MicroLab (Solo 2)

Izrada, popravka... sve vezano za zvučnike.
User avatar
Stanko
Posts: 1559
Joined: 13 May 2009, 15:59
Location: Beograd

MicroLab (Solo 2)

Post by Stanko » 06 Feb 2010, 17:23

Malo sam se ponovio sto se zvucnika tice. Pazario sam u naslovu pomenute Solo 2 zvucnike, kineske firme Microlab. Uglavnom to je kineska firma koja je unajmila Peter Larsen-a, danskog audio strucnjaka (jel se to tako zove, audio strucnjak?) da im dizajnira zvucnike u svim klasama. I napravili su dobre zvucnike po njegovim planovima, ali su znatno jeftiniji od konkurencije (nadam se da ce to da ostane tako).

Zvucnike koje sam ja uzeo mozete videti na slici dole. Uglavnom, imaju 60w (2x30) prave muzicke snage, bass, treble, volume kontole i ugradjeno pojacalo. A kostaju, paz'te sad - 5750 dinara. Meni je to sve zvucalo neverovatno, i dalje sam pod utiskom, koliko sam dobio za te pare :) deluje neverovatno, ni sam nisam verovao kad ih je drugar kupio. Al kad sam ih malo poslusao kod njega, tek mi onda nije bilo jasno kako to toliko kosta :D jednostavno, ovaj zvuk, drvene kutije (imaju preko 6 kila po komadu) mi se nikako nisu uklapale u cenu :) uglavnom ova mi je jedna od najboljih kupovina ikad. Jedina mana koju sam ja nasao su kablovi, koji su stvarno losi, ali planiram da ih sto pre zamenim, mada rade i ovi za sada. ljudi po netu kukaju i na to sto su kontrole na zadnjoj strani, ali meni licno to ne smeta.

U firmi u kojoj sam ih uzeo, tvrde da ih uvek imaju na lageru, ali ono sto je bitnije, izlozeni su i mozete ih poslusati. Necu da kacim link, da ne ispadne da nekog reklamiran, ako dozvole admini onda cu :) do tada na pp :D

Sad da nastavim, imaju ugradjeno pojacalo, tj rade kada ih direktno ukljucite u komp/plejer/diskmen... Takodje imaju i poseban ulaz kada se kace na neki sistem sa jacim pojacalom. Takodje ja sam ukljucio i moju gitaricu direkt u zvucnike, i definitvno daju lepsi klin nego moj marsal od 10W. E oko toga ocu da postavim jedno pitanje.

Da li sviranje gitare direkt na ovakve zvucnike, steti samim zvucnicima? Ako ne, sta se desava kad se grune ispred i neka distorzija i sl? Ne znam dal je bilo price o ovome, malo sam trazio, ali nisam nasao nikakve konkretne informacije, uglavnom jedni tvrde jedno, a drugo suprotno. Ako zvucnici mogu da istrpe to bez posledica, ovo je mozda mnogo bolja kupovina od pocetnickih sobnih pojacala od 100-120e (ispravite me ako gresim). Za razliku u novcima moze da se uzme pristojna distorzija... :) sta mislite o tome? Jesam samo naivan, ili bi to stvarno moglo da radi? ;) :)

Image Image
(klik na sliku za stranu na microlab sajtu)

Toliko od mene, pogledajte malo, mislim da ova firma stvarno zasluzuje paznju! :) :ziveli: :bow:

User avatar
ness
Posts: 819
Joined: 14 Mar 2009, 17:42
Location: Zrenjanin

Re: MicroLab (Solo 2)

Post by ness » 06 Feb 2010, 17:48

Ne znam zasto bi svirao gitaru direkt u zvucnike,kad preko line in ulaza u kompu i guitar riga ili amplitubea mozes svirati bez bojazni da ces ostetiti nesto.

User avatar
Stanko
Posts: 1559
Joined: 13 May 2009, 15:59
Location: Beograd

Re: MicroLab (Solo 2)

Post by Stanko » 06 Feb 2010, 17:50

ness wrote:Ne znam zasto bi svirao gitaru direkt u zvucnike,kad preko line in ulaza u kompu i guitar riga ili amplitubea mozes svirati bez bojazni da ces ostetiti nesto.
Ma ne bih, nego pitam, posto ovo cudo ima i pojacalce u sebi pa mozes direkt. Ne planiram da sviram na njima, al me cisto interesuje.

EDIT: desnu sliku iz nekog razloga ne prikazuje pa evo linka - http://www.ixbt.com/multimedia/microlab/solo3/back.jpg

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: MicroLab (Solo 2)

Post by nenadnenad » 06 Feb 2010, 18:07

Meni su preporuceni microlab solo 6c za kucni studiJo [ profesionalci, molim da se ne uvredite sto sam stavio "studio" u istu recenicu sa ovim zvucnicima ] kao zvucnici za monitoring, prdukciju, ja sam preneo bratu i zadovoljan je sas kupovinom.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: MicroLab (Solo 2)

Post by dejankuki » 06 Feb 2010, 20:56

viewtopic.php?p=82608#p82608



Eeee da, uzdravlje da te sluze!!!

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: MicroLab (Solo 2)

Post by nenadnenad » 06 Feb 2010, 21:03

Jel si mozda pusac dejane? :mrgreen:
Vidim da ti monitor i kuciste imaju vintidz boju :)

User avatar
Stanko
Posts: 1559
Joined: 13 May 2009, 15:59
Location: Beograd

Re: MicroLab (Solo 2)

Post by Stanko » 06 Feb 2010, 21:08

Ups kuki :D nista spajaj, pa zatvaraj ovu :ziveli: :hide:

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: MicroLab (Solo 2)

Post by KnightOfDoom » 06 Feb 2010, 21:20

Moramo da otvaramo fan club microlab zvucnika :)
Eno Toza ima valjda solo 3 , Deki i ja solo 2 , Cortex je uzeo solo 5 ako sam dobro procitao u nekoj temi. :)

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: MicroLab (Solo 2)

Post by dejankuki » 06 Feb 2010, 21:26

ma neee, htedoh da ti kazem da nas ima jos sa Soloom 1/2/5/6



Nenade, ja pusac... majoooookkkk. samo ponekad.. kad sam nervozan... :hide: (k'o parna lokomotiva)



KnightOfDoom wrote:Moramo da otvaramo fan club microlab zvucnik
Ajde u potpisu sa stavljamo Vlasnik Solo X Microlaba no1, no2 i tako dalje.. 100ti dobija besplatno clanstvona MF... :XD:


Sava ima Solo1

Hmm da znas da bi mogli da se prebrojimo.. :oops:

enaB
Posts: 57
Joined: 11 Jun 2008, 21:42

Re: MicroLab (Solo 2)

Post by enaB » 06 Feb 2010, 21:50

Stanko wrote:Ma ne bih, nego pitam, posto ovo cudo ima i pojacalce u sebi pa mozes direkt.
Uglavnom svi kompjuterski zvučnici imaju pojačalce u sebi, pa ih od milošte zovu "aktivni" :)

User avatar
sub_zer0
MF veteran
Posts: 450
Joined: 26 Jul 2007, 16:42

Re: MicroLab (Solo 2)

Post by sub_zer0 » 06 Feb 2010, 22:19

Eno Toza ima valjda solo 3 , Deki i ja solo 2 , Cortex je uzeo solo 5 ako sam dobro procitao u nekoj temi.
U mom vlasnistvu je dvojka :ziveli:

@Stanko
Sjajna kupovina. Ja sam odusevljen. Meni pozadi sve stoji neutralno, pojacavam/utisavam preko win-a. Novi kablovi obavezno, eventualno dampiranje, pravilan raspored i vozi :ziveli:

User avatar
Stanko
Posts: 1559
Joined: 13 May 2009, 15:59
Location: Beograd

Re: MicroLab (Solo 2)

Post by Stanko » 07 Feb 2010, 09:36

sub_zer0 wrote:@Stanko
Sjajna kupovina. Ja sam odusevljen. Meni pozadi sve stoji neutralno, pojacavam/utisavam preko win-a. Novi kablovi obavezno, eventualno dampiranje, pravilan raspored i vozi :ziveli:
Dampiranje? Pogledah malo na wikipediji, ali i dalje nisam siguran sta je to :D Za sada mi stoje na stole, na relativno maloj razdaljini, ali uskoro cu da ih premestam kad uzmem kablove, jer su ovi kratki... ;)

Inace posto su mi mali kossovi zvucnici crkli, na kompu sam zadnjih mesec i kusur dana slusao muziku na zvucnicima laptop-a, ili sluskama, tako da sam opet "progledao" :D

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Re: MicroLab (Solo 2)

Post by Sava » 07 Feb 2010, 11:48

sub_zer0 wrote: @Stanko
... eventualno dampiranje...
A zašto i kako? Zašto misliš da je potrebno neko dampiranje?

User avatar
sub_zer0
MF veteran
Posts: 450
Joined: 26 Jul 2007, 16:42

Re: MicroLab (Solo 2)

Post by sub_zer0 » 07 Feb 2010, 11:53

U sustini, te kutije nisu oblozene ni sa cim iznutra. Sam zvucnik takodje salje zvuk i nazad u kutiju, pa moze da se desi da prilikom slusanja cujes nesto sto ne bi trebalo :) Procedura je jednostavna, jedini problem je sto gubis garanciju.
Pogledaj ovde.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: MicroLab (Solo 2)

Post by Cortex » 07 Feb 2010, 12:41

KnightOfDoom wrote:Moramo da otvaramo fan club microlab zvucnika :)
Eno Toza ima valjda solo 3 , Deki i ja solo 2 , Cortex je uzeo solo 5 ako sam dobro procitao u nekoj temi. :)
Fanovi indeed! :) :ziveli:
6C sam uzeo ja.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest