B&C Zvucnici

Izrada, popravka... sve vezano za zvučnike.
Post Reply
User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

B&C Zvucnici

Post by sirac-šunka » 10 Jun 2009, 10:14

Gde ima da se kupe i kakve su cene?

U Artistu sam našao nešto malo na sajtu, ali svega jedan drajver od 12 inča. Oću još!

Bane bass
Posts: 349
Joined: 20 Feb 2008, 08:13
Location: Beograd

Re: B&C Zvucnici

Post by Bane bass » 15 Jun 2009, 11:15

Ja sam u Artist-u dobio odgovor, da je to nekada davno bilo, a ostalo da visi na sajtu. Probaj da kontaktiras Tomu iz Krusevca. Preko njega sam ja nabavio neke B&C zvucnike.
063/800-25-25
diyshop@ptt.yu

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: B&C Zvucnici

Post by sirac-šunka » 15 Jun 2009, 12:40

Hvala za ovaj kontakt!

I ja sam zvao Artist i Glava mi je rekao samo da B&C ne proizvodi instrumentalne, već samo razglasne zvučnike i da meni to ne treba za bas. Samo toliko, ni da li ima, da li je bilo, hoće li biti...

Posle sam malko i čačkao po sajtu B&C-a i stvarno nisam naišao na nešto što bi nedvosmisleno bilo deklarisano kao PA, kao Guitar ili kao Bass Speaker. What's the catch? Da li B&C samo po narudžbini MarkBass-a radi posebne zvučnike za njihova pojačala i kabinete ili...?

Koje zvučnike ste Vi pazarili od pomenutog Tome (pretpostavljam da je za bass)?

User avatar
Bozha
Posts: 1264
Joined: 08 May 2008, 17:46
Location: Zrenjanin

Re: B&C Zvucnici

Post by Bozha » 15 Jun 2009, 14:28

sirac-šunka wrote: Posle sam malko i čačkao po sajtu B&C-a i stvarno nisam naišao na nešto što bi nedvosmisleno bilo deklarisano kao PA, kao Guitar ili kao Bass Speaker. What's the catch? Da li B&C samo po narudžbini MarkBass-a radi posebne zvučnike za njihova pojačala i kabinete ili...?
...ono su vecinom neki monstrumi, 12" od 1000w i sl...!?!

Evo i mene zanima, po cemu bi se uopste LF zvucnik sa opsegom od 40ak do 2000 Hz, 8Ohma i snagom od 500 do 1000 w razlikovao od namenskog "zvucnika za bas"?

I po cemu se kutija u kojoj je takav zvucnik uparen sa hornom 500-18000Hz razlikuje od regularnog bas kabineta?

Bane bass
Posts: 349
Joined: 20 Feb 2008, 08:13
Location: Beograd

Re: B&C Zvucnici

Post by Bane bass » 16 Jun 2009, 15:23

Pravili smo kutiju sa 2 x 10HPL64. To je tada bila najbolja desetka. Vidim da su uznapredovali, pa sad ima i jacih, a da li ima i boljih? Pogledaj samo podatak o duzini putanje membrane, pa ce ti biti jasno o cemu se tu radi. Ovi su zvucnici cudo!

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: B&C Zvucnici

Post by sirac-šunka » 22 Jun 2009, 12:43

Hvala!

User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: B&C Zvucnici

Post by faks » 15 Jan 2011, 00:56

ja sam skoro zvao Tomu. poslao mi je katalog
http://www.box.net/shared/idhs96jqui

posto nameravam da uzmem 10' cenim da bi mi PE26 najvise odgovarao za 2x10 box
(a u planu mi je mozda da napravim 2 boxa po 2x10. ovaj drugi bi verovatno bio sa eminence ili rcf zvucnicima)

sta vi mislite o tim desetkama ?
:ziveli:

User avatar
michabass
Posts: 785
Joined: 18 Aug 2009, 00:07
Location: Smederevo

Re: B&C Zvucnici

Post by michabass » 15 Jan 2011, 02:13

Kakve koske se ovde bacaju pa to je strašno... :mrgreen:

...pa već smo prežvakavali celu tu tematiku ja mislim bar jedno tri puta.... ali ajde da ponovim moj stav još jednom: dobar zvučnik je dobar zvučnik i .
Ne mora u katalogu da piše da je dobar za bass gitaru da bi on zaista i bio dobar za nju. Ako piše da je dobar za klavijaturu ili za PA to u 99% slučajeva znači da će biti dobar i za bas gitaru. Treba gledati uvek da zvučnik ima što veću osetljivost u dB, da ima solidan power handling u W, da nema pretešku membranu i da ima malu induktivnost zavojnice. Te podatke svaki iole ozbiljan proizvodjač štampa u pdf specifikacijama. Nije nuklearna fizika provaliti šta bi moglo da odgovara za bas. Eminence Deltalite recimo nije projektovan striktno za bass gitaru ali je za nju izuzetan! Kako Eminence i masa drugih proizvođača tako i B&C ima "stock" zvučnike koje samo malo "našminka i natjunira" i nalepi druge nalepnice i prodaje kao instrumentalne... To su insider fore koje nećete baš naći svugde na internetu- ali zato imate mene da vam otvorim oči... :mrgreen:

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: B&C Zvucnici

Post by Cope » 04 Feb 2011, 23:25

michabass wrote:Kakve koske se ovde bacaju pa to je strašno... :mrgreen:

Eminence Deltalite recimo nije projektovan striktno za bass gitaru ali je za nju izuzetan! Kako Eminence i masa drugih proizvođača tako i B&C ima "stock" zvučnike koje samo malo "našminka i natjunira" i nalepi druge nalepnice i prodaje kao instrumentalne... To su insider fore koje nećete baš naći svugde na internetu- ali zato imate mene da vam otvorim oči... :mrgreen:
Proizvođač zvučnika može da ima ugovor sa firmom koja sklapa i prodaje pojačala, i da za njih pravi nešto izmenjene i doterane - bolje reći drajvere sa maksimalno prilagođenim krakteristikama isljučivo za taj proizvod, i to je naravno za raju tajna, mada delim mišljenje da u većini slučajeva to nema neke naročite veze. Slična stvar se dešava na tržištu foto opreme kada je proizvodnja stakala za objetive u pitanju... gde imam uvid pošto se time bavim.


User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: B&C Zvucnici

Post by faks » 05 Feb 2011, 15:16

ladno nalepnica kosta od 45e do 70e :XD: :XD:

tnx michabass

User avatar
michabass
Posts: 785
Joined: 18 Aug 2009, 00:07
Location: Smederevo

Re: B&C Zvucnici

Post by michabass » 06 Feb 2011, 00:49

pa da budemo iskreni ima tu jako lepih nalepnica!! :mrgreen:

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: B&C Zvucnici

Post by Cope » 06 Feb 2011, 12:22

faks wrote:ladno nalepnica kosta od 45e do 70e :XD: :XD:

tnx michabass
A najskuplja nalepnica i farba i je ona žuta sa kojom mora i membrana da se oboji - ona za Markbass :XD:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest