Novo Ozvucenje!?!

Izrada, popravka... sve vezano za zvučnike.
Post Reply
Milan_FL
Posts: 2
Joined: 29 Mar 2009, 23:19

Novo Ozvucenje!?!

Post by Milan_FL » 24 Apr 2011, 18:43

Pozdrav ljudi,trazio sam malo po netu na nekim forumima ali vi mi izgledate kao najozbiljniji forum za ovo pitanje :)

Planiram da uzmem nove zvucnike za svog PC ljubimca,ali posto 5.1 sistemi svih proizvodjaca ne zadovoljavaju moje apetite resio sam da uzmem profesionalne zvucnike kao sto su po kaficima ili manjim diskotekama :)

konkretno ove zvucnike. http://mitrosmusic.com/proizvod/6607-Be ... IVE-B212D/

i posto ne mogu da ih direktno povezem na racunar,zanima me koje pojacalo bi trebao da uzmem za te zvucnike,naravno pod uslovom da je cena u skladu sa korisnickim budzetom prosecnog gradjana :)

koje mi vi pojacalo preporucujete za te zvucnike?

nisam bas upucen u tehniku,samo volim dobru muziku i ozvucenje...

zato pitam vas strucnjake,ako sam negde pogresio ne zamerite... Hvala... :)

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Novo Ozvucenje!?!

Post by sirac-šunka » 24 Apr 2011, 19:02

Ovo su aktivne kutije, ove iz Mitrosa, što znači da u sebi već imaju pojačalo. Dakle, pojačalo ti nije potrebno.
Ali glavno pitanje, zašto bi prosečnom graćaninu koji bi samo da sluša muziku glasno i kvalitetno (pretpostavljam) bio potreban sistem koji služi za ozvučavanje bendova po kafićima...?

Po definiciji, ono što služi bednovima za žive nastupe i treba da zvuči sranje kad prikačiš hi-fi, isto kao što hi-fi sistem (ako pretpostavimo da ima dovoljno snage) zvuči sranje kada bi kroz njega tero živi bend.

User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: Novo Ozvucenje!?!

Post by faks » 24 Apr 2011, 19:45

bas tako kao sto kaze sirac.

savet - trebaju ti HI-FI kutije i pojacalo. ako ti je soba do 20 m2 ne treba ti vise od 100w! snage

ako ces uzimati polovno na oglasima (uvek ima dobrih stvari!) nadji nekoga da te posavetuje za to sto ti treba, ovde je skucen prostor da bi dobio adekvatan savet.. mada moguce je

ako te nesto konkretno interesuje javi na pm. (jer je taj kontekst postavljanja linkova ka oglasima zabranjen)

a imas i hi-fi forum / hi-files
tamo mozes bas dosta stvari da procitas. koja komponenta sa kojom radi bolje itd.. a imas i oglase.

:cao:

Milan_FL
Posts: 2
Joined: 29 Mar 2009, 23:19

Re: Novo Ozvucenje!?!

Post by Milan_FL » 25 Apr 2011, 00:02

Izvinjavam se zbog reklame,znam da nije dozvoljeno ali jednostavno nisam razmisljao. :roll:

Jesam obican ljubitelj dobrog zvuka,ali sto kupovati neki 5.1 sistem od 20.000 kada za samo malo vece pare dobijem mnogo bolje? :)
Vec imam solidan 5.1 sistem ali to meni izgleda nije dovoljno... a za ovu soluciju sto covek kaze da koristim 100w,mozda mi je i to dovoljno zato sto nisam cuo kako to zvuci... ali kad vec kupis nesto kvalitetno,zasto ne koristiti sve njegove prednosti i mogucnosti? :)

Hvala i za ove odgovore,sad bar znam jednu stvar vise... da su aktivni zvucnici,to nisam ni procitao tamo. :)

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Novo Ozvucenje!?!

Post by sirac-šunka » 25 Apr 2011, 00:50

...zapeo čeok...

ček da probam još jednom:
1) Ne moraš kupovati 5.1 sistem ako istim nisi zadovoljan, ima odličnih varijanti i za ljubitelje 2.0 sistema;
2) Za par gorenavedenih zvučnika potrebno je ne 20.000 nego oko 45.000 dinara, a za te pare može da se izabere solidan hi-fi i glasan i kvalitetan i da radi bolje od nekog 5.1 wooden genius-a;
3) Behringer je antipod kvalitetu i opstaje samo zato što u Srbiji i sl. zemljama muzičari nemaju novca da kupe sve što im treba (ili bar misle da im treba). Iz ovog razloga aktivne kutije drugih proizvođača, a sličnih performansi kao i gore navedene, koštaju i po pet puta više;
4) Dva aktivna Behringera sa petnaeskama u stanu nemaju nikakvih prednosti u odnosu na hi-fi sistem. Zauzimaju puno prostora, ružno izgledaju, ne daju realnu sliku muzike koja bi se na njima slušala...



Osnovna razlika između zvučnika namenjenih slušanju muzike i onih koji su namenjeni ozvučavanju kafića za svirke bendova jeste u membrani samih zvučnika. PA zvučnici (namenjini bendovima) imaju tvrdu kartonsku membranu koja može da izdrži mnogo više dinamičkih i naglih promena, dok hi-fi zvučnici imaju gumenu membranu koja pak može mnogo suptilnije i lepše da reprodukuje snimljenu muziku. Zbog toga muzika na PA sistemima drnči, bruji i zuji (što se u galami i na većim žurkama i ne primećuje toliko, bitno je da je glasno), a živa svirka na hi-fi-u odlazi u distorziju vrlo lako, a ako i ne onda je suviše muljava... Znam ovo, pošto sam probao i jedno i drugo, svirao sam na hi-fi-u, a na nekim proslavama puštao muziku na PA zvučnicima. Sve si ima svoje i to se jednostavno ne tiče kvaliteta.
Ako kažeš da je ovaj PA set kvalitetniji od onog 5.1 sistema to je isto kao kad bi rekao da je tvoj auto bolji od komšijinog kombajna. To što komšiji baš treba njegov kombajn i ne bi ga menjao ni za tri tvoja automobila, nije bitno.

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Novo Ozvucenje!?!

Post by Cope » 25 Apr 2011, 12:23

Ja bi ovo uzeo na keca da nisam u prilici da kupim neke skupe zvučnike. Mogu da posluže za rad, a kad je muzika i hi-fi produkcija u pitnju, nisu mogli da me odvoje od njih ko Miška od kaveza sa majnunima u Zoo-u. Došlo mi da prodam JBL-ove i uzmem Tannoy...

http://www.tannoy.com/StudioSummary.asp ... dO7Hwl2g==

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest