Aranzmani???

Moderator: Trooper

Post Reply
nikolicm
Posts: 9
Joined: 24 Jun 2009, 02:24

Aranzmani???

Post by nikolicm » 01 Jul 2009, 20:02

Moze li neko lepo,studiozno koliko je moguce,objasni sta su to ARANZMANI u muzici???Kaze aranzmane mi radio taj i taj....Sta je to?Hvala. :ziveli:

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Aranzmani???

Post by Critical » 01 Jul 2009, 20:05

Ja napravim solo, ti napravis pratnju, neki lik na klavijaturama napravi i on nesto i onda dodje jedan lik i sklopi sve to sto smo mi uradili da lepo zvuci i da se uklapa i uklopi sa vokalom i onda je on to aranzirao ...

Ovo ti je narodski receno, ima sigurno neko ko ce to bolje da ti kaze :ziveli: :bambi:

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Aranzmani???

Post by Doolio » 01 Jul 2009, 20:30

vidis ti to...a ja sve vreme mislio da je aranzman kad tebi neko da sirovu melodiju, a ti lepo kazes zenskom vokalu da peva to, dzitri da prati sa tri akorda koja idu uz melodiju, drugoj dzitri da se udene u XY efekat i da na svakom trecem taktu radi bendovanje iz A u H, basu da drnda jedan ton sve vreme, muskom vokalu da peva melodiju samo oktavu nize, pratecem vokalu da peva tercu na zenski itd:)
tipa daju ti note za 'na kraj sela zuta kuca', a ti je lepo priredis (aranziras) za svoj metal bend.

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Aranzmani???

Post by Critical » 01 Jul 2009, 20:32

Pa zar ja nisam taako nesto rekao :( :nixweiss:

nikolicm
Posts: 9
Joined: 24 Jun 2009, 02:24

Re: Aranzmani???

Post by nikolicm » 01 Jul 2009, 20:35

Critical wrote:Pa zar ja nisam taako nesto rekao :( :nixweiss:
Pa to bukvalno za datu melodiju covek bira instrumente,mesta gde ce se pojavljivati prateci vokali itd.???

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Aranzmani???

Post by Critical » 01 Jul 2009, 20:40

nikolicm wrote:
Critical wrote:Pa zar ja nisam taako nesto rekao :( :nixweiss:
Pa to bukvalno za datu melodiju covek bira instrumente,mesta gde ce se pojavljivati prateci vokali itd.???
Da. :ziveli:

nikolicm
Posts: 9
Joined: 24 Jun 2009, 02:24

Re: Aranzmani???

Post by nikolicm » 01 Jul 2009, 20:52

Critical wrote:
nikolicm wrote:
Critical wrote:Pa zar ja nisam taako nesto rekao :( :nixweiss:
Pa to bukvalno za datu melodiju covek bira instrumente,mesta gde ce se pojavljivati prateci vokali itd.???
Da. :ziveli:
A stil pevanja,trileri i ti fazoni.Je li i to aranzer koriguje kako gde,kad?? :ziveli:

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Aranzmani???

Post by Doolio » 01 Jul 2009, 21:03

Critical wrote:Pa zar ja nisam taako nesto rekao :( :nixweiss:
ne znam, sad sam zbunjen:) ti si reko dodje neko sa solazom, neko sa klavijaturama vec odsviranim i onda aranzer to lepo smesti kako treba, a ja sam mislio da je obrnuto, tj neko je smislio melodiju i onda dodje aranzer i kaze trubi da svira to i to tada i tada, vokalu to i to tada i tada itd. znaci, ko kompozitor, samo sto kompozitor sam smisli melodiju. a kad ti imas vec deonice odsvirane, onda to samo treba da se metne da se slaze, zar ne radi to prducent?

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Aranzmani???

Post by Critical » 01 Jul 2009, 21:11

Critical wrote:Ja napravim solo, ti napravis pratnju, neki lik na klavijaturama napravi i on nesto i onda dodje jedan lik i sklopi sve to sto smo mi uradili da lepo zvuci i da se uklapa i uklopi sa vokalom i onda je on to aranzirao ...

Ovo ti je narodski receno, ima sigurno neko ko ce to bolje da ti kaze :ziveli: :bambi:
Pa ja sam u sustini mislio to sto i ti tipa dodje covek (ljudi ako je bend) sa nekom pocetnom idejom i onda im taj cika aranzer to sve lepo sklopi , mada i producent to radi, sad sam i ja zbunjen :mrgreen: :mrgreen:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest