Gitarista Ace Lukasa (Folk Haus Benda)

Moderator: Trooper

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Gitarista Ace Lukasa (Folk Haus Benda)

Post by Doolio » 01 Feb 2009, 16:16

kakve sad to veze ima? zasto ne bi mogao da zna da svira fantasticno i da svira kod ace lukasa? zasto je to nespojivo? i sto bi on morao da ima iste afinitete kao ti, mozda je coveku lepo, otkud znas...a i mlati pare

User avatar
Rax13
MF veteran
Posts: 1619
Joined: 14 Aug 2007, 04:08

Re: Gitarista Ace Lukasa (Folk Haus Benda)

Post by Rax13 » 01 Feb 2009, 16:18

Doolio wrote:kakve sad to veze ima? zasto ne bi mogao da zna da svira fantasticno i da svira kod ace lukasa? zasto je to nespojivo? i sto bi on morao da ima iste afinitete kao ti, mozda je coveku lepo, otkud znas...a i mlati pare
Ako je njemu to lepo, onda ga zalim... A da mlati pare, mlati... ;)

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Gitarista Ace Lukasa (Folk Haus Benda)

Post by Duane » 01 Feb 2009, 16:25

Doolio wrote:kakve sad to veze ima? zasto ne bi mogao da zna da svira fantasticno i da svira kod ace lukasa? zasto je to nespojivo? i sto bi on morao da ima iste afinitete kao ti, mozda je coveku lepo, otkud znas...a i mlati pare
nekazem to... ali ako je covek genije kako se prica sigurno ne bi bio nothing but tezgaros... nego bi radio neka svoja umetnicka dela, ne bi dzharao u pozadini harema :D

User avatar
MICKEY
Posts: 201
Joined: 16 May 2008, 20:42
Location: ...to ti je tamo, jedno selo kod G.Milanovca, zove se Cacak

Re: Gitarista Ace Lukasa (Folk Haus Benda)

Post by MICKEY » 01 Feb 2009, 16:31

E, brate moj koliko poznajem vrhunskih muzicara koji nemaju za leba jer nisu hteli da se ponizavaju svirajuci nesto sto ne vole.
Verovatno i taj (kako god da se zove) kod kuce ne slusa Brenu i svira za sebe ono sto voli, a i Aca Lukas, mislis da on uziva u svojoj "muzici"?

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Gitarista Ace Lukasa (Folk Haus Benda)

Post by Duane » 01 Feb 2009, 16:35

MICKEY wrote:E, brate moj koliko poznajem vrhunskih muzicara koji nemaju za leba jer nisu hteli da se ponizavaju svirajuci nesto sto ne vole.
Verovatno i taj (kako god da se zove) kod kuce ne slusa Brenu i svira za sebe ono sto voli, a i Aca Lukas, mislis da on uziva u svojoj "muzici"?
zapravo koliko ih poznajes? definisi "vrhunski"...

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Gitarista Ace Lukasa (Folk Haus Benda)

Post by Doolio » 01 Feb 2009, 16:37

Duane wrote:
Doolio wrote:kakve sad to veze ima? zasto ne bi mogao da zna da svira fantasticno i da svira kod ace lukasa? zasto je to nespojivo? i sto bi on morao da ima iste afinitete kao ti, mozda je coveku lepo, otkud znas...a i mlati pare
nekazem to... ali ako je covek genije kako se prica sigurno ne bi bio nothing but tezgaros... nego bi radio neka svoja umetnicka dela, ne bi dzharao u pozadini harema :D
mozda, a mozda i ne:) pazi, niko nije rekao da je on genije, definicija genija je da stvori nesto za covecanstvo, ako ne stvori nista, onda je samo nadaren. dakle, ajnstajn = genije, lik sa 589 IQ bez nekih dostignuca = nadaren (ozbiljno, to je zvanicna definicija):)
hocu reci da ne mora on da bude zmaj za gitarom i da bude kreativan u isto vreme, znam par takvih likova. znam jednog iz moje branse, nacrtace ti sta god oces bolje od mene, ali da mu nesto padne na pamet, nema sanse. znam jednog isto sto svira klavijature. tezgari covek i drzi klavijature u malom prstu. jesi li cuo nekad za vrhunske izvodjace klasicne muzike? stefan milenkovic?

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Gitarista Ace Lukasa (Folk Haus Benda)

Post by Duane » 01 Feb 2009, 16:40

meni je bas suprotno... kad je kreativan onda je zmaj... kad je tehnikalija onda je japanac... najbolji je mix te 2 stvari.. jer ako ste dojaja kreativni, a nema te nikakvu tehniku ili nikakvo poznavanje instrumenta... onda je na kraj sela as far as you go... al ako imas tehniku ultra i sve si zivce skrljao u nju a ne u neko kreativno izuchavanje.. onda ce svaka pesma biti C Dur, D mol... i slicno...
dobar? moze... fantastican? why dont you ask jimi hendrix that question...

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Gitarista Ace Lukasa (Folk Haus Benda)

Post by Doolio » 01 Feb 2009, 16:48

mislio sam zmaj u smislu tehnike, gitarista zmaj (gitarista kao usko definisan pojam), a ne muzicar zmaj.
ne znam sta je suprotno?

User avatar
MICKEY
Posts: 201
Joined: 16 May 2008, 20:42
Location: ...to ti je tamo, jedno selo kod G.Milanovca, zove se Cacak

Re: Gitarista Ace Lukasa (Folk Haus Benda)

Post by MICKEY » 01 Feb 2009, 17:17

Duane wrote:
MICKEY wrote:E, brate moj koliko poznajem vrhunskih muzicara koji nemaju za leba jer nisu hteli da se ponizavaju svirajuci nesto sto ne vole.
Verovatno i taj (kako god da se zove) kod kuce ne slusa Brenu i svira za sebe ono sto voli, a i Aca Lukas, mislis da on uziva u svojoj "muzici"?
zapravo koliko ih poznajes? definisi "vrhunski"...
Ne bih da nabrajam, dovoljno je reci "Tocak".
Nije bas da crkava od gladi, ali mogao je da stekne bogatstvo svojom kreativnoscu.
Znas li da su njega jedva nagovorili da snimi Harem, Satelit, Daire i ostale stvari koje su se probile?

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Gitarista Ace Lukasa (Folk Haus Benda)

Post by Duane » 01 Feb 2009, 18:07

MICKEY wrote:
Duane wrote:
MICKEY wrote:E, brate moj koliko poznajem vrhunskih muzicara koji nemaju za leba jer nisu hteli da se ponizavaju svirajuci nesto sto ne vole.
Verovatno i taj (kako god da se zove) kod kuce ne slusa Brenu i svira za sebe ono sto voli, a i Aca Lukas, mislis da on uziva u svojoj "muzici"?
zapravo koliko ih poznajes? definisi "vrhunski"...
Ne bih da nabrajam, dovoljno je reci "Tocak".
Nije bas da crkava od gladi, ali mogao je da stekne bogatstvo svojom kreativnoscu.
Znas li da su njega jedva nagovorili da snimi Harem, Satelit, Daire i ostale stvari koje su se probile?
never heard of that guy... :D
pa care ja mislim da se tocak fino snasao... nedeluje mi kao tip koji bi trosio milione na vile i kola... a verujem da ima taman toliko para da zivi i nebrine... to je prosto savrseno, ako mene pitas...

a sto se tice pitanja... naravno da znam... al eto ti si negde pljuvao bioskop fox, a sam tocak je u nekom intervjuuuu rekao da mu je to pravi album, ona muzika koju je zeleo da stvara... :D

User avatar
Rax13
MF veteran
Posts: 1619
Joined: 14 Aug 2007, 04:08

Re: Gitarista Ace Lukasa (Folk Haus Benda)

Post by Rax13 » 01 Feb 2009, 18:11

Duane wrote: pa care ja mislim da se tocak fino snasao... nedeluje mi kao tip koji bi trosio milione na vile i kola... a verujem da ima taman toliko para da zivi i nebrine... to je prosto savrseno, ako mene pitas...
O da... Vishak materijalnih stvari samo opterecuje coveka... :wink:

User avatar
MICKEY
Posts: 201
Joined: 16 May 2008, 20:42
Location: ...to ti je tamo, jedno selo kod G.Milanovca, zove se Cacak

Re: Gitarista Ace Lukasa (Folk Haus Benda)

Post by MICKEY » 01 Feb 2009, 21:34

E pa vidis, varas se ako mislis da se super snasao, ako je tebi prezivljavanje luksuz, onda si u pravu.
Za bioskop Fox ne znam, nisam cuo takvu njegovu izjavu, voleo bih njegovo misljenje sad o tom albumu u poredjenju sa prethodnima.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Gitarista Ace Lukasa (Folk Haus Benda)

Post by Duane » 01 Feb 2009, 23:01

MICKEY wrote:E pa vidis, varas se ako mislis da se super snasao, ako je tebi prezivljavanje luksuz, onda si u pravu.
Za bioskop Fox ne znam, nisam cuo takvu njegovu izjavu, voleo bih njegovo misljenje sad o tom albumu u poredjenju sa prethodnima.
nisam rekao luksuz... a ni covek mi nedeluje kao da zeli neki "luksuz"... ali prezivljavanje? far from it... al o5 kod nas je situacija nazlost generalno takva...

http://www.balkanmedia.com/magazin/1346 ... _doba.html
evo ga intervju taj...

User avatar
MICKEY
Posts: 201
Joined: 16 May 2008, 20:42
Location: ...to ti je tamo, jedno selo kod G.Milanovca, zove se Cacak

Re: Gitarista Ace Lukasa (Folk Haus Benda)

Post by MICKEY » 04 Feb 2009, 14:24

Da, od prilike da sam bio u pravu.

Sinoc sam bio na jednom Hard Rock festivalu u Kraljevu,
koji je organizovao (verovali ili jok) klavijaturista Folk house band koji prati Aca Lukasa.
Nastupilo je nekoliko Beogradskih i Kraljevackih grupa, izmedjuostalog i Rock House Band,
a to je Folk house band koji svira za svoju dusu Rock. Mogu vam reci da onaj gitarista o kome raspravljamo,
ne samo da ne svira lose, nego i PEVA sasvim pristojno. Ne znam da li je ovde pomenuto, zove se Zoran Zoka Cubrilo.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Gitarista Ace Lukasa (Folk Haus Benda)

Post by Duane » 04 Feb 2009, 15:16

MICKEY wrote:Da, od prilike da sam bio u pravu.
kako to? objasni... oces da kazes da se tocku nesvidja muzika koju on pise ili?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest