Sevdalinke

Moderator: Trooper

kalesijaner
Posts: 6
Joined: 06 Jan 2012, 16:46

Re: Sevdalinke

Post by kalesijaner » 24 Jan 2012, 10:49

nebojsak wrote:Pa upravo ti si to postavio tako, tj sveo na 0 i 1. Recimo, meni sevdalinke nisu nešto posebno, ali se sečem na makedonsku izvornu narodnu muziku. Da li ja znam šta je sevdah, merak i sl?
ne pricam o voliti ili ne voliti...hocu reci da razumijem zasto volis tu makedonsku muziku ili ako metalac vrti glavom citav dan na tu muziku...napisao sam da svaka muzika je lijepa a sevdah je nesto sto treba razumjeti a nije podmoranje voliti..........

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Sevdalinke

Post by Kristijan » 24 Jan 2012, 11:00

kalesijaner wrote:a to nema veze sa muzikom za koju si svakako napisao da ne razumijes
Да се не бавим другим детаљима твог одговора, пошто су потенцијално запаљиви, на овом издвојеном примеру ћу да ти објасним колико непажљиво читаш. Нигде нисам написао да не разумем севдалинке. Најбуквалније не знам шта су севдалинке, можда сам и чуо неку, али тога нисам свестан, ни једна од горе поменутих песама ми по наслову није позната. Не искључујем могућност да бих, када би ми неко пустио неку од тих песама, схватио да ми је добро позната. Дакле лепо сам рекао да не познајем жанр, а не да га не разумем. Признаћеш, познавање неопходно претходи разумевању.

Друго, само је принцип у питању. Да је исто то рекао неко за фадо, блуз, белканто, соул... мој би коментар био исти. Просто су такве изјаве у старту нетачне.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Sevdalinke

Post by sinisake » 24 Jan 2012, 12:52

kalesijaner wrote:
nebojsak wrote:Pa upravo ti si to postavio tako, tj sveo na 0 i 1. Recimo, meni sevdalinke nisu nešto posebno, ali se sečem na makedonsku izvornu narodnu muziku. Da li ja znam šta je sevdah, merak i sl?
ne pricam o voliti ili ne voliti...hocu reci da razumijem zasto volis tu makedonsku muziku ili ako metalac vrti glavom citav dan na tu muziku...napisao sam da svaka muzika je lijepa a sevdah je nesto sto treba razumjeti a nije podmoranje voliti..........
Pa i nisi bas to napisao... buduci da jos uvek verujem da mogu da razumem smisao procitanog, ovo dolje:
ko ne razumije sevdah ne razumije ni sta je zivot,merak,ljubav a kamoli sta je muzika....
nije isto sto i ono gore kvotovano ™. No, pesnicki zanos ne trpi logiku, pa nema smisla da se raspravlja oko toga, svakako...
Da li ja znam šta je sevdah, merak i sl?
Dodzi cici da ostarimo zajedno. :lol: :ziveli:


mara
Posts: 82
Joined: 19 Aug 2012, 01:36

Re: Sevdalinke

Post by mara » 24 Jan 2013, 20:29


Stefans
Posts: 17
Joined: 02 Oct 2016, 21:00

Re: Sevdalinke

Post by Stefans » 09 Oct 2016, 23:59

Ne silazi sa čardaka,grana od bora

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest