kako da upotrebim zvucnik?

Izrada, popravka... sve vezano za zvučnike.
Post Reply
vasko
Posts: 1045
Joined: 12 Feb 2008, 13:21
Location: Nis

kako da upotrebim zvucnik?

Post by vasko » 29 Apr 2008, 22:47

imam jedan zvucnik od 50 evra nista posebno,12 inca,8 oma,150w i hteo bih da napravim neki vufer od njega....znaci treba mi neutralan zvuk,99% za slusanje muzike,mozda nekad ubodem gitaru i to je to
inace muziku ne slusam glasno,cisto onako normalno,jer sam primetio da mi se posle 15 minuta zasite usi,zapenim,i onda nista i ne cujem,razaznajem

znaci trebalo bi da odradim kutiju korektno,da ne napravim neki pocetnicki gaf i tu vi stupate na scenu

nikad nisam pravio kutije,cuo sam da je najbolje medijapan,ne znam koju debljinu da uzmem,ja bi uzeo 3cm ,inace tezina mi uopste nije bitna

ako neko ima gotov projekat za dimenzijama bilo bi super,pa da samo odnesem mere da se isece i da sastavim to

dalje , ne znam kako se zvucnik montira na kutiju,ima li ispod njega nesto za dihtovanje a i sa prednje strane ide li nesto ispod srafova...???? te koji srafovi tu idu,da li obicni holsrafi za medijapan,ili neki pola pola sraf-holsraf....a i sama kutija kojim i koliko dugim se srafi?? isto treba li da se dihtuju spojevi izmedju samih ploca ,a i kontakata za kablova i ploca,silikonom ili pur penom...lupam ....il trecim

takodje tuba ako je potrebna....njena duzina i slicno

ako bi neko izasao sa gotovim projektom (dimenzije,zapremina,model,materijal) bilo bi super

Bane bass
Posts: 349
Joined: 20 Feb 2008, 08:13
Location: Beograd

Re: kako da upotrebim zvucnik?

Post by Bane bass » 30 Apr 2008, 21:00

Pocetak je poznavanje TS parametara zvucnika. Na osnovu njih se vrsi projektovanje kutije. Bez toga, sve je lutrija.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: kako da upotrebim zvucnik?

Post by Rocket Roll » 30 Apr 2008, 21:08

...drugim rečima, reci koji zvučnik, pa da mu jurimo tehničke karakteristike (sa sajta proizvođača, ili kako već).

Da je samo kabinet za gitaru - on može da se "pravi napamet" i Bože pomozi, skineš dimenzije nečeg već postojećeg i staviš unutra neki "klasičan" zvučnik, kineski Celestion ili šta već, ali niskotonac... Bolje raditi po P.S.-u.

vasko
Posts: 1045
Joined: 12 Feb 2008, 13:21
Location: Nis

Re: kako da upotrebim zvucnik?

Post by vasko » 30 Apr 2008, 22:01

evo sad sam pogledao, TL(ili TELE logo neki) SSW-812 150w,8R,12"

to je sve sto pise,ako je ostao neki papir u kutiji ,mada cisto sumnjam

meni prvo sto upada u oci ( i ne svidja mi se) je sto je relativno tanak lim rama

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest