Celestion TRUVOX TF-1530

Izrada, popravka... sve vezano za zvučnike.
Post Reply
User avatar
vikator
MF veteran
Posts: 114
Joined: 05 Aug 2007, 22:03

Celestion TRUVOX TF-1530

Post by vikator » 05 Mar 2008, 21:46

Planiram praviti Bass binove od pomenutog Celestion TRUVOX TF-1530,sa obzirom da vec imam RCF satelite 12"+horna rucni rad.

Ima li neko iskustva sa ovim zvucnicima???

Koju velicinu kutije da napravim?

http://www.player.co.yu/product.php?ID=540

sikibaba
Posts: 53
Joined: 22 Jan 2008, 22:00

Re: Celestion TRUVOX TF-1530

Post by sikibaba » 22 Mar 2008, 10:39

vikator wrote:Planiram praviti Bass binove od pomenutog Celestion TRUVOX TF-1530,sa obzirom da vec imam RCF satelite 12"+horna rucni rad.

Ima li neko iskustva sa ovim zvucnicima???

Koju velicinu kutije da napravim?

http://www.player.co.yu/product.php?ID=540
igrom slucaja,bio sam neki dan u TOJ radnji,raspitivao se za neki drugi zvucnik iste serije Truvox...
prodavac je,posto je shvatio ozbiljnost situacije(to sto sam malo mladji od njegovog oca garantovalo
je da mu NIKAD vise necu uci uci u raddnju ako ne budem zadovoljan trgovinom,i na taj nacin ce u buducnosti
izgubiti mnogo para)predlozio da ipak uzmem drugi zvucnik manje renomiranog imena sa recima "jeste malo
skuplji ali je ipak Italijanski,za razliku od Sel. koji je standardna(niskobudzetna) serija i-Kinez je"
Sta ti ja predlazem:
pokusaj da nadjes polovni,ili cak ako imas para nov EV ili RCF,oni mogu da traju i 20 godina,i opet bolje rade
od raznih kineza Beringera Eminensa i drugih prodatih firmi.veruj mi da ja imam brdo takvih na koje svira pola
kraja a zao mi da ih se otarasim(red je da se oprema malo obnovi makar vizuelno) jer najmladji ima tek 10 god!
Stavi PRS na celo:zasto NIKE AIRMAX 2 u podzemnom na Terazijam kostaju 12500 din a vizielno iste take kineske
1800?ja znam,ja sam kupio kineske,super su za stajanje u ormanu...po seljacki:ono so ce da se AKA,sto mora da
ima muda ,to Kinez jos nije napravio...
drugi razlog: Na sajtu RCF imas tacne nacrte i dimenzije binova za tacno odredjene serije zvucnika,a na
Dinakordovom cak i preciznu semu svih skretnica!TO su velike firme,oni se ne plase levaka iz Srbije!
A original drvo "plywood" imas u sred BG na stovaristu! i onda ti majstori prodaju muda za bubrege kao oni to
specijalno za TEBE rade...a sve imas ispred nosa!U najgorem slucaju mozes dati stolaru da ti to skuca i tapetaru
da to i na oko bude full
koliko su bitne nijanse za zvucnik,da li je bass ili bass-mid,koliko nisko ide...pogledaj opet uporedjujeci zvucnike
koji idu u gotove binove na gorenavedenim sajtovima.a kad vidis kako samo izgleda RcF 554 odustaces od svih
ostalih gov.....ima i mnogo boljih zvucnika(EV15B, EVX15...) ali je ovaj prihvatliv sa cenom..

sikibaba
Posts: 53
Joined: 22 Jan 2008, 22:00

Re: Celestion TRUVOX TF-1530

Post by sikibaba » 22 Mar 2008, 11:02

da,i najbitnije za zvucnike ti nisam rekao...
Jake firme u tabeli daju snagu zvucnika BEZ izoblicenja,posle par sati svirke...i onda te cudi da jedan EV ima
samo 200 ili 300 wati?a na eminens delti lepo pise 300!a u stvarnosti posle 15 minuta delta ima 100wti ako ima i
toliko.MOj jedan neuk drugar je to definisao ovako:BRZO SE UMORE A ti kad u prodavnici slusas kutiju ona bije ko
Sveti Ilija a u stvarnosti posle sat vremena pocne da prdi,izgubi bas,distorzira...Sutra uklucis a ono lepo radi!
Pa opet posle sat vremena isto!A ti mislis nesta ne valja sa pojacalom!Pa majstori,pa popravljas gitaru...
Pa vec razmislas da posetis "Lazu" mora da si poludeo,niko ne veruje da je to moguce,da kutija jednostavno ko
zivi stvor moze da se umori.A onda naletis na budjavog EV sa udubljenom kalotom za 72 evra i otvore ti se oci i usi!
Ovo generalno vazi za sve zvucnike i kutije,ne samo za ovo sto si ti pitao...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest