Sklapanje 4x12" gitarske kutije - odabir zvučnika

Izrada, popravka... sve vezano za zvučnike.

Koje zvučnike upariti sa dva G12H30?

G12M25 Greenback Reissue
10
53%
G12 Vintage 30
7
37%
G12H30 Anniversary
2
11%
Sa'ću ti ja predložim nešto even bolje, pazi post!
0
No votes
 
Total votes: 19

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Sklapanje 4x12" gitarske kutije - odabir zvučnika

Post by guv'nor » 04 Apr 2010, 20:51

ImageImage

Takva je situacija trenutno.
Bilo kakvi predlozi od vas koji ste koristili, ili bar slušali, neke od ovih zvučnika bi mi dobrodošla.
Redosled opcija na glasanju je takođe i odraz mog trenutnog opredeljenja, ali to se svakog dana menja pa opet vraća na staro...

Edit: Pritis'o sam "pošalji" umesto "pregled", pa ću još malo da dopunm šta stignem. :mrgreen:

Za one koji ne znaju, kroz kutiju će ići Stratocaster i Marshall Super Bass 100w, a jurim neki blues/rock zvuk, za nijansu topliji od onog na šta smo navikli. Okačiću par linkova na šta konkretno mislim, ako nekog bude intreresovalo. :ziveli:

Edit#2: Evo, okačio sam i tu opciju, tj nešto slično. :mrgreen:
Last edited by guv'nor on 04 Apr 2010, 21:02, edited 2 times in total.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Sklapanje 4x12" gitarske kutije - odabir zvučnika

Post by sinisake » 04 Apr 2010, 20:57

Zaboravio si da stavis opciju poput one moje na onoj 'slavnoj temi'. :mrgreen:
U svakom slucaju, najvise mi se svidja ime onog prvog. :ziveli:

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Sklapanje 4x12" gitarske kutije - odabir zvučnika

Post by guv'nor » 04 Apr 2010, 21:10

Sinisake, sada bi kao bila fora opet da glasaš, nisam znao da se poništavaju postojeći izmenom poll-a. :mrgreen:

Za one koji nisu toliko upućeni, a hteli bi da učestvuju :wink: , to su prvi, treći i četvrti zvučnik na ovom uporednom videu.


Btw, i ovi Italijani su odradili skroz dobar rivju.

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Sklapanje 4x12" gitarske kutije - odabir zvučnika

Post by Guitar_thrill » 05 Apr 2010, 00:47

e bas da vidim za sta ces da se odlucis.... :D ja se uopste ne razumem u zvucnike i to,a posto sam odlucio otprilike i sta cu oko pojacala, razmisljam i o kabinetu....tako da me vrlo interesuje tvoj izbor ipak si ti moj tone guru :mrgreen:
po ovom prvom snimku sa youtube glasah za opciju 2 :)

User avatar
sl0e
Posts: 1495
Joined: 17 Feb 2008, 03:00
Location: Beograd

Re: Sklapanje 4x12" gitarske kutije - odabir zvučnika

Post by sl0e » 05 Apr 2010, 01:08

Celestion alnico gold, jedan drugar je pravio 1x12 "kabinet". Odlican je zvucnik, samo je prilicno skup, ne znam koliko se uklapa u finansijske planove. Inace nisam bacio glas, razmisljam jos :D

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Sklapanje 4x12" gitarske kutije - odabir zvučnika

Post by guv'nor » 05 Apr 2010, 02:02

sl0e wrote:Celestion alnico gold
Ne uklapa se u ni u šta :lol: , ni u finansije, ni u zvučnu sliku, niti je history correct, a i ne znam da li sam spomenuo, ali nešto mi se ne prsi 508 evra za dva zvučnika. :ziveli:
Guitar_thrill wrote:po ovom prvom snimku sa youtube glasah za opciju 2 :)
Nisam skapirao, ja glasam ili je slovna greška (h=š)? :mrgreen:
I da, čisto da budem siguran, opcija 2 je G12H 70th Anniversary, tj mislio si na glasanje ili redosled na snimku? :)

User avatar
sl0e
Posts: 1495
Joined: 17 Feb 2008, 03:00
Location: Beograd

Re: Sklapanje 4x12" gitarske kutije - odabir zvučnika

Post by sl0e » 05 Apr 2010, 02:08

U tom slucaju, znajuci kakav opasan ton imas, glasam za G12H 30W. To bi trebalo da bude odlican izbor i tone-wise i year-wise. ^^

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Sklapanje 4x12" gitarske kutije - odabir zvučnika

Post by Guitar_thrill » 05 Apr 2010, 11:54

guv'nor wrote: Nisam skapirao, ja glasam ili je slovna greška (h=š)? :mrgreen:
I da, čisto da budem siguran, opcija 2 je G12H 70th Anniversary, tj mislio si na glasanje ili redosled na snimku? :)
ja glasao za Vintage 30, medjutim posle par slusanja, i jos na celestionovom sajtu sam malo slusao, defintivno G12H...tako da racunajte jedan manje glas u Vintage, a jedan vise u G12H :mrgreen:
samo koja je razlika izmedju anniversary i obicnog G12H...malo mi to zabunjeno, koliko sam gledao na player sajtu, imaju neke dve jedni su oko 100e,a drugi na kojima pise valjda ltd su oko 170e...? :)

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Sklapanje 4x12" gitarske kutije - odabir zvučnika

Post by andrej] » 05 Apr 2010, 12:44

ja glasam za g12m greenback. classic 30 je previse cist i verovatno previshe definisanog zvuka za tvoje potrebe. greenback ces moci da uteras u speaker distorziju zbog odgovarajuce snage i savrseno se uklapa u tu malo 'meksu' varijantu.

c30 imam na p&k audio rocketu (1x12 kabinet). g12m greenback sam imao na voxu ac30 (kombo, 2x12 open back) i on je mnogo smekshavao i ulepsavao zvuk pojacala, bilo na nekim jacim podesavanjima, bilo sa nekim wall-of-sound fuzzom.
g12h30 sam koristio u nekom 4x12 marshall kabinetu par puta, sa nekim plexi reissueom, cini mi se, i znam da mi je to sve zajedno zvucalo skroz bez karaktera, a distorzija je bila ono skroz srednja na svakom planu.

User avatar
Hillybilly
Posts: 855
Joined: 21 Mar 2008, 11:36
Location: Zemun

Re: Sklapanje 4x12" gitarske kutije - odabir zvučnika

Post by Hillybilly » 05 Apr 2010, 13:30

A u kakvom su ti stanju ti G12H sto ih imas? Sve vintage jedinice koje sam do sada sreo tog tipa su bile u sonicno losem stanju. Verovatno od godina upotrebe zvuk degradirao. Svi su bili mutavi, manje efikasni, tonski izmenjeni sa nedostatkom midla, manje dinamike i vise kompresije. Cak me je i Randja kontaktirao da mu preporucim neki zvucnik da zameni jedan kom u svom 412 kabinetu. Zalio se da mu fali middla i puncha i da u bendu ne izlazi kako treba. Kad je ubacio jedan V30 zvao me odusevljen!

- G12H30 reisue mi se nesvidja jer se previse dere u midlu, nema ni trunke basa i ima po meni previse puncha, pa kad udaris akord ko da ti zidarski radnik razvali samar! A i ne opravdava cenu.
- G12M je cool zvucnik, mada ima previse bassa i po meni lepse radi na fenderolikim pojacalima. Imajuci u vidu da bi ga kacio na Super Bass i to od 100W....ne preporucujem!
- V30 IMHO, za marshall tip zvuka ide najbolje! Ima sve sto treba da ima , odlican middle, efikasnost, sjajan attack i sve to jako dobro izbalansirano za taj prepoznatljiv britanski zvuk.

Ali pusti preporuke, pozajmi od prijatelja, pa probaj sve modele koji su ti dostupni pa onda kupuj. Nije bas zanemarljiva suma...

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Sklapanje 4x12" gitarske kutije - odabir zvučnika

Post by dweezil » 05 Apr 2010, 14:05

matori nisi stavio onaj sto sam ti rekao Celestion Classic Lead 80 :)

Image

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Sklapanje 4x12" gitarske kutije - odabir zvučnika

Post by Rocket Roll » 05 Apr 2010, 15:38

Hillybilly wrote:A u kakvom su ti stanju ti G12H sto ih imas? Sve vintage jedinice koje sam do sada sreo tog tipa su bile u sonicno losem stanju. Verovatno od godina upotrebe zvuk degradirao. Svi su bili mutavi, manje efikasni, tonski izmenjeni sa nedostatkom midla, manje dinamike i vise kompresije.
Koliko sam ja u stanju da procenim, u odličnom su stanju - u poređenju sa SSMCovim reizdanjima imaju za mrvicu manje basa, ali tako i treba (Heritage serija reizdanja je bass, blackbacks u Guv'norovom kabinetu su lead). O kompresiji i nedostatku dinamike nema reči.

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Sklapanje 4x12" gitarske kutije - odabir zvučnika

Post by guv'nor » 05 Apr 2010, 16:26

Guitar_thrill wrote: samo koja je razlika izmedju anniversary i obicnog G12H...malo mi to zabunjeno, koliko sam gledao na player sajtu, imaju neke dve jedni su oko 100e,a drugi na kojima pise valjda ltd su oko 170e...? :)
Nemoj da gledaš Playera mnogo, oni su na svoju ruku preimenovali G12H Anniversary u Hendrix. :lol:
Običan G12H je Anniversary, samo su ga tako nazvali, a onaj skupi je Heritage. :ziveli:

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Sklapanje 4x12" gitarske kutije - odabir zvučnika

Post by guv'nor » 05 Apr 2010, 16:41

andrej] wrote:ja glasam za g12m greenback. classic 30 je previse cist i verovatno previshe definisanog zvuka za tvoje potrebe. greenback ces moci da uteras u speaker distorziju zbog odgovarajuce snage i savrseno se uklapa u tu malo 'meksu' varijantu.
Matori, k'o da si mi preslikao razmišljanja, ozbiljno. :ziveli:
Vintage 30 mi budi neki strah, baš zbog tog svog eq-voicinga, pritajene agresivnosti i ogromnog power handling-a.
Par puta sam bio u sitaciji da čujem/osetim kako se ponaša kutija koja ulazi u laganu kompresiju i jes' da se to nekima ni malo ne sviđa, ali meni je taj trip kada kutija počne da "radi" zajedno sa pojačalom bilo jedno od :homer: iskustava.

Disclaimer: Da ne bismo zbunjivali ljude još više oko sebe, Classic 30(u Andrejevom postu)= Vintage 30. :mrgreen:

Edit: Sa druge strane, oba zvučnika idu uz G12H, bar po rečima vanjskih forumaša i ostalih gear head-ova, k'o guza na nošu.

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Sklapanje 4x12" gitarske kutije - odabir zvučnika

Post by guv'nor » 05 Apr 2010, 17:19

Hillybilly wrote:A u kakvom su ti stanju ti G12H sto ih imas? Sve vintage jedinice koje sam do sada sreo tog tipa su bile u sonicno losem stanju. Verovatno od godina upotrebe zvuk degradirao. Svi su bili mutavi, manje efikasni, tonski izmenjeni sa nedostatkom midla, manje dinamike i vise kompresije.
Kao što Rocket reče, nisam primetio nikakvi degradaciju u zvuku, bar po dosadašnjem iskustvu sa 12-icama i 10-kama. Čini se da su malo izgubili na efikasnosti, bar u poređenju sa 4x10 koju imam, ali to meni izgleda kao dobra stvar, imajući u vidu da će biti terana™ sa 100W glavom.
Na tišem sviranju imaju dosta visokih i niskih, baš jasan zvuk daju, dok na otpanju (pojačalo preko 7) dobijaju neki mid boost, kao pri uključivanju tjubskrimera. Rade onako kako ih opisuju na GearPage-u, MetroAmp-u i PlexiPalace-u.
Opet, moguće da su degradirali, ali ja ne čujem ništa što bi mi smetalo.

Hvala ti mnogo na opisu i mišljenu o sva tri zvučnika, sada definitvno moram da ulovim par komada, pa da se lično uverim kako šta radi. :ziveli:
dweezil wrote:matori nisi stavio onaj sto sam ti rekao Celestion Classic Lead 80 :)
:D
Pokušaću da ih negde lociram pa i probam, ali po onome što sam uspeo da nađem na netu, baš ispada da su prebogati basom i da baš malo farbaju zvuk, što je ekstra u nekim clean/flat ili u lead/in your face situacijama. U svakom slučaju, jedna od opcija koju ću uzeti u razmatranje, ali koju ću takođe morati da probam. :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest