Pomoc oko izbora kutija

Izrada, popravka... sve vezano za zvučnike.
User avatar
nikolic025
Posts: 892
Joined: 21 Aug 2008, 02:03
Location: Odzaci/Novi Sad

Pomoc oko izbora kutija

Post by nikolic025 » 07 Jan 2012, 19:07

Pozdrav,na prvom mestu bih zeleo da vam cestitam praznike,a onda bih vas molio da mi pomognete pri izboru kutija za razglas.

Trazim plasticne kutije,12" ili 15",samo kao pomocni par,posto vec imam Behringer B215XL kojima su svi odusevljeni kako rade sa Martin Wisman PM1200...Nikad ne bih rekao da tako mogu da rade...Ali je problem sto ih nema vise...Razmisljao sam da uzmem B212XL,ali se bojim da su slabe...Imao sam Martin Wisman neke sa 12-kama,ali mi je jako tup bio,visokotonac nije bio nikakav,cak je i riknuo...

Sad se dvoumim da li 12 ili 15...Imao sam neke matore americke 12-ice u drvenim kutijama,cak bez drajvera,samo piezo i to je tako dobro radilo,sad mi zao sto sam ih dao,ali su mi bile nezgodne,nisu mogle da budu monitori.Bojim se da su sve jeftinije 12-ice mutave.

Sad imam u ponudi te Behringer 12" za oko 250E par novih,Audio Lab 12" za slicne pare,Audio Lab 15-ice za oko 320E,Martin Wisman,koje ne bih bas uzimao u obzir bez probe,jer nije taj model sto sam ja imao.Onda one rucne radove Cisum Pro,ali mi ni one ne odgovaraju jer je par jako mali i tacno u kolena biju kad se obore.
Onda sto se tice polovnih,Wizard 12-ice za oko 190E par,koje mi se isto cine da nisu bas za monitor,iako vlasnik tvrdi suprotno,Behringer B215 (stariji model,ja imam XL koji je noviji,malo poboljsan itd),par za oko 220E,s tim sto su na njih pustali tehno i basovi su izleteli iz lezista pa su cesali,to je vraceno u normalu,i nisu premotavani.

Ne znam sta mi je ciniti...Da li vredi rizikovati kod takve robe i uzeti polovno ili da se malo stisnem i uzmem novo?

Hvala u napred.

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Pomoc oko izbora kutija

Post by sirac-šunka » 07 Jan 2012, 19:25

Oduvek sam se pitao kakav je taj AudioLab... vidim i da ima neka aktivna varijanta za 250 evra i još su teške nešto kao 13kg... :hmm: Prilčno neverovatno sve to zvuči...
Kupi njih, pa me informiši... :D

A generlano mislim da je sve to što si pobrojao relativno slično.

Btw, ovo je ultimativna 1x12 plastična kutija koju sam imao prilike da koristim sa bendom:
Image
http://www.player.rs/product.php?ID=1606

I kada sam je podigao da je utovarim posle svirke, došlo mi da poletim od sreće... :)

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: Pomoc oko izbora kutija

Post by Funkd » 08 Jan 2012, 01:48

EV SX300, moja ultimativna plasticna kutija (sto se tice sviranja sa bendom)... Probe (samo 2 kutije), svirke (+2 bass bina), sve su izdrzale i iznele na vise nego pristojnom nivou... E sad, ne znam koliko ti se uklapaju u budzet, ali mislim da par polovnih mozes da nadjes za oko 450e. A vrede za sve novce...

User avatar
nikolic025
Posts: 892
Joined: 21 Aug 2008, 02:03
Location: Odzaci/Novi Sad

Re: Pomoc oko izbora kutija

Post by nikolic025 » 08 Jan 2012, 15:10

Malo mi se ne uklapaju u budzet,ali cu uzeti u obzir...

Cekacu jos malo da vidim da li ce biti cega u oglasima,a da nije prepravljano i slicno.Na drugim forumima su mi preporucivali Wharfedale Titan,Peavey PR serije,sve je to lepo,i cena je lepa za takve kutije,ali onda bolje da razmiljam da uzmem prve kutije,a ove Behringer da koristim kao pomocne...Zato sam bacio par stvari koje su mi visak u oglase,pa ako dodjem do jos neke love uzecu par Peavey PR15 ili nesto tako,i da sam miran...Mada jos nisam raskrstio,najradije bih neke Pro12N uzeo za 150E par,da nisu izakane.Cuo sam ih par puta uzivo i to radi za duplo vise para neko sto kosta...A pak Pro15N svi kude,i resavaju ih se,bar koliko sam ja cuo...

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Pomoc oko izbora kutija

Post by Cope » 09 Jan 2012, 16:58

Nekim čudom plastika možda i zasvira :mrgreen:

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Pomoc oko izbora kutija

Post by sirac-šunka » 09 Jan 2012, 18:51

Ma može, može... ne možda baš kao drvo, ali zaliči sasvim pristojno.
A s obzirom na uštedu hrskavice međ kičmenim pršljenovima, vredi ceo paket svaku paru...

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: Pomoc oko izbora kutija

Post by Funkd » 09 Jan 2012, 20:21

Ja sam ubedjen da se Cope nalazi na crnoj Greenpeace-ovoj listi...
Spoiler:
Stavio bi drvo i tamo gde nikakvu ulogu nema :hide:

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Pomoc oko izbora kutija

Post by dejankuki » 09 Jan 2012, 23:18

I ja....

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Pomoc oko izbora kutija

Post by Cope » 11 Jan 2012, 15:50

Meni razglasne kutije dođu kao zagrevanje pred bas pojačalo :mrgreen:

Šalu na stranu, ne znam dal taj FBT još prave Žabari i šta je unutri od komponenti, pristojno je to radilo za date novce svojevremeno.
Al da je Polietilen il Propilen il Uretan, šta god da je - nije za muziku (po meni). Imo - probo - prodo. :mrgreen:

User avatar
michabass
Posts: 785
Joined: 18 Aug 2009, 00:07
Location: Smederevo

Re: Pomoc oko izbora kutija

Post by michabass » 11 Jan 2012, 16:40

Ako već moraš plastičnjaka da kupuješ bar gledaj da je brendiran tj da nije neka kopija... Dobra iskustva uglavnom čujem sa FBT, JBL i RCF plastičnjacima... ali...Taj FBT max4 sam imao na stolu jedno desetak puta tako da nisu ni B&C drajveri unutra neuništivi... evo sad baš imam na stolu petnestice iz max6 B&C hpl76, spržene su kao čvarak na roštilju... :mrgreen:

I da, plastika za zvučnike je najgora prevara u audiu koje je napravljena ikada! Nema mesta plastici za vernu reprodukciju zvuka... voleo bi i ja da može od plastike dobar box da bude al ne može! Drvo i samo drvo... ako mi ne verujete pogledajte od čega su napravljene najbolje tipične kutije bilo kojeg tipa (studijski monitori, razglas, hi-fi... šta god...) i videćete da su od drveta ili drvnih preradjevina....

aj pa tako :ziveli:

User avatar
nikolic025
Posts: 892
Joined: 21 Aug 2008, 02:03
Location: Odzaci/Novi Sad

Re: Pomoc oko izbora kutija

Post by nikolic025 » 15 Jan 2012, 20:14

A sta mislite o FBT Jolly 15R?Jel vredi 300E za par polovnih (plus postarina)?Nove su oko 250E za kom...

Ja bih rado uzeo drvene,jer jedne plasticne imam i mogu da ih koristim kao monitore ili ako idem svojim kolima da njih nosim,ali tesko da cu naci dobre novije kutije,fabricke,poznatije marke za 300E par...

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Pomoc oko izbora kutija

Post by Dersu Uzala » 15 Jan 2012, 21:36

Kolko sam ja primetio na zapadu, samo te 'plasticne' i prave sad za razglase. Nema nikakvih problema space technology je to :mrgreen: .

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Pomoc oko izbora kutija

Post by Cope » 16 Jan 2012, 17:50

Dersu Uzala wrote:Kolko sam ja primetio na zapadu, samo te 'plasticne' i prave sad za razglase. Nema nikakvih problema space technology je to :mrgreen: .
U pravu si potpuno, na zapadu ljudi takođe jedu piletinu tovljenu sopstvenim izmetom, ispečenu u mikrotalasnoj sa sve najlon kesom, i vrlo je ukusna...

User avatar
Sodom
Posts: 70
Joined: 30 Apr 2011, 15:00
Location: Beograd - Bele Vode

Re: Pomoc oko izbora kutija

Post by Sodom » 17 Jan 2012, 12:40

U pravu si potpuno, na zapadu ljudi takođe jedu piletinu tovljenu sopstvenim izmetom, ispečenu u mikrotalasnoj sa sve najlon kesom, i vrlo je ukusna...[/quote]
:1: :1: :1:

User avatar
nikolic025
Posts: 892
Joined: 21 Aug 2008, 02:03
Location: Odzaci/Novi Sad

Re: Pomoc oko izbora kutija

Post by nikolic025 » 17 Jan 2012, 21:02

Evo,nasao sam nesto drvenih kutija,tacnije dve,i to Wharfedale,znaci ne bi trebalo da je lose...

http://www.rolandplanet.rs/index.php?q= ... &arti=5688

http://www.rolandplanet.rs/index.php?q= ... &arti=5689

Cene su ok,ali nadam se da nije nesto u rangu Behringer S serije i slicno,da li je neko imao iskustva sa time i kakvi su utisci,zakljucHci?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest