Gitaristi narodne muzike

Moderator: Trooper

Post Reply
buca gitarista
Posts: 56
Joined: 26 Feb 2007, 10:38
Location: Beograd

Gitaristi narodne muzike

Post by buca gitarista » 26 Feb 2007, 11:55

Pa nije valjda da ne postoji ni jedan narodni gitarista na ovolikom forumu? Niti bilo koji narodni muzicar, na bilo kom instrumentu? Ili postoje, ali se vesto kriju?

Ajd' da povucemo nogu, sad postoji jedan :D

User avatar
Vercundus
Urednik
Posts: 185
Joined: 30 May 2006, 12:12
Location: Beograd

Post by Vercundus » 26 Feb 2007, 14:12

Slabo ces da nadjes ovde nekoga ko slusa narodnu muziku, a kamo li da svira. Evo, ovo je cak i prva tema u ovom forumu. Bila ranije neka rasprava sto je premestena :D

Milky
Posts: 154
Joined: 12 Jan 2007, 14:19
Location: Mirijevo/BG/Srbija

Post by Milky » 27 Feb 2007, 00:08

Lik od koga sam pazario gitaru je kupio 30 godina starog les paul-a od para koje je zaradio na narodnjackim svirkama, i sam kaze da jedino u narodnjacima leze pare, pa vi vidite, a on i nije bas narodnjacki tip

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 27 Feb 2007, 00:10

Može da leži šta god hoće al ne da ne bih mogao nego bih morao da se uzdržavam da ne pobijem sve prisutne svaki put. Verovatno bih u koferu pored gitare nosio i napalm. Al najozbiljnije. Radije ne bih svirao uopšte nego da se prodam za sitne pare (ma kolika lova za to je suviše sitna).

User avatar
bokidjole
Posts: 23
Joined: 31 Dec 2006, 21:43
Location: bg

Post by bokidjole » 27 Feb 2007, 01:06

meni je viranje narodnjaka sasvim kul stvar, granica izmedju narodnjaka i prog metala je minimalna, pa oni su izmislili nepar za pochetak! S druge strane mislim da je vecja prodaja davati sebi nekakve goth nadimke ili ne daaaj bozhe slushati cradle of filth. Vecj sam postovao temu o narodnjacima ali se ono menjao server pre par dana... Louis za pochetak ima bolji bend od svih koje sam ikada chuo uzhivo. Naravno da ima tona idiota u svetu narodnjaka i vecjina je krsh ali ne treba biti tako iskljuchiv.

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 27 Feb 2007, 01:20

Your opinion...

Ne volim ni ja baš nešto mnogo Cradle Of Filth ali svakako mnogo više od bilo kog poznatog (i nepoznatog) narodnjaka.

BTW nadimak nije goth... just for tha record... :mrgreen:

Bluesman
Posts: 245
Joined: 09 Jan 2007, 22:25

Post by Bluesman » 27 Feb 2007, 08:26

Kakva god da je kinta ne bih svirao, jer je to potpuno suprotno mojim stavovima!
Dosada nisam upoznao nikog normalnog sa normalnim razlozima sto slusa narodnjake!
Da nije veca prodaja svirati Bc Rich warlock, ili nesto slicno samo druge firme, i na njoj svirati narodnjake(onaj na koga se odnosi ce shvatiti)?

Ah ta draz da se svaka tema o narodnjacima pretvori u zeleo-bih-da-napravim-masakr temu:D:D:D:)

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Post by zolideathmetal » 27 Feb 2007, 10:24

HHAHAHAHA zeleo-bih-da-napravim-masakr hahah odlicno!!

Nego, iskreno, ja bih svirao narodnjake. Uzeo bih se elektronaca, i kakio bih po bubnjevima 2-3 sata za gomilu para...to bih mogao...

User avatar
Vercundus
Urednik
Posts: 185
Joined: 30 May 2006, 12:12
Location: Beograd

Post by Vercundus » 27 Feb 2007, 11:49

Sto se para tice, ucim fax da zaradim pare, a gitaru sviram iz cistog zadovoljstva, tako da bilo kakvo sviranje narodnjaka otpada.

Slazem se sa bleusmanom, ni ja nisam upoznao nikoga sa normalnim razlogom da slusa narodnjake. Citiracu mog ortaka po ovom pitanju "vecina riba slusa narodnjake jer im je najlakse da tresu sise uz tu muziku, a muskarci to slusaju da bi muvali ribe". Ne mogu da kazem da se ne slazem...

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Post by Doolio » 27 Feb 2007, 13:09

pa dobro, ja sam u nekom tripu da je sve relativno, ili bolje reci, votevr roks jor bout:)
meni je muzika jedan od bitnih elemenata mog postojanja i dozivljavam je vrlo ozbiljno i intenzivno, sto ce reci da moze da me muvuje nenormalno mnogo:))) slusam i pravim iskrenu i ozbiljnu muziku i prilicno sam hesitant kad treba napraviti neku zajebantsku pesmu iako ne osporavam da to treba raditi npr. bez muzike ne bih mogao ni dana i ako bih morao da biram, pre bih se odrekao crtanja i slikanja nego sviranja (iako crtam/slikam pet puta bolje nego sto sviram i time se i zvanicno bavim). muzika moze da mi indukuje paradu emocija, pozitivne, negativne, jake, slabe, da me natera da razmisljam, da se zamislim, da uradim/ne uradim nesto itd itd...znaci, muzika za mene ima ogromnu vaznost i ogroman znacaj sa bilo kog aspekta (filozofskog, primenljivosti, metafizickog, psiholoskog, egzistencijalnog...).
e sad, to sam ja, drugi nisu takvi. neki su slicni, nekima muzika predstavlja vise u zivotu nego meni, nekima ne predstavlja nista. nekima predstavlja svasta, ali u drugom smislu itd.
hocu da kazem da ne postoji nesto kao 'normalan razlog'. svaki razlog je normalan i validan, svako ima svoje arsine, interesovanja, moral.
ja recimo furam prstenje, mindjuse i tako te stvarcice iz, ajde da kazemo, estetskog tripa, isto ko sto mi se svide neke patike, tako moze da mi se svidi i neki prsten i ja ga pazarim onda. verovatno bi se mnogi pripadnici nekih africkih plemena gnusali mojih groznih, nenormalnih, idiotskih i nedostojnih razloga za nosenje nakita, ali sta im ja mogu, ne nosim nakit zbog tradicije, magije ili cega vec.
tako da nemam nista protiv likova koji slusaju narodnjake da bi se odvalili i djipali sa ribicama, da, mislim da je moje poimanje muzike daleko vise, dublje i uzvisenije:), da, mislim da oni muziku shvataju jako povrsno, ali isto tako mislim da bi i ti ljudi imali da kazu neku o mom misljenju o njihovom misljenju:)))
inace, navici cete se na duzinu mojih postova vremenom:)

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Post by Critical » 27 Feb 2007, 16:09

Mislim da oni muziku shvataju jako povrsno(Doolio).Tacno tako i mislim da nema smisla prepirati se sa nekim narodnjakom o muzici kada on to slusa sa sasvim drugog aspekta.Njemu je najvaznije da se u pesmi pominje njegov sljivik ,kafana i zena prokleta.
Npr. Bio sam za vikend ko ujaka ovde u Becu(gde je inace velika potraga za "umetnicima" narodne muzike)i na nekom kanalu je bio dokumentarac o Mariji Kalas (operska pevacica koja je pevala i najnize moguce i najvise moguce tonove ,da se covek najezi kada cuje kako zena peva)i ja tako gledam i slusam kako zena jebe kevu a moj veseli ujak kaze:Sta se ona toliko dere? :cry:
Mislim da je ovo dovoljno

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Post by Doolio » 27 Feb 2007, 16:50

marija kalas je keva, a sto se zene proklete tice, ja mislim da je to jedna od retkih tema koja je zastupljena u svakom muzickom pravcu:)))
ali to sto on kaze 'a sto se ona dere' moze da bude i neinformisanost, ja mogu samo neke opere da slusam, druge ne mogu i necu reci 'al se deru', ali cu reci 'svaka cast ali nije to za mene'. kad je neko neupucen u nesto, on komentarise prirodno, onako kako mu u tom trenutku nesto izgleda bez ikakvog znanja. mozda bi ti stao ispred neke slike i rekao 'jao sto je dobra slika, bas je super uradjena', a za drugu rekao 'koje sranje jebote', a u stvari je ova druga bolja milion puta od prve. i onda ja treba da dodjem i da te udaram po glavi sve se krsteci i besneci:))) a mozda ti sviras deset puta bolje od mene i znas teoriju petnaest puta bolje od mene. tako i taj lik mozda ima znacajne kvalitete u drugim departmentima, ko kad frpujes, moras lepo da rasporedjujes:)))
hocu da kazem da je normalno za coveka koji shvata muziku povrsno da slusa povrsnu muziku. POENTA je sledeca: tuzno je ako covek ne shvata muziku povrsno, a slusa povrsnu muziku. to znaci da je ogranicen. nije debil onaj koji se ne razume u nesto sto ga ne interesuje i nije mu bitno. nema mozak beskonacan kapacitet.

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Post by Critical » 27 Feb 2007, 19:17

Tacno to i jeste neinformisanost,ali to ako si neinformisan ne daje ti pravo da pljujes druge pravce a da hvalis T.folk.Isto tako bih ja tebe pitao npr. za tu sliku zasto je ona bolja od prve i onda bih nesto novo saznao to naravno vazi za sve u zivotu.Ali njega npr. ne zanima ko je marija Kalas i ne zeli da cuje sto se ona "dere" ali kada na primer slusa nekog narodnjaka on se njemu divi kako on to otpeva ,a taj veseli narodnjak peva tri ton u celoj pesmi, a Kalas peva ..........znas vec kako.I onda on meni pripoveda kako on to super peva ,ja ga odslusam pa kazem da to nije tako,ali on nece ni da cuje zasto je Kalas uopste poznata u svetu,njega to ne zanima,pa ne zanimaju ni mene narodnjaci pa opet ga odslusam.

To za opere se slazem ne mogu ni ja da slusam sve ali isto tako kazem svaka njima chast ali ja to ne mogu da slusam.Npr u filmu Amadeus od svih onih opera meni je najbolja kada su obuceni u neke ptice,skroz mi je zanimljivo,i zvuci totalno drugacije.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Post by Doolio » 28 Feb 2007, 02:26

dobro, sad vec idemo u drugu pricu, ako se on ne razume, a kurci se, to je sasvim druga stvar.

User avatar
bokidjole
Posts: 23
Joined: 31 Dec 2006, 21:43
Location: bg

Post by bokidjole » 28 Feb 2007, 18:16

meni je svaka muzika iole ok osim rnb, a malo povrshno razmatrate narodnjake i olako donosite negativan sud, nalazecji svoj identitet u nekakvom muzichkom pravcu, ja jako retko sviram narodnjake i mnogo ih je malo koji valjaju ali zaista ima jako kvalitetnih koji prave svoje pesme uz ogromno znanje, trud i kreativnost. Sve seke,tine,baje,slavice,kebe i ostala grand mashinerija su totalno sranje i hiperprodukcija ali recimo Sinan, Shaban jedan i drugi i naravno Louis su skroz kul... Ko poslusha bez predrasuda pesmu Kletva od louisa uvidecje strashan kvalitet i teksta i muzike i vokala... Na vorloku ne sviram narodnjake imam josh kopiju strata za to :) Sinocj sam bio u dangubi na metal svirci i bilo mi je grozno kada se pevach skinuo u duhu manovara da pokazhe da je bio u teretani... Fake

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest