Gitarista Ace Lukasa (Folk Haus Benda)

Moderator: Trooper

User avatar
MICKEY
Posts: 201
Joined: 16 May 2008, 20:42
Location: ...to ti je tamo, jedno selo kod G.Milanovca, zove se Cacak

Re: Gitarista Ace Lukasa (Folk Haus Benda)

Post by MICKEY » 04 Feb 2009, 16:01

Nismo se razumeli. Kada sam reko da sam u pravu, mislio sam na gitaristu Aca Lukasa.
Rekao sam da verovatno za sebe svira ono sto voli, a sa ovim shabanom za pare.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Gitarista Ace Lukasa (Folk Haus Benda)

Post by Duane » 04 Feb 2009, 16:09

a ok... :D
eo zapucashe na acu

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Gitarista Ace Lukasa (Folk Haus Benda)

Post by Cortex » 04 Feb 2009, 17:42

Da imam priliku da zasviram za Acu Lukasa, ja bih to uradio. Shta me bre boli falus??? Vasko je sve objasnio...Uopshte se ne zezam. U svojoj dushi ja znam ko sam i shta sam, ne da bih mu svirao, nego bih mu razvalio lobanju svojim zvukom.

A svi znate shta ja slusham, shta volim da sviram, i shta izlazi iz mene, kakve kompozicije i sl., kakav sam lik i tako to...

Svirao bih mu, ne vidim nikakav problem tu. :)

P.S. Sluchajno mi pade pogled na broj Duane-ovih postova, brrrrrrrrrrate 2500, ti si luuuuuuud! Spameru najvEci! :D

User avatar
MICKEY
Posts: 201
Joined: 16 May 2008, 20:42
Location: ...to ti je tamo, jedno selo kod G.Milanovca, zove se Cacak

Re: Gitarista Ace Lukasa (Folk Haus Benda)

Post by MICKEY » 04 Feb 2009, 18:51

I ja bih svir'o i te kako... :banana4:

...al' mu ne bih bio telo'ranitelj :D

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Gitarista Ace Lukasa (Folk Haus Benda)

Post by Duane » 05 Feb 2009, 01:12

aj sad objasnite zasto bi svirali u bJendu ace lukasa?

ps. look who's talking... necromanceru :P

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Gitarista Ace Lukasa (Folk Haus Benda)

Post by Cortex » 05 Feb 2009, 01:20

Za (prokleto odlichne)pare, za (preko potrebno live)iskustvo, za genijalno izgledajuce zhelim-da-budem-u-najlepshe-zhene-sveta-temi-na-MF-u shabanke :mrgreen: , za besplatno pice, i naravno najbitniju stvar...prijateljstvo sa bogom domace estrade, chovekom koji je dirnuo vishe srca od Nedeljka Bilkica i Baje Malog Knindzhe zajedno, sa Acom Lukasooooooooooooooom!

A zashto ti ne bi Duane? Daj jedan argument. :)

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Gitarista Ace Lukasa (Folk Haus Benda)

Post by Duane » 05 Feb 2009, 01:25

zato sto to nije moja muzika... ne kazem da nevalja, ali me apsolutno ne privlaci... pare mogu i u kanalu da se zarade... da me tjeras da biram izmedju kanala i lukasa... ja bi reko daj ashov, al mi nediraj ono sto mi je sveto :D

ps. potpis ti je objasnio! 8)

The Dude abides.

User avatar
MICKEY
Posts: 201
Joined: 16 May 2008, 20:42
Location: ...to ti je tamo, jedno selo kod G.Milanovca, zove se Cacak

Re: Gitarista Ace Lukasa (Folk Haus Benda)

Post by MICKEY » 05 Feb 2009, 06:01

ja bih pre svirao nego kopao, nekako laksa gitara od asova, a i asov mi je sveta sprava, pa je ne pipam :D

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Gitarista Ace Lukasa (Folk Haus Benda)

Post by Doolio » 05 Feb 2009, 08:50

dvejne, cime se ti bavis? mislim, u zivotu sta ti je struka?

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Gitarista Ace Lukasa (Folk Haus Benda)

Post by Duane » 05 Feb 2009, 11:21

Doolio wrote:dvejne, cime se ti bavis? mislim, u zivotu sta ti je struka?
trenutno ucim skolu... ok kapiram da je to bilo sledece pitanje... ali brate sigurno znam da necu svirati sa acom lukasom i slicno... kanal...

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Gitarista Ace Lukasa (Folk Haus Benda)

Post by Doolio » 05 Feb 2009, 11:33

hoteo sam reci sledece:
-moja struka je likovna umetnost. od toga jedem leba. ja cu tu raditi i retardirane cestitke, i ispisivati diplome, i glupe reklame i kretenske bilborde i dizajnirati kutiju za uloske i ilustrovati korice nove knjige vesne radusinovic i jk rouling, i slikati portret kostunice u ulju po narudzbini, mozda obojiti i koji strip i tako dalje u nedogled. to je sastavni deo toga. sa druge strane, muzika mi je neka pasija i slobodan sam da se njome bavim onako kako hocu, kad hocu, koliko hocu itd. tako da ja lepo od muzike ne ocekujem pare, ako bude, super, ako ne bude, mirna backa. zato mogu da sedim ovde i mudrujem kako su likovi iz orkestra rts prodane duse i sede u grandu za pare i slicno. pri tome nemam zenu, decu, kiriju i ostalo, a u struci radim ono sto moram (barem dok ne izgradim neko ime, a svi znamo da je i to pod znakom pitanja). malo mi je debilno da dodje sad neki bankar sto voli da svira dzitru, dolazi kuci u pet sa dilinga, skida kravatu i krene da pici led cepelin, i da se gnusa nekog sviranja aci lukasu, a tamo kad ode na svoj posao predstavlja knjiski primer kapitalistickog jebanja u dupe i verovatno je mnogo gadnije i jadnije nego sviranje aci lukasu.
samo zelim reci da mislim da nemas pravo da dajes takve komentare jer ti sviranje nije profesija. naravno da ti neces svirati za acu, ali to nema veze s tim sto neko drugi hoce i sto bi i ti da si na njegovom mestu.

ono, zavrsim nizu, srednju, visu muzicku, faks, berkli, blabla i (npr) nemam leba da jedem od neke svoje muzike. a ulozio sam u to ceo zivot, celo obrazovanje i para i para. i dodje mi sad bono i oce da mu sviram na turneji i ja ga oteram u picku materinu i odem da kopam kanal. vazi.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Gitarista Ace Lukasa (Folk Haus Benda)

Post by Duane » 05 Feb 2009, 11:56

materijalisti su se snasli materijalno, a idealisti idealno... :P

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Gitarista Ace Lukasa (Folk Haus Benda)

Post by Cortex » 05 Feb 2009, 13:21

Ne postoji za dzhabe Maslovljeva hijerarhija potreba, i ja je priznajem u potpunosti. NE mozhe neko prvo da veruje i drzhi se grchevito nekog ideala a potom da ima krov nad glavom ili na primer da bude ostvaren na polju ljubavi takodje na primer. Ili bar ne mozhe tako da chini a da bude srecan. Tek onda kada ima jaku potporu na svim nizhim nivoima hijerarhije potreba, chovek mozhe da zhivi u savrshenoj i neometanoj harmoniji sa svojim ideoloshkim izborima.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Gitarista Ace Lukasa (Folk Haus Benda)

Post by Doolio » 05 Feb 2009, 14:54

Duane wrote:materijalisti su se snasli materijalno, a idealisti idealno... :P
ne pricam o jahtama i kristalu, pricam o ovome sto prica korteks. ja kao neafirmisani slikar mogu da prodajem slike 50-200 evra, naravno da cu se hvatati za svaku porudzbinu.

vasko
Posts: 1045
Joined: 12 Feb 2008, 13:21
Location: Nis

Re: Gitarista Ace Lukasa (Folk Haus Benda)

Post by vasko » 05 Feb 2009, 18:24

Cortex wrote:Ne postoji za dzhabe Maslovljeva hijerarhija potreba, i ja je priznajem u potpunosti. NE mozhe neko prvo da veruje i drzhi se grchevito nekog ideala a potom da ima krov nad glavom ili na primer da bude ostvaren na polju ljubavi takodje na primer. Ili bar ne mozhe tako da chini a da bude srecan. Tek onda kada ima jaku potporu na svim nizhim nivoima hijerarhije potreba, chovek mozhe da zhivi u savrshenoj i neometanoj harmoniji sa svojim ideoloshkim izborima.

gde ima da se cita o ovome opsirnije?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest