Kako vam se čini ovaj zvučnik?

Izrada, popravka... sve vezano za zvučnike.
Post Reply
User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Kako vam se čini ovaj zvučnik?

Post by sirac-šunka » 26 Oct 2011, 15:39

Sica 12" 8 oma 250w model Z007902:
http://h-audio.de/lautsprecherdaten/sic ... 007902.pdf

Karakteristike:
Durchmesser: 318mm
Impedanz: 8Ohm
Musikleistung: 500W
Resonanzfrequenz: 55,7Hz
Voice Coil Diameter: 65mm
Sensitivity: 96,8dB

Trebaju mi hitno manje kutije, a ovo bih mogao da dobijem u proračunatom boksu zajedno sa Eminence APT-150 i RCF skretnicom sa zaštitom, sve to za 150 evra za par. Primena - poluakustična jazz svirka u manjim klubovima.
Čini mi se da je povoljno, jer je potrebno više nego duplo para da se sve to napravi, mada opet... osetljivost od samo 96,8dB :cry: Zbog toga i postavljam temu inače se ne bih toliko mislio...

Potrebna brza pomoć i savet! Hvala!

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Kako vam se čini ovaj zvučnik?

Post by sirac-šunka » 26 Oct 2011, 16:38

Drugu ponudu imam za ovaj DAP PRO MC-15:
Image

Karakteristike variraju od sajta do sajta, kako to ponekad i biva sa low budget opremom, ali generalno bi bilo ovo:
Woofer: MB-15
Piezo Middle/High Driver: DP-12
Nominal Impedance: 8 Ohm
Power handling: 250W continuous 500W Program 1000W *ponegde piše i 350w max, 250w rms
Peak Sensitivity (Full Space): 92 dB / W / m SPL at 1 m (Theoret.): 122 dB
Dimensions (LxWxH): 440 x 475 x 750 mm
Net Weight: 22.38 kg

Cena je povoljna - 170 EUR bez stalaka ili 200 EUR sa stalcima.

Eventualne prednosti su što je u pitanju opet kakav-takav brend pa je nešto i resale value veća, zatim, ovde su mi u Nišu i čuo sam kako rade tj. da može sa njim da se odradi ono što meni treba u najmanju ruku i to što je bas 15 inča. Mada opet, možda mi i ne trebaju 15ice za poluakustične jazz svirkice...



Morao bih da odlučim do večeras, tj. za nekoliko sati :) Pomoć!
Ja kalkulisao, kalkulisao, pa na osnovu svega što sam saznao i izkalkulisao mrtva trka, što bi rekao Tiki! :)


A da se razumemo, razlog zašto gledam low budget kutije, jeste taj što mi stvarno ne treba ništa posebno bolje, niti ništa preterano jako.

User avatar
Hillybilly
Posts: 855
Joined: 21 Mar 2008, 11:36
Location: Zemun

Re: Kako vam se čini ovaj zvučnik?

Post by Hillybilly » 26 Oct 2011, 17:20

Sica su ok zvucnici. Rade ih u istoj fabrici kao i Jensen. Na papiru delije fino i ako sam dobro video ima neodimiumski magnet sto znaci i da je izuzetno lak za tu snagu.

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Kako vam se čini ovaj zvučnik?

Post by sirac-šunka » 26 Oct 2011, 19:51

Pa i ja ga tako cenim, deluje fino... osim one osetljivosti od 96...
Ali dobro, možda ni to nije malo...

Aj još neko neki savet ako ima za ovaj moj slučaj... trebalo je već da javim šta sam rešio, čekam još sat/sat i po...

User avatar
Hillybilly
Posts: 855
Joined: 21 Mar 2008, 11:36
Location: Zemun

Re: Kako vam se čini ovaj zvučnik?

Post by Hillybilly » 26 Oct 2011, 20:04

Ma ja bi na tvom mestu pazario gotove kutije. Nemoras da se zajebavas sa pravljenjem i uvek mozes lako da ih prodas, dodas malo i kupis bolje. DIY ima smisla samo ako pravis nesto sto ce biti DOSTA bolje od onoga sto je raspolozivo u radnji/oglasima...

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Kako vam se čini ovaj zvučnik?

Post by sirac-šunka » 26 Oct 2011, 20:51

Pa ove sa SICA drajverima su gotove, napravio ih majstor po proračunu, male su i zgodne za nošenje, imaju Eminence APT-150 i rcf skretnicu, sve to citiram trenutnog vlasnika... Računao sam, drajveri, skretnica i materijal ne mogu da koštaju manje (novi naravno) od 340 evra za par kutija. To mu dođe velika razlika, pa sam se zato polakomio...

Ovaj DAP košta oko 120 Evra nov, tj. 240 par plus stalci, ispada 300 evra.

Stvari mu dođu ovako:

Code: Select all

Naziv                         Cena novog                     Cena polovnog

SICA kutije                   340 EUR                          150 EUR
DAP Pro MC-15                 300 EUR                          200 EUR
Stanje kutija je slično - prilično solidno. Po ovome SICA vredi pažnje, ali najviše me smara to što bih se malkice zarobio sa njima, osim ako ih ne bi prodavao baš za neke smešne pare. DAP su 15ice i blizu su pa mogu i sam da ih pokupim, tj. nema troškova transporta...

U tome je generalno moja dilema...

User avatar
michabass
Posts: 785
Joined: 18 Aug 2009, 00:07
Location: Smederevo

Re: Kako vam se čini ovaj zvučnik?

Post by michabass » 26 Oct 2011, 21:30

i jedne i druge kutije su ne baš najbolja kombinacija.... Sica je dobar zvučnik i ako je uklopljen dobro sa APTom onda glasam za njih (ako biram izmedju ove dve kombinacije i ne nameravam da ih prodajem u skorije vreme) jer ovaj DAP je žešće djubre... Piezo visoki... šta dalje da se priča o njima...

Ne znam čemu tolika žurba? Na oglasima ima milijarde kutija samo treba pažljivo i bez panike odabrati.

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Kako vam se čini ovaj zvučnik?

Post by sirac-šunka » 26 Oct 2011, 21:45

Tačno, ima milijardu kutija, ali su opet za ovu cenu sve sa određenim nedostacima...
Dosta su pale cene, ali i dalje nisam uspeo da pronađem nešto povoljnije od ovoga. Ima Limit 12ice za 250 evra, Master Audio za 280, Martin Wisman za 200... sve su to uglavnom kineski plastikaneri... onda, gomila i gomila pravljenih ili sastavljanih kutija po ugledu na EV uglavnom i nisu ni one baš jeftine... Gledao, tražio, morao bih da napravim kombinaciju za ovaj vikend, za sutra čak da smislim rešenje neko, a cenim ga da za 150 evra, ipak nema ništa...

Povoljan je bio, čini mi se, i jedan EV Eliminator i, par za 400 evra...
Ali to je dosta više. Gledao sam i gledao, lagano i bez panike, ima par nedelja... Zaključio sam da nema svrhe dalje da gledam i eto, želeo bih da završim sa tim... Ipak je to niska cena da bih očekivao da padnem na dupe kad uključim zvučnike od 150 evra, ali u pitanju su stvarno lagane i tihe svirke gde nije potreban glasan, prodoran i užasno transparentan ton. Ali, ne bih baš i da bacim pare...

Ako ima još neko neki komentar, ili da naručujem ove SICA-e...

User avatar
michabass
Posts: 785
Joined: 18 Aug 2009, 00:07
Location: Smederevo

Re: Kako vam se čini ovaj zvučnik?

Post by michabass » 26 Oct 2011, 22:02

http://www.kupujemprodajem.com/oglasi.p ... oto_num]=4

pa ovo nije uopšte loše, jesi ih čuo?

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Kako vam se čini ovaj zvučnik?

Post by sirac-šunka » 26 Oct 2011, 22:07

To su te SICA, deluju ok odrađene. Ali nisam ih čuo. Nemoguće je trenutno da to uradim do vikenda i da ih onda uzmem. Moraću da ih naručim sutra. Mislim da će tako i da bude. :cao:

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Kako vam se čini ovaj zvučnik?

Post by sirac-šunka » 26 Oct 2011, 22:39

E naručih. Javljam utiske kada stignu.
Sad tek vidim, Micha, ja nisam postovao link do samog oglasa: http://www.kupujemprodajem.com/4-kutije ... -oglas.htm
To je taj oglas, čovek nije napisao koji SICA drajver je u kutiji, kasnije mi je javio, pa sam našao specifikacije na netu. Dogovorili smo se za par za 150 evra. Ako još ti kažeš da uopšte nije loše, super. :)

Stvarno nema ništa za te pare. Evo DAP sam čuo, mogu da odrade to što meni treba, ali kažeš taj piezo... Mada, horna deluje sasvim solidno, možda ako bi se zamenio drajver... Ali toliko o tome! :) Nadam se da će služiti dobro nekome drugom.

Inače sam jedno vreme razmišljao i o http://www.kupujemprodajem.com/4-kutije ... -oglas.htm
Dva puta po dve 12ice Fostex, navodno Dynacord kutije... Ali sam odustao. Ružne su, slabe su, preglomazne su, prepravljane su, prastare su... Verujem vlasniku da i dalje rade solidno i da nisu motani zvučnici, ali ipak ne hvala.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest