Pomoc oko dizajna

Izrada, popravka... sve vezano za zvučnike.
Post Reply
Gigo
Posts: 2
Joined: 06 Oct 2011, 20:19

Pomoc oko dizajna

Post by Gigo » 06 Oct 2011, 20:23

Pozdrav svima! Ljudi ima li nekoga ko ce mi pomoci oko dizajna zvucnika za diplomski ispit?

Usao sam preambiciozno u celu stvar i sada sam se nasao u nebranom grozdju...

Rec je o 5.1 sistemu koji bi se vesao u sam cosak prostorije, sa sve ugradjenim EL-wireom ( ne znam kako se zove na srpskom, ali u sustini neonsko crevo), mada sve vise razmisljam da ga svedem na 2.1 jer polako ali sigurno gubim entuzijazam.

Za pocetak ako neko moze da mi kaze kako se sastavlja kutija tih plasticnih zvucnika? Gomila ih nema srafove na sebi, znaci veorvatno lepljenjem???

Modelovanje radim u Rhinocerosu. Ovo je jedan brzinski render da vidite kako ce to izgledati. Dakle montira se u sam cosak, tako da gornjom stranom naleze na plafon, a donjom i bocnom na zidove. Takodje imam problem sa samim kacenjem zvucnika na to mesto, ali mislim da cu ga resiti nekim sinama...

Image

Image

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Pomoc oko dizajna

Post by Cope » 06 Oct 2011, 22:25

Ako nisu mnogo teški, reši kačenje samolepivom čičak trakom.

Gigo
Posts: 2
Joined: 06 Oct 2011, 20:19

Re: Pomoc oko dizajna

Post by Gigo » 07 Oct 2011, 11:32

Cope wrote:Ako nisu mnogo teški, reši kačenje samolepivom čičak trakom.

Mislis da bi to upalilo? Zvucnici su inace prilicno teski, a ovi bi imali bar 2kg posto imaju dva drivera... i jos vibracije...

User avatar
michabass
Posts: 785
Joined: 18 Aug 2009, 00:07
Location: Smederevo

Re: Pomoc oko dizajna

Post by michabass » 07 Oct 2011, 17:22

ako je cilj da to izgleda fensi i moderno onda OK ali zvučnici treba da zadovolje pre svega neke druge mnogo bitnije kriterijume za vernu reprodukciju zvuka....

Ovaj forum baš i nije najbolje mesto za žvaku o zvučnicima, probaj na dyi audio rs

pozdrav!

User avatar
nikolic025
Posts: 892
Joined: 21 Aug 2008, 02:03
Location: Odzaci/Novi Sad

Re: Pomoc oko dizajna

Post by nikolic025 » 20 Oct 2011, 23:05

Pogledaj na nekim manjim zvucnicima,nazad imas rupicu u obliku one muske stvari(kad je deca crtaju),dole veci krug,i gore suzenje malo duze...E onda uzmes busilicu,izvbusis rupu u zidu i ubacis tiplu,onda unutra zasrafis neki saraf da moze da udje u taj veci kruzic,ada ne moze u to suzenje i onda tako nakacis...Odnosno zabijes u tu vecu rupu i spustis da prodje u to suzenje...Ne znam kako da objasnim...

A da bude uz sam plafon,nemam pojma,verovatno je to neka varijanta ugradnih zvucnika,kao one po firmama u plafonima,malo se izbusi rupa,i onda se zasrafi lepo u plafon itd...Imas mnogo varijanti...Ili da napravis neki nosac...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest