Next level country

Moderator: Trooper

Post Reply
Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Next level country

Post by Kristijan » 12 Mar 2018, 19:16

Мени су у ствари још понајзанимљивија они "гранични" жанрови, када осећам подједнако јак утицај блуза и bluegrass музике. Качио сам једну нумеру Рианон Гиденс, а има она бенд Carolina Chocolate Drops који је феноменалан уживо. Иста ствар, махом акустика. Не можеш рећи да је кантри, али има много заједничких елемената.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Next level country

Post by Overdrive » 12 Mar 2018, 20:32

meni je fascinantno šta su ljudi u stanju da urade sa mimiumom instrumenata i glasovima.

Tu i takvu muzičku kulturu mi (više nažalost) nemamo izgleda.

pre svega nemamo taj ritam u krvi. Taj "gruv".
Kod nas je sve na op cup..a počuj sad npr ovo


User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Next level country

Post by alfonso » 12 Mar 2018, 21:14

Moram reci da je glupo pljuvati po ljudima koji vole tursku muziku. Ako neko voli zasto je to problem? Tursku, kinesku, juznoamericku, mongolsku zar je bitno?
Ali dobro, ocigledno su glupi svi koji slusaju nesto sto nije rok od 1960. do 1975. (Mozda sam preterao godine).
Muzika je tu da spaja ljude, da ih dodirne na neki odredjen nacin. Svaka za sebe. Ja nisam ljubitelj kantri muzike, ne privlaci me. Da udjem dublje u materiu nasao bih sigurno gomilu pesama koje mi se svidjaju. Naucio sam odavno da je toliko raznovrsne muzike koja te moze dotaci na svetu da je glupo ograniciti se na jedno. Zato ne voljim ljude koji slusaju rege npr. Ja slusam i stvarno volim rege. Jeste "svaka rege pesma ista", ali meni pa i nije

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Next level country

Post by Overdrive » 12 Mar 2018, 21:20

batice..ovde se sluša muzika, idi negde drugo pa se preslišavaj naglas.

I evo ti hint za razmišljanje u tišini - niko nema ništa protiv turske muzike. Turska muzika turcima, američka amerikancima, srpska Sbima.

Samo nemoj Srbi da sviraju tursko, capish' ?

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Next level country

Post by alfonso » 12 Mar 2018, 21:23

Srbija srbima, a skinsi u Nemacku!
Kazem, ne kapiram kako neko moze biti toliko ogranicen. Samim tvojim odgovorom potvrdjujes to. Da ne vrtim istu stvar 5x sad

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Next level country

Post by Kristijan » 12 Mar 2018, 21:24

Добра су ова двојица. Ма оно, два инструмента, два гласа који не певају унисоно и већ имаш сасвим занимљиву хармонију, нема грешке.

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Next level country

Post by pisac » 12 Mar 2018, 22:10

Ovaj bradonja peva pa razbija.Neverovatno opusteno peva a istovremeno vrlo upecatljiv vokal.Bolji nego Bad Company.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Next level country

Post by MIKI-DJORDJE » 13 Mar 2018, 12:55

UPOZORENJE NA TANDEM!!! (svima koji se su usudili da kažu A loše o njihovim herojima 3je je već iskuslio)

Vidiš koliko je to zurlaško ludilo uhvatio maha, kao manijaci prate ovaj alfonso i tek ovaj bolesnik šonja matori Pisac tj ko zna šta su bem li imena nema niko ih ne poznaje? Juče odem na temu o opremi i još po neku koje veze nemaju sa folokom i ladno ovaj pacijent Kornjača i drugarm mu ničim izazvani napadaju ljude nisu dirali Kristijana i ovaj što je pitao ''što dirate pisca'' , ja pre par dana u ovoj temi ljudi komentarišu da je mrtva i stavim kratak koment kad danas opa opet poznati tandem doša i za mnom :D :XD:

Znači to što su butthurted (kada nekog boli guza jer su dobili po istoj ono tresneš nekog jel) jer im je neko kazao da to što slušaju em nije tema em je nekoga nakaradno oni prate ljude po forumu :bambi:

I eto šta radi zurlaška muzika, nema potrebe išta više reći o tome gore je no droza jer od droze neko i preživi a ovo ostavlja posledice za ceo život

viewtopic.php?p=408748#p408748
Last edited by MIKI-DJORDJE on 13 Mar 2018, 13:00, edited 2 times in total.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Next level country

Post by MIKI-DJORDJE » 13 Mar 2018, 12:56

pisac wrote:
12 Mar 2018, 22:10
Ovaj bradonja peva pa razbija.Neverovatno opusteno peva a istovremeno vrlo upecatljiv vokal.Bolji nego Bad Company.
:grummel_2: :krstise: :hide:

Evo predajem se,pobedio si,nastavite da pisete o Country muzici.

? pa što pišeš dalje?

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Next level country

Post by MIKI-DJORDJE » 13 Mar 2018, 12:58

alfonso wrote:
12 Mar 2018, 21:23
Srbija srbima, a skinsi u Nemacku!
Kazem, ne kapiram kako neko moze biti toliko ogranicen. Samim tvojim odgovorom potvrdjujes to. Da ne vrtim istu stvar 5x sad
Veruj mi i ja se pitam naj iskrenije jesi ti toliko glup da ne razumeš šta je rečeno ili se praviš da si glup? Ja se plašim da je ovo prvo a evo ti nas demantuj svojim ponašanjem da nisam u pravu.

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Next level country

Post by alfonso » 13 Mar 2018, 14:19

MIKI-DJORDJE wrote:
13 Mar 2018, 12:58
alfonso wrote:
12 Mar 2018, 21:23
Srbija srbima, a skinsi u Nemacku!
Kazem, ne kapiram kako neko moze biti toliko ogranicen. Samim tvojim odgovorom potvrdjujes to. Da ne vrtim istu stvar 5x sad
Veruj mi i ja se pitam naj iskrenije jesi ti toliko glup da ne razumeš šta je rečeno ili se praviš da si glup? Ja se plašim da je ovo prvo a evo ti nas demantuj svojim ponašanjem da nisam u pravu.
Pa druze, ja mozda jesam glup, ali ti si sampion! Ogranicen si i tebi se ne moze objasniti to. Pa nek si i najpametniji ogranicen covek, to je opet lose.
Naravno, i ovo je previse za tebe. Jer van tvog kruga koji si u glavi nacrtao sve je crno

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Next level country

Post by alfonso » 13 Mar 2018, 14:29

Miki, ja ne napadam nikog. Samo iskazujem svoje misljenje i stav. Kao sto ga i ti iskazujes.
Razlika izmedju tebe i mene je ta sto kada neko kaze nestonsto se ne poklapa sa mojim misljenjem, ja ne lidim i ne krenem da vredjam sve sto se ne poklapa sa mojim misljenjem. To ti radis. Ti si isfrustriran i praznis se ovde, to je ok. Tvoje pravo. Isto je tako moje pravo da reagujem na stvari koje mi smetaju

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Next level country

Post by Overdrive » 13 Mar 2018, 14:54

alfonso wrote:
13 Mar 2018, 14:29
Miki, ja ne napadam nikog. Samo iskazujem svoje misljenje i stav. Kao sto ga i ti iskazujes.
Razlika izmedju tebe i mene je ta sto kada neko kaze nestonsto se ne poklapa sa mojim misljenjem, ja ne lidim i ne krenem da vredjam sve sto se ne poklapa sa mojim misljenjem. To ti radis. Ti si isfrustriran i praznis se ovde, to je ok. Tvoje pravo. Isto je tako moje pravo da reagujem na stvari koje mi smetaju
sad su se novi klinci uvatili za "imam pravo na svoje mišljenje" ko pijan plota

ti ne iskazuješ svoj "stav" batice,jer da bi imao stav morao bi prethodno da imaš znanje, iskustvo.

Ti nit si se naslušao dobre muzike, niti imaš predstavu šta je to, ali bi voleo da znaš. A pošto ti ne ide, ritaš se ko razmaženo derište ovuda i ispadaš i jadan i smešan, a onda čak i tužan

Ja na ovo gledam kao na fenomenološki fenomen, jedna totalno siebana generacija dece koja bi da bude deo neke "stare priče" jer su ili zaljubljeni u svoje tate ili ujake ili tako nešto..uglavnom, neke im ganglije u mozgu nisu dobro povezane, nažalost.. :cry:

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Next level country

Post by alfonso » 13 Mar 2018, 14:57

Overdrive wrote:
13 Mar 2018, 14:54
alfonso wrote:
13 Mar 2018, 14:29
Miki, ja ne napadam nikog. Samo iskazujem svoje misljenje i stav. Kao sto ga i ti iskazujes.
Razlika izmedju tebe i mene je ta sto kada neko kaze nestonsto se ne poklapa sa mojim misljenjem, ja ne lidim i ne krenem da vredjam sve sto se ne poklapa sa mojim misljenjem. To ti radis. Ti si isfrustriran i praznis se ovde, to je ok. Tvoje pravo. Isto je tako moje pravo da reagujem na stvari koje mi smetaju
sad su se novi klinci uvatili za "imam pravo na svoje mišljenje" ko pijan plota

ti ne iskazuješ svoj "stav" batice,jer da bi imao stav morao bi prethodno da imaš znanje, iskustvo.

Ti nit si se naslušao dobre muzike, niti imaš predstavu šta je to, ali bi voleo da znaš. A pošto ti ne ide, ritaš se ko razmaženo derište ovuda i ispadaš i jadan i smešan, a onda čak i tužan

Ja na ovo gledam kao na fenomenološki fenomen, jedna totalno siebana generacija dece koja bi da bude deo neke "stare priče" jer su ili zaljubljeni u svoje tate ili ujake ili tako nešto..uglavnom, neke im ganglije u mozgu nisu dobro povezane, nažalost.. :cry:
Naravno, niko se sem tebe nije naslusao muzike. Ni ja sa svoje 32. ni moj otac koji ima neki muzicki staz od koga sam dosta toga cuo ma niko. Samo ti... I Miki naravno

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Next level country

Post by Overdrive » 13 Mar 2018, 15:00

86-to godištance..?

Say no more..

mislio sam da to godište ima samo Yugo..
:lol:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest