slobodan trkulja

Moderator: Trooper

m@T@
Posts: 274
Joined: 14 May 2007, 23:09

slobodan trkulja

Post by m@T@ » 16 May 2008, 21:14

ne znam dal mogu da ga smestim ovde posto svira neki etno - dzez - i jos neki pravac.
sta mislite o njemu kao muzicaru ?
ovo me je odusevilo
1998. одлази у Амстердам, где уписује Амстердамски џез конзерваторијум, одсек за саксофон, инструмент који је тек свирао непуних годину и по дана. магистрира са највишом оценом, CUM LAUDE са свим почастима. За магистарски концерт је награђен.

User avatar
malisha
MF veteran
Posts: 311
Joined: 07 Jul 2007, 20:12
Location: Beograd
Contact:

Re: slobodan trkulja

Post by malisha » 24 May 2008, 20:18

Jako mi se svidja njegova muzika... Dosta slusam fusion, a ja bi njegovu muziku tako opisao... Stvarno ima svega, a naravno najvise etno motiva. I kad se najmanje nadas, gitarista krene da baca neke rifove u distorziji, a istovremeno Trkulja uzme gajde i krene da solira! Vidi se da je jako talentovan. Tek sam poceo da ga slusam, ali je ostavio na mene jako dubok dobar utisak.

Ps. Mislim da ovoj temi nije mesto ovde...

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Re: slobodan trkulja

Post by zolideathmetal » 26 May 2008, 00:49

Ja mislim da mu je tu mesto, jer je sustina njegove muzike bas izvorna narodna muzika. Prvi put sam ga gledao pre par dana u centru Novog Sada i odusevio sam se! Toliko, da cu da skidam pesme :)

m@T@
Posts: 274
Joined: 14 May 2007, 23:09

Re: slobodan trkulja

Post by m@T@ » 26 May 2008, 07:04

i meni se njegova muzika dosta svidja . ima svega i svacega ali on je sve to lepo uklopio . 8)

Radost_Gradiska
Posts: 39
Joined: 16 Jun 2008, 13:49

Re: slobodan trkulja

Post by Radost_Gradiska » 02 Jul 2008, 21:53

Mislim da je Slobodan Trkulja jedan veoma talentovan covjek, koji zna sta radi. Radi on i jazz i pop itd... ali izvorne narodne muzike se ne odrice, jer to je njegovo, to je nase, i toga se ne trebamo stidjeti, trebamo to postovati... To je nas etno, ono sto trebamo postovati i voljeti. Ja licno sviram vecinu instrumenata kao Slobodan Trkulja, negova me muzika inspirisala za mnoge stvari... On promovise nasu muziku svijetu, i za to mu svaka cast!

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: slobodan trkulja

Post by sinisake » 03 Jul 2008, 00:11

Kako je to lepo rekao RASMC:
"Etno jazz je turbo folk".

Toliko. :)

Radost_Gradiska
Posts: 39
Joined: 16 Jun 2008, 13:49

Re: slobodan trkulja

Post by Radost_Gradiska » 06 Jul 2008, 15:40

E, pa sinisake, trebao bi prvo malo proucavati istoriju muzike i etnomuzikologiju, pa onda, ako bas nista ne shvatis, govoriti takve nebuloze, mada mislim da bi promijenio misljenje! To uopste nije tacno! Ali ne vrijedi se raspravljati s nekim, ko nije, ocito, jos sazrio... To porucujem i ostalima... Prvo proucite dobro nesto, pa onda govorite! Ne bi imali sigurno ovako misljenje kao ovaj lik..... Pozzz!

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: slobodan trkulja

Post by sinisake » 06 Jul 2008, 16:54

Trebalo bi malo (po)raditi na razumevanju procitanog, pa onda pisati kojekakve nebuloze.

Dakle, jos jednom ponavljam reci velikog maga estradne misli:

"Etno jazz je turbo folk".(Narocito kad ga ST izvodi)

Ko je shvatio, razumece, a ti to, @Radosti_Gradiske, nazalost nisi. :cry:
ali izvorne narodne muzike se ne odrice, jer to je njegovo, to je nase, i toga se ne trebamo stidjeti, trebamo to postovati... To je nas etno, ono sto trebamo postovati i voljeti.
Uostalom, kad vidim/procitam ovakva kvaziintelektualna naglabanja, dobro razumem s kim imam posla, tako da i nema potrebe za nekom daljom raspravom, u pravu si. :wink:

Pozdrav,
Ovaj Lik.

Radost_Gradiska
Posts: 39
Joined: 16 Jun 2008, 13:49

Re: slobodan trkulja

Post by Radost_Gradiska » 09 Jul 2008, 20:17

Pa stvarno si lik! Ja obozavam etnomuzikologiju i volim nas izvorni etno, te sekunde, pjevanje na bas, narodne instrumente... I sve to slusam pored rocka i reggae-a... Pricaj ti sta hoces. Razumjela sam ja sta ti hoces da kazes, ali kad malo bolje promislis, nije uvijek tako... Ipak je to nase ( ne mislim na turbo-folk; zapravo i to je, ali ona ruznija strana naseg muz.stvaralastva )... Vidim kud se danasnji svijet okrece, u nekom cudnom pravcu... Svi vole tudje, a naseg se stide... To je sramota! Pa dobro, ako ti posvajas takvo misljenje, ok... Imas pravo. Samo, dobro poslusaj muziku S.T., ali dobro..... Pozdrav!

User avatar
*Missy Dreamer*
Posts: 155
Joined: 20 Nov 2007, 00:05
Location: putem melodije...

Re: slobodan trkulja

Post by *Missy Dreamer* » 12 Aug 2008, 14:19

Predivan rad, predivna muzika... :)

*

User avatar
pipistrello
Posts: 501
Joined: 15 Jul 2008, 15:45
Location: Vrbas

Re: slobodan trkulja

Post by pipistrello » 12 Aug 2008, 23:55

Trkulja je jako cenjen muzicar-to ne kazem zato sto ga cenim ja vec i moji profesori sa akademije-ljudi koji se zaista dugo bave muzikom.A,pored toga sto uvazavam njegov rad,u slobodno vreme volim da ga slusam.

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: slobodan trkulja

Post by KnightOfDoom » 14 Aug 2008, 19:13

Ok vasi pametni postovi su zavrisli u arhivi, tu i tamo je podeljen koji warn. Da ne spominjem imena , neko je dobio i dva jer se vredjao malo socnije. Vidite vase profile... Mislio sam da ce necete nastaviti u ovom pravcu ali (kao i uvek kada se radi o ovakvim stvarima) sam pogresio. Ovog puta sam bio i ja malo bezobrazan pa je svako ko je bio "zesci" popio warn (posle 90 dana se brisu , ne brinite :D), ali ovakva prepucavanja moraju da prestanu.
Kontam da je vrucina pukla u glavu, izbegavajte jako sunce , upalite klimu ili nesto... ima jeftinih ventilatora kod kineza... ili jednostavno razmislite pre nego sto pritisnete dugme submit...

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: slobodan trkulja

Post by sinisake » 14 Aug 2008, 19:24

Ma vidi, ja bas koristim kineski ventilator, tako da nije do mene. :mrgreen:
A bilo je i toplijih dana. :wink:
Ne moze covek vise ni ljuCki da napise nesto protiv domacih ''velicina'', a da oma ne bude popljuvan.

Nego, izbrisao si i moj post od krucijalnog znacaja, gde sam pokusao da objasnim zasto ne volem ST. :mrgreen:

Ako mozes da ga ocistis od psovki i uvreda, pa da ga vratis, bilo bi lepo. :wink:

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: slobodan trkulja

Post by KnightOfDoom » 14 Aug 2008, 19:40

Niko ti ne brani da budes protiv "velicina" dok ne pocnes da psujes i vredjas. Pa pustao sam da se raspravljate "ko je pametniji" dok niste postali ekstremni.

Jel to ovo? Izvini tu je bila jos koja recenica sa odgovorom na post koji je usao u uzi izbor za arhivu pa sam eliminisao ceo post.
sinisake wrote:Meni je to dosadno i neinventivno, narodni motivi u nekim kvazibesnim aranzmanima.
Pretenciozno i ne bas efektno koliko bi to Autor voleo.

Uopste, mene sve to podseca na jos jedne nase ''legende'' etno jazza (ili cega vec), ciji je klavijaturista i lider sebi dao titulu ''studenta jazza na Berkliju'', a pritom je sve sto je imao od tog ''respektabilnog skolovanja'' samo neki letnji kurs na pomenutom mestu.

I tako, meni njihovo soliranje na dva akorda, sa nekoliko hromatskih fraza nije bas pojam jazzisticke virtuoznosti.

E, tako i doticni ST - sve je to lepo, korektno je to odsvirano, ali ne vidim tu nista preterano originalno, a bogami ni virtuozno, ali se ja u te (retke) duvacke instrumente slabo razumem... :roll:

Prodavanje ''onoga za bubrege'', to je taj sindrom, ako mene pitate, da budem potpuno otvoren. :wink:

Nadam se da vas jedno forumsko pisanije Nekog Levog Lika nece udaljiti od uzivanja u umetnosti ST, tako da mislim da nema ni potrebe za daljom raspravom. Vi mozete da nastavite sa hvalospevima, ja cu se uljudno povuci.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: slobodan trkulja

Post by sinisake » 14 Aug 2008, 19:56

Blagodarim. :wink:
Uvrede&psovke su odgovori na uvrede&psovke, nista vise.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest