Roland Cube 60 Chorus

Izrada, popravka... sve vezano za zvučnike.
ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Roland Cube 60 Chorus

Post by ProfessorBaltazar » 09 Aug 2017, 23:01

Ja koliko vidim okolo, mnogi i ne pasu, mora nesto da se turpija okolo. Vidim ljudi preporucuju one Eminence hemp bazirane zvucnike bas za ovu konkretno aplikaciju, ali me mrzi da citam oko toga.

Ne znam sta bi dobio jer ne znam ni kako to sad zvuci, ne vidoh da ima okacen konkretan sempl. Neki Talijanac Rus/Belorus/Ukrajinac sa YT ima sasvim zgodan zvuk, cak i na OD kanalu, ono Aldimjola iz Elegant Djipsi perioda.


hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Roland Cube 60 Chorus

Post by hipihill » 10 Aug 2017, 09:51

nebojsak wrote:
09 Aug 2017, 20:05
Pa eno sve piše šta mu smeta
njihovi fabrički zvučnici su dosta ''beamy'', tl. usko projektuju zvuk
Ovo sa ˝usko projektovanim zvukom˝ je baš tačno opisano, iskreno to mi je i smetalo ali nisam znao kako to da definišem.
a i otpao je V30, čovek traži Celestion V-type.
Nebojsa druze, zao mi je ali ja ne znam sta znaci to usko projektovani zvuk!? Covek je rekao sta hoce da svira na njemu i na osnovu toga sasvim mi je jasno sta hoce. Osim toga to pojacalo u gotovo mint stanju se pojavilo pre par dana na oglasima za 100 e, mozda je oglas i dalje aktuelan, a zvucnik ce da plati najmanje toliko. Sto je nahgore ljudi su obicno u startu odusevljeni novonastalom razlikom, a onda polako pocinju da uocavaju sta su sve izgubili promenom zvucnika.

Argon
Posts: 16
Joined: 11 Jun 2017, 12:18

Re: Roland Cube 60 Chorus

Post by Argon » 10 Aug 2017, 14:57

ja sam svoj platio 170.-€ (stari vlasnik je tražio 200), ali je baš u besprekornom stanju, zaista... Ovo je zapravo po svemu polovina starog JC, pa sam našao da vredi tih para.
Možda i naleti neki za 100.-€ ali ko zna šta ima unutra i kako izgleda spolja, jer svega sam se nagledao dok nisam kupio svoj... Bilo je čak i onih koji su godinama stajali u štali, ali kako vlasnici kažu - radi.

od novih pojačala za 170.-€ možete kupiti samo nešto od onog digitalnog djubreta. Čak i ako dodate tih 100.-€ nećete proći puno bolje.
Obišao sam masu radnji isprobao sve u tom cenovnom rangu što se moglo naći i probati, i....ništa mi se nije svidelo. Zapravo samo gubljenje vremena.
Sve to zvuči jednako loše samo na neki svoj način pa se dobije lažan utisak o nekom izboru...Ali dobro.

Tako da opet kažem, ne žalim ja tih dodatnih 100.-€ ako ću nešto korisno dobiti za njih...
Još uvek to nije neki ozbiljan novac koji bi inače morao dati da sam išao na varijanu nekog valjanog novog pojačala.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Roland Cube 60 Chorus

Post by MIKI-DJORDJE » 10 Aug 2017, 18:11

čitam pa se pitam..a zašto pa stvarno da menjaš zvučnik? ja nisam fan Rolanda cubova, ali taj je drugačiji pri sličniji jazz chorus-u tako da ako je tebi važan clean stvarno tu nema šta da se dira...
Stavljanjem zvučnika ma kog nećeš puno šta dobiti jer i to pojačalo ima svoje mogućnosti preko kojih ne može..
razlog dva zašto da ne menjaš ništa je iskreno da možda i nije to amp u koji treba nešto ulagati, a cenu ćeš mu svakako samo srozati kopanjem po istom ma ko god da ti radi, kontam da ga možeš bez žurbe prodati a u međevremenu skupljati parice za nešto bolje- ako naravno želiš...
npr uzmeš nekog najprostijeg lampaša, vremenom ćeš kupovati pedale kad koju možeš i to je to...ako ti trebaju...

Za razne zvučnike imaš ovog izvesnog Šveđanina pravi super Video zapise, može se i dosta naučiti....jeste da se bazira na rock zvuku 70ih ali ima tona informacija pa u nekim testovima možeš videti baš apsurdnost da menjaš stock zvučnike, negde bude bolje ali imho košta suviše i nije toliko bolje, negde naravno bude i daleko gore a ngde za malo love dobiješ puno....sve u svemu ok mesto da se nauči po nešto o zvučnicima... https://www.youtube.com/channel/UCyaStg ... 1PgH8bUkzg
PS možda je to vredno da zadržiš tako kako jeste a probaj da staviš jednu EQ pedalu ispred može ona puno toga da promeni, pa na kraju možeš biti i prezadovoljan svojom opremom...kažem ja nisam fan onih sa gomilom efekata ali ih ljudi cene i vole, naravno ona su kvalitetna ali prosto nisu za mene - za sada-, taj chorus to je nešto sasvim drugo....možda ja to podsvesno vezujem za jazz chorus pa mu pridajem suviše značaja..U svakom slučaju pobaj ti svoj amp sa tom i još kojom pedalicom pa i drugom gitarom. mislim da ćeš biti zadovoljan.....pozdrav.

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Roland Cube 60 Chorus

Post by hipihill » 10 Aug 2017, 18:23

Argon wrote:
10 Aug 2017, 14:57
ja sam svoj platio 170.-€ (stari vlasnik je tražio 200), ali je baš u besprekornom stanju, zaista... Ovo je zapravo po svemu polovina starog JC, pa sam našao da vredi tih para.
Sada sam se setio, Cube koji sam video je bio Super Cube, a prodaje ga onaj Nikola koji popravlja pojacala. Da li je to polovina JC pojma nemam jer me mrzi da uporedjujem sheme medjutim svi ti Cubeovu su na isti fazon i verovatno da nema gitariste koji nije imao jednog u proslosti :D! To su dobra pojacala, vrlo pouzfana, dobar clean, dobar reverb, glasam itd. pa mnije ni cudo da su bili popularni.

Argon
Posts: 16
Joined: 11 Jun 2017, 12:18

Re: Roland Cube 60 Chorus

Post by Argon » 10 Aug 2017, 19:21

možda to nisam rekao, ali od efekata koristim trenutno procesor T.C.Elektronic Nova System...dobra je to makina.
Od kada sam njega uzeo sve ostalo sam rasprodao ili batalio...Tako da od povratka na gomilu pedala verovatno nema ništa..

A ono...ja da sam potpuno načisto da li treba da menjam ili ne verovatno bi to i učinio bez da pitam okolo..

Ali sve u svemu hvala, svaka rečena informacija pomaže bez obzira da li je za ili protiv zamene.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Roland Cube 60 Chorus

Post by MIKI-DJORDJE » 10 Aug 2017, 19:39

procesor nikad neće zameniti analogne pedale, drugačiji je sistem...znam da je TC pri ok...ne kapiram žašto su ti ostala pojačala digitalno dj. a koristiš procesor to mu je isti đavo...Znam kada sam mlađem kolegi objašnjavao zašto analogno pored zvuka itd, te sam mu naveo i kao primer ekonomsku stranu da gleda koliko su i kada neki proceosori koštali njima cena uvek pada što je i normlano dok analognim može pasti do nekog nivoa i tu stoji a često raste vremenom...Ja od digitalnih stvari imam trenutno u srbiji samo dve digitalne pedale da mi se nađu, dilej digitalni koristim u kombinaciji sa analognim a chorus digatlni stoji u kutiji....procesore nisam nikada voleo čak ni za kućnu upotrebu....znam da su popularan izbor i to poštujem, svi smo različiti...

sretno sa pojačalom, neka te služi i ono i tc, važno je da si ti zadovoljan. :ziveli:

veljapa
Posts: 303
Joined: 04 Feb 2012, 21:02

Re: Roland Cube 60 Chorus

Post by veljapa » 10 Aug 2017, 23:24

Jel bese Nova System ima analogni drajv?

Argon
Posts: 16
Joined: 11 Jun 2017, 12:18

Re: Roland Cube 60 Chorus

Post by Argon » 11 Aug 2017, 01:58

Moje je mišljenje da u klasi do 500€ nema ništa bolje od tc nova. Probao sam svašta uključujući i boss GT (više njih) i to je prosto teško za poredjenje.
U svim tim procesorima postoji gomila efekata i zvukova koji ne služe uglavnom pa ničemu.
Ovde efekata ima puno manje ali su po kvalitetu druga dimenzija.
Postoji samo jedan OD i jedan DS ali to zvuči do bola. Ne bi sad da poredim sa pedalama jer ih ima raznih, ali ja sam momentalno prodao svoj boss SD-1 kao dalje nepotreban.

E sad ne lezi vraže, koliko znam Beringer je kupio TC Novu pa ko zna kako će stvari da teku dalje, ali dobro...

User avatar
apollomusicservice
Posts: 193
Joined: 25 Oct 2014, 16:00
Location: Beograd

Re: Roland Cube 60 Chorus

Post by apollomusicservice » 11 Aug 2017, 09:33

Argon wrote:
10 Aug 2017, 14:57
... Ovo je zapravo po svemu polovina starog JC, pa sam našao da vredi tih para.
To nije polovina JC120 nego je isti kao standardni Cube 60 tih godina sa dodatnim Chorus efektom.

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Roland Cube 60 Chorus

Post by Baba Slim » 11 Aug 2017, 09:37

Imao sam TC Nova System u više navrata, i apsolutno sam obožavao da sviram na toj spravi. Analogna drive sekcija sa digitalnom kontrolom, ostali efekti digitalni. Iako je izbačena na tržište još 2008., mislim da opušteno parira današnjim spravama kvalitetom zvuka.

Naravno, ima neka ograničenja u funkcionalnosti, stvari koje se na današnjim spravama smatraju da skoro obavezno stoje na raspolaganju.

Mislim da nema nikakve veze što je Behringer kupio TC. Oni guraju svoje i ćao. Tore je baš pričao o tome u svom gostovanju kod ljudi iz That Pedal Show na yt.

Što se tiče nove generacije Nova Systema, smatram da se to neće desiti, iako na njihovom internom TC forumu se dugo o tome raspravlja i ljudi priželjkuju TC Novu V2.

Moje neko razmišljanje - neće se desiti jer, ako naprave V2, MORALI bi da stave i Tone print jer su potpuno uronili u taj segment, a neće to uraditi jer bi time sami sebi verovatno ugrozili prodaju pedala. A kad bi izdali Novu V2 bez toneprinta, ljudi verovatno ne bi ni kupovali jer očekuju Tone print.

A u startu sprava ne bi bila jeftina sigurno i bez Tone printa, jer sigurno bi morali da stave kompleksniji I/O, mogućnost 4CM povezivanja, relay switching za amp i još neke stvari za koje im korisnici kukaju godinama da bi voleli da se stave, a tu već ulaze u neki cenovni rang gde se tuku sa igračima koji su prisutni već dugo na polju procesora.

Za TC Novu je suština to što je rečeno ranije - ne radi puno stvari, ali to što radi, radi odlično.

Argon
Posts: 16
Joined: 11 Jun 2017, 12:18

Re: Roland Cube 60 Chorus

Post by Argon » 18 Aug 2017, 12:59

trenutno u oglasima ovaj zvucnik... Jensen C12K
cena 100.-€
deluje mi ozbiljno.
http://www.kupujemprodajem.com/Jensen-C ... -oglas.htm

Porednjenje sa V-type..?

Bane bass
Posts: 349
Joined: 20 Feb 2008, 08:13
Location: Beograd

Re: Roland Cube 60 Chorus

Post by Bane bass » 24 Aug 2017, 10:56

Sto se tice zamene zvucnika, ne treba se opredeliti za tudje misljenje, vec jedino dolazi u obzir licna proba. Nekada skuplji i izvikani zvucnik, radi losije od originalnog. Ono sto bih preporucio je da se pojacalo prvo servisira. Kod nas postoji svest da se auto mora servisirati, nakon odredjene kilometraze, ali za elektroniku se misli da je vecita, tj. servisira se tek kada nesto prestane da radi. To je naravno pogresno. Svi elektronski elementi stare, a najvise elektrolitski kondenzatori. Stare svi, a najvise oni u napajanju. Takodje, kada se vec vrsi zamena elektrolita, logicno je uraditi i zamene elemenata gde je proizvodjac stedeo ili gde je moguce ugraditi neki noviji i bolji element. Nijedno pojacalo koje sam servisirao, nije zvucalo gore nakon toga, tako da bi to trebalo prvo uraditi, pa tek onda traziti bolji zvucnik. Dobice se pojacalo koje je zvucno superiornije, ali i pouzadanije.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Roland Cube 60 Chorus

Post by tommytigh77 » 24 Aug 2017, 12:53

Argon wrote:
18 Aug 2017, 12:59
trenutno u oglasima ovaj zvucnik... Jensen C12K
cena 100.-€
deluje mi ozbiljno.
http://www.kupujemprodajem.com/Jensen-C ... -oglas.htm

Porednjenje sa V-type..?
U principu dva potpuno različita zvuka, british vs. american... V-Type ima bistrine i basa, ali je i dalje dominantan british voicing, dakle ti krupni, masni srednjaci. Svaki Jensen je sušta suprotnost, ima taj mid scoop i gomilu visokih za tipičan Fender clean. Ja lično ne volim taj zvuk, to lepo zvuči u sobi, ali na svirci mnogo nedostaju ti srednjaci koji iznose fundamentalni ton gitare. Nisam našao direktno poredjenje izmedju zvučnika koji te zanimaju, ali ima poredjenje izmedju V30 i C12K, a računaj da je V-Type otprilike 80% kao V30, samo sa svim manama poravljenim, kao što sam opisao u prvom odgovoru. Inače, voleo bih da je više ljudi koji su menjali zvučnik na pojačalu dodalo svojih pet centi na temu, a ne da te od toga odgovaraju pojedini koji to nikad nisu probali i pričaju napamet (na šta se ustvari svodi 90% priče na ovom forumu).


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest