Nesto oko zvucnika

Izrada, popravka... sve vezano za zvučnike.
Post Reply
tndj
Posts: 1
Joined: 23 Nov 2014, 16:56

Nesto oko zvucnika

Post by tndj » 23 Nov 2014, 16:59

Imam neke zvucnike AIWA i hocu da ih povezem na comp, ali na krajevima nemaju bananice nego dve zice vidi se dole na slikama.
Imam jos jedne zvucnike koji rade na komp e sad.

Ovaj zvucnik hocu da povezem na comp preko ovih drugih dole:

Image

Ovako izgleda izlaz na ovom gore zvucniku:

Image

Ovi zvucnici rade na komp:

Image

Sad ima jedan ovaj glavni kao i ima ovaj pomocni da li mogu da isecem kabl negde na pola od ovog pomocnog i da spojim ovaj zvucnik koji imam.

Ovaj kabl da isecem i da spojim sa zice ovaj drugi zvucnik:

Image

Ako povezem ovako da li nece da mi pregore ovi zvucnici sto rade na komp ili ovaj AIWA ili izlaz na racunaru

Anta
Posts: 5
Joined: 15 Nov 2014, 13:09

Re: Nesto oko zvucnika

Post by Anta » 24 Nov 2014, 21:36

AIWA zvucnici ti imaju klasican + - kabli. Ti ako preseces zice od pomocnog zvucnika( zvucnika na kojima nisu komande za ON-OFF i pojacavanje), i povezes zice na veliku aiwu, kad pojacas zvucnik do kraja, aiwa ce raditi na onoliko snage na koliko je pomocni zvucnik radio. E sad, aiwin zvucnik nikako ne moze da pregori, a ja mislim da ne moze ni glavni, jer sam i ja to odavno pokusao sa starim zvucnicima za komp. Vise ti se isplati da nadjes neki stub, imas ih po kupujem prodajem, ako vec nemas svoj, i da pomocu AUX kabla spojis komp i stub. Dobices daleko kvalitetniji i jaci zvuk nego da prespajas. :) To je moja procena, naravno mozda i gresim. Pozdrav

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest