Gitaristi narodne muzike

Moderator: Trooper

Post Reply
pobozan
Posts: 40
Joined: 12 Jun 2012, 13:16
Location: Novi Sad

Re: Gitaristi narodne muzike

Post by pobozan » 02 Jul 2012, 00:28

Ja sviram narodnjake vec 16-17 godina,naravno gitaru.Iskreno,muka mi je od narodnjaka i od niskih primitivnih misli koje ja treba notalno da docaram.Ne kazem,ima jako lepih pesama,mnogo sam svirao lepih ciganskih Ljubavnih pesama ali mahom se sve lepo odbacuje a ljudi zele nesto nisko i primitivno...Evo postavicu svoj jedan snimak,mada sam malo pomesao foshpil i pesmu ali je zanimljivo,narodnjaci u dzezu... :)))

http://www.youtube.com/watch?v=Ol1gbtYBwfI

Ovo pesmu isticem kao lepu.Kao sto u svakom zitu ima kukolja tako i u narodnjacima ima zaista jako lepih pesama koje nam docaravaju neke nase zivotne momente.Doduse,diskutovati o tome sta je narodna a sta nije narodna muzika je jako sirok pojam...Ako bih nesto istakao kao vrhunac ciganske narodne muzike to bi bilo ovo...Iako nisam narodnjak ovo je nesto sto mene odusevljava...Ovo su TATE za kvalitetan zvuk,za emociju,za srce i sve ostalo...

http://www.youtube.com/watch?v=5MLvJmaQ ... re=related

pobozan
Posts: 40
Joined: 12 Jun 2012, 13:16
Location: Novi Sad

Re: Gitaristi narodne muzike

Post by pobozan » 02 Jul 2012, 00:56

I jos nesto za srce i dusu... Nisam narodnjak ali imam srce i dusu... ;)

http://www.youtube.com/watch?v=9n9s1FwqFEU

sezam
Posts: 185
Joined: 15 Aug 2008, 16:39

Re: Gitaristi narodne muzike

Post by sezam » 09 Jul 2012, 11:32

Nije sve sto se vira narodna muzika.Ima tu dosta papazjanije. Obrade narodne muzike dozvoljavaju gitaristi mnogo slobode u interpretaciji.Posebno je vazno dobro poznavanje teorije muzike, harmonije, ritma..... Ako u narodnu muziku ubrajate ovu domorodacku sto se najcesce cuje i peva, onda nije dobro. Probajte da naprvite aranzman za neku od narodnih pesama, pa to odsvirajte. A posebno probajte sa makedonskim pesmama i njihovim ritmom. Uzmite za pocetak "Da te prasam babo" u mesovitom ritmu, 9 pa 10 osmina.

User avatar
doksas
Posts: 122
Joined: 18 Oct 2012, 04:13

Re: Gitaristi narodne muzike

Post by doksas » 14 Mar 2013, 17:27

Tek sad videh ovu temu koju je pokrenuo moj kolega po zicama Buca :)

Evo me,cistokrvni narodnjak kao gitarista a do pre 20 i kusur godina skolovani rock klavijaturista :metal:

Koga interesuje moj stil svirke ...kucaj Igor Doksas na YouTube... ima par snimaka :ziveli:

SanaAne
Posts: 1
Joined: 05 Jun 2013, 17:18

Re: Gitaristi narodne muzike

Post by SanaAne » 05 Jun 2013, 17:23

Imam pitanje posto sam tek od nedavno pocela da se sluzim gitarom zaista bi mi prebala pomoc oko tih silnis akorda pa ako mi neko moze reci gdje ih mogu naci u kompletu jako bi bila zahvalna

sezam
Posts: 185
Joined: 15 Aug 2008, 16:39

Re: Gitaristi narodne muzike

Post by sezam » 06 Jun 2013, 00:02

SanaAne wrote:Imam pitanje posto sam tek od nedavno pocela da se sluzim gitarom zaista bi mi prebala pomoc oko tih silnis akorda pa ako mi neko moze reci gdje ih mogu naci u kompletu jako bi bila zahvalna
Akorde moras nuciti da pravis. Ali kao prvo moras nauciti tonove na gitari i u linijskom sistemu. Posle toga ucis skale ili lestvice. A pre toga moras nauciti intervale, da bi mogla praviti akode na svakom tonu neke lestvice. Inace to da ti neko da akorde kako se hvataju neces nauciti za 10 godina. To ti ipak neko mora pokazati. Veovatno sama citas knjige i novine, zato sto znas slova, a znaces i muziku kad naucis note. Sve ovo sto sam ti napisao nije bauk kao sto izgleda, sve se moze nauciti polako i strpljivo.
Sve ostalo je laz i prevara.

User avatar
Kauto Labs
Posts: 204
Joined: 13 Apr 2013, 17:07
Location: Косјерић

Re: Gitaristi narodne muzike

Post by Kauto Labs » 06 Jun 2013, 13:59


sezam
Posts: 185
Joined: 15 Aug 2008, 16:39

Re: Gitaristi narodne muzike

Post by sezam » 18 Jun 2013, 19:37

Kauto Labs wrote:pomaze li ovo? http://www.all-guitar-chords.com/ Image
Nazalost, to ti ne koristi mnogo. To je za pocetnika nejasno, tesko shvatljivo. Nadji nekog da te nauci sviranje po notama. Nekoga ko zna gitaru.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest