Marshall Tsl60 i cab 2x12

Izrada, popravka... sve vezano za zvučnike.
Post Reply
User avatar
vuki
Posts: 13
Joined: 26 May 2009, 16:43

Marshall Tsl60 i cab 2x12

Post by vuki » 29 May 2014, 21:27

Pozdrav svima.

Potreban mi je jedan savet, u vezi gitarskih zvucnika, posto nisam bas najupuceniji oko nekih karakteristika. Imam glavu Marshall Tsl60 sa dva out-a za zvucnike, sa preklopnikom za 8 i 16 Ohm-a, a na njega kacim hand made kabinet 2x12 , sa Celestion zvucnicima 16 Ohm (mislim da su G12-75) , koji su vezani paralelno na 8 Ohm-a.
Moje pitanje:
S'obzirom da na pojacalu imam dva izlaza( pretpostavljam da je to za stereo), da li bi bilo bolje razdvojim zvucnike, tj. da namontiram dva ulaza u cab, za svaki zvucnik posebno, i da preklopnik na pojacalu prebacim na 16 ohm? Da li se menja nesto u zvuku, i da li je uopste to preporucljivo da uradim?

Mozda se negde vec nalazi slicna tema, nisam uspeo da pronadjem, ali ako postoji, unapred se izvinjavam.

Hvala

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Marshall Tsl60 i cab 2x12

Post by tommytigh77 » 02 Jun 2014, 19:49

Nisam 100% siguran, ali dok neko iskusniji po ovom pitanju ne uskoči u pomoć, savetovao bih ti da ne eksperimentišeš previše jer možeš da oštetiš pojačalo. Ako ti je kabinet na 8 Oma, podesi i pojačalo na 8 Oma. Što se same razlike u zvuku tiče, znam da je Scott Henderson na svom forumu tvrdio da postoji ogromna razlika u korist 8 Oma (naspram 16), ali on priča za 4x12 kabinet, tako da ne znam koliko uticaja ima u ovom slučaju.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest