CisumPro plasticne zvucne kutije

Izrada, popravka... sve vezano za zvučnike.
Post Reply
banjacNT
Posts: 234
Joined: 15 Jan 2012, 16:25

CisumPro plasticne zvucne kutije

Post by banjacNT » 23 Jan 2015, 00:28

Pozdrav ljudi!
Jel neko imao iskustva sa ovim kutijama? U planu sam da uzmem par praznih za 12"' pa polako da ih sklapam, ali ne znam sta da mislim o njima jer ih nikada nisam video u zivotu.
:cao: :cao: :cao: :ziveli: :ziveli: :ziveli:

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: CisumPro plasticne zvucne kutije

Post by sirac-šunka » 23 Jan 2015, 09:26

Aj da se javim, nema me niđe :)

Ja sam imao u planu da uzmem jednu pa kasnije još jednu. Rekli su mi kolege da su kutije sasvim dobre. Malo ćeš možda da se pomučiš kada ih spajaš oko onog preklopa po sredini bočno, ali na kraju sve lepo legne. Uostalom to i ne moraš da radiš više od jednom u životu. Dakle, uzmeš, staviš malo azmafona na leđa kutije, spojiš sve lepo jednom zauvek i ušrafiš drajvere i skretnicu.

S druge strane, teorijski bi bilo bolje da uzmeš Bass box pro, uradiš proračun za svoj drajver, uzmeš šper od 15-18mm i daš se na poso. Ali ispadne mnogo skuplje na kraju. mnogo mučnije i ne nužno lepše. Od uvek sam se pitao da li su bilo koje plastične kutije ikada rađene po nekom proračunu. Refleks kanali su uglavnom nekog nepravilnog oblika, ponekad su u pitanju samo otvori, sam oblik kutije je nepravilan itd. Ali na kraju krajeva, dobro se čuju.

banjacNT
Posts: 234
Joined: 15 Jan 2012, 16:25

Re: CisumPro plasticne zvucne kutije

Post by banjacNT » 23 Jan 2015, 14:29

Pa nesto mi se ne mili da vrsim proracuna, imam osecas da cu nesto da zaebem, i to rosno...
S druge strane, mozda bi bilo bolje da sakupljam pare i da kupim te kutije, ako su se vec pokazale kako treba. I onako mi trebaju samo za akusticnu svirku, tako da tu nema neka bas ferkvencija koja bi toliko tresla kutiju da to zvuci nepristojno.
Kad pogledas malo bolje, ima X brendiranih kutija koje izgledaju gotovo isto a razlicitih su karakteristika i sto se tice jacine, i skretnica, i drajvera...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest