Najbolji zvučnik za Peavey Classic 30?

Izrada, popravka... sve vezano za zvučnike.
User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Najbolji zvučnik za Peavey Classic 30?

Post by guv'nor » 18 Apr 2013, 22:18

Funkomat wrote:Uspeo sam i da napravim rupu od nekoliko mm u Blue Marvelu, pri samoj ivici zvucnika (2-3 mm od ivice) pa ako znate neki brzi fiks, preporucite mi.

Ubrus FTW :wink:
sinisake wrote: Imam utisak da su ove ruske koje rabim pomalo preostre
:1: Izlazne u Vibroluxu i preamp u Sperbassu su davale isti utisak, malo ostro i fali tela™.

User avatar
michabass
Posts: 785
Joined: 18 Aug 2009, 00:07
Location: Smederevo

Re: Najbolji zvučnik za Peavey Classic 30?

Post by michabass » 20 Apr 2013, 15:23

guv'nor wrote:
Funkomat wrote:Uspeo sam i da napravim rupu od nekoliko mm u Blue Marvelu, pri samoj ivici zvucnika (2-3 mm od ivice) pa ako znate neki brzi fiks, preporucite mi.

Ubrus FTW :wink:
sinisake wrote: Imam utisak da su ove ruske koje rabim pomalo preostre
:1: Izlazne u Vibroluxu i preamp u Sperbassu su davale isti utisak, malo ostro i fali tela™.
Odličan savet, još bolje je "zakrpu" staviti sa zadnje strane membrane, tako se najmanje vidi. Ako je pukotina blizu ivice membrane tj kod vešanja ne valja drvofiks tj PVA glue jer kad se osuši bude krt. Bolji je recimo Neostik ili Syntelan jer omogućavaju vešanju da "radi" a da ne popuca..

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Najbolji zvučnik za Peavey Classic 30?

Post by Trooper » 20 Apr 2013, 23:52

michabass wrote:
Odličan savet, još bolje je "zakrpu" staviti sa zadnje strane membrane, tako se najmanje vidi. Ako je pukotina blizu ivice membrane tj kod vešanja ne valja drvofiks tj PVA glue jer kad se osuši bude krt. Bolji je recimo Neostik ili Syntelan jer omogućavaju vešanju da "radi" a da ne popuca..
:bow:
Svaka cast, ovo je odlika pravog majstora :). Iako se ti bavis popravkom zvucnika i to ti je izvor prihoda, spreman si da pomognes fellow forumashima.
Svaka cast :)

User avatar
michabass
Posts: 785
Joined: 18 Aug 2009, 00:07
Location: Smederevo

Re: Najbolji zvučnik za Peavey Classic 30?

Post by michabass » 24 Apr 2013, 15:22

Uvek! nije to ništa, ja sam prosto takav čovek... pozzzz :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest