Eminence Beta-10a box

Izrada, popravka... sve vezano za zvučnike.
Post Reply
JoeDimitri
Posts: 15
Joined: 17 Jan 2015, 16:31

Eminence Beta-10a box

Post by JoeDimitri » 04 Mar 2015, 18:47

Dokopah se nekog Eminence Beta-10a zvucnika,pa posto je imam neku tablu iverice koju mrdam na tamo na ovamo po garazi rekoh da pravim box :)
Namena bi mu bila za bass gitaru,gurace ga pojacalce od 25watti za sad,na tamo mozda 50 :)
Trebalo bi da bude skroz low cost projekat.

E sad,bass box pro mi kad ubacim parametre daje kutiju od 98 litra, za Fb 42Hz,a na Eminence sajtu sam nasao predlog za box od 60 litara za Fb 55Hz...

Sta bi bilo pametnije da pravim ova dva?

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Eminence Beta-10a box

Post by Cope » 04 Mar 2015, 22:16

-Kad bi našao još jedan takav bila bi prava stvar...

-Ja bih napravio nešto da bude malo i zgodno...

JoeDimitri
Posts: 15
Joined: 17 Jan 2015, 16:31

Re: Eminence Beta-10a box

Post by JoeDimitri » 04 Mar 2015, 22:37

Ma nemam potrebe za dve desetke. Nece ovo nigde iz kuce da mrda.

Bane bass
Posts: 349
Joined: 20 Feb 2008, 08:13
Location: Beograd

Re: Eminence Beta-10a box

Post by Bane bass » 05 Mar 2015, 15:21

Pravio sam kutiju sa iste takve dve 10-ke. Prvo sam ih testirao u kabinetu od nekih 80l i nisam bio uopste zadovoljan zvukom za bass. Pokazali su se kao solidni za gitaru i na kraju sam im napravio kutiju koja je pozadi skroz otvorena. Za tu namenu je radila solidno,a tip koji ju je kupio od mene na poverenje,slao mi je danima SMS-ove zahvalnosti. Valjda mu se toliko svidela.

Iverica nije nejsrecniji materijal,ali ako je visak i kabinet nece iz kuce,onda je OK.

Pristalica sam ideje da DIY ima smisla jedino ako se radi beskompromisno,jer ono drugo ima polovno ili u radnji.

JoeDimitri
Posts: 15
Joined: 17 Jan 2015, 16:31

Re: Eminence Beta-10a box

Post by JoeDimitri » 05 Mar 2015, 15:40

Pa DIY ima smisla kad se radi beskompromisno ili kad ne kosta skoro nista :)
Sve izmedju se vise isplati kupiti gotovo.

Imam ivericu i mislim da imam neku panel plocu.

Na kraju,ako bas ne odgovara ni jedan ni drugi materijal uzecu medijapan od 19mm,nije neka cena,treba mi kvadrat i po maximalno. :)

Bane bass
Posts: 349
Joined: 20 Feb 2008, 08:13
Location: Beograd

Re: Eminence Beta-10a box

Post by Bane bass » 06 Mar 2015, 09:51

Panel ploca je dobra za namestaj,medijapan nisam bas siguran za sta je.U Hi-Fi svetu vole medijapan,ne znam zbog cega.Svakako,iverica je neka sredina,a ako se kabinet nece nositi i nece biti izlozen vlazi,sasvim je prihvatljiva.

Sustina mog pisanja je da Eminence Beta 10,nisu dobri zvucnici za bass gitaru i da ce rezultat biti los,pa ce se stvoriti utisak da se samogradnjom ne moze do dobrog rezultata,sto nije tacno. Kada se ulazi u neki projekat,pocinje se od najvaznijeg dela,a to je u ovom slucaju zvucnik. Ako on nije dorastao zadatku, ne postoji kabinet koji ce da napravi cudo, pa makar koristili sve najbolje materijale. Najgore je uloziti vreme, novac i velika ocekivanja, pa se posle razocarati i izgubiti poverenje u samogradnju. Zato svaki korak treba da bude smislen.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest