca, pravo covek zbori, svidjalo se to nekom ili ne. Manje vise 'faktografski'.

Uzgred, iako nisam ljubitelj navedene muzike iz pitajbogakograzloga, ti neki ljudi sa plakata i YT su roditelji, supruzi itd nekih mojih poznanika i prijatelja, sasvim fin i drag svet. Normalan i obican.

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Next level country

Post by pisac » 11 Mar 2018, 10:48

...nije se samo muzika degenerisala...
I ljudi su.
Mozda je to povezano.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Next level country

Post by MIKI-DJORDJE » 11 Mar 2018, 11:54

On se sam drnda ko i slični njemu, skakju u vatru, probudila se iskonska enrgija , to zavijanje stsalog čobana nenadrstalca k prinosti na žrtvenik najbolju kokoš (zamolio bih one koji čitaju da zamisle kako - gedžotronix zurlaš lajnder vulgaris - vitla kokoš kroz vazduh držeći je za glavu kod sa obližnjeg parkinga gde su parkirani vo Garov, vo Šarov , trakotor i
BMW gastarbajter 3001 ZNJ E ide onla lepa socira ga kad su on i Komšija bili sami a leto a vruće im a.....



A Hiki im smeta....Vidiš ti to...Pa mi smo starei ilire svi južno slaveni kad smo došli potamanili ki zercove

Ima u Boki otosrkoj vodopad sa koga se ubila ilirska kraljica Tuta to je bilo sigurno zato jer su osvajači bili veoma dobri prema njenom narodu...Mada sad kao su iliri potamanili Lepence a Lepnci su Srbi garant bez greške e to je onda u stvari bio naš revanš....

ja mnooooogo volim te velike patriote koji se busaju u prsa ali samo na forumu, YT u kafanskim razgovorima...Ali su zato prvi da podrže vokalno onanisanje čobana koji šire Osmanlijsku kulturu, čak što je totalni paradoks oni je smatraju svojom.........

Kantri nije folk, kantri je kantri muzika etno muzika je muzika koju su doneli iseljenici sa starog kontinenta od nje je nastao blues pa jazz i rock...To je u korenu...

Da objasnim to vako ima izraz harmonije i skale zapadnjačke muzike to je Dusrka ili ti Jonska i njeni kako ovde kažu modusi, naravno i pentatonika, harmonijski mol pa hajd i melodijski

ali modusi jonske skale tipa Dorijanska, Natural minor aka Aeolian i pentatonika su 99,99% te pop muzike, bluesa, RNR-a itd itd

A kojoj tačno narikačkoj baladi ili jauku mladog pastira orjentalca mi imamo tu pentatoniku ili rock 'harmonije' blues pa i kantri? E nema viš slabo...to kad neki tzv roker ko onaj hevi metal folker što urla sa onim gitaristom što skakuće i kreči noge ''kao vino šugavo venama mojim, peče me dobio sam trišu'' tako nešto ide nisam baš siguran ali ima nešto ga boli tuga je, vino je, ovce su, volovi, devojka sa bulevara on je video na rejv partiju sa drugim, mrčajevci u izmaglici...

daklem ti ''vaši'' nedao mili Bog da su moji i naši zvuče poput ovoga
ladno uvod kao da si pod šatrom nekom i baš ta ovčija elita se sprema da pusti glas
[youtube]
QqEMf0e1Rnw[/youtube]
Last edited by MIKI-DJORDJE on 11 Mar 2018, 11:57, edited 2 times in total.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Next level country

Post by bancika » 11 Mar 2018, 11:56

Haha. A jutros razmisljam da iz zezancije napisem da mora da sacekamo Mikija da presudi jednim pozamasnim postom...i eto ga :)

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Next level country

Post by MIKI-DJORDJE » 11 Mar 2018, 12:39

Načinih grešku..nešto je iskrslo a Enter i nisam ispravio par slovnih, no...sad je kasno...Zabrljao sam :mrgreen:

Ja cenim našu omladinu i RNr i Metal, volim to...Blues, Jazz sve...Al turbo nije muzika niti će ikada biti....

Komentarišem i za bendove strane čisto da naša omladina koja ih sluša sa pravom i voli može ih malo i kritikovati - baš zato da bi se što više njih bavilo muzikom nema veze profi, semi profi..kako bilo....Što mi da budemo najgori? Svi imaju neku scenu i Grci pa i Bugari, Mađari itd..A ovi folkaši se osilili te em truju ovim osmanlijskim zurlašima em kaže ''naše'', pa nije naše i nikad neće ni biti.....

Veći je Srbin (ako je to bitno) svaki metalac, roker bluser nego li ti što zavijaju...

Neko je spomenuo za reč roker i reba se to redefinisati....Ne možeš slušati Tarija Rićmija i Rok ne ide, to su kao crna VS bela magija potiru jedna drugo, tako se umetnost potire nekulturom.

Ja bih voleo da mi neko od folk 'rokera' objasni odakle ovakaj uvod baš u dobrom delu muzike pod našim šatorima, na tim veseljima tzv i pardama kiča gde Velikani narikanja nos Gabanu a publika jadna došla na TV jer se daje neka crkavica...



šato su taj Tozovac, Kvaka i ostali uradili za omladinu, daj mi 1 primer da su barem besplatni čas održali, neka humanitarna akcija ali ne ''pomogli smo Zizja'' i onda udri po slikanju, skupi se njih par kao neka pomoć a svodi se na medijsku kampanju gde se od njih prave neki heroji, dušebriznici naše kulture....

Neka misli ko šta hoće o meni samo 1 način postoji a to je nema mešanja sa ''vama'' znači sradnja? Nema tih pra, da sviram to? pa nisam lud :) , u kuću da mi uđete nema šanse, za stolom istim ne sedim u kafiću jer Vi dolazite svuda a ja u Vaše hramove kiča ne zalazim...Da razgovaramo- a o čemu to da da slušam fantazije o tome kako se voli zemlja, o zlim strancima a dušmani su među nama :mrgreen: ............

Znači NIKAD,

Kad krenem da radim gitare malo više veru da mi da neki 1000E da mu zicu zamenim ne bih jer je bogohuljenje da Vi uopšte i držite gitaru...

A sve to zbog foliranja ''ja sam Roker'' .

jeste ako je ovo Led Zeppelin, Purple eto može i Jackson, Prince a nisu niti će biti

avo to ste Vi, Toza msm Kvaka da se ti usudiš da stviš u istu ravan Kvaku i RNR e što nisu 80te i da sam Punker


MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Next level country

Post by MIKI-DJORDJE » 11 Mar 2018, 12:55

i odma da ti reknem za Crvenu cvrljivu jabuku i Bajagu i tako to....

To je neki pop zabavna neka tako se zvala to, e dnas je rok :D ne može to...Al eto neka bude da za Vas može...Nisam oduševljen baš iz sledećeg razloga - loše često zvuči

Jedan bend koji bre sinti bend za koje se inače smatra da ''ne znaju da sviraju'' pa kako zvuče uživo u nekom spečenom prostoru koji je daleko od akustičnog i ono važno uživo je i improvizju ladno...ko neveruje neka posluša snimljenu veziju, snimak nije prva liga ali da posluži da se posluša i proceni znanje + umeće muzičara sasvim OK.

Pa kako ja da onda poredim te zabavnjake i popere naše sa svetskim? Ja bih rado...Ali to ne znači da ne volim zemlju baš naprotiv znači da nisam gluv i da smatram da treba iskreno da se priča, pri tome poštujem sve te naše i ništa lično nemam protivu njih...ne odbravam koketiranje sa folkašima i slično, ali njihov izbor na kraju odično zarađuju jer su se prodali....Muzika mene nikad nije izneverila pa neću ni ja nju prodajom.



ŠTO SE ŽENA TIČE svaki roker , hair metalac koji tebi liče na ženu samo zato jer nemaju krive notke sa glibom ispod i ne smrde kao jarac u teranju su imali toliko devojaka ali se ne hvališu, jer žene su sestre majke i ćerke i treba ih poštovati, ono šta se doživi sa devojkom vaki OK muškarac zadržava za sebe... Vi nećete to doživeti na za 100 vašim malih života, možete neku da privedete za piče GABANA ARMANA kopiju parfema u Vaš 15 god star Mercedes dok se osmhujete veštačkim zubima i ostavljate im koji evro....samo tako i nikako drugačije
Last edited by MIKI-DJORDJE on 11 Mar 2018, 13:04, edited 1 time in total.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Next level country

Post by Overdrive » 11 Mar 2018, 13:01

John Cleese on How “Stupid People Have No Idea How Stupid They Are” (a.k.a. the Dunning-Kruger Effect)




Dakle, Pod 1)
prosečan srbski bizgov NEMA intelektualnog kapaciteta da SHVATI koliko je glup.

Pod 2)
orijentalno zavijanje koje se prodaje kao "srpski folk" je zločin nad kulturom jednog naroda koji se vekovima bori da ofomi svoj identitet, dočim ga njegovi sopstveni pripadnici, zbog čiste zarade, potpuno izdajnički - po sistemu "štamebolikurac..važnoduznempare" sa svakom orijentalnom melodijom vraćaju nekoliko vekova unazad.

Pod 3)
Na svakog izvođača takvih melodija treba gledati kao na neprijatelja. Opasnijeg neprijatelja nego onoga sa puškom, jer onaj sa puškom dođe i ode, a ovaj rovari duboko, prikriven iza osmeha, lažnog šarenila zabave i radosti i ostavlja mnogo veće posledice nego onaj sa puškom. Od toga kakvo je kulturno biće jednog naroda, u krajnjoj liniji zavisi čitavo njegovo bivstvovanje, kulturno, političko i svako drugo.

Pod 4)


Zločin koji se odvija sa emotovanjem - izvođenjem svake folk pesme tog tipa, ima nesagledive posledice po buduće generacije.

Pod 5)
uvesti kulturološku policiju, kojoj ću ja da budem glavnokomandujući sa neograničenim ovlašćenjima i širokom paletom kazni, od kojih će najveća biti višemesečni pritvor uz 24/7 danonoćno emitovanje pesme 3 livade nigde lada nema, sve dok pritovreni ne počne da moli za koji sekund tišine.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Next level country

Post by MIKI-DJORDJE » 11 Mar 2018, 13:12

Ja se izvinjavam znam mora od nečega da se živi...Svim Rok Folkerima srećni predstojeći praznici...



Nisam ti mala ja uteha
muska sam ku.va najveca
znam da me zelis vidim to
vatrom se igras ledenom

Nisam ti mala ja uteha
muska sam kur.a najveca
znam da me zelis vidim to
vatrom se igras ledenom

Refren
Nemoj da se nadas zelja ti je pusta
tragovi po telu, sve na kozi puca
sexy lady, I drive you crazy
I said bravo, fire your baby

Samo mene vidis tecem ti kroz vene
jednu vrelu noc da si pokraj mene
ne dam se lako ima me
muska sam ku.va, siluj me :shock: :O.o: :(

Jedna noc bice dovoljna
dovescu te do ludila
platices me kamatom
vatrom se igras ledenom

Gde god da udjes VIP
pucas visoko veruj mi
pice mi saljes cemu to
ja se ne prodajem jeftino

Gde god da udjes VIP
pucas visoko veruj mi
pice mi saljes cemu to
ja se ne prodajem devojko

Refren

Platices svaki sekund kraj mene
dok gola cekas da krenem
kao otrovna zmija i luda
telo ti trujem za svuda

AKO NIJE OVO ZEZNULO MORISONA JA NE ZNAM ŠTA JE...'' ne prodajem se jeftino'' e što jes jes..... :ziveli:
Last edited by MIKI-DJORDJE on 11 Mar 2018, 13:21, edited 2 times in total.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Next level country

Post by MIKI-DJORDJE » 11 Mar 2018, 13:17

Overdrive wrote:
11 Mar 2018, 13:01
John Cleese on How “Stupid People Have No Idea How Stupid They Are” (a.k.a. the Dunning-Kruger Effect)




Dakle, Pod 1)
prosečan srbski bizgov NEMA intelektualnog kapaciteta da SHVATI koliko je glup.

Pod 2)
orijentalno zavijanje koje se prodaje kao "srpski folk" je zločin nad kulturom jednog naroda koji se vekovima bori da ofomi svoj identitet, dočim ga njegovi sopstveni pripadnici, zbog čiste zarade, potpuno izdajnički - po sistemu "štamebolikurac..važnoduznempare" sa svakom orijentalnom melodijom vraćaju nekoliko vekova unazad.

Pod 3)
Na svakog izvođača takvih melodija treba gledati kao na neprijatelja. Opasnijeg neprijatelja nego onoga sa puškom, jer onaj sa puškom dođe i ode, a ovaj rovari duboko, prikriven iza osmeha, lažnog šarenila zabave i radosti i ostavlja mnogo veće posledice nego onaj sa puškom. Od toga kakvo je kulturno biće jednog naroda, u krajnjoj liniji zavisi čitavo njegovo bivstvovanje, kulturno, političko i svako drugo.

Pod 4)


Zločin koji se odvija sa emotovanjem - izvođenjem svake folk pesme tog tipa, ima nesagledive posledice po buduće generacije.

Pod 5)
uvesti kulturološku policiju, kojoj ću ja da budem glavnokomandujući sa neograničenim ovlašćenjima i širokom paletom kazni, od kojih će najveća biti višemesečni pritvor uz 24/7 danonoćno emitovanje pesme 3 livade nigde lada nema, sve dok pritovreni ne počne da moli za koji sekund tišine.
:1:
jadna deca, i to je kao 'moralno'....to je ladno izrabljivanje dece u svrhu zarade

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Next level country

Post by Overdrive » 11 Mar 2018, 13:19

MIKI-DJORDJE wrote:
11 Mar 2018, 13:17
jadna deca, i to je kao 'moralno'....to je ladno izrabljivanje dece u svrhu zarade
čuvanje turskog semena.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Next level country

Post by MIKI-DJORDJE » 11 Mar 2018, 13:29

Overdrive wrote:
11 Mar 2018, 13:19
MIKI-DJORDJE wrote:
11 Mar 2018, 13:17
jadna deca, i to je kao 'moralno'....to je ladno izrabljivanje dece u svrhu zarade
čuvanje turskog semena.
Baš tako....Beše pre nekog vremena oni veliki bratovi i tako to ovi folkaši ladno pričaju kako su sa maloletnicima i to gleda nacija i ništa, nema rekacije zakona...Decu vode po kafančinama pod šatorima da zarade pare i opet ništa..A neko ako je prošetao drugačije obučen u nekom pri rock fazonu bez obzira što nikog nije pipnuo ladno ima da ga osuđuju, pa možda i policija pretrese...I sad to je sve OK..

i potpuno si upravo sve to živa Turksa 100%, nikakve veze sa našom zemljom i tradicijom...Dokle god ima ljudi koji ustaju protiv toga vredi se i boriti, ili za koju godinu ako ne znaš neki folk da odsviraš a poseduješ gitaru ladno će početi da oduzimaju.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Next level country

Post by Overdrive » 11 Mar 2018, 13:46

Došli su novi klinci.

Njihovi mozgovi već su ipsrani veštom političkom demagogijom.

Imaju izgrađene "sinapse" da je sve što se "strano" isto što i "bombardovanje".

Sad da im daš opciju da do kraja života imaju pravo da izaberu između muzičkih tekovina Zapadnje civilizacije, i ovog kvazi-orijentalnog-turbo đubreta, ladno će izabrati ovo drugo. I to sve zbog "bombardovanja".

Njihov mozak nije u stanju da odvoji politku od estetike.

Svako ko u ovome ne može da uživa jer mu u mozgu ziji "streljanje đaka u Kragijevcu", nema muzički , već samo politički mozak.



sećam se kad smo ko klinci gledali neki partizanski film tipa Kozara, ili tako nešto..pa kad smo u filmu čuli ovu pesmu i posle komentarisali kako se svako živi naježio koliko je taj marš zapravo lep i pompezan (iako naravno niko nije imao pojma ni reč nemačkog, što za estetsko-muzički odživljaj naravno ni nema značaja )

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest