Martin Wisman plasticni zvucnici?

Izrada, popravka... sve vezano za zvučnike.
Post Reply
rackko1986
Posts: 10
Joined: 26 Feb 2009, 12:38

Martin Wisman plasticni zvucnici?

Post by rackko1986 » 01 Apr 2011, 16:24

Pozdrav svima na forumu...Nameran sam da uskoro kupim par plasticnih zvucnih kutija..Do sad sam koristio drvene kutije,home made,pravljene jos davnih devedesetih, "94 ili "95 godine,napravio ih moj jedan dobar stariji kolega,od kog sam ih i kupio i kod mene su oko 4 godine..Za divno cudo,kutije se nijednom nisu pokvarile,unutra su bugarski basovi,bugarski visoki, i neki engleski srednji,ne znam tacno koji...oko 400 wati prave snage,kutija od drveta,ima basa ko bas bin,i kazem nikad se nisu pokvarile a i rade lepo..MEDJUTIM...teske su brate skoro po 40 kila svaka,i to me vise ubija..skoro pred novu godinu sam se usinuo iznoseci ih iz auta na svirku,i ne mogu vise da ih secam,iako rade super i dan danas i ok se cuju..preci cu na plastikanere,pa kad mogu svi mogu i ja,kud puklo da puklo :D ..Inace radi se o aranzerskoj svirci,do najvise 3,4 cetiri ljudi u bendu..Imam budzet do oko 500 evrica,mozda jos koji dinar preko,ne previse..
Hocu da kupim nove kutije...citajuci dosta postova,ove nove lagarije od plastike,ma koje god marke da su se relativno lako kvare,nije to onaj isti kvalitet od pre 20 godina..da je isti ne bi dinakord FE 15.3 i dan danas posle dvadeset godina kostao ko neke EV ili RCF stare tek par godina..ali necemo o tome...tako da resih da kupim za te pare nove kutije sa garancijom,pa makar i oskudevao malo u kvalitetu..mozda pogresno razmisljam,ali se vodim politikom da je novo-novo...Lutijacu po ovim muzickim prodavnicama,naleteo sam na Martin Wisman kutije..Pre toga moram da kazem da imam Martin Wisman Power Mixer PMF 1200,i na moje divno iznenadjenje moram reci da lepo radi...2x350 wati,za divno cudo,pravih 350W,2 efekta,odvojeni L i R izlazi,2 EQ,dve SUB grupe,12 kanala,u sustini sve sto mi je trebalo ,za nesto manje od 500 eura..S obzirom na ok kvalitet pomenutog mixera,jer kazem da sam vise nego zadovoljan sta sam dobio za te pare,bacio sam oko i na Martin Wisman kutije...konretno na dva modela:

-Martin Wisman XS 500 EXTRA SPECIAL-dosta lepo dizajnirana,po specifikacijama 350 w,i 98 Db, 129.5 Db u Peack-u,sto je,naravno ako je istina,dosta dobro,kutija teska 25 kila itd,komad kosta 250 evra..

Drugi model je Martin wisman ART 500,isto snage 350 wati,tezine oko 20 kg,nema nista o decibelima,tako da ne znam,i komad kosta oko 200 eura... Inace obe kutije sam nasao na sajtu Player-a,jer sam tamo uzo i mixer,pa sam tu opet i njih nasao..

Kazite mi ljudi cuo li je neko kako rade ova dva pomenuta modela,i vredi li dati pare za njih?mene vise privlace ove od 250 evra komad,nekako deluje ozbiljnije...Da su bar kvaliteta kao sto je i ovaj martin wisman mixer,uzo bi ih bez razmisljanja..ali ne znam nista o njima i ne mogu da prosudim..Jel ih cuo neko kako rade?vrede li? kakav je generalno sound?imaju li stvarno tih 350 W?imaju li dovoljno basa?trebalo bi da imaju s obzirom da su 15 "....moze i jos neka preporuka za kutije do 500-550 evrica,naravno..Jedino bih hteo da su 15" basovi,jer mislim da od 12" nema mnogo leba,s obzirom da sam do sad radio na 15" od 400 wati,u drvenom cabinetu,sumanjam da ce mi odgovarati 12" ma koja god bila..

Izvinjavam se za malo duzi post,ali eto hteo sam da iznesem sto vise informacija da bi resili dilemu....hvala i pozdrav jos jednom

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Martin Wisman plasticni zvucnici?

Post by sirac-šunka » 01 Apr 2011, 18:46

Pozdrav, si ti možda iz Niša?
A te kutije radio Braca kod grobarske što živi?

rackko1986
Posts: 10
Joined: 26 Feb 2009, 12:38

Re: Martin Wisman plasticni zvucnici?

Post by rackko1986 » 01 Apr 2011, 19:33

jeste..:D..odakle znas?..znas bracu?

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Martin Wisman plasticni zvucnici?

Post by sirac-šunka » 02 Apr 2011, 02:46

Ja sve znam. :twisted:

:P


A što se tiče pitanja, pa generalno sam čuo da su Martin zvučnici truba, a ako ćeš baš plastiku, ima da se kupe plastične prazne kutije, npr. >>ovde<<, pa viiš sa Bracom potrpate unutra neke 15ice Eminence kappa ili sl. i to će sigurno da radi bolje nego Martin, a možda čak i za manje para.

rackko1986
Posts: 10
Joined: 26 Feb 2009, 12:38

Re: Martin Wisman plasticni zvucnici?

Post by rackko1986 » 02 Apr 2011, 04:01

pa imaju samo kutije od 12"..ja bih ipak 15"...

rackko1986
Posts: 10
Joined: 26 Feb 2009, 12:38

Re: Martin Wisman plasticni zvucnici?

Post by rackko1986 » 02 Apr 2011, 16:40

a ovim kutijama niko nista konretnije ne zna?
model xs500? pozdrav

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest