nesinhronizovani zvučnici (HELP!!?)

Izrada, popravka... sve vezano za zvučnike.
Post Reply
dino92avfc
Posts: 32
Joined: 30 Nov 2010, 23:45

nesinhronizovani zvučnici (HELP!!?)

Post by dino92avfc » 12 Dec 2010, 18:01

Whatsup forum ;)

Da pređem odmah na stvar. juče sam povezao stari DVD plejer sa kompom, kako bih preko njegovih 5.1 zvučnika mogao da slušam muziku sa kompa. Međutim, povezao sam ih preko 2x1 3,5mm adaptera (vidi sliku) kako bi mi ostali aktivni i stari 2.1 zvučnici od kompa. Kad sam pustio prvu pesmu odmah je došlo do problema: zvučnici sa DVD plejera su puštali zvuk koji je kasnio par milisekundi u odnosu za zvuk koji su puštali zvučnici sa kompa (umesto da sam čuo "tuc-tuc", čulo se "tutuc,tutuc ;) ). Nacrtao sam skicu u Paintu kako taj sistem izgleda.

Moje pitanje glasi:
Postoji li mogućnost sinhronizacije ovih zvučnika??
Image
P.S. pošto su na DVD-ju "žabica" priključci, a neće mi trebati surround sistem, tj. želim da mi što više zvučnika radi kad pustim muziku, zadnje leve zvučnike sam priključio na isto mesto gde su priključeni i prednji levi, a zadnje desne zajedno sa prednjim desnim, tako da sad praktično imam po dva leva i desna prednja zvučnika :)

Svaka pomoć dobrodošla :)
dino92avfc

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: nesinhronizovani zvučnici (HELP!!?)

Post by Rocket Roll » 13 Dec 2010, 10:41

Pusti muziku sa DVD plejera i njemu na izlaz (line-out, ili kako se god zove kod tog LGja) poveži zvučnike sa kompa. Teško da ćeš drugačije rešiti problem...

dino92avfc
Posts: 32
Joined: 30 Nov 2010, 23:45

Re: nesinhronizovani zvučnici (HELP!!?)

Post by dino92avfc » 13 Dec 2010, 20:08

Mani CD-ove, ja sam DVD priključio na komp samo zboz zvučnika.. i radija.. xD

Poenta je da mogu puštati muziku sa računara I preko 5.1 zvučnika od DVD-ja I preko starih 2.1 koji su bili na kompu. (pošto imam "2u1 3,5mm" adapter, pa mi se može ;) Tj. ne moram birati između jednih i drugih, mogu i jedni i drugi istovremeno da rade.. Ok je kad su pojačani samo jedni ili drugi, ali kad istovremeno rade može se čuti vremenska razlika između njih od par milisekundi, ali dovoljnih da skroz pokvare utisak xP
Zadnji panel DVD-ja mi izgleda ovako:

Image

AUX IN ide na komp preko "Stereo->3,5mm" adaptera (vidi staru skicu), žabice su zauzete zvučnicima, tako da nemam gde uštekati zvučnike sa kompa (koji uz to ne idu na žabice nego na 3,5mm). To bih jedino moožda uspeo opet nekim "3,5mm->žabice" adapterom.. (ako to postoji uopšte :) )

Skontao sam da je ta sinhronizacija izgleda moguća jedino softverskim putem, tako da vas pitam ako znate neki program koji sinhronizuje zvučnike, izlaze/ulaze ovo ono... svaka pomoć je dobrodošla :)

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: nesinhronizovani zvučnici (HELP!!?)

Post by Rocket Roll » 13 Dec 2010, 21:14

Komp u LGja, a iz LGja Monitor out - pa na kompjuterske zvučnike.

Sređivanje tog problema softverski nije moguće jer jedan signal šalješ na dva uređaja od kojih jedan (LG) "kasni" zbog sopstvene A-D konverzije audio inputa. Kad bi iz kompa izlazio na dva različita izlaza, teoretski bi se mogao napraviti nekakav program koji bi signal na jednom izlazu usporavao, ali je to toliko mlaćenje prazne slame da se rečima ne može opisati :D

dino92avfc
Posts: 32
Joined: 30 Nov 2010, 23:45

Re: nesinhronizovani zvučnici (HELP!!?)

Post by dino92avfc » 16 Dec 2010, 15:46

Monitor out je video izlaz (žuti činč), nema 'leba od njega. :)
Raspitao sam se još i skontao da ne mere nikako: jbg malo kasne jedni za drugim, koristiću samo jedne ili druge. Ionako i sami 5.1 već stvaraju dovoljno buke. ;)

Hvala puno u svakom slučaju! :) :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest