Roland Cube 60 Chorus

Izrada, popravka... sve vezano za zvučnike.
Argon
Posts: 16
Joined: 11 Jun 2017, 12:18

Roland Cube 60 Chorus

Post by Argon » 08 Aug 2017, 11:41

Zdravo,

Imam stari Roland Cube 60 Chorus u originalnom stanju.

Moje pitanje za poznavaoce je, da li bi dobio nešto zamenom orig.zvučnika sa Celestion 30 vintage ili ne...
Može i neki drugi predlog koji bi doneo neki osetniji kvalitet u zvuku.
Mislim daleko da od toga da je i ovako loše, ali ajde...imam nešto novaca trenutno pa gledam jel može bolje...

Inače svirak jazz-rock, domaće, evergreen...svašta nešto... ali bez krljanja.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Roland Cube 60 Chorus

Post by tommytigh77 » 08 Aug 2017, 17:52

Sigurno da bi dobio, samo pitanje koliko i dali se isplati pošto taj zvučnik vredi koliko i pojačalo... nećeš promeniti način rada pojačala, samo frekventni odziv i možda dobiješ malo na širini rasprostiranja - njihovi fabrički zvučnici su dosta ''beamy'', tl. usko projektuju zvuk, mada je to i delom zbog male kutije. Što me dovodi do sledeće stavke: obavezno izmeri koliko ima mesta unutra, može vrlo lako da se desi da uzmeš zvučnik koji ne može da stane unutra. Za kraj, moj predlog je da umesto Vintage 30 razmisliš o novom Celestionu V-Type. Ja sam ga stavio u Peavey Classic 30 i zvuk je dosta bolji u odnosu na stock stanje. Ima dubok i tvrd bas, prijatnu bistrinu, niski srednji su vokalni kao kod Greenbacka, a nema onaj šiljak u visokim srednjacima po kojem je V30 ozloglašen. U principu, Greenback/V30 hibrid za 21. vek, plus je jeftiniji od V30.

Argon
Posts: 16
Joined: 11 Jun 2017, 12:18

Re: Roland Cube 60 Chorus

Post by Argon » 08 Aug 2017, 20:50

Ovo sa ˝usko projektovanim zvukom˝ je baš tačno opisano, iskreno to mi je i smetalo ali nisam znao kako to da definišem.
Vintage 30 svi kao nešto hvale pa mi je on prvi pao napamet. Izmeriću mesto unutra i ako sam iskreno mislio da tu sve 12-tice pašu.
Takodje ovo sa dubokim i tvrdim basom mi zvuči odlično.

Sve u svemu to bi stavarno moglo biti rešenje, samo da se isproba.
Hvala na odgovoru ;)

Zna li neko samo za koliko potom mogu da prodam njegov originalni zvučnik, a da to bude realna i korektna cena..?

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Roland Cube 60 Chorus

Post by nebojsak » 08 Aug 2017, 21:40

Sačuvaj ga bolje za evt vraćanje u originalno stanje ili za nesrećne slučajeve, te stvari nemaju realnu cenu u novcu, tj treba da se poklopi da nekom baš taj hitno zatreba iz nekog razloga, tako da ćeš ga teško zavaljati bez nekog sumanutog spuštanja cifre.

Argon
Posts: 16
Joined: 11 Jun 2017, 12:18

Re: Roland Cube 60 Chorus

Post by Argon » 08 Aug 2017, 21:56

Jest to stara dilema, što ostaviš smetaće - što prodaš trebaće... slažem se

Ali što se se mene tiče nemam nameru da još jednu staru stvar čuvam do sudnjeg dana, prosto imam ih i previše...
... kome to može da zatreba nek razmišljaju oni koji budu čitali oglase

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Roland Cube 60 Chorus

Post by ProfessorBaltazar » 08 Aug 2017, 22:30

nebojsak wrote:
08 Aug 2017, 21:40
...da se poklopi...
Logicno zbori ime a mislim i da znamo kome ce da se poklopi:

i) nekom ko , obrnuto proporcionalno Argonu, zeli bas taj originalni 'stock' zvuk iz tog pojacala, jer je
i.i) originalni stock zvucnik riknuo
i.ii) originalni stock zvucnik prethodno zamenjen i nedostupan

ii) nekom kom je potpuno svejedno koji zvucnik je u pitanju, samo da radi, sto bi impliciralo najjeftiniji u ponudi

Licno kapiram da bi svako bolje prosao kad bi ga poklonio, umesto da ga covek proda budzasto (ili mulja nekoga); bolja karma a i jos neko ti bude zahvalan, ili ono 'pay it forward' fazon ko u filmu.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Roland Cube 60 Chorus

Post by nebojsak » 08 Aug 2017, 22:54

Taj rad. Lepo je poklanjati.

Baš skoro sam imao situaciju sa telac magnetima koji su zamenjeni (nisu ništa posebno al nisu ni krš, no mi drugar napravio kastom varijantu pa koji će mi), stavio ih za neke pristojne do polusmešne pare na KP. I naravno (što sam i sam znao u startu, al ajde), fasovao gomilu nuđenja u zamenu, evo DS-1, evo odlična kineska distorzija, evo može motan zvučnik, evo imam ručno pravljen bord od šperke prva liga penzos svirao, na kraju i zvanja za probanje pa ispale... nema nikakve veze to što sam napisao da zamene ne dolaze u obzir. I na kraju idu drugaru za dž, naravno.

Argon
Posts: 16
Joined: 11 Jun 2017, 12:18

Re: Roland Cube 60 Chorus

Post by Argon » 09 Aug 2017, 06:34

Hehe, dobro narode evo ubediste me sa 2 posta... :)
Poklonicu ga sa uzivanjem nekom ako prodje sve ok, a i ako budem imao kome... posto zasad nemam.

Ovaj V tipe nazalost ne vidim trenutno gde bi mogao kupiti kod nas ...ni po kojoj ceni.. ?

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Roland Cube 60 Chorus

Post by nebojsak » 09 Aug 2017, 07:28

Daš oglas u kome piše "dođi i nosi", i prebaciš lošu karmu na alavog hoardera :ziveli:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Roland Cube 60 Chorus

Post by Kristijan » 09 Aug 2017, 09:47

Argon wrote:
09 Aug 2017, 06:34
Ovaj V tipe nazalost ne vidim trenutno gde bi mogao kupiti kod nas ...ni po kojoj ceni.. ?
http://player.rs/ugradni-zvucnici-/-del ... m/pro/9881

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Roland Cube 60 Chorus

Post by hipihill » 09 Aug 2017, 11:08

@Argon
Ja tu ne bih nista dirao. Kazes da te interesuje samo dobar clean, a originalni Rolandov zvucnik isporucuje u toj kombinaciji beprekoran clean. Sta god drugo da stavis nedostajace ti ponesto od originalnog tona. Ljudi su menjali taj zvucnik po pravilu zato sto su im crkavali zbog rada na granici. Pozabavi se gitarom (visina magneta, podesavanja potenciometara...) i podesavanjem pojacala i verujem da ces izvuci ton kojim ces biti zadovoljniji.

Argon
Posts: 16
Joined: 11 Jun 2017, 12:18

Re: Roland Cube 60 Chorus

Post by Argon » 09 Aug 2017, 17:29

hvala na linku..!

gitara mi je ok... Kod Gorana sam uradio kompletnu elektroniku i magnete, stavio nov hardver, uradio set up i sl....Od neke prosečne sada je to baš dobra gitara.
Video sam da se uz nešto ulaganja može uraditi mnogo toga.
Zato i pitam da li se i ovom izmenom dobija nešto ili ne. Najlakše bi mi bilo kada bi sam mogao da čujem razliku, ali jbg...

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Roland Cube 60 Chorus

Post by nebojsak » 09 Aug 2017, 18:27

hipihill wrote:
09 Aug 2017, 11:08
Sta god drugo da stavis nedostajace ti ponesto od originalnog tona.
Pa čovek je lepo rekao šta mu smeta na originalnom i šta bi da poboljša :D to je ko da kažeš nekom ko menja stock magnete nekim jačim "nedostajaće ti kreštavi visoki i kockasti donji midlovi".

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Roland Cube 60 Chorus

Post by hipihill » 09 Aug 2017, 18:35

Nebojsa, ne znam sta je to rekao posebno, a napisao je "Inače svirak jazz-rock, domaće, evergreen...svašta nešto... ali bez krljanja" sto znaci da ga zanima samo dobar clean. Zato sam napisao ono to sam napisao. Uostalom njegove su pare neka stavi sta hoce.
Dobar clean pre ce da zadrzi sa nekim Eminenece nego sda V30 koji relativno rano ide u brake.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Roland Cube 60 Chorus

Post by nebojsak » 09 Aug 2017, 20:05

Pa eno sve piše šta mu smeta
njihovi fabrički zvučnici su dosta ''beamy'', tl. usko projektuju zvuk
Ovo sa ˝usko projektovanim zvukom˝ je baš tačno opisano, iskreno to mi je i smetalo ali nisam znao kako to da definišem.
a i otpao je V30, čovek traži Celestion V-type.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest