Slusalice

Izrada, popravka... sve vezano za zvučnike.
Post Reply
Bluesman
Posts: 245
Joined: 09 Jan 2007, 22:25

Slusalice

Post by Bluesman » 04 Sep 2007, 21:16

Misleci da znam, pitao me drug za savet za slusalice.
COvek hoce da kupi klasicne slusalice (ne bubice).
Prvenstveno za slusanje muzike sa racunara.
Cena do 50€ okvirno. U sustini on hoce da mu kazem sta bi valjalo za sumu slicnu toj, sto moze da nadje kod nas ili sto bi mogo da potrazi u Italiji. Znam da nisam puno podataka dao, ali to je ono sto ja znam.
Ja nemam apsolutno nikakvu predtsavu sta coveku da kazem. Po mom misljenju to je bacanje para, jer ima covek ok zvucnike.

Hvala!

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 05 Sep 2007, 00:00

Može za te novce da uzme sasvim solidne Audio Technica ili Beyerdynamic slušalice.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 05 Sep 2007, 00:10

Behringer HPS500, za te pare.

Verovatno mu trebaju za monitoring pevanja - ili za "dubinsku" poveru zvuka, ili za već tako neku namenu. Slušalice su nezaobilazne u svakom studiju, naročito u onima koji imaju jak i dobar monitoring... Lakše i snimiš gitaru - naročito ako su u pitanju brze deonice - kada zvuk ne mora da putuje do tebe od monitora nego ti skoro direktno "curka" u uši. Onda imaš minimalno kašnjenja.

Imam te Behringerove slušalice i nude jako mnogo za 50 evra - neodimijumske magnete, vrrrrlo flat response, a bakar u njima je bez kiseonika... Precizne su.

Bluesman
Posts: 245
Joined: 09 Jan 2007, 22:25

Post by Bluesman » 05 Sep 2007, 18:03

Pa rekoh da je za slusanje muzike...

Preneo sam drugu savete!
Hvala ljudi!

User avatar
XtrmntR
Posts: 594
Joined: 02 Sep 2006, 14:59
Location: BG

Post by XtrmntR » 05 Sep 2007, 21:40

Josh jedna opcija: Ako ima negde da kupi AKGove slushalice polovne/poluispravne, kod kineza, na pijaci negde ili slichno, recimo 2-3 slushalice koje ne bi trebalo da su iznad 10tak evra svaka, i lepo fino sam ili odnese majstoru i napravi prave slushalice.

User avatar
asunderasylum
Posts: 29
Joined: 01 Jan 2007, 19:30
Location: novi sad

Post by asunderasylum » 05 Sep 2007, 22:38

Za te pare moze da nadje sasvim dobre Sennheiser ili Koss sluske! 4Audio ih ima u programu!!!

User avatar
Jimmy Henderson
Posts: 282
Joined: 05 Dec 2007, 09:58
Location: Blizu Klagenfurta

Re: Slusalice

Post by Jimmy Henderson » 28 Dec 2007, 23:02

a bas mi i trebaju slusalice , ali vrhunske i profesionalne .
negde sam cuo da je razlika u impendanci. koje ? da uzmem 8 ili 16 oma ?
kako mi je sluh malo "poremecen" kad mi je u blizini mog uveta grunula (sunce im zarko) tenkovska pancirka ,
trebalo mi je vremena da se oporavim , ali mi zato uvo vapi za slusalicama kojke imaju dublje basove
dakle , AKG ili Koss ??

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Slusalice

Post by Rocket Roll » 29 Dec 2007, 00:37

Jimmy Henderson wrote:...da uzmem 8 ili 16 oma ?
Većina AKGovih profesionalnih slušalica ima otpor od 55 oma... Nisam toliko upućen u slušalice - generalno, prosto ih ubodeš u jack na kojem piše "Headphones" i one rade.

Toplo preporučujem bilo koji od AKGovih profesionalnih modela - K171, K240, K271... Vidim da najviše hvale K271.

Image

User avatar
Jimmy Henderson
Posts: 282
Joined: 05 Dec 2007, 09:58
Location: Blizu Klagenfurta

Re: Slusalice

Post by Jimmy Henderson » 30 Dec 2007, 13:15

polako se ekipiram ..... kad stigne nova djitra pa da imam za pocetak ono najosnovnije ,
tako i za slusalice. imam neke slusalice neka leva marka , lose su , pa ce me veseliti da mogu
kupiti nesto kvalitetnije . na ovoj ne mogu okrenuti volumen koliko bih hteo a da ne dodje do
distorzije zvuka :x .
jos nikad nisam probao svirati gitaru a da cujem sta sviram preko slusalica .
radi li se samo o "plug and play" sistemu ?? na HI-FI ili samo na pojacalo ? kuda sa uticnicom ? :oops:

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Slusalice

Post by Rocket Roll » 30 Dec 2007, 22:59

Ako pojačalo ima ulaz za slušalice - onda je sve u redu. Ako nema, možda ima "Line Out"? Taj liniski signal možete da "ubacite" u neku HiFi komponentu koja ima izlaz za slušalice i da onda čujete pojačalo u slušalicama. Dobićete na blizini, ali ćete izgubiti na "slatkoći" zvuka samog Celestionovog zvučnika.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest