Next level country

Moderator: Trooper

Post Reply
User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Next level country

Post by Overdrive » 07 Mar 2018, 10:59

Kristijan wrote:
07 Mar 2018, 09:04
Од савремених извођача мени је поред Стејплтоновог гласа исто посебно занимљив Избелов глас
interesantno..reklo bi se tanji glas, čak malo feminiziran, ali ima tu neku "distorziju" što bi rekli seljaci, ume da "zareži " :D

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Next level country

Post by Kristijan » 07 Mar 2018, 11:35

alfonso wrote:
07 Mar 2018, 10:59
kad neko cuje Tozovca kaze "seljacka muzika"...
Код мене је Тозовац зарадио један велики плус који нема никакве везе са музиком :) Наиме, када смо моја драга и ја 1999. у јесен обзнанили да очекујемо друго дете апсолутно сви познаници су нам рекли да смо неодговорни и ненормални, да је све контаминирано због бомбардовања, да је криза, да је ово, да је оно... Толико су сви мрачили да сам имао утисак да се у пролеће наредне године нико није радовао рођењу наше друге ћерке осим мене и моје драге. А родила се прелепа девојчица са изразито крупним очима и дугим, густим трепавицама, као да смо нацртали какву лепотицу желимо. Кренемо један дан када је млађа девојчица имала 3 месеца пешке до Милошевог конака у Топчидеру и убрзо пошто смо прешли железничу пругу један ауто који се кретао из супротног смера пређе на нашу страну и заустави се. Бела Лада, она коцкаста. Спушта се прозор, провирује Тозовац, ма имао сам утисак да је до појаса изашао напоље :) Завирио у колица и пита: "Је л' девојка?" Ми кажемо да јесте. Човек у тоталном одушевљењу обе руке подигне у вис и каже: "Нека је жива и здрава!", увуче се назад, затвори прозор и одвезе се даље. Тако смо ми нашу радост због рођења ћерке безмало само са Тозовцем поделили :) Што се мене тиче може Тозовац да брљави у музици, ионако не познајем његов опус, али је он мени због овога цар :) Иначе у инат свим мрачњацима наша ћерка израсла у једну талентовану и вредну мудрицу, а приде је и даље права лепотица.

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Next level country

Post by Rockatansky » 07 Mar 2018, 11:49

Ima Tozovac dobre pesme... :)

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Next level country

Post by Overdrive » 07 Mar 2018, 11:49

kakva lafčina :lol:

:ziveli:

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Next level country

Post by alfonso » 07 Mar 2018, 12:03

Ne znam sto, meni je on sinonim za narodnu muziku i jako simpatican lik :)

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Next level country

Post by MIKI-DJORDJE » 10 Mar 2018, 18:59

Toza ženka? opasan singer...uvek sam ga zamišljao u tandemu sa Micom trofrtaljkom a da recimo pevaju od Stone Roses ''i wanna be adored'' na melodiju kalašnjikov kalašnjikov

a na gitari ovaj raspali ''Stari'' što mu nadimak e taj što vazda vuče đecu po nekim festivalima kao mnogo su dobri...Za armonikom pa ko drugi do Kemš, štaaaaaaaaaaa Kemiš ti je šit??!! Ma hajd čik predloži bolje!

za bubnjevima veš mašina sa ciglom untra na centrifugi

a klavjature? Pa Mocart brate...šta kao bilo bi loše? idi bre....

Samo to da čujem pa neka ide život, neka teče reka, neka pande nuklekarka smo Tozu da čujem bem ti cincilator i augenšpiler forever young forever young...aaaa i wanna be forever young

Zanači sa njim u tandemu? pa dobro može i to....

a ja glasam za Micu, ko je za?

Ja Ja Toza is ist sehr gut...Zerbishen singer narikavela zincuspil
Image

ubiše mi bre narodnjaci i život i zemlju...Daboga im deca slušala Morbid Angel i da spale na loamači disk Cece Nacionale, Sketašenje ..Kao to je loše? pa dobro neka spale slike Radu i Milana glibavca i malu zvezdicu granda, oh nooooo ...Mrzim bre narodnjake, ima postanem anti folk terorista

Image

OK priznajem da bi Čeda Čvorak lidbo bolje otpevao ovo...ili ova bre Vendi da Vendi brateee kako bi to ludlio bilo a Toza striptiz da čini :shock: :O.o: , a ovaj bre Keba na akustari da mlati , daće Bog pa će biti...


User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Next level country

Post by pisac » 10 Mar 2018, 21:50












User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Next level country

Post by pisac » 10 Mar 2018, 22:30













I melodija,i tekstovi,i smislenost i kocepcija tih pesama su blizi ljudskom srcu nego neke pesme ,,na mišiće''uzdignute na pijedestal vecnosti.
Od svoje 13.godine sam se smucao po kafanama,i skupim restoranima,i jeftinim ilegalnim bircuzima,slusao sam i popularne interpretatore koji su zaradili vise od mnogih svetskih zvezda,i Cigane koji sviraju za porciju cevapa i baksis dajstadas,slusao skupe sintesajzere i najkvalitetnijii razglas-kao i oguljene violine i posleratne harmonike;gledao kako ljudi za vece spiskaju celu platu,gledao i tuce,i mirenja,i lom i razbijanja,i nova prijateljstva,i kockanje,dobitke i gubitke...
Mom senzibilitetu odgovara i delta bluz,i fanki Stivi Vondera,i kompleksni koncept Dzetro Tala,i Dorsi,i Dzenis Dzoplin,i sve to stoji,ali...ja se ne stidim sto sam Srbin,ne stidim se opanaka,ne stidim se Morave,ne stidim se IĆ na kraju prezimena,ne stidim se porekla,istorije,predaka,bitaka,poraza,pa se ne stidim ni ove vrste muzike.I dok hodam obalom reke Meuse u Bugatti cizmama,ja sam i dalje u opancima pored Morave,i niko mi se ne bi smejao tamo kad bi me video zaista u opancima-samo se mi sami,jadni iskompleksirani i isprepadani od nekog osecaja imaginarne krivice,smejemo tim opancima,samo su nama ruzni i degutantni.
Jeste bluz za to neko melanholicno-tuzno-setno-tesko raspolozenje,i da,moze mene da dotakne TRY od Janis Joplin,ili Cosmic Blues,i Whipping Post od Allman Brothers Band,ali dodju oni dani,i one noci,i ono drustvo,a sa svim tim i ONO raspolozenje kad ti zatreba nesto sto sav taj rok bluz pop i metal ne mogu da pruze.A sto se u isto vreme i ne moze objasniti u nekoliko reci-sta je to nesto?
Radost zivljenja,na balkanski nacin.Ljubav i mrznja na balkanski nacin.Osecaj ponosa na balkanski nacin.Tuga i sreca na balkanski nacin.I tako dalje...
Ne vidim ni jedan razlog zasto bi se bilo ko osecao ovako ili onako ako u ovim pesmama nadje onu cudesnu supstancu koja pokrece emocije.U krajnjoj liniji,zato i slusamo muziku,zato je i stvaramo-da bi dodirnuli,pokrenuli,ili uzburkali emocije,adrenalni,tu neugasivu iskru zivota i divlju radost zivljenja i uzivanja u zivotu,cak i kad nas taj zivot boli.
Cesto taj sastojak,ta supstanca,fali ,,anglosaksonskoj'' muzici.
Tugujes zbog ljubavi?Ali ono,cepa ti se srce,beznadezan si i ocajan,a u isto vreme i besan?Na ljutu ranu ljuta trava,Toma Zdravkovic i Silvana,i lozovaca,viski,konjak,sta vec,i preziveces?ides u vojsku,u rat,u inostranstvo?Imaju li anglosaksonci nesto sto ce bolje da te isprati na put nego NE PLACI MAJKO od Mehe Puzica?
I tako dalje,i tako dalje...nasa kantri muzika je dospela u corsokak,kao i svetska rok muzika,kao i americki kantri,degenerisala se vremenom,ali to je vec slozenija prica koja lici na teoriju zavere...u svakom slucaju,nadam se da ce se mnogi clanovi Foruma podsetiti uz ove pesme na neko drugo vreme,na druge okolnosti,na druge ljude,na svoju mladost,na druzenja,pijanke,tuce,i-radost zivljenja.

I za kraj,gorepomenuti Tozovac...


Nasa ljubav prema rok muzici,koja je na neki nacin bazirana na folk muzici americkih crnaca (blues),ne moze biti ,,obescascena'' povremenom potrebom da se proveselimo(u kafani,dabome!)ili tugujemo ,sa flajkom ili bez nje,uz nasu kantri muziku,to jest,narodnu.
Haug!Ja sam rekao!
Last edited by pisac on 10 Mar 2018, 22:40, edited 2 times in total.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Next level country

Post by Overdrive » 10 Mar 2018, 22:38

pisac wrote:
10 Mar 2018, 22:30
Jeste bluz za to neko melanholicno-tuzno-setno-tesko raspolozenje,
još jedna od bukvalnih predrasuda..

Blues je žanr i sa mnogo vesele i poletne muzike pune ritma i optimizma

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Next level country

Post by pisac » 10 Mar 2018, 22:57

I ja i ti znamo sta sam napisao ovde i u kom kontekstu.No izdvojio si sasvim nepotrebno tu recenicu i imputirao kako to tebi odgovara,da bi imao alibi tek da nesto napises.
U svakom slucaju,drago mi je da si se oglasio i ovde,Zile,i objasnio nam predrasude.To bez tebe mi ne bi nikad znali.Hvala ti.

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Next level country

Post by pisac » 10 Mar 2018, 23:08

Inace,o kakvim predrasudama pricas?Bluz jeste forma koja je nastala na plantazama pamuka,kako kaze americka legenda,i u pocecima jeste licilo na naricanje sa malnholicnim ponavljanjima OHHHHH BABY LET ME GO,sa vrlo oskudnom muzicko pratnjom.Nema veselja u robovanju,ni poleta ni entuzijazma ni optimizma.Zato je rudimentarni bluz takav kakav je.To valjda znas,ne moram ja da ti objasnjavam.Kasnije su komercijalni izvodjaci dodali neke novine,i taj tvoj ,,optimizam i polet''.No ja sam mislio na bluz kakav ja slusam,ne Bonamassu i njemu slicne ,,bluzere''.
Ma pusti to,uzivaj malo uz ove bisere narodne muzike.Kako nema para za kafanu kao nekad,a nema ni drustva za istu,a s obzirom na bojkot te vrste muzike od medija,da nam nije interneta i evo pokojeg Foruma,kad bi imali prilike cuti Silvanu Armenulic?

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Next level country

Post by Overdrive » 11 Mar 2018, 00:04

u moje vreme mislili smo da od pomenutih izvođača nema ništa gore, ali i da su isti u izumiranju, te da će narodna muzika ostati konzervirana u obliku izvornog folklora i starogradskih pesama i to je to.

Ko je mogao da pretpostavi da će YU da se raspadne i da će od goreg da dođe još gore.

Sada na tozovca i ostalu ekipu gledam kao na neku komičnu vremensku kapsulu koja budi nostalgiju za YU, sa svim njenim sranjma..pa i sa tim..

stss
Posts: 78
Joined: 24 May 2012, 21:45

Re: Next level country

Post by stss » 11 Mar 2018, 00:26

A Pišče, zašto automatski smatraš da ako neko ne sluša naše narodnjake, mora biti da se stidi svog porijekla, imana ratova itd? Moj drug je to dobro definisao, kaže da naši roditelji babe i djedovi i ostali konzumatori tog pravca smatraju da je narodna muzika jedina prava i normalna muzika, a to što mi slušamo je obično foliranje... Kao, znamo i mi koja je jedina i prava muzika, ali nećemo da budemo seljaci kao oni.
A i priča ti je baš onako EH YU rok. Kao oni rokeri što drkaju na bajagu i crvenu jabuku, a priča im je 'ja sam roker, ali kako da se veselim uz rok'
Inače, koliko je postala odvratna riječ Roker, treba posebna tema o tome da se otvori.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Next level country

Post by MIKI-DJORDJE » 11 Mar 2018, 00:43

Od kada je pa ovo meketanje, narikanje i zavijanje koje liči na svinjokolj best off Muzika?

Nema srbija nikakve veze sa tim, ni pod razno...to je tamo iz male azije došlo....Nemojte da mešate babe i žabe gospodo folkaši., narikači zabavnjaci ili kako god da se zovete, RNR niste jer to očigledno ne razumete, ne kapirate i ne volite!

Barem budite ljudi i prizanajte mrzin RNR, eto a volim čobansku muziku, zvuk električne frule koja tandrče Arabijski melos prija mojoj duši, više bih Vas poštovali svi...

a vako...Bluz i Crnci...bluz je Mešavina što Irskih što nemačkih i ostalih Evropskih elemenata, to što su je crna braća poplarizovala ne znači da je njihovo samo...jer bi onda bila nema harmonija ala Šaka zulu koja isto tako ok...

Naša muzika se završiva dolaskom osvajača, malo je vskrsla kada smo ih oterali...
A Silvane, Traktori, Toze vampiri, Esadi Plavi, i svi ti takvi to je uže koje guši našu kulturu, koje ubija naše društvo, satrie ga...uništio nas je taj kancer toliko da vi i javno pričate da ste i rokeri i folkaši narikači...Pa neće moći...to možete među sobom da se lagite...........

Sad kad krenu opet da se žale, ''evo napisao je ovako, kazao je to'' A Vi što u sred Rok teme širite taj virus pogani džibeskočobanskopastirski mutant svinjskog gripa nikom ništa......

Zna se šta je muzika a šta nije, mekeeeetanjeeeeee nije muzika......

tužni zov ovna u sezoni paranja nije harmonija....

nemojte nije fer...budite to što jeste biće i vama i nama bolje....

''Na tavanu se meso suši, ja sam čobančina u srcu u duši''

tačno je ovo za reč roker, kada je Nino šugavi, Keba trauma, i ostala gamad rokeri pa onda treba re definisati rečnik.... Eto npr FolRokeri tako nešto, čoksi kosi ljadža Rock boys , ili balega Rock, šta god...Crvena jabuka, Valnetino oh Bože taj ultra mega giga Avlijanerski rock je tek traumatičan.....

Loše mi je..... :povrac: :povrac: :povrac: :povrac:

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Next level country

Post by pisac » 11 Mar 2018, 01:00

A STSS,ne smatram nista automatski,bukvalno si shvatio.To se odnosi na neke ljude koji su na ovoj temi sa neizmernim zgrazavanjem i nipodastavanjem govorili o Tozovcu i ,,narodnjacima'',a u sali su na toj temi stavili i sliku brkatog cikice koji je dao nalog da se bombarduje Beograd,moja zemlja,i da se moji preci odvode u logore.
Nije to u redu.Jednostavno nije.
Drugo,kad neki neobrijani pijani dripac ,koji je oteo tudju zemlju a domoroce delom istrebio a delom sabio u rezervate,svira violinu i peva kantri,pored nekog korala sa govedima,to je umetnost.Kad neki Srbin na SVOJOJ livadi pa nek je i medju kravama,svira harmoniku i peva o svom vinogradu,on je seljak,primitivac,pecinski covek,zaostao i nazadan.Jednostavno,to nije u redu.
Ne znam dal si primetio,al ima ljudi koji mrze domacu rok muziku,a mos misliti sta osecaju za nasu kantri.Ima ljudi koji mrze Srbiju,ovde su...
Znas kad je neko transvestit,ili transeksualac?On zamislja da je zena,i sebe vidi kao zenu,i dozivljava kao zenu,iako to ne moze biti.Eto,ima ljudi koji mastaju da su Englezi,uopste anglosaksonci,svud ubacaju neke reci tog tudjeg jezika,istovremeno mrzeci svoj.I ovaj sajt ima kompletan uvod i uputstva na engleskom,sto nisam primetio na Audiofanzine,recimo,ili na ,, Glazbeni forum''.
Odes u Francusku,i na dobrom engleskom pitas u nekoj provinciji za put,kao -izgubio si se.Znas kad ces dobiti odgovor?
Nikad.Jer oni vole Francusku,sa Englezima su ratovali,i ljudi jednostavno imaju svoj integritet i nacionalni ponos.Za razliku od nekih...koji zaboravise i jezik,i muziku,i obicaje,i ponos...
Ako si se nasao prozvanim,ili uvredjenim,evo da ti kazem-nije to,sto ti je zasmetalo,tebi namenjeno,vec nekim...Nekima,eto.Procitaj temu od pocetka,bice ti jasno.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest