Gitaristi narodne muzike

Moderator: Trooper

Post Reply
User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Gitaristi narodne muzike

Post by Duane » 06 May 2009, 14:38

Critical wrote:
cccira wrote:Au, sezame, nalupeta se ti za sve pare
+1
+1

al eto bar covek citira lenjina :XD:

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Gitaristi narodne muzike

Post by Nyarlathotep » 06 May 2009, 17:09

Critical wrote:
cccira wrote:Au, sezame, nalupeta se ti za sve pare
+1
+1
belotic wrote:pozdrav za BUCU gitaristu narodnjaka izmedju ostalog.Nemoj se brinuti ima nas narodnjaka dosta.
nazalost i previse. nista licno, ljudi, nije o vama licno, vec na globalnom planu.

ja ne sviram narodnu muziku (ne govorim o nasoj divnoj izvornoj folk muzici, ili o starogradskoj, vec o kafanskim govnima od Ere Ojdanica na ovamo) ne zato sto je teska ili laka, nikakvo merilo to nije - poznajem toliko skolovanih dzezera koji ne sviraju narodnjake, vec zato sto smatram da je ta "muzika" poziv na parenje i senlucenje, koji u neukim i neobrazovanim ljudima (muzicki i ostalo) budi samo primitivne telesne i plitke nagone.

iskrneo, ne poznajem nijednog obrazovanog i normalnog coveka, bilo koje profesije ili godista, koji voli ono sto mi nazivamo narodnjacima. aj kao svadba pa se zajednicki senluci, to kontam, urodilo se medj ljude, ali kao neko da slusa to kod kuce?! zaista ne poznajem nekog takvog.

sezam
Posts: 185
Joined: 15 Aug 2008, 16:39

Re: Gitaristi narodne muzike

Post by sezam » 08 May 2009, 16:12

cccira wrote:Au, sezame, nalupeta se ti za sve pare
Žao mi je istina nikom nije prijatna.

sezam
Posts: 185
Joined: 15 Aug 2008, 16:39

Re: Gitaristi narodne muzike

Post by sezam » 08 May 2009, 16:16

Nyarlathotep wrote:
Critical wrote:
cccira wrote:Au, sezame, nalupeta se ti za sve pare
+1
+1
belotic wrote:pozdrav za BUCU gitaristu narodnjaka izmedju ostalog.Nemoj se brinuti ima nas narodnjaka dosta.
nazalost i previse. nista licno, ljudi, nije o vama licno, vec na globalnom planu.

ja ne sviram narodnu muziku (ne govorim o nasoj divnoj izvornoj folk muzici, ili o starogradskoj, vec o kafanskim govnima od Ere Ojdanica na ovamo) ne zato sto je teska ili laka, nikakvo merilo to nije - poznajem toliko skolovanih dzezera koji ne sviraju narodnjake, vec zato sto smatram da je ta "muzika" poziv na parenje i senlucenje, koji u neukim i neobrazovanim ljudima (muzicki i ostalo) budi samo primitivne telesne i plitke nagone.

iskrneo, ne poznajem nijednog obrazovanog i normalnog coveka, bilo koje profesije ili godista, koji voli ono sto mi nazivamo narodnjacima. aj kao svadba pa se zajednicki senluci, to kontam, urodilo se medj ljude, ali kao neko da slusa to kod kuce?! zaista ne poznajem nekog takvog.
Pa kad je reč o džezu. U Americi džez sluša samo 2,8% Amerikanaca. Pretežno se sluša kantri. A što se tiče naše narodne muzike koju ne sviraš, pa probaj da je sviraš, bar iz inata, pretpostavljam da ćeš nešto naučiti. Preporučio bih ti za početak, uzmi neku melodiju u 7/8, kažem za početak.Pa zar glupost koju zovu naši džezeri "etno džez", koju sviraju ne nosi elemente Južne Srbije, Vranja, Makedonije, ali na žalost sve to naši džezeri svedu na čoček. Ali to "etno džez" je neko izmislio da bi se jelte distancirao od naše muzike. Što se tiče kafane, pa sve starogradske i druge narodne pesme rodjene su u kafani i danas se pevaju, imaju bogatu hramoniju, ritam, ali su i najčešće za mnoge teške za izvodjenje. Pretpostavljam da znate da je se i sam Betoven oduševljavao sa našim tamburašima.

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Gitaristi narodne muzike

Post by Nyarlathotep » 08 May 2009, 16:56

A što se tiče naše narodne muzike koju ne sviraš, pa probaj da je sviraš, bar iz inata, pretpostavljam da ćeš nešto naučiti.
jbg, ja ne sviram muziku iz inata, vec iz ljubavi prema njoj.
naucices nesto sta god da probas da sviras. analiticki pridji muzici i iz iskustva pri susretu sa njom ces svakako steci neko znanje, kakvo god ono bilo.
ja nemam nista protiv starogradskih pesama i izvorne narodne muzike, vec mrzim ova svadbarska govna sa TVa nastala u poslednjih 20 godina. inace, pricas o narodnjacima kao da su sa Marsa :lol: , pa svi smo odrasli okruzeni time i naravno da svi dobro znamo kakva je struktura pesama, nazalost. mistifikujes stvari koje se nalaze ispred nosa svakom, uvek i svuda. opet, nazalost.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Gitaristi narodne muzike

Post by sinisake » 08 May 2009, 17:01

Ja mislim da bi ti mogo da opicis neki etno dron, Nyarlathotepe? :lol:

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Gitaristi narodne muzike

Post by Nyarlathotep » 08 May 2009, 17:03

etno doom dron.
frula i gibson u C stimu kroz fuzz, eho i Hiwatt pojacala. .

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Gitaristi narodne muzike

Post by sinisake » 08 May 2009, 17:05

Al' iz inata... :lol:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Gitaristi narodne muzike

Post by Duane » 08 May 2009, 17:54

sezam wrote: Pretpostavljam da znate da je se i sam Betoven oduševljavao sa našim tamburašima.
mene je ovaj deo odusevio :D

pa zato je covek i napisao odu radosti... da odu ovi tamburashi :)

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Gitaristi narodne muzike

Post by sinisake » 08 May 2009, 17:55

:rlol:

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Gitaristi narodne muzike

Post by cccira » 08 May 2009, 19:33

sezam wrote:
cccira wrote:Au, sezame, nalupeta se ti za sve pare
Žao mi je istina nikom nije prijatna.
Žao mi je, istina nikom nije prijatna. :wink:

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Gitaristi narodne muzike

Post by Critical » 08 May 2009, 19:38

opet delay,hahhahahha

i meni je zao....

sezam
Posts: 185
Joined: 15 Aug 2008, 16:39

Re: Gitaristi narodne muzike

Post by sezam » 08 May 2009, 22:42

Svi danas sviraju rok. To je najprostija muzika. I zurle su komplikovanije od električnih gitara koje se deru ko koze.

User avatar
Zlo
Posts: 403
Joined: 11 Apr 2008, 02:19

Re: Gitaristi narodne muzike

Post by Zlo » 08 May 2009, 23:05

Sezame brate ,pusti ih.Ne znaju sta rade.
Ja te razumem u potpunosti.Ja kad uhvatim gitaru prvo 3 sata vezbam trilere pa onda za razgibavanje nagazim distorziju na Zoom 505 i oTsviram 3-4 ora ili kola -zavisi kako sam raspolozen.
A ovi rokeri ...........pusti te drogirane cupavce.Nemaju oni pojma-to im Amerika zatrovala mozak saS tu mlogo glasnu muziku koja i nije muzika.Uzmimo za primer, recimo Whitesnake.Ko je bre njima dozvolio da sviraju i pevaju ?!?!?!Ono dranje i drndanje rastimovanih gitara nema veze sa mozgom.
Ja na primer svako oro ili kolo sviram u 7/8 -sve ostao mi dosadno.Ako slucajno ne ide u 7/8 ja napravim da ide.I obavezno harmonski mol koristim.Ako neka nota nije na mestu ja je vratim.Mora da bude 7/8 i harmonski mol.Ne razumeju ovi muzikanti sto sviraju onaj prosti rock.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Gitaristi narodne muzike

Post by dejankuki » 08 May 2009, 23:51

Zlo, Zlo,.... kud whitesnake pomenu, ima jos gorih, na primer queennsryche, ili Dream theather, ili Iron Maiden... ili Def Leppard.. oni su jos gori... a o Stingu, Simon & Garfunkel, Lou Reed... Garry More... i masa jos... ihaaaaa dakle TO je nepodnosljivo...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest