Toma Zdravković

Moderator: Trooper

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Toma Zdravković

Post by Doolio » 09 Dec 2009, 21:00

Kristijan wrote:Ja uopšte ne kapiram tu famu oko Tome... Ne kapiram zašto je sad on šatro fini narodnjak, a ovi drugi nisu... Meni je sve to manje više ista kafanska svirka i tekstovi zagušeni dertom. Što se mene tiče, može da se zaobiđe, nije šteta.
to je kao da ne kapiras zasto je tupak tupak, a fifti nije.

ili recimo zasto je knele knele, a klinac ispred tvoje zgrade sa ermaksom nije :D

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Toma Zdravković

Post by Kristijan » 09 Dec 2009, 21:46

Paaaa, nije baš tako jednostavno... Osobito zato što nemam dilemu zašto je Tupak Tupak, a Fifti nije :D

Ma nije ni bitno, kapiram da tu niko nikoga ne može da ubedi da se predomisli. Moj utisak je da je Toma precenjen, a neko sa bekrijaškim stažom mora biti da ima još neke dodatne kriterijume, dodatna čula koja se meni, koji ne živim takvim životom, nikad neće razviti, pa boemi čuju kod Tome to nešto što meni izmiče. A može da se priča i o tome da zapravo birtijaši čuju nešto što ne postoji... Šta je tu istina - to niko ne može da tvrdi. Nisam ni dao moj komentar sa namerom da bilo koga prekorevam zbog njegovor ukusa i izbora, nego sam izneo moje viđenje te situacije, bez ikakve želje da nekoga pridobijem kao istomišljenika. Ćaskamo... to je to...

vasko
Posts: 1045
Joined: 12 Feb 2008, 13:21
Location: Nis

Re: Toma Zdravković

Post by vasko » 09 Dec 2009, 21:50

bice i fifti cool kad ga ubiju :bambi:

User avatar
Ana Nirvana
Posts: 13
Joined: 08 Nov 2009, 14:42

Re: Toma Zdravković

Post by Ana Nirvana » 09 Dec 2009, 22:06

Duane wrote:
Ana Nirvana wrote:
Duane wrote:al o5, taj koji juri ka cilju nikad nece osetiti bespomocni jauk pasa i proci kroz taj slackerski vajb...
Hmmmm... Interesantno... Mislim da "tom" nije potrebna satisfakcija koja će ga obuzeti pri bespomoćnom jauku psa, dovoljna će mu biti ona pri uspješnom dolasku na cilj.. A i... "da kamenjem gađaš SVAKOG psa koji laje na tebe".. Smatram da ponekad ipak treba upotrijebiti po koji kamen, ne na svakoga... Ali.. Ako pas ne odustaje... Nevjerovatno, baš juče me je napao pas i ja sve ono, polako... Ali baš nije odustajao, tako da sam ga na kraju morala istući.. :( I on je jaukao.. Koja slučajnost.. :o
koji oftopik! kamenujte je!
OK.. Prestajem xD

User avatar
bokicasa
Posts: 828
Joined: 08 Nov 2008, 11:42
Location: vozdovac,beograd

Re: Toma Zdravković

Post by bokicasa » 09 Dec 2009, 22:59

Boze koliko volim muziku ovog coveka!!!!!!!

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Toma Zdravković

Post by Doolio » 10 Dec 2009, 02:11

Kristijan wrote:Paaaa, nije baš tako jednostavno... Osobito zato što nemam dilemu zašto je Tupak Tupak, a Fifti nije :D

Ma nije ni bitno, kapiram da tu niko nikoga ne može da ubedi da se predomisli. Moj utisak je da je Toma precenjen, a neko sa bekrijaškim stažom mora biti da ima još neke dodatne kriterijume, dodatna čula koja se meni, koji ne živim takvim životom, nikad neće razviti, pa boemi čuju kod Tome to nešto što meni izmiče. A može da se priča i o tome da zapravo birtijaši čuju nešto što ne postoji... Šta je tu istina - to niko ne može da tvrdi. Nisam ni dao moj komentar sa namerom da bilo koga prekorevam zbog njegovor ukusa i izbora, nego sam izneo moje viđenje te situacije, bez ikakve želje da nekoga pridobijem kao istomišljenika. Ćaskamo... to je to...
pa caskamo naravno:)
moje je misljenje da mozda nije ni bitno da li tebi izmice nesto kod tome ili birtijasi cuju nesto sto ne postoji:) to je ono, sta je starije, kokoska ili jaje...beauty is in the eye of the beholder, ako kontas na sta mislim:)
mislim, toma jeste bio tr00, sad, da li se to odrazava u njegovim pesmama ili se ljudi prze sami od sebe zbog doticne cinjenice, to ne znam, ali je pitanje da li je to zapravo bitno kod ovakvih stvari. to je isto ko sto neko rece za malmstina, 'kad bude odsvirao bb kinga, nek se javi'.

primera radi, poslusajmo novicu zdravkovica, mene radi transfer neprijatnosti kad cujem nesto od njega, mislim, jednostavno se osete takve stvari. covek kao bice je sposoban za takve stvari, za neku 'senzornu nomenklaturu' i to nije nikakva mistika, to je prirodno. barem sam ja takvog misljenja.

jos da napomenem ovo, sto je po meni, jako zanimljivo. ja sam apsolutno zaobidjen od strane tome u detinjstvu i nekom teen dobu, takodje, nisam mogao do njega da dodjem ni nekim logickim muzickim putem jer slusam muziku totalno drugaciju, stavise, ne pecam se na muziku tog tipa uopste. dalje, jako sam skeptican prema idolatriji i slicnim manifestacijama. pa opet, dodjoh nekako do tome:)

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Toma Zdravković

Post by Duane » 10 Dec 2009, 10:31

toma zdravkovic je jimi hendrix narodne muzikee! dok je dzenan nesto tipa tartuf, tehnicki superioran, ali opet nema taj kafanski vajb :)

User avatar
kurtrose
Posts: 706
Joined: 06 Oct 2008, 15:38

Re: Toma Zdravković

Post by kurtrose » 15 Dec 2009, 14:07

Hiljadu puta se desilo da sam se raspravljao sa drugarima oko muzike, i naravno pljuvao ove nazovi narodnjake iliti grandovce, a oni onda meni kazu kako sam ja slusao Tomu...
Boze, Toma mi ima veze sa sadasnjim narodnjacima kao sto Bajaga ima sa Nirvanom..
Ja obozavam Tomu i tu njegovu iskrenu tugu koja se prozimala kroz skoro svaku njegovu pesmu..
Dubok naklon za gospodina Tomu
:bow:

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Toma Zdravković

Post by nenadnenad » 15 Dec 2009, 14:36

Slusao sam neke hitove al mi se vise svidja u tom rangu neki Miroslav Ilic , Tozovac ili ovaj Stanisa Stosic.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Toma Zdravković

Post by Doolio » 15 Dec 2009, 17:28

neam pojma, meni oni nemaju dodirnih tacaka sa tomom...mislim, toma mi je nekako tr00 from da geto i ima specificne pesme, a ovi su narodnjaci-'starogradjani'. i nisu tr00, cak ni zanrovski ne obradjuju iste teme. toma mi je nesto ko prti bee gee, samo obradjuje alkohol i kavanu, ne drogu i kurve (iako licno ne volim prti imam ogroman rispekt).

User avatar
kurtrose
Posts: 706
Joined: 06 Oct 2008, 15:38

Re: Toma Zdravković

Post by kurtrose » 15 Dec 2009, 18:11

Ja mislim da je bitna razlika izmedju gore navedenih u tome sto se, za razliku od M. Ilica i druzine, u Tominim pesmama mogu osetiti sansonjerske primese..
Toma's not dead!!!!!!!! :metal:

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Toma Zdravković

Post by nenadnenad » 24 Dec 2009, 22:28

"Početak joj vidim u posleratnim godinama u Jugoslaviji gdje su se sve kulturne vrijednosti okrenule naopako. Ljudi koji su po kućama imali violončela i klavire ili su pre rata završili fakultete gledani su popreko, za razliku od onih koji su bili sirotinja i neobrazovani, a kojima se, bez da se ozbiljno radi na njihovom prosvjećivanju, počelo ukazivati poštovanje kao da posjeduju neki novi kvalitet. Jednostavno se, bez nekog realnog razloga s obzirom na sadržaj, stalo na put predratnom obrazovanju, kulturi, umjetnosti, a nova, poletna, optimistična turbo kultura je krenula da se razvija. Ljudi koji su došli na čelo kulturno-umjetničkih institucija nisu po pravilu bili ljudi od obrazovanja i kulture. Mnogo je među njima bilo onih koji su mogli najdalje da bace bombu ili najbrže jurišaju na bunker.
To se kod nas izbrkalo, kao što se sada stvari izbrkaju svuda gdje se za neku idju prolije krv. Zato je nama u slijedecih sto godina potreban mir. Nikakav nacionalizam, nikakva buka, samo rad, mir, po mogućstvu što više uslovno shvaćene uslovne anarhije - da svako može da priča šta hoće da se ljudi osjete prividno slobodnim, da bi opet moglo sve da se izniveliše, da dođe na neka normalna mjerila..."

User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: Toma Zdravković

Post by faks » 25 Dec 2009, 10:04

BREEEE PA SKIM SE JA DRUZIM :D :D :D :D :D
salim se :) ne volim cak ni njega da slusam,ali jedan od retkih narodnjaka za r'spekt.. ili mozda jedini
R.I.P

User avatar
johnny_b_good
Posts: 870
Joined: 05 Jul 2008, 22:13

Re: Toma Zdravković

Post by johnny_b_good » 25 Jan 2010, 11:16

Toma je kralj!!!!Tu je negde i Tozovac :)

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Toma Zdravković

Post by Duane » 25 Jan 2010, 15:46

nenadnenad wrote:"Početak joj vidim u posleratnim godinama u Jugoslaviji gdje su se sve kulturne vrijednosti okrenule naopako. Ljudi koji su po kućama imali violončela i klavire ili su pre rata završili fakultete gledani su popreko, za razliku od onih koji su bili sirotinja i neobrazovani, a kojima se, bez da se ozbiljno radi na njihovom prosvjećivanju, počelo ukazivati poštovanje kao da posjeduju neki novi kvalitet. Jednostavno se, bez nekog realnog razloga s obzirom na sadržaj, stalo na put predratnom obrazovanju, kulturi, umjetnosti, a nova, poletna, optimistična turbo kultura je krenula da se razvija. Ljudi koji su došli na čelo kulturno-umjetničkih institucija nisu po pravilu bili ljudi od obrazovanja i kulture. Mnogo je među njima bilo onih koji su mogli najdalje da bace bombu ili najbrže jurišaju na bunker.
To se kod nas izbrkalo, kao što se sada stvari izbrkaju svuda gdje se za neku idju prolije krv. Zato je nama u slijedecih sto godina potreban mir. Nikakav nacionalizam, nikakva buka, samo rad, mir, po mogućstvu što više uslovno shvaćene uslovne anarhije - da svako može da priča šta hoće da se ljudi osjete prividno slobodnim, da bi opet moglo sve da se izniveliše, da dođe na neka normalna mjerila..."
sto nisi potpisao genijalnog umetnika i sveckog mega cara? :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest